Jump to content

Muzički software


Marko, Mon_a[MOR]e

Recommended Posts

smanji to,ne bi smio vise od 48000,i onda ce ti raditi preseti.obavezno ukljuci noise reduction na najgornjem bijelom panelu gdje ti je input level.i njega smanj tako da kad sviras najjace nikad ti ne ulazi na crveno.latenciju spustaj sa bufferom u asio4all panelu,negdje bi trebao da ga nadjes izmedju 256 i 512,ali nije pravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sanse da ga nateram da radi.

Podesim sve kako si rekao, i dalje mi se cuje humming, a nivo zvuka je jako tih skoro da se i ne cuje.

Pokusao sam da namestim i Peavey Revalver MKIII, takodje bezuspesno.

 

Izgleda cu dobrih par dana da provedem u surfovanju da pronadjem resenje.

Moram kod devojke na njenom kompu probati kako radi (ona ima za nijansu bolju zvucnu od mene).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma.

 

Eto Amplitube radi onako osrednje, ali Guitar Rig 3 i Peavey Revalver MKIII nikako.

 

Sta bih mogao da kupim da normalizujem zvuk.

Jel bi mi ti DI-box-ovi pomogli (mislim na neki medju jeftinijim varijantama) ?

 

A inace ako sam dobro skontao iz nekih drugih postova ustanovio sam da posedujes

neki Line 6 POD Studio (sad ne znam da li je u pitanju gx, ux1, ux2,...).

 

Jel se mogu POD Studio GX ili GuitarPort iskoristiti u nekim drugim softverima ili mogu

da rade samo sa odgovarajucim Line 6 softverom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se neke minimalije tice, imas EMU 0404 ili M-Audio Audiophile 2496. Obe su oko 100e.

Doduse, opet ti treba DI box.

Sto se full stvari tice, bas sam cuo lepih reci o TC Konnekt 8. Ima mic&instrument ulaze, znaci nista ti dodatno ne treba, preamp koji je dosta dobar... Ja bih je uzeo da imam pare, staje nekih 315e u Artistu.

 

edit: DI ti ne resava latenciju, on samo prilagodjava impedanse gitare i ulaza na PC-u. Za latenciju je pomoc samo zvucna.

Edited by H.J

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa sa latency-om mislim da nemam problema jer mi Amplitube radi perfektno

sto se tice brzine odziva (zvuk je poprilicno losiji nego sto sam ocekivao).

 

Znaci da ostavim za sada zvucnu koju imam i da probam sa DI box-om?

Da vidim kakve ce to rezultate da da.

 

Recite jel tu ima nekih posebnih vrsta ili je svejedno koji DI box uzimam (

naravno uzimao bih neki jeftiniji :D ).

 

 

@umart : Cekam da mi kazes svoje misljenje o Line6-ovima (iz proslog posta)

pa cu mozda da idem i na varijantu Line 6 POD Studio GX.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da imas bolje i losije, koliko para - toliko muzike. Imas ovaj Behringer-ov u Mitrosu, on je nekih 2000. On je ok ovako za sviranje, ali ne i za snimanje...ovi bolji kostaju od oko 100e (npr. Palmer), pa nadalje (Countryman, JDI, ...)

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaki koji sam mogao da nabavim od emulativnih programa sam probao,jedino nisam digidesignov elven jer on jedino moze na pro toolsima,a pro toolsi jedino mogu sa m audio hardverom itd...moj se pod studio toneport ux2 pokazao fenomenalno,odma posle mjesec dana sam batalio gearbox i pod farm za higain svirku,vec koristim kombinaciju guitar rig-a,GTR 3 i nekog free VST plugina za marshall pojacalo.

 

mada,ima emulacija par pojacala koji su ekstra za higain(narocito za death metal,taj zvuk 90tih i uk scene),ali nista fensi jer prava stvar su im modeling packs koje mora da dokupis,sto je sranje...

 

u principu svaki softver ima svoje cari,i zavisnosti kakva je svirka,tako koristim i plaginove...anyway line6 je majka sto se tice podrske i latencije,a i inace gearbox je dobio silne nagrade(ali ne za higain) i mnogi ga zajebani producenti koriste(opet ne oni sto rade higain svirku).a i cijene su im dobre.po mom misljenju,ux1 i ux2(naravski i ux8,ali je to jeba skupo) su idealni ako ti treba i varijanta sa mic i dva mic ulaza(kao st je trebala meni za ozvucavanje i snimanje nekog toboze pjevanja),a jeftiniji su nego m audio pandani.

 

ali isto mislim ako ces isklucivo da sviras i da snimas neke demo varijante gitare,m audio jamlab je idealan,jer ti radi posao,pride moci ces da radis i u pro toolsima,nece ti trebati DI box,ni nista vise.mada ni guitarport nije uopste losa varijanta.mogu ti poslati neke snimke kako je sta snimano na line6(jer je isti kurac i ux8 i guitarport sto se tice gitare) i na jamlab,pa odluci.

