Jump to content

Paganizam


Recommended Posts

Na veliku zalost ljubitelja pedera, "boraca za ljudska prava" , obojenih i ostalog sljama, na koncertu Inferno su prodate sve majice Pagan front Srbija i Srbija iznad svega! Ocekuje se od postenih gradjana da osude ovu nemoralnu pojavu sirenja patriotizma biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta vi kažete na novi album Leta 3 "Bombardiranje Srbije i Čačka"?

mene zanima- gdje je taj Čačak, Čičak ..il ..kako god icon_mrgreen.gif

--ok--to nema veze sa temom--al me zanima..i nemam pojma di da postavin pitanje

 

..ja sam pogan, Slaven(ka), maštam o vremenima kad smo svi bili jednaki, blijedoputi, bijelokosi, nadob(l)udni i štovali ono što bi trebali i sada..

..iako se dajem marxizmu..

Edited by wild cat

Share this post


Link to post
Share on other sites

a šta vi kažete na novi album Leta 3 "Bombardiranje Srbije i Čačka"?

mene zanima- gdje je taj Čačak, Čičak ..il ..kako god icon_mrgreen.gif

--ok--to nema veze sa temom--al me zanima..i nemam pojma di da postavin pitanje

 

..ja sam pogan, Slaven(ka), maštam o vremenima kad smo svi bili jednaki, blijedoputi, bijelokosi, nadob(l)udni i štovali ono što bi trebali i sada..

..iako se dajem marxizmu..

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Sta je bre ovo izmislili neku masinu pa sad kloniraju pagane icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

A ti vidim pripadas Slovenskoj, fino, fino.

Znaci imamo Slovenske, Nordiske, Grcko-Rimske, Egipatske. nikako da se pojave Juzno-Americka paganska Bozanstva, eh kakvi ste pa moze jedan od vas pagana bar njima da se prikloni. Malo mi ih je zao.

 

sleep.gifsleep.gifsleep.gifsleep.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Sta je bre ovo izmislili neku masinu pa sad kloniraju pagane icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

 

A ti vidim pripadas Slovenskoj, fino, fino.

Znaci imamo Slovenske, Nordiske, Grcko-Rimske, Egipatske. nikako da se pojave Juzno-Americka paganska Bozanstva, eh kakvi ste pa moze jedan od vas pagana bar njima da se prikloni. Malo mi ih je zao.

 

sleep.gifsleep.gifsleep.gifsleep.gif

Jbg, juzno-amerikanci nisu evropljani.Bilo bi glupo postovati njihvu staru religiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti vidim pripadas Slovenskoj, fino, fino.

Znaci imamo Slovenske, Nordiske, Grcko-Rimske, Egipatske. nikako da se pojave Juzno-Americka paganska Bozanstva, eh kakvi ste pa moze jedan od vas pagana bar njima da se prikloni. Malo mi ih je zao.

 

sleep.gifsleep.gifsleep.gifsleep.gif

..a šta da štujem kult Maya??

..osim što studiram južnoslavenske filologije- smatram da je poganstvo u namaiako je i o neki kult, oblik vjere..

..štujem i Nefertiti (kao ženu faraona)..ali i Bastet i Amenofisa,etc...

sve ima nekakav kult, čak i trubaduri imahu kult bogorodice (pazi- malo slovo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

..a šta da štujem kult Maya??

..osim što studiram južnoslavenske filologije- smatram da je poganstvo u namaiako je i o neki kult, oblik vjere..

..štujem i Nefertiti (kao ženu faraona)..ali i Bastet i Amenofisa,etc...

sve ima nekakav kult, čak i trubaduri imahu kult bogorodice (pazi- malo slovo)

WTF?

Jel ima neko da mi prevede ovo icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

..a šta da štujem kult Maya??

..osim što studiram južnoslavenske filologije- smatram da je poganstvo u namaiako je i o neki kult, oblik vjere..

..štujem i Nefertiti (kao ženu faraona)..ali i Bastet i Amenofisa,etc...

sve ima nekakav kult, čak i trubaduri imahu kult bogorodice (pazi- malo slovo)

Zanimljivo. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

WTF?

Jel ima neko da mi prevede ovo icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

žao mi je, ne znam novi tip ćirilice..

Maye- znaš valjda za Maye, Inke i Azsteke.

Psiholog Srećko Lazić piše: «Inke i Maye bili su veliki narodi, a danas ih nema. Nije im pomogla njihova velika kultura da opstanu na svjetskoj pozornici života.»

to bi trebalo pojasniti situaciju, odnosno sitovaciju. ...kako god...

kužiš?

odnosno razmeš?

srpski mi ne ide..

patka

 

poganstvo=paganstvo, paganizam.

Slaveni=Sloveni (ne nacija, već narod koji stiže sa Dona, Dnjepra, itd. pročitaj Komtov "Sloveni")

...Bastet, Set, Oziris, Horus, Raa...su staroegipatska božanstva...

el sad jasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poganstvo=paganstvo, paganizam.

Ma naravno da mi je jasnije icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Evo trcim i krecem da ucim Hrvatski novo-govor

 

Evo pocecu od ovoga. (Poganstvo) Znaci vi pagane zovete Pogani

Pa dobro, lepo zvuci icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Uh..................

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja tu mogu, takav im je jezik zar ne? icon_uhoh.gificon_uhoh.gificon_uhoh.gificon_uhoh.gif

 

Elem, Varg imam jedno pitanje. Pored Slovenskih bozanstava, sto ste se vi pagani vezali toliko za Nordiska bozanstva? icon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gificon_confused.gif

Paganizam mozes posmatrati kao religiju drevne Evrope.Kao jednu religiju jednog naroda.Nordijski bogovi imaju mnoge slicnosti sa slovenskim, sa razlikom jedino u izgovaranju.

Drugo, ne znam za druge ali ja najvise postujem nordijsku mitologiju jer je jednostavno prelepa, poucna i veoma duboka. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo trcim i krecem da ucim Hrvatski novo-govor

r u evil?

no, u r gay

 

 

sou, novogovor, je li?

budući da je sama riječ "novo-govor" (kako ti pišeš) dvosložna, nema crtice između (ipak ja studiram rječosložje i takve patke).

 

Ne moj da ismijavaš (ti bi rekao), ja kažem "NE ISMIJAVAJ!" (jer gramatika je takva, imperativ je takav).

 

{NEMA VIŠE SRPSKOG ILI HRVATSKOG, my dear}

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...