Jump to content

Tehnika sviranja gitare


Dushan S

Recommended Posts

Zna li neko nesto o gipsy picking-u?kako se svira,ima li nekih posebnih pravila za arpedja,kako se sviraju odredjene sekvence,paterni i sl?

idi do karton city-ja tamo kod starog sajmista,mozda neko tamo zna laugh.gif

Edited by Heavy jerk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj da lupash glavu...bezveze...samo treba da znash da se bilo koji obichni septakord pravi od prvog treceg petog i snizenog sedmog stepena, i to je cela matematika...famozni Maj 7 se pravi sa cistim sedmim...nishta komplikovano.

 

Shto se tiche Dim-ova ni tu nije nishta komplikovano u pitanju. Ako si ikad pokushavao da svirash umanjeni arpedjo primetio si da ti se ruka krece po vratu u istom patern-u, znachi svirash istu shemu samo sa drugim tonovima i o tome su ti proshli govorili...kod svakog dim-a su ti intervali isti.

 

Neko je pitao za amere kako oni oznachavaju dim...ja mislim da i oni koriste termin dim -diminished-, a mnogo vidjam dim koji je onachen kao stepen celzijusa...sa onim malim kruzicem...

 

Aj da vishe ne serem...hehehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hocu da naucim Tapping ali iz prve ruke......a ne od nekog ko nikad to ne koristi nego zna tu TEORIJU kako treba.....

pa jel moze neko da mi objasni osnovu da ne krenem ja nesto sam pa da zajebem...kasnije cu ja vec da nacinim cuda samo mi trebaju te glavne tehnike.....tj neke vezbice i tako to....

 

thax

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogu....ali se sve nesto plasim da cu njegovo oko da zamenim za zicu  icon_rockdevil.gif ......i prste sa trzalicom.....al' metalnom.... violent.gif  violent.gif

u jebote pa ti si se izgleda stvarno iznervirao.bas si oprasan hmm mislim opasan laugh.gif

 

 

 

 

 

pivopije.gif

Edited by Yngwie_Malmsteen

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu da idem kod baneta na casove da mi objasni kako da ne pruzim ruku stevi vajicu!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

moraces dugo da vjezbas,nije to tako lako kao sto mislis icon_smile.gif

 

 

A zasto on nije pruzio ruku vaiu,ne shvatam.I sto kazu da je se bio usrao kada je svirao sa njim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu da idem kod baneta na casove da mi objasni kako da ne pruzim ruku stevi vajicu!!! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

ja mislim da za to MORAS da NEMAS neke stvari........ili da dostignes VRHOVNU unutarlobanjsku prazninu...... icon_smile.gif

 

kakva mu je samo faca bila......khmmmm...... violent.gifviolent.gif ....

 

nego daj necemo o tome........za tapping sam provalio....mada kada sam video vai-a kako radi na 3 zice od jednom..... icon_rolleyes.gificon_rolleyes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hocu da naucim Tapping ali iz prve ruke......a ne od nekog ko nikad to ne koristi nego zna tu TEORIJU kako treba.....

pa jel moze neko da mi objasni osnovu da ne krenem ja nesto sam pa da zajebem...kasnije cu ja vec da nacinim cuda samo mi trebaju te glavne tehnike.....tj neke vezbice i tako to....

 

thax

Na netu ima stvarno mnogo gitarskih lekcija pisanih od strane raznih ljudi. Ne znam sta hoces tacno da znas. Ako imas neko malo konkretnije pitanje reci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_da.gificon_da.gificon_smile.gificon_smile.gif

Sto, bas su cool... icon_cool.gificon_uhoh.gif

biggrin.gif ....leeepa je bre slika.....onako bas na okupu.....

 

Na netu ima stvarno mnogo gitarskih lekcija pisanih od strane raznih ljudi. Ne znam sta hoces tacno da znas. Ako imas neko malo konkretnije pitanje reci.

 

textove gitarista koji KORISTE tapping......i nku osnovu....ne znam kako da objasnim.....npr... Am i evil kako da odsviram.....tj. kako koji prst i kad ikida i tako to.....problem je sto tapping ama bas uopste nemam pojma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jel bi mogao neko da mi preporuči neke dobre vežbe za sweep (sweep picking)? Već neko vreme pokušavam da razradim tu tehniku, ali mi ne ide baš najsrećnije, pa, ako bi neko mogao da mi da neki korisan savet + neku vežbicu, bio bih veoma zahvalan. Verujem da je o ovome već bilo reči na nekoj od prethodnih 55 strana ove teme, ali nemam baš vremena da tražim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...