Jump to content

Sirenia i Morten Veland


Fireborn

Recommended Posts

  • 1 year later...

Daleko od toga da je kopija tristanie... A sve i da jeste, po uticajima Velanda u Tristaniji, pre bih rekao da je Trist kopija njega... Takodje, otkad je napustio Trist, bend je pookao... Muzika vise nema ni G od Gothice, atmosfera je iscurela u nepoznatom pravcu... Sirenia pruza nesto novo... ista stara atmosfera smo mnogo vise metal i rock elemenata... Dakle ne ona tipicna sympho gothica sa krdo zenskih vokala i violina (daleko od toga da pokusavam da pljujem ovo - obozavam ovakvu muziku), ali nafilovana sa riffovima i teskim deonicama... Go Morten!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

"The song material for the upcoming CD is more or less complete; we are just working on the last details at the moment. It seems we will start the recordings by the end of July. The upcoming full-length album will consist of nine brand new SIRENIA songs — no cover songs or remix material this time."

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

SIRENIA, the Norwegian gothic metal band featuring former TRISTANIA guitarist/vocalist Morten Veland, will travel to Serbia and Montenegro at the end of October to film two music video for its upcoming album. More information will be made available soon.

 

SIRENIA recently finished mixing and mastering its new album, "Nine Destinies and a Downfall", for early 2007 release via Nuclear Blast Records.

 

"Nine Destinies and a Downfall" was recorded at Jailhouse studios in Norway with engineer Hans Eidsgard and Soundsuite studios in France with Terje Refsnes. The CD was mixed and mastered at Antfarm studios in Aarhus, Denmark with Tue Madsen. The cover artwork will be designed by Anthony Clarkson.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ashes je zadnji album tristnije i da slushao sam ga ... sta reci

 

Ako je beyond the veil bio 10/10 i verovatno vrhunac tristanije world of glass bi bio 9/10 ovaj album je 6.5-7/10 po meni .

 

libre i equilerium su najbolje pesme na albumu ... vredi ga preslushati svakako .

 

Inache Kao sto rekoh Sirenija je svakako unikatan bend , trenutno ono sto sviraju se daleko razlikuje od onoga sto tristnija pravi i pravila je , ipak je ovo tek pocetak ovog benda , mora da se uhvati za nesto , a vec u startu je napravio znatne razlike od tristanije sa kojom je tako cvrsto povezan . Inache lichno mislim da je sirenija izabrala bolji put i da ce biti daleko popularnija . Kao sto rekoh nemaju loshu pesmy .

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sirenia-Nine_Destinies_And_A_Downfall-Promo-CD-2007-QTXMp3

 

Na prvo slusanje, ovo je dopadljiv album, po meni mnogo bolji od nove Tristanie. Pesme stilski lice na mesavinu After Forever, Theriona [zbog horskih deonica] i tako nekih slicnih uticaja. Growla skoro da i nema, znaci sve se bazira na lepim zenskim vokalnim deonicama uz povremene horske Therion momente.

 

Mislim da je ovo jako dobar album i da cu ga sa uzivanjem slusati narednih par dana .. dok se nenametne nesto novije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosto poludim kad vidim da Morten skoro da ne peva. Horski delovi su VRHUNSKI. Meni su cak bolje uradjeni nego na novom Therion-u. Predobar album, koji bi sa growlom bio neverovatno bolji.

 

Slozio bih se sa konstatacijama, s tim da horskih delova na novom Therionu skoro i da nema, a Sirenija je taj fazon uradila bas u starom Therion maniru. Izgleda da growl u ovakvoj vrsti muzike ove sezone nije u modi :) Mogao bih cak da primetim da bi albumi Theriona i Sirenie ovi novi mogli da se puste zajedno na istoj listi ida bi se veoma dobro uklopili atmosferom jedan uz drugi.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice albuma Sireni-e malo me je iznerviralo sto 85%pesama peva pevaljka,Morten maltene i da ne peva,clean vokala gotovo da nema, a hor nije ni za pominjanje...

Glavni fazon je sto npr. Mortenovo pevanje u "Sundown" je propast ziva!!!, Clean vokal u "Seven keys and nine doors" je da se useres, a horovi su da se najezis!!!My Minds Eye je mnogo dobra hiticna pesma za koju su uradili spot kod nas, jedva cekam da ga vidm.Citao sam na njihovom forumu vec su poceli da ga pljuju kao nesto na foru "jebiga ipak je da se ja vratim Illumination-u"

Jebiga ja cu da ga preslusam jos par puta pa cu onda da kazem sta mislim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...