Jump to content

Sirenia i Morten Veland


Fireborn

Recommended Posts

Pored pevacice samo sam njega i cenio u Tristani-i.Sad kad je otisao i ne slusam Tristniju (ovo novo World of Glass) mada ce mi mnogi reci da je to greska.Za Sireniu sam se zalepio ko mutav (imam cak i original CD :mrgreen: ) i smatram da su tvrdja verzija Tristanie.Gothic-metal vise metal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, pazi sta pricas gothsbl ... i bolje obnovi link ka sajtu! Malo je zastareo kod tebe ... :twisted:

 

 

Kad sam prvi put cuo sempl Sirenie za Sister Nightfall resio sam da ih kupim iskljucivo na orginalu. A i vredelo je.

 

Nego sta mislite o upotrebi elektronike na ovom albumu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hej, Fireborn, ja imam lepsi potpis! Dopuni i ti. Lepse izgleda...

 

Nemoguce da su samo dva coveka cula za Sireniu. Ljudi javite se... Zelimo vase misljenje...

Uticaj elektronike, nije pravi uticaj kao kod vecine bendova. Ovo prija, tako da nemojte preskociti ovaj album zbog ovog komentara....

 

evo i officialnog site. I on je odlicno uradjen a od skora je u funkciji:

www.sirenia.no

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Pored pevacice samo sam njega i cenio u Tristani-i.Sad kad je otisao i ne slusam Tristniju (ovo novo World of Glass) mada ce mi mnogi reci da je to greska.Za Sireniu sam se zalepio ko mutav (imam cak i original CD :mrgreen: ) i smatram da su tvrdja verzija Tristanie.Gothic-metal vise metal.

 

Ono sto sam skinuo je daleko mekse od Tristanie. Nije lose, ali moj omiljeni album Tristanie je upravo WoG, i mislim da novi vokal zvuci daleko bolje. Mogao bih reci da su od jednog dobrog benda nastala dva odlicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pored pevacice samo sam njega i cenio u Tristani-i.Sad kad je otisao i ne slusam Tristniju (ovo novo World of Glass) mada ce mi mnogi reci da je to greska.Za Sireniu sam se zalepio ko mutav (imam cak i original CD :mrgreen: ) i smatram da su tvrdja verzija Tristanie.Gothic-metal vise metal.

 

Ono sto sam skinuo je daleko mekse od Tristanie. Nije lose, ali moj omiljeni album Tristanie je upravo WoG, i mislim da novi vokal zvuci daleko bolje. Mogao bih reci da su od jednog dobrog benda nastala dva odlicna.

 

Meni je najbolji album Tristanie Widow's Weeds.Morten ima specifican glas koji je davao Tristaniji odredjeni smek, a i on je bio glavni tekstopisac na prva dva albuma i radio je dosta na muzici pa mi je zato Sirenia draza od nove Tristanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PA I JA TAKO MISLIM STIM STO IPAK MORTEN IMA BOLJI VOKAL JER ON DOBRO PEVA I CLEAN DELOVE A NOVI PEVAC NE PEVA VEC IM JE TU SADA JOS JEDAN LIK A I PEVACICA SIRENIE JE MALO OSECAJNIJA OD VIBEKE IZ TRISTANIAJE NO UKUSI SU RAZLICITI

 

Ne mozes na osnovu toga da kazes da je on bolji vokalista, samo raznovrsniji.

Mozda on ima bolji clean od Kjetila, ali i dalje mu je growl losiji. U isto vreme Osten ima bolji clean, tako da je nova Tristania ukupno voklano bolja od stare. To je bar moje misljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAO STO SAM REKAO UKUSI SE RAZLIKUJU A TO JE MOJE MISLJENJ MENI SE VISE SVIDJA MORTEN I WOG ME JE JAKO RAZOCARAO KAO ALBUM NO KAZEM UKUSI NAM NISU ISTI I HVALA BOGU NA TOME ALI MORTEN JE STVARNO DAVAO NEKI SMEK TRISTANIJI A DA NE POMINJEMO DA JE NAPISAO VECINU TEKSTOVA I POLA ARANZMANA,NO CEKAMO NOVE ALBUME PA CEMO VIDETI U KOM PRAVCU CE ICI OBA BENDA.I JOS JEDNA STVAR NIJE LEPO KAKO SU GA I ZBOG CEGA SU GA ISTERALI IZ TRISTANIJE S'OBZIROM DA JU JE ON OSNOVAO(AKO SE NE VARAM)

