Jump to content

Evanescence


Kakashi

Recommended Posts

imam sve od njih....

pre sam ih bas volela.....

sad su mi samo OK..

naj pesma-hello....najezim se...zatim tourniquet,my immortal,pa i bring me to life.A od starijih definitivno Farther away!moze i listen to the rain.....fields of innocence,exodus.......Breathe no more....Solitude....

sve u svemu imaju fine pesme icon_biggrin.gif mozda ih sad pustim da se podsetim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Evanescence su mi THE BEST bend.Obozavam ih!Imam oko 1000 njihovih slika u kompu, albume:Origin, Fallen & najnoviji Anywhere But Home treba da kupim.Imam jos neke starije pesme kao sto su Farther Away, Missing...

 

Ne znam ste ima lose u njihovoj muzici, meni su strava.

 

Za njihove fanove:www.bringmetolife.com/forum

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta kazes za pesmu Lies sa Origina?Ili kraj Whispera sa albuma Fallen(Servatis a pereculum,Servatis a maleficum)?Meni je to definitivno gothic.Mada je vise rocka, da...

Pa,jedino Lies ima neki goth prizvuk,ostalo je vise meki rock fazon...Anyway,definitivno nisu tako losi.... icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

oke, ne slusham ajvaresenc itd... ali bar znam kako se ime benda pishe (i izgovara, gle chuda) ... naziv teme je pogreshan... zamislite znam i shta znachi...

 

pozeri, klinci... debili icon_razz.gif

Cita se evanesins ili evanesens, kako ko.

 

U prevodu Evanescence znaci nestajanje, isceznuce.

 

A to sto mislis da Ev. slusaju klinci i poseri...just fuck off!Ne vredjaj grupu ako ti se ne svidja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma Evanescence toliko pljuju,a u sustini su super band.Amy,iako mi nevidjeno njen stav-ah,ja sam neko i nesto,ide mnogo na zivce,ima fenomenalan vokal.Krivo mi je sto je Ben otisao iz benda,svidja mi se njegovo komponovanje.U poslednje vreme za opustanje mi odlicno ide pesma Before the dawn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm...nasla sam na nekom sajtu da je Ben napisao My Immortal i jos neke pesme, a moju omiljenu - Tourniquet je napisao bubnjar Rocky! Nevermind. Kad se tacno ocekuje nov album? icon_uhoh.gif

Nije Rocky napisao Tourniquet vec je ta pesma nastala dok je on svirao u drugom bendu(zaboravila sam kako se zove).Ovo dodje kao neki remix ili ista pesma sa zenskim glasom.

 

Ben i Amy su zajedno pisali sve pesme.Jos pre 9 godina su poceli svoju karijeru, samo Ben i Amy, a posle par godina im se pridruzuje i klavijaturista David Hodges.U, da, i on je pisao neke pesme sa njima.Sada nije zvanicni clan benda, vec samo saradnik, jedan od osnivaca grupe.

 

"Anywhere But Home" je CD/DVD sa koncerta u Francuskoj, valjda, nisam sigurna.Novi CD se ocekuje na prolece.Jedna od pesama ce se zvati The Last Song I'm Wasting On You(veruje se da je posvecena Benu, mada Amy nece nista da kaze).Jos ce biti neke tamnije pesme(mislim, tamnije nego inace)jer je Amy dobila inspiraciju kad je gledala Van Helsinga(film je sa vampirima, svidja mi se).

 

Da li ste znali da je Amy pocela da pise ovako tuzne i tamne pesme zbog toga sto joj je umrla mladja sestra.Amy je tada imala 6 a Bonnie(sestra)3 godine.Pesma Hello je njoj posvecena.Umrla je od neke neizlecive bolesti, i uopste nije mogla da se igra po dvoristu i slusa skolsko zvono(sve je opisano u pesmi Hello).

 

Toliko za sad icon_razz.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Rocky napisao Tourniquet vec je ta pesma nastala dok je on svirao u drugom bendu(zaboravila sam kako se zove).Ovo dodje kao neki remix ili ista pesma sa zenskim glasom.

 

Ben i Amy su zajedno pisali sve pesme.Jos pre 9 godina su poceli svoju karijeru, samo Ben i Amy, a posle par godina im se pridruzuje i klavijaturista David Hodges.U, da, i on je pisao neke pesme sa njima.Sada nije zvanicni clan benda, vec samo saradnik, jedan od osnivaca grupe.

 

"Anywhere But Home" je CD/DVD sa koncerta u Francuskoj, valjda, nisam sigurna.Novi CD se ocekuje na prolece.Jedna od pesama ce se zvati The Last Song I'm Wasting On You(veruje se da je posvecena Benu, mada Amy nece nista da kaze).Jos ce biti neke tamnije pesme(mislim, tamnije nego inace)jer je Amy dobila inspiraciju kad je gledala Van Helsinga(film je sa vampirima, svidja mi se).

