Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Evo ja tek skinula preko megaupload-a, tako da tek preslushavam...

Domination mi je mnogo dobra, Michaell rastura, ali da bi ovo izveli uzhivo mora biti 2gitare inache nece biti to to... :lol:

Ali mogu recci da je zvuk dosta chvrst, Russel kao shto rekoshe besno peva, ali znali smo da u poslednje vreme tako zvuchi...

Aj neccu vishe da lupam, javiccu komentar kad odslusham par desetina puta... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo sam kukao da jedva čekam da dođem kući da čujem album a onda su me iscimali opasno i prekidali na svakih 5 min.... Tako da neću da dajem globalne komentare ali znam kako sam se naježio kad sam čuo uvodnu stvar i kako nisam znao kako da reagujem kad sam čuo Set the World on Fire (The Lie of Lies) - da li da se smejem, skačem plačem od sreće ili sve odjednom... jbg emotivan sam :lol::)

Share this post


Link to post
Share on other sites

AAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhh, NEMAM REČI!!!!!!!!

 

Vredelo je čakanja, definitivno!!! Ne mogu da sakrijem oduševljenje, ovo mi je tako bilo potrebno!!!! FANTASTIČAN ALBUM!!!!!! Nishta drugo i nisam očekivala od njih!!! Odoh da slusham JOSH I JOSH I JOSH i necu spavati jer ne mogu da prestanem da slušam!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prvo slusanje dosta bled album...kad se uporedi sa ostalima.jeibga,ove godine slabo koji bend je izbacio dobar album...mozda recimo sun caged

Slusacu ovih dana jos ali recimo da je prvi utisak da sam razocaran...mozda usled prevelikih ocekivanja koja su izazvana ovolikim cekanjem na album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i najnovijih utisaka nakon 24/7 slushanja...

Album je dosta prostije odsviran nego obichno...MJR je pesme svodio bukvalno na par najprostijih rifova,onda zavergla neku solazicu u njegovom stilu,opet provrti rifofe i to je to...

U par stvari dominira i neki rock shmek rifova i solazica,shto opet nije nishta loshe...

Produkcija je meni bzvz skroz,no dobro,na to smo i navikli kod SyX-a...bubnjevi se recimo ne uklapaju ovde jer su extra isproducirani...inache o ovome vishe tek kada stigne promo,jer mp3 nije kompententan po tom pitanju...

Naravno,moze se prepoznati i Divine i Accolade i Medusa kroz album...jedva modifikovane melodije ovih stvari,ali zaista lepo uklopljene u nove pesme...

Generalno,odlichno upakovan i dosta slushljiviji album nego ranija izdanja...

Shto se mene tiche skroz je opravdao ochekivanja...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da i ja prozborim koju o novom albumu:

 

posle svih ovih godina, prosto ne mogu da verujem da slušam sada novi SX! Priznajem da sam očekivao više (mada ne znam šta bih više) ... ali to je čista uobrazilja.

 

Album je fantastičan. Nije mi u rangu sa "V" ali mi se više sviđa od "Odyssey". Produkcija me je prijatno iznenadila, nisam očekivao ovakav zvuk, a totalno mi "paše" (što bi se reklo). Oduševile su me gitare koje su ovog puta nešto manje agresivne i koje se utapaju sa izvrsno produkcijom bubnjeva (SX je dugo kuburio sa zvukom bubnjeva, barem se meni tako činilo).

Zamerka su mi nešto slabije i uprošćene klavijature ... hoću Pinellu! Baš mi nedostaju njegovi delovi sa "V" albuma.

 

Rusell je odvalio, ali drugačije nisam ni očekivao.

 

Pesme su OK. Slažem se da se dosta puta čuju poznate linije sa prethodnih albuma, pa to može nekome da zasmeta. Takođe, u nekim pesmama je ponovljena i struktura pesme. Riffovi su malo pojednostavljeni, ali su i dalje fantastični, posebno tačnost kojom su "složeni" .... ti ljudi su mašine. :muzicar:

 

Toliko za prve utiske. Svakako, album koji se ne sme propustiti, meni je jedno od boljih izdanja ove godine.

 

Jedina zamerka mi je cover ... ali dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odusevljen sam albumom.Russell zateze(otkida) vise nego na ranijim albumima ali opet je zadrzao i onaj hard rockerski smek(pentatonika).Znaci ima najbolji dinamiku na planeti. :rockdevil:

Romeo je zamastio riff extra. :muzicar: Ritam sekcija takodje ubija,klavijature su prisutne mada nisam bas toliko obracao paznju.Pesme su odlicne,ulaze u usi odmah...

Preporuka svim prog/power metalcima.Obavezno nabaviti !! :rolleyes:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Album razbija, ali naravno treba ga jos puno puno slusati...Osjeca se mix "The Odyssey" i "TDWOT", cak ima i "The Damnation Game" momenata...

 

Meni zamalo krenu suze kad pocne da pjeva na "Paradise Lost" : "Wings Of Tragedy, all that I have, and all that I'll ever need..."

Edited by individual

Share this post


Link to post
Share on other sites

Haha ... nemojte zezati čoveka!

 

Bez šale, odličan album.

 

Ipak, posle nekih 5-6 slušanja moram da primetim sledeće: uočljivo je da su se držali određene, oprobane šeme pesama, pa čak i redosleda pesama (obratite pažnju na analogiju sa albumom "Divine Wings").

 

Takođe, malo su se više pridržavali same strukture pesama, načina na koji prelaze iz jednog dela pesme u drugi ... malo mi je krivo što na ovom albumu nema onih ljutih modulacija koje su svojstvene SX

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf matori....Zar je to bitno?Mada mislim da veoma malo ljudi na ovom forumu moze to da dokaze slusanjem preko kompa....malo je....zajebano znas!A i svi smo gledali koncert u Montrealu i videli da covek svira prstima!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...