Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Sto se ljudi smaraju swakakvim glupostima. Cuj, lebdi ruka, mali do malog savijen, podvijen, odvijen...

 

Uhvatis vrat i odsviras ono sta si naumio kako najbolje znas. Ako je prebrzo, ti malo usporis pa dok ne stignes.

Ja sviram 10ak godina i razvio sam pristojnu tehniku. Nisam neki soler, zapravo tek sada savladavam ozbiljnije tehnike soliranja. Za tih 10 godina mi nije palo na pamet da razmisljam da li ce neko primjetiti da li drzim mali i do malog ispravno! Zaludjujete se raznoraznim virtuozima koji nisu sa Zemlje uopste i satirete se da poskidate njihovih 5000bps a nikada ih necete moci stici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vazi icon_smile.gif ...upravo zbog takvog stava i nisi neki "soler"...nisu oni nikakvi vanzemaljci...u danasnje vreme se cak vrlo brzo moze doci do neke zavidne tehnike...jer su danasnjoj omladini dostupnija mnogo veca "sredstva"...nego sto je to bio slucaj u njihovo vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

Zaludjujete se raznoraznim virtuozima koji nisu sa Zemlje uopste i satirete se da poskidate njihovih 5000bps a nikada ih necete moci stici.

 

 

ja sam ih stigao laugh.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac

strava je!!!

sada nesto nece da se skidaju stvari sa njegovog sajta,ako kod tebe radi i ako te ne mrzi skini "upon my soul" icon_da.gif a dobra je i "purely and simply" icon_da.gif

Edited by veseli koljac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dimitar nije loš, pojavljuje se na nekim sajtovima gde i ja idem, pa sam čuo par mp3-ja već ranije. Ima problem što je intravenozno previše uzimao vai-a, ali je zaista tehnički dobar i ima neka muda kad svira.

 

A ne znam što ste navalili na Šimeta icon_smile.gif

Nisam čuo za njega ranije, ali ovo sad što sam čuo, sasvim je ok, čak i nije neka bezumna hi tech svirka, pitkije je od klasičnih shred svirača. Čak se tu čuje puno stiv morse-a i Lukather-a u stilu, mada svira napadnije od njih. Dobro fakat je malo smešan kao pojava, izgleda kao vlasnik lokalne kafane u bosni koji i radi u njoj pa se prepio i pao u sevdah icon_mrgreen.gif

Ali ima lep ton i prilično je precizan, pesme mi se već nešto specijalno ne sviđaju, tj to je već sto puta odsvirano, ništa novo. Ali mi se više sviđa nego neke klasične Shrapnel records budale. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro fakat je malo smešan kao pojava, izgleda kao vlasnik lokalne kafane u bosni koji i radi u njoj pa se prepio i pao u sevdah icon_mrgreen.gif

E pa bas zbog toga icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif ...mislim da sam se jedno dva dana smejao kada sam video onu sliku icon_smile.gif ...dobar je on inace...kao sto si rekao ima dobar ton...i kako sam saznao u preteklih par dana vec je neko vreme i Macalpine-ov producent i sound engineer...ali mi je kao gitarista maksimalno ne zanimljiv...been there done that fazon...a sto se tice Shrapnel-ovaca...ja njih vise i ne racunam kao gitariste icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest veseli koljac
Dimitar nije loš, pojavljuje se na nekim sajtovima gde i ja idem, pa sam čuo par mp3-ja već ranije. Ima problem što je intravenozno previše uzimao vai-a, ali je zaista tehnički dobar i ima neka muda kad svira.

 

A ne znam što ste navalili na Šimeta icon_smile.gif

Nisam čuo za njega ranije, ali ovo sad što sam čuo, sasvim je ok, čak i nije neka bezumna hi tech svirka, pitkije je od klasičnih shred svirača. Čak se tu čuje puno stiv morse-a i Lukather-a u stilu, mada svira napadnije od njih. Dobro fakat je malo smešan kao pojava, izgleda kao vlasnik lokalne kafane u bosni koji i radi u njoj pa se prepio i pao u sevdah icon_mrgreen.gif

Ali ima lep ton i prilično je precizan, pesme mi se već nešto specijalno ne sviđaju, tj to je već sto puta odsvirano, ništa novo. Ali mi se više sviđa nego neke klasične Shrapnel records budale. icon_wink.gif

Dobro fakat je malo smešan kao pojava, izgleda kao vlasnik lokalne kafane u bosni koji i radi u njoj pa se prepio i pao u sevdah

 

i ti si ga lepo opisao laugh.giflaugh.gif

(ja sam prvi put cuo za njega malopre od marty-a,cuo sam samo freedom i nekako mi je bezveze,prazno...)

 

a verovatno smo na istom forumu naisli na dimitar-a,posto sam i tebe tamo vidjao. icon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...