Jump to content

Warcraft III


Baal

Recommended Posts

Pa zar rasizam ne bi bio da su svi ''belci''? Mada kakve veze ima to sto neke jedinici govore YO? I neki belci govore YO, doduse veliki broj njih misle da su crnci smile.gif

Zamisli da govore na nekom trolovskom jeziku smile.gif da li bi ista razumeo?

A tako neke kreature postoje u manje vise svim mitologijama. Da su samo iz nordijske verovatno dosta jedinica ne bi bilo u igri.

A recimo, u WC3 orkovi, ali ne samo oni, nego cela horda se ponasaju manje vise kao indijanci.

Ako vec tako gledas skoro u svakoj igrici, i ne samo igrici mozes da nadjes neke primere, ne bas rasizma kako si to naveo, nego recimo rasne tolerancija, ili tako nesto, pretpostavljam da si na to mislio. Gledaj na WC3 kao na igricu sto ona i jeste, ono instaliraj, izigraj se i obrisi, ne zamaraj sebe nekim nebitnim stvarima. Sem naravno ako bas ne mozes da igras igru zbog tog YO smile.gif

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Naravno da su svi belci kad' su belci vitezovi, a rek'o bi i da su zmajevi takodje belci...

E te shto govore Yo treba javno pospaljivati jer je i to kao i mnogo svari iz "crnachko" slenga struchno maznut od Iraca (josh jedan primer je umesto the "da", bub za alkohol, itd/itb... i u originalu je Ya) a sad ako su Irci crnci...

A shto da ne govore na trollovskom? kako Pit Lord u RoC-u mozhe da govori na demonskom? I shto bi mor'o da razumem (mislim ako atmosfera)? I shto ne bi govorili pola na trolovskom pola na engleskom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trolovi su iz chisto nordijske mitologije...

Pande (pandareni) kolk'o ja znam nisu i lepa je ta rasna tolerancija sa samo jednom manom shto to nije rasna tolerancija vecj pozitivna diskriminizacija...

Ne vidim zbog chega je horda u indijanskom fazonu... Slazhem se da Taureni jesu al' oni su trebali da budu posebna rasa... Slozhicjemo se da su Trolovi (u warCraft III) crnci tako da su teshko indijanci... Takodje ne vidim zbog chega su orkovi (koji su uzgredbudi recheno takodje chisto nordijski mit) indijanci pa mi pojasni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud ti znash shta ja gledam ili ne gledam? Na ovoj temi se govori o WarCraft III (da se zakljuchiti po imenu iste :roll: )... Pazi to nije rasna tolerancija vecj rasizam... I ne nisu belci smislili rasisam... Pretpostavljam da ni ti ne znash na shta si mislio (bez vredjanja) jer nisi upucjen u terminologiju...

Slazhem se da je WarCraft III igrica i smatra da bi bilo prilicno glupo o tome polemisati :roll: ... Ali shta ti se sve prodaje kroz igrice itd/itb... Smatram da to NIJE NEBITNA STVAR...

 

Poz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da su svi belci kad' su belci vitezovi, a rek'o bi i da su zmajevi takodje belci...

E te shto govore Yo treba javno pospaljivati jer je i to kao i mnogo svari iz "crnachko" slenga struchno maznut od Iraca (josh jedan primer je umesto the "da", bub za alkohol, itd/itb... i u originalu je Ya) a sad ako su Irci crnci...

A shto da ne govore na trollovskom? kako Pit Lord u RoC-u mozhe da govori na demonskom? I shto bi mor'o da razumem (mislim ako atmosfera)? I shto ne bi govorili pola na trolovskom pola na engleskom...

 

Da ne citiram i ostale tvoje odgovore, moze sve u jednom.

Pazi, slazem se, neke stvari ne idu (to gde sam mislio da li bi ti razumeo sta pricaju, nisam mislio licno na tebe nego na igraca bilo kog), ali je cinjenica da blizzard ovu igru nije pravio samo za tebe, mene, nekog treceg... nego se prodaje u celom svetu pa su zato i ubacili i bele, crne, zute, crvene... pretpostavljam da shvatas na sta mislim. Tako da su negde morali da prave neke kompromise, da kombinuju razne mitologije, i bica iz tih mitologija itd.

 

Sto se tice horde, pogotovu orkova nisam rekao da su indijanci, vec da su u nekom tom indijanskom fazonu. Znaci nisu samo ratoborni likovi koji idu kolju i sta znam sta sve ne, vec su ipak mirniji, razumniji, ono postoju prirodu, zemlju na kojoj zive, spiritualni su, pretci i tako to, shamani, witch doktori i naravno plus taureni koji si spomenuo. Pa neke od njihovih gradjevina i tako. Znaci nisu indijanci, ali su malo nalik njima, naravno bar meni.

 

Sad ovo oko rasizma, za koji nisam ni rekao da su belci izmislili ali nema veze, pretpostavljam da smo se manje vise razumeli sta smo hteli da kazemo.

 

Ovo oko prodavanja stvari u igrama, slazem se i ja, ali ovo u WC3 je naivno prema nekim stvarima koje se prodaju u nekim drugim igrama.

