Jump to content

Symphony X


Recommended Posts

Meni se album iskreno svidja..preslusao sam ga nekoliko puta i moram priznati da privlachi kako na prvo tako i na sedmo slusanje....Album definitivno ulazi u Symphony X arhivi ali subjektivno sa veoma nizom ocjenom.Nemojte me pogresno shvatiti ali i ovdje se osjeca mali preokret da ne kazem pad,medjutim pored toga Russell Allen jednostavno razbija i ovoga puta vadi bend iz totalnog preokreta.Pjesme su dosta energicne,brze ali nazalost sa dosta manje Progressive feelinga,ovaj album bih okarakterisao kao neki speed/trash/powermetal izdanje jednostavno ovom albumu hvali "MAGIJE" kakvu su ovi momci imali na DWOT, V, Twilight in Olympus i Odyssey albumima,sto je vecina vas i primjetila...Subjektivno najjacha star na albumu za mene je 'Eve Of Seduction'-tehnicki rastura,sjajni ritmovi i melodije pravi Symphony X..pored nje Domination i Revelation (Divus Pennae Ex Tragoedia) su moji favoriti...u svakom sluchaju sjajan posao :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar je album :da:

 

Mada, Divine... ostaje neprevazidjen, iako me nekako na njega najvise i podseca...

 

Iskreno rečeno, na novom albumu nema ni "D" od "Divine"-a, u svakom smislu. Jednostavno, teško mi je da poverujem da se album dopada ljudima koji su voleli Symphony X do "Odyssey" albuma (ili zaključno s tim albumom). Osim one dve "baladice" i pojedinih delova u "Set The World On Fire" i "The Walls Of Babylon" teško mi je da poverujem da je u pitanju isti bend!

 

Nakon 50-og slušanja mislim da je album dobar, samo da ne nosi etiketu Symphony X. Pesme su jednostavne, bez jakih refrena, s puno jeftinih sviračkih fora (znamo mi da oni to mogu puuuno bolje), lišene progresivnih aranžmana, a Mike-ove solaže ni prineti onome što je svirao u "Sea Of Lies" ili "Damnation Game". Ovo je više power i heavy metal, sa uplivima prog rock-a. Intro u "Eve Of Seduction" mi više liči na Children Of Bodom ili tako neki finski bend, koji kasnije (00:50) ima "Dimebag rip-off" rif (mada je Romeo s tim počeo da tupi još na prošlom albumu). Postoji još gomila primera koji idu u prilog tome da je ovo NAJSLABIJE Symphony X ostvarenje.

Kada sam ga prvi put pustio uvod me je oduvao, a tek prva stvar!!! Rekao sam sebi: uh, kakvo razbijanje! Ali, tako to biva. Uglavnom, ono što me raznese na prvu loptu kasnije postane veliko razočaranje.

 

Znači, pre nego što bilo ko počne da me proziva, neka se zapita: šta to zapravo voli kod ovog benda? Ono što ja volim NIJE prisutno na "Paradise Lost" albumu (zamisli album Symphony X-a bez pesme tipa "Divine Wings", "Through The Looking Glass", "Odyssey" ili "New Mythology"), a čekao sam željno na ovaj album kao i većina vas. Jeste, žestok je, da, produkcija nikad bolja, a i mračan je, baš onako kao što su najavljivali članovi benda. Sve u svemu, dobar album, ali ne i za Symphony X.

 

Za kraj, još jedna ilustracija, ovaj album se SVIDEO većini mojih ortaka koji ne mogu da podnesu "Divine Wings", "Twilight" ili "peticu", a ljudi se prže na Pantera-u i thrash metal. Sada me to ne čudi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno rečeno, na novom albumu nema ni "D" od "Divine"-a, u svakom smislu. Jednostavno, teško mi je da poverujem da se album dopada ljudima koji su voleli Symphony X do "Odyssey" albuma (ili zaključno s tim albumom). Osim one dve "baladice" i pojedinih delova u "Set The World On Fire" i "The Walls Of Babylon" teško mi je da poverujem da je u pitanju isti bend!

 

Nakon 50-og slušanja mislim da je album dobar, samo da ne nosi etiketu Symphony X. Pesme su jednostavne, bez jakih refrena, s puno jeftinih sviračkih fora (znamo mi da oni to mogu puuuno bolje), lišene progresivnih aranžmana, a Mike-ove solaže ni prineti onome što je svirao u "Sea Of Lies" ili "Damnation Game". Ovo je više power i heavy metal, sa uplivima prog rock-a. Intro u "Eve Of Seduction" mi više liči na Children Of Bodom ili tako neki finski bend, koji kasnije (00:50) ima "Dimebag rip-off" rif (mada je Romeo s tim počeo da tupi još na prošlom albumu). Postoji još gomila primera koji idu u prilog tome da je ovo NAJSLABIJE Symphony X ostvarenje.