 

i definitivno batali tog squire-a,kupi neke od ovih shecter-a,kad vec neces ove polovnjake.

 

Sto se full stvari tice, bas sam cuo lepih reci o TC Konnekt 8. Ima mic&instrument ulaze, znaci nista ti dodatno ne treba, preamp koji je dosta dobar... Ja bih je uzeo da imam pare, staje nekih 315e u Artistu.

coece,zar je toliko u mitrosu?za te pare preko bare znas sta bi se moglo uzet...

 

 

 

Edited by umart

Share this post


Link to post
Share on other sites

coece,zar je toliko u mitrosu?za te pare preko bare znas sta bi se moglo uzet...

Mislim da si me pogresno citirao, mada znam o cemu pricas. Bio je toliko, manje od 20e nije sigurno...ne znam bas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

shajze

evo nesto skroz neisproducirano,sad snimljeno,jer mi je samo ovaj sx tu.cubase i line 6 hardver,plagini-amplitube fender,uitar rig 3,gtr3,free marshall jcm900(ovaj prljavi marshall zvuk),ezdrummer,ftree tsr808(najbolji tube screamer).

 

bas je gitara pitchovana za oktavu,nisam proveo 10 min producirajuci ovo,ideja prvo sto mi je palo na pamet uz matricu bubnja.

 

nemojte da donosite zakljucke jer ovo je krajnje neozbiljno odradjeno,necu da gubim vrijeme oko neceg sto necu skroz odradit,ali moze da se stekne uvid sta sve moze da se nabaca sa toneportom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stari,ne radi se o tome kakav je zvuk,ovo sam ja ofrlje odradio cisto da vidis sta sve moze da se napakuje,a da bude cisto.to je bitno kod kupovine hardvera.a to kakav ko zvuk voli,o tome se ne raspravlja.

 

i zaboravio sam da dodas jos 2 kanala sa vokalima sa reverbom(alexis simulacija) i delay-on generickim i to je to.samo ti kazem da za pravljene demo ideja ux serija nije lose resenje.akko imas bas jak kompjuter,i jamlab bi trebao da bude ok.on po o iskustvu crpi dosta snage,tj kako nema bas nekog hardvera u njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kontam sta kazes, ali mene ja zanimalo konkretno samo gitara. nemas nikakvog šuma kod snimanja hi-gain stvari?

 

btw, da li koristis impulse? ako znas na sta mislim uopste :smile:

 

ja sam se naslusao dosta jebenih klipova sa ovog sajta, ima stvarno dobrih stvari i caka, pogledaj ako te zanima.

http://www.guitarampmodeling.com/

 

npr, ovo mi zvuci jebeno. lik koristi m-audio firewire zvucnu i amplitube

http://www.esnips.com/doc/ddaa2b68-1bcd-48...breeder_Raw_Mix

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nema ako ga pustis kroz gate ili surrpressor a svaka pasiva i higain pojacalo ce ti davati sum,nebitno kakva je kartica i gitara,ali postoji razlika izmedju tog prirodnog suma i ONOG suma(glitcheva i drugih kuraca,kad se na divlje steka gitara u losu karticu ili nedajboze neku integrisanu,zato i postoje ovakve rabote.

 

i koristim impulse(kako za koju svirku).npr meni se zvuk ovog lika licno ne svidja,ali je objektivno dobar a smrdi mi na aktivu(EMG).ja sam licno vise ljubitelj vintage opreme,meni ti je t500 alnico najbolji magnet(jos ako je na kakvom alpine gibsonu...).

ako se lozis na higain a da bude cisto,kupi emg-je.(a i neki m-audio ili toneport) i rokaj!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

btw, da li koristis impulse? ako znas na sta mislim uopste :smile:

 

ja sam se naslusao dosta jebenih klipova sa ovog sajta, ima stvarno dobrih stvari i caka, pogledaj ako te zanima.

http://www.guitarampmodeling.com/

 

Sjajan sajt sa mnogo korisnih informacija! Ja samo i koristim impulse u poslednje vreme, mnogo bolje zvuce nego kabineti u raznim programima poput Amplitube-a, G.Rig-a i td.

 

Ja na primer gitaru bodem direkt u line in od muzicke kartice i sasvim je OK zvuk, nema nikakvog suma i td. Imam integrisanu realtek hd u laptop-u. Ali i ja razmisljam sebi da kupim Line 6 Pod ux1 ili 2 ili mozda jos malo da sacekam pa da kupim neki od Firewire audio interface-a! Jel imao neko iskustava sa pomenutim?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da ima malo suma kod hi-gain presetova, ali nije onaj sum sto cepa usi kao kada se ubodes u mic-in od integrisane. Ja mislim da mora malo suma da ima kod hi-gain presetova pa cak i ako koristis line 6 pod ux 1 ili 2, ali nisam 100% siguran!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...