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAO STO SAM REKAO UKUSI SE RAZLIKUJU A TO JE MOJE MISLJENJ MENI SE VISE SVIDJA MORTEN I WOG ME JE JAKO RAZOCARAO KAO ALBUM NO KAZEM UKUSI NAM NISU ISTI I HVALA BOGU NA TOME ALI MORTEN JE STVARNO DAVAO NEKI SMEK TRISTANIJI A DA NE POMINJEMO DA JE NAPISAO VECINU TEKSTOVA I POLA ARANZMANA,NO CEKAMO NOVE ALBUME PA CEMO VIDETI U KOM PRAVCU CE ICI OBA BENDA.I JOS JEDNA STVAR NIJE LEPO KAKO SU GA I ZBOG CEGA SU GA ISTERALI IZ TRISTANIJE S'OBZIROM DA JU JE ON OSNOVAO(AKO SE NE VARAM)

 

Inace, verovatno tu veliki uticaj ima i sto sam prvo od njih cuo WoG, tako da nisam imao utisak da su nesto izgubili, posto nisam bio naviknut na staru Tristaniu. Ali jeste cinjenica da je "smek" dosta drugaciji.

 

I bas bi mogao da iskljucis tak caps.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...

E pa Boto javi se da dobijes svoj primerak nove sirenie...Upravo sam nabavio... tongue.giftongue.giftongue.giftongue.giftongue.gif

 

Sirenia - An Elexier for Existence ] |

| |

| SUPPLiER: Team GRAbbER: EAC |

| RELEASER: UBE ENCOdER: Lame 3.90.3 |

| STYLE: Metal QUALiTY: 192 kbps/44,1khz |

| dATE: 01-08-2004 SoNGS: 09 |

| |

| ____/__ __ |

| _ __ /___/_/___/ __ _ |

| _ ___ _\___\/___/____//___//_ ___ _ |

| /_/ |

| |

| - R E L E A S E i N F O - |

| |

| At the end of August 2003, Veland and Gundersen arrived in Sound |

| Suite Studios to record an “An Elixir for Existence”. The album |

| includes everything from bombastic upbeat metal songs to the more |

| calm atmospheric numbers. Veland was determined to give every song |

| its own individual soundscape, structure, and arrangement. He |

| succeeded, as the second masterpiece from Morten Veland |

| (ex-Tristania), not unlike its forerunner, boasts of an impressive |

| array of symphonically arranged epic songs. The mystic melancholic |

| atmosphere herein is immediately recognizable and charms its way |

| throughout. Street Date is Febuary, 24th 2004. |

| |

|______________ ___ ___ ________________|

|________ ____ _/ _/ ____ __________|

|________ ___ _ /_ /___/ __________|

|________ _ _(__ T R A C K S /__)/_ /_ _________|

|________(__(__ /__)/__)__________|

| |

| 01 Lithium and a Lover 06:33 |

| 02 Voices within 06:52 |

| 03 A Mental Symphony 05:25 |

| 04 Euphoria 06:35 |

| 05 In my Darkest Hours 06:05 |

| 06 Save me from Myself 04:14 |

| 07 The Fall within 06:48 |

| 08 Star-crossed 06:28 |

| 09 Seven Sirens and a Silver tear 04:45 |

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne pitaj nista...ka sam skinuo video sam da je to neki glupi niskobudzetni film pod nazivom hagard...600MB uzaludno...ali sam nasao jednu pesmu sa koncerta pa cu to da ti narezem...utesno s obzirom da sam mislio da cu imatio ceo koncert....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...