Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

razlika izmedju firewire-a i usb je u kvalitetu semplovanog audia unutar same kartice,kako je firewire standard za veci prrotok od usb-a.ali kako je gitara oko 28.000 khz i bovoljno je 16 ili 24 bita,nema potrebe za firewire-om.ona je vise uptrebljiva za mikrofone,ali svako ko zeli kvalitet i brzinu obrade bilo kakvog audia,treba mu firewire.

 

znaci to su multi sprave.a i skupe su kao i guitar rig i stmp IO tako da za nekog ko se bavi iskljucivo gitarom mislim da je bolji izbor gitarski usb.u principu najbitnije je da ima input i konvertor za impendacu gitare,ili pravi preamp(sto je jos bolje) a ostalo je manje vise sve isto kod svih usb-ova (96.000 khz semplinga,24 bita.).

 

evo prodavacu ja moj ux2 uskoro,pa bi mogli da se dogovorimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

razlika izmedju firewire-a i usb je u kvalitetu semplovanog audia unutar same kartice,kako je firewire standard za veci prrotok od usb-a.ali kako je gitara oko 28.000 khz i bovoljno je 16 ili 24 bita,nema potrebe za firewire-om.ona je vise uptrebljiva za mikrofone,ali svako ko zeli kvalitet i brzinu obrade bilo kakvog audia,treba mu firewire.

 

Ja bih uzimao fajrvajr audio interfejs prvenstveno zbog toga sto imaju i MIDI ulaz. Koliko ja videh ovi line6 usb interfejsi nemaju to....

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam Nuendo i Cubase i oba mi seckaju.

Dok npr Sonar koji je 4x veci ide glatko.

 

Da li neko zna do cega moze biti problem??

 

Imam 2Ghz i 1GB RAMa. Znam da nije puno, ali brate nemoguce da ne moze da izgura pisljivi program?!

Cak sam iskljucio sve procese, znaci SVE ZIVO sam pogasio, cak sam i modem iscupao. :) I opet secka..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam samo EZ drummer od pluginova, nista vise.

 

Snimljene su gitare i klavdze i to treba da sredim, ali kada pustim play, treba mu oko 1-2 sek da krene i zatim sa vremena na vreme secne.

I da cuje se sitno pucketanje u zvucnicima ponekad.

 

Pa i ja sam pretpostavljao da je do toga...

Imam Creative Audigy 7.1..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

idi pod project pa pod project setup stavi snimanje na 16 bita i 44.100 khz a pod device idi na device setup pa na vst trazi asio control panel i tu povecaj buffer dok ti ne bude seckalo.takodje stavi na podesavanje tvoje kartice da radi na 16 bita.(asio podesavanja).

 

nisam expert za sound blaster,ali bi ovo trebalo da poboljsa stvari.prodava neki lik mackie inerfejs za 300 e,ako imas love,to je ta sprava za ovakve zajebancije.premocna je,ima svee moguce ulaze i preampe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam te pare platio bi nekom drugom da mi radi, ne bi se mucio sam oko mixa. :) :)

 

Prebacio sam na 16-bit, cini mi se da je malo bolje ali i dalje mi pri pritisku na play krece sporo, probacu da reinstaliram ASIO, ili da nadjem neki bolji drajver na netu..

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebalo bi da svi soundblaseri imaju asio drajvere.sumnjam da je do njih jer ti sonar radi.vjerovatno je do podesavanja,trebao si taj bufer da iscimas,najcesce seckanje je do njega.a razlika izmedju 44.100 i 48.000 je minorna.

naravno vise je bolje,ali njemu treba sto bolje performanse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako mozete da poredite ableton sa bilo kojim drugim programom...potpuno je jedinstven u svakom pogledu...ableton ima jedinstven interfejs i jedinstven pristup pravljenju muzike i odrzavanju flowa...takodje ima potpuno drugaciju namenu od nuenda,cubasea,reasona i sl...bagovi su vec masovno odstranjeni u sedmici dok u osmici nisam naishao ni na jedan...pregrsht novih stvari je dodato..ceka se max for live verzija sa extendom koja ce da se pojavi krajem godine...to ce onda biti to Magnum Opus u softwareu za pravljenje muzike...napokon ce moci da se programiraju efekti i da se prave novi vst-ovi... i to preko veoma prostog vizuelnog interfejsa sto otvara josh novih milijardu opcija u nalazenju zvukova i modifikovanju vec postojecih stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je 8mica suite pukla posle 2 min na 64bit os-u,a posle 5 min na 32 bita,live se malo jace drzo,ali on je puko brzo.nista bolje nije bilo sa originalnom 7 koju imam.

 

pro tools,logic i steinberg sistemi su standard sto se tice sekvencera,malo procackaj po netu i vidi sta i ko sve ih koristi.ako je pro tools dobar za o'brien-a,dobar je i za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

odakle mogu da skinem tracotr ili fruit loops fore fee?

na

 

 

password za arhivu:icudude@warez-bb

 

pozdrav od warez-bb.org

 

 

 

sve je smeshno u poredjenju sa rigom

 

mislis NI guitar rig 3?bas hocu da mijenjam moj ux2 za samo hardver(softver imam),opet se nesto zateze za uzivo svirku,pa mi je bas potreban...

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaju footswitch ulaze sto mu dodje na isto.a neznam sta ce gitaristi midi ulaz sem za footswitch.

 

Treba mi zbog klavijatura. Dosadilo mi vise da cukam u onom key mapu klavir ili synth-ove, lakse mi je sve to da odsviram.

 

Ableton nije uopšte uporediv sa Nuendom jer je smešan u odnosu na njega.

 

:pivopije:

 

sve je smeshno u poredjenju sa rigom

 

Sta znam, meni se recimo vise svidja Amplitube (sa svim ekspanzijama iliti X-Gear)! Posebno za hi-gain stvari je bolji, za bass da ne spominjem. Cini mi se jedino da su efekti bolje odradjeni u G. Rig-u.....

 

:pivopije:

Edited by triad1

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...