Jump to content

Sređivanje gitara, sastavljanje, lakiranje...


AntiDope

Recommended Posts

e ja sam imo problema da prebacim alkicu za kajis ,posto sma levak a kupio sam obicnu gitaru za desnjake,pa sam busio sto rupa sad sam stavio jednu alkicu na onaj lim gde imaju cetiri srafa sto drzi vrat zavrnutim,al i dalje mi malo preteze vrat na dole....jel neko zna gde da stavim alkcie da bi mi gitara stojala normalno...i pitanje gde imaju dzeksoni il bilo kaka opasna thrasherska/metalska gitara za levake

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
Jbg, pragove treba dati majstoru. Uglavnom se tu ne sjebavaju :D

 

A shto se tiche elektronike, postoje sheme na netu, a garant imash nekog ortaka teslasha ;)

 

 

Ja san za kratko vrijeme naucio raditi sam vecinu stvari na gitari .. potrebna je volja prvenstveno.

Edited by AntiDope

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Juce sam dobio svoju prvu gitaru i udjem ja u radnju (Mix Music )da kupim opremu za odrzavanje laka na gitari i za ciscenje vrata, medjutim.....

 

Tu se pojavljuje stariji covek duge kose , prosecne visine i brada , pravi roker.

 

I kazem : dajte mi sredstvo za odrzavanja gitare ( kapiram ja to kosta 1200 dinara max ) on me momentalno prekine , pokaze mi sprej za ciscenje drveta koji mu se slucajno nasao na stolu i kaze :

 

Kupi ovo u Rodicu za 150 dinara , uzmi pamucnu krpu i na ustedeo si pare.Covek sa iskustvom i sa dobrim namera mi je preporucio nesto jeftinije a svakako isto efikasno kao i ono sto sam hteo da uzmem. I onda mi pokaze da taj paket za sredjivanje gitare kosta 2500 dinara , znaci strasno. Hvala mu.

 

Kako vi cistite vase otiske prstiju , mast i ostalo sa tela gitare ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za odrzavanje isto shto i bojan j.

 

za fretboard onaj kurac sa limunovim uljem, ali je gadno da se nanese jer zice menjam jednu po jednu, a lakshe bi mi bilo sve da skinem zbog onog govneta na vrhu boce

Edited by METAL MAN =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Feral

Sto -Vuk vec rece, najbolje za odrzavanje fretboard-a je da uzmes limunovo ulje:

31xHS4OpteL._SL500_AA280_.jpg

A za odrzavanje zica kupi GHS Fast Fret:

104761.jpg

 

Takodje bih ti preporucio da kupis i nove zice,posto su uglavnom na novim gitarama zice trule jer stoje na njoj ko zna koliko. To ti je i prilika da odmah ocistis fretboard sa limunovim uljem.

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Farbao sam ja. Akrilna boja, fino ispalo, ali sam se zajebao i nisam nashao odgovarajuci lak da zashtitim farbu, te mi je farba otishla u kurac. Sad vishe ni ne sviram tu djitru, a komplet sam ej sredio. Ispade kao neka vezbanka sa ocenom 2 :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na buvljaku sam nabavljao akrilnu boju, to nije bilo skupo. Koliko se secam, dva spreja manje od 800 dinara (sa tim shto drugi nisam ni otvorio, ali bolje da odmah imam, nego da se zajebem, pa mi bude premalo :haha: ). Cela rabota ne bi trebalo da izadje vishe od 20-30 evra (najlonom sam oblagao klonju i potroshio par gaf traka + shmirgle za skidanje starog laka).

 

U gitarskim radnjama to ne rade. Majstori koji prave djitre se bave i farbanjem istih. Mozesh bilo kog od njih da kontaktirash. Ako me secanje ne vara, Mirko Tasic je uzeo oko 100 evra jednom ortaku kad mu je celu djitru farbao u mat crno.

 

Da imam para, zvao bih njega da mi odradi jednu djitru shto mi sad visi na gajbi poshto mi se ne prolazi agonija shmirglanja i drkanja sa farbanjem ponovo, buduci da nemam adekvatne uslove da se time bavim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gibson? Studio? Standard? Custom? U kakvom stanju? Jbg, 5000 pitanja, ali je chinjenica da ce Srbin da pokusha da ti to uvali za iste pare za koje je uzimao (ukoliko je Gibson u pitanju), poshto u ovoj zemlji ne postoji polovna roba :haha:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...