 

I slazem se daWC3 (i ceo Warcraft serijal) nije najbolja strateska igra, ali je medju boljima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije kompromis vecj pish*anje po beloj rasi... Kompromis je kad ubace Pandarena (nacionali simbol Kine) da glumi Kineza da bi se (bolje) prodalo i Kinezima... Naprimer da su na istu foru ubacili gorilu da glumi crnca ne bi im'o nishta protiv... Uostalom shto ne ubace neku tamo mitoloshku zhivuljku iz nekog tamo crnachkog folklora? Mozhda zato shto nemaju ni jednu zanimljivu... A najt elfovi nisu jevraeji nego malo nalikuju njma... Ork je creatura iz nordijskih mitova koja nije gudgaj vecj divlje zlo stvorenje koje voli da kolje, pali, rushi itd/itb... E meni u smeta shto ih prvo pripitomljavaju pa polako pretvaraj u crnce...

Rasizam su izmislili jevreji i tu nema spora...

Da znam da se i u mnogi drugim igrama prodaju kojekakva sranja ali trenutno govorimo o WCIII...

U vezi sa goreponutim da malo skrenem sa teme - jesteli gledali film AD & D (zove se, valjda, samo Dungeons & Dragons)? Tamo se pojavljuj ELF-CRNKINJA! Neverovatno trulo posebo shto je ceo mit o elfovim (pogodi chij je?) sublimacija arijevskih vrednosti - svi elfovi su plaviokosi,plavooki, vitki, snazni, graciozni, bli k'o sneg...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Blessed be... Nego kaki, bre Dreadlord - Crypt Lord & Pit Lord...

Sta Dreadlord je majka, heroj sa naj brzim atakom u igri inace da li su bg organizuju neki turniri u war-u kod nas je jedino ovo bilo kao neki turnircic inace ako vas interesuje vratili smo se ovencani slavom, opstili smo im sa majkom inace kao pobednicka pesma se cula Resurrection. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta Dreadlord je majka, heroj sa naj brzim atakom u igri inace da li su bg organizuju neki turniri u war-u kod nas je jedino ovo bilo kao neki turnircic inace ako vas interesuje vratili smo se ovencani slavom, opstili smo im sa majkom inace kao pobednicka pesma se cula Resurrection. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Ma kakav bre Dreadlord slab je, brzo gine...

Ali Crypt Lord... Kolko njega mogu da gruvaju i opet ostane zhiv i inache je najbolji borac shto se tiche nemrtvih heroja - za dve duzhine bolji do DL i DK... Mada DK je majka shtoi se tiche rusha...

 

ubr: Avatar ti je bash fin... Mad malko si se presho u podpisu... Halford nije gej... To je stara vest... On je bi... Ozbiljno... A da ima valjan glas to stoji... Nije mu prop'o k'o Dikinsonov...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta Dreadlord je majka, heroj sa naj brzim atakom u igri inace da li su bg organizuju neki turniri u war-u kod nas je jedino ovo bilo kao neki turnircic inace ako vas interesuje vratili smo se ovencani slavom, opstili smo im sa majkom inace kao pobednicka pesma se cula Resurrection. AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA.

Ma kakav bre Dreadlord slab je, brzo gine...

Ali Crypt Lord... Kolko njega mogu da gruvaju i opet ostane zhiv i inache je najbolji borac shto se tiche nemrtvih heroja - za dve duzhine bolji do DL i DK... Mada DK je majka shtoi se tiche rusha...

 

ubr: Avatar ti je bash fin... Mad malko si se presho u podpisu... Halford nije gej... To je stara vest... On je bi... Ozbiljno... A da ima valjan glas to stoji... Nije mu prop'o k'o Dikinsonov...

Nisam bas sasvim siguran Pauk ( Crypt Lord ) je mnogo spor a nije stvar samo u armoru ako za tebe jeste predji na human-e.

Znam da je bi ali ima kretena kojima je samo na pameti kako je on peder i zato zanemaruju njegove pevacke sposobnosti ( koje su ogromne ) nije vazno vazno je da je dreadlord pio krv onim jadnim night elf-ovima hahahaha drugi heroj je obicno lich, mada ako igram protiv undead-a koristim death knight-a svi heroji su im naj bolja kombinacija ( nova, coil, sleep i to udarac unistavaju sve pred sobom a kada pored sebe imas dva do tri nekromansera i 2 frost-a, JEBANJE KEVE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj lebati sa tim crnachkm forama...

Samo ti kenjaj ali blade master je bog u jedan na jedan ( ima dece koja kada vide da su izgubili celu vojsku zamole za borbu heroj na heroja i 10 level blade master protiv jadnog demon hunter znaci sledece: Hellscream is supreme!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Inace ako ne znate kako da ga koristite zaobidjite ga u ogromnom luku jer jedan klinja me napao sa blade-om a ja imao dreadlord-a i on postao nevidljiv a nije znao kako cika dread vidi nevidljivu decu i onda je blade popio infernala. smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gifbiggrin.gifa: biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...