 

Da li ste znali da je Amy pocela da pise ovako tuzne i tamne pesme zbog toga sto joj je umrla mladja sestra.Amy je tada imala 6 a Bonnie(sestra)3 godine.Pesma Hello je njoj posvecena.Umrla je od neke neizlecive bolesti, i uopste  nije mogla da se igra po dvoristu i slusa skolsko zvono(sve je opisano u pesmi Hello).

 

Toliko za sad icon_razz.gif

Sustinu znam...jedino nisam znala koliko je Bonnie imala godina...to je i razlog zasto Hello nikad ne izvode uzivo...pa logicno je sto Amy nece da prica o tome...uostalom, to su neke stvari koje ne treba svi da znaju, a posebno da se o njima NE raspreda po netu... icon_exclaim.gifno.gif

Edited by nirvana girl

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Leona,jeste da i sama gotivim Evanescence,narocito pesmu Before the dawn,ali Amy je bez uvrede,takva kucka,izbacila je iz benda Bena,jer je takva pozerka,da joj cak ni najokoreliji fenseri nisu ni do kolena.Bez uvrede,al devojka para nosem oblake,misleci da je neko i nesto i da je iznad ostalih clanova.Jeste da ovako deluje slatko i da ima,bar po meni,fenomenalno oblacenje,ali daj... pukeface.gif

Sam po sebi Evanescence volim.1 pitanje,koliko su albuma izdali dosad,posto ne stizem da gledam TV,ako sam kuci,visim na forumu icon_wink.gif ?

Poz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leona,jeste da i sama gotivim Evanescence,narocito pesmu Before the dawn,ali Amy je bez uvrede,takva kucka,izbacila je iz benda Bena,jer je takva pozerka,da joj cak ni najokoreliji fenseri nisu ni do kolena.Bez uvrede,al devojka para nosem oblake,misleci da je neko i nesto i da je iznad ostalih clanova.Jeste da ovako deluje slatko i da ima,bar po meni,fenomenalno oblacenje,ali daj... pukeface.gif

Sam po sebi Evanescence volim.1 pitanje,koliko su albuma izdali dosad,posto ne stizem da gledam TV,ako sam kuci,visim na forumu icon_wink.gif ?

Poz!

Albumi:

Evanescence-1999

Sound Asleep-1999

Origin-2000

Not For Your Ears-2003

My Immortal-2003

Fallen-2003

Bring Me To Life-2003

Le Nouveau Gothique-2004

Everybody's Fool-2003

Fallen Angel-2004

Anywhere But Home-2004

 

ben je sam otisao, ne serite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leona,jeste da i sama gotivim Evanescence,narocito pesmu Before the dawn,ali Amy je bez uvrede,takva kucka,izbacila je iz benda Bena,jer je takva pozerka,da joj cak ni najokoreliji fenseri nisu ni do kolena.Bez uvrede,al devojka para nosem oblake,misleci da je neko i nesto i da je iznad ostalih clanova.Jeste da ovako deluje slatko i da ima,bar po meni,fenomenalno oblacenje,ali daj... pukeface.gif

Sam po sebi Evanescence volim.1 pitanje,koliko su albuma izdali dosad,posto ne stizem da gledam TV,ako sam kuci,visim na forumu icon_wink.gif ?

Poz!

Izvini ti, ali to mozes da kazes samo ako si je upoznala! Ali pre ce biti da je tvoje misljenje zasnovano na necemu sto si mozda videla ili cula od drugih, tako da PSSST!

Jednom za svagda - izgovara se Evanesens!

P.S. Hvala, Leona, ali Amy_McCoy je vec u fazi narezivanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihove stvari imam sa nekoga loseg MP3- i stoga nemam imena , ali to nije bitno vazno je da se taj bend meni ne svidja , da objsnim:

1-stil gitare na pojhedinim pjesmama

2-Komercijalni aranzmani pjesama

3-Muski vokal koji podsjeca na opasnog rep izvodjaca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njihove stvari imam sa nekoga loseg MP3- i stoga nemam imena , ali to nije bitno vazno je da se taj bend meni ne svidja , da objsnim:

1-stil gitare na pojhedinim pjesmama

2-Komercijalni aranzmani pjesama

3-Muski vokal koji podsjeca na opasnog rep izvodjaca

Muski glas iz Bring Me To Life je Paul McCoy a iz Lies je neki Bruce Fitzhugh.Rep izvodjaci- no.gif na sta mislis?

 

Gitare...za to je odgovoran Ben Moody.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...