Jump to content

Post-rock


Recommended Posts

Evo, sad ja upadam, ovde i procitao sam celu temu… joj, suncemuzarkopoljubim, pa vi ste duboko zabrazdili u neke svoje tripove. Ja sam samo hteo da znam sta je to post rock??? Razglabate o nekim bendovima i tako to. Sve mi je malo konfuzno, pa sam hteo neko objasnjenje.

 

Naime, dobio sam od drugara taj godspeed…(mislim da imam I neke snimke sa koncerta, mada to nisam ni otvarao) i mogwai, i on mi rekao da su to jedni od najboljih bendova na svetu!?!?!? Nikad ja za njih nisam cuo, doduse ni ne slusam nesto puno muziku tako da zaista mogu i biti najbolji. To sam dobio jos pre nekih godinu dana, mozda i vise, pa sam negde na netu o njima nesto iskopao (jako mi je bilo dosadno a njihova imena su mi se svidela:) i slucajno pronasao ovo mesto gde se raspravlja o tome i malo me zaintrigiralo.

Dakle?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veruj da ja zivim od slusanja muzike icon_wink.gif

 

Post Rock, meni najbolja forma rocka u devedesetim je nastala pod uticajem gomile zanrova, prog rocka, klasicne muzike, jazza, dubba, reggaea...

 

Kao i svi zanrovi koji imaju "post" kao prefix, pretpostavlja se da je nastao kao reakcija na cvrstu mainstream muziku.

 

tako...

 

 

reci sta te jos zanima icon_smile.gif

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

arguably agreed icon_smile.gif

 

srodna mjuza ambijentali, famoznom sad i slowcoreu, pa i drempopu, narocito spacerocku..

 

inace, kao manifest pravca se uzimaju dva albuma iz `91., TalkTalkov Laughing Stock i Slintov Spiderland...... moje licno misljenje je da je Tortoiseov Millions Now Living Will Never Die nesto najdublje dokle se moglo otici u pravcu... EITS ov poslednji mi je omiljeni, though icon_smile.gif

 

A ja slusam Weezer-Pinkerton, fenomenalno senzacionalna ploca!

 

poz Vojvodjani i bgovci iz :centra:

 

red je da se svi sretnemo sutra na trans amu...

Edited by Kent

Share this post


Link to post
Share on other sites

na forumu oko 5 cini mi se icon_smile.gif

 

van foruma znam samo ljude kojima sam to turao pod nos do iznemoglosti dok im se nije svidelo icon_smile.gif

 

Znaci jako malo.

 

Steta sto je muzika izrazito nekomercijalna, bila bi velika stvar kada bi se to nekako popularizovalo.

 

Pravac nikako nije potcenjen, velika vecina koja je cula nesto kul je i rekla da je super.

A ko nije cuo ne moze ni da nesto potceni, zar ne?

 

Znaci nedovoljno rasiren.

 

Nadamo se finoj atmosferi sutra.

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

na forumu oko 5 cini mi se icon_smile.gif

 

van foruma znam samo ljude kojima sam to turao pod nos do iznemoglosti dok im se nije svidelo icon_smile.gif

 

Znaci jako malo.

 

Steta sto je muzika izrazito nekomercijalna, bila bi velika stvar kada bi se to nekako popularizovalo.

 

Pravac nikako nije potcenjen, velika vecina koja je cula nesto kul je i rekla da je super.

A ko nije cuo ne moze ni da nesto potceni, zar ne?

 

Znaci nedovoljno rasiren.

 

Nadamo se finoj atmosferi sutra.

 

 

poz

a shta bi sa tvojim vibeom?!

 

eeeeee... nedovoljno se zalazes za post-rock... vidim ja ko to stvarno voli... no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pitas sta treba... ccc

 

 

Ne mogu da verujem da dosad ne skapira da mene zabole zadnjica za post-rock

 

Sadcore is what matters!

 

Polako, to je jos projekat u povoju, sve sto imam je engine sajta i nekoliko recenzija.

 

Samo polako, nigde se ne zurimo.

 

Sto je brzo to je kuso (a mozda je i ruch'o)!

 

Znaci, u neko dogledno vreme (2-3 meseca max) ce i ovaj zine ugledati svetlost dana.

 

Hvala svim fanovima na podrsci.

 

Mnogo pozdrava od Sadcoreon-a i mene, Max Sadcore-a!

 

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

ko je to bio ?!?!?!?!

 

Ko god, izbacen je iz benda!

 

Calla - Scavengers

 

Savrsen album, slusam ga odo cetiri jutros do sada, vec 5-6 put cini mi se!

Mnogo gadno smuckano.

 

 

nemam prazan disk a sve radnje su potpuno zatvorene tako da nema mnogo sanse da ponesem to sutra sad.gif

 

no, bice, ne treba ocajavati icon_smile.gif

 

 

poz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...