Kada sam ga prvi put pustio uvod me je oduvao, a tek prva stvar!!! Rekao sam sebi: uh, kakvo razbijanje! Ali, tako to biva. Uglavnom, ono što me raznese na prvu loptu kasnije postane veliko razočaranje.

 

Znači, pre nego što bilo ko počne da me proziva, neka se zapita: šta to zapravo voli kod ovog benda? Ono što ja volim NIJE prisutno na "Paradise Lost" albumu (zamisli album Symphony X-a bez pesme tipa "Divine Wings", "Through The Looking Glass", "Odyssey" ili "New Mythology"), a čekao sam željno na ovaj album kao i većina vas. Jeste, žestok je, da, produkcija nikad bolja, a i mračan je, baš onako kao što su najavljivali članovi benda. Sve u svemu, dobar album, ali ne i za Symphony X.

 

Za kraj, još jedna ilustracija, ovaj album se SVIDEO većini mojih ortaka koji ne mogu da podnesu "Divine Wings", "Twilight" ili "peticu", a ljudi se pržena na Pantera-u i thrash metal. Sada me to ne čudi.

 

I ja stojim iza svega sto si rekao.Svaka chast! Kao sto sam vec i ja gore pomenuo ovim mashinerijama jednostavno hvali "MAGIJE" kakvi su imali na DWOT, V, Twilight in Olympus i Odyssey albumima.Paradise Lost je energichan,brz i veoma cvrst album,ali nedostaje tu Progressive feelinga,kakvu ima recimo novi Redemption,Threshold,Dream Theater....slusajuci zadnji album Symphony X-a na trenutke se plasim da bend gubi na svojoj originalnosti kakvu je imao np. na DWOT...Russel Allen je jedan veliki +,tako da ovaj zadnji album zbog njega cvrsto stoji na Symphony X listi,ali opet sa zadnjim albumom se izgubio pravi Symphony X :opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni blizu od 50 tog slusanja.Ali me je strah da ce ih biti i 25.Album me je takodje oduvao,na prvo slusanje(2,3,4) a sad me je strah da uskoro necu imati sta da cujem(za razliku od Dream-a,Planet X....)To mi je bio problem i sa prethodnim albumom.Jbg. progressive elemenata trebalo bi da je vise npr."Through The Looking Glass" i sl.Vremenom odustajem od Power-a sta se moze :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da se pojavio 5 godina posle Odyssey-e ovo je prosecan album. Sve sam uvereniji u cinjenicu da sto vise neki bend ceka na izdavanje abuma, sve su manje sanse da bude dobar. I slazem se da je ovo x-ti bend koji (lagano) bezi iz progressive voda. Da li misle da ce ovako povecati prodaju albuma (osluskujuci americko trziste), ili je bilo spontano, svejedno je. Nadam se da ce novi album (2012. ?) potsetiti na ranija remek-dela.

Edited by Yoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo...ljudi ochekuju josh jedan Divine,josh jedan V ili neki od starijih...sachekajte neki remastering ili slichno...zbog takvih stereotipa necjete ni svariti novi album...Pa nisu bre izdali neki LOAD pa da se sada degradira novi album!Izdali su josh jedan ODLICHAN album za slushanje,tehnichki sasvim zadovoljavajucji,vokalno po mom mishljenju NAJBOLJI!

To shto se Romea malo manuo drzanja lekcija na gitari ne znachi da je album losh...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sto svi ljudi zele da izdaju jos jedan Divine ili V ?!Mislim koja je svrha svirka prog metal ako snimas iste jebene albume?!

 

Ono gore je moja subjektivna ocena albuma. Neko seche vene na njega, neko je ravnodusan. Promena je pozeljna i logicna u radu svakog benda. Samo mi se nekad svidi, nekad ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo...ljudi ochekuju josh jedan Divine,josh jedan V ili neki od starijih...sachekajte neki remastering ili slichno...zbog takvih stereotipa necjete ni svariti novi album...Pa nisu bre izdali neki LOAD pa da se sada degradira novi album!Izdali su josh jedan ODLICHAN album za slushanje,tehnichki sasvim zadovoljavajucji,vokalno po mom mishljenju NAJBOLJI!

To im reci! :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...