Jump to content

Rotten-Metal (Rot-Metal)


Will-O-The-Wisp

Recommended Posts

Za Ace-a:

 

Trash postoji u svim muzickim zanrovima (da, da postoji i u sedmoj umjetnosti), a veoma slican mu je KEMP (mnogi znaju da ga poistovjecuju sa trash-om).

 

Pomenuo sam trash, jer sam predpostavljao da se bar toliko razumijes u mziku da znas sta je trash. Zar treba svaki put kad pomenem trash da pisem - kriticki zanr. Zanrovi fanova moraju da budu priznati od kritike, ali nijedan fan nece da prihvati da njegova grupa bude u TRASH-u!!! Shvatas poentu???

 

Ako zanr nije priznat od kritike on ni ne postoji, jer recenzije pisu kriticari i uvijek ce koristiti pomenute, priznate, zanrove!

 

Ace, mnogi ovdje misle da je Bon Jovi sranje, sto i jeste! Pa, Bon Jovi ti je kao Backshit Boys samo sa 'gitarskom podlogom'! A da li se tekstovi Jovi-ja razlikuje od tekstova boy-bendova?! Odgovor je - NE!!!

 

Znas li ti sta je komercijala uopste?

 

Razlika izmedju komercijale i alternative (undergrounda ako vise volis) je u tome sto komercijalna muzike sa pravi/svira za siru publiku, tj. za pare, dok se alternativa pravi/svira za svoju dusu! Naravno komercijala moze biti mainstream i pulp (jos jedan sinonim za trash).

 

Da li si gore procitao da vidis koje ja bendove slusam!!!???

 

 

Za Thunderman-a:

 

Mislim da si u pravu, i treba zatvoriti ovu temu kad mnogi nece da riznaju da ima losih bendova. A ocigledno je da mnogi i ne znaju sta je dobra muzika, tj. imaju izgradjen (sa debelim temeljima) rotten-ukus! icon_biggrin.gif

 

Mislio sam da ovdje svako napise zasto neka grupa ne valja, zasto valja, koje su mane, kakva je svirka, vokal, tekst i da odlucimo da li valja ili ne vlja (sa razlogom), ali sto ces - mnogi su poceli da se pljuju, cak i ja sam poceo da vrijedjam (sto nikako ne volim da radim) da pokazuju svoje ne znanje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Lucifera 666:

 

E, vidis li kako mozemo da se slozimo icon_biggrin.gif! Sa gore pomenutim grupama (Motley Crue, Oasis, Creem, U2 (nekad sam slusao, ali sad . . . BLJAK!), Faith No More (izvini, al' ovo nisam ni znao da postoji, sta sviraju oni?), Motorhead...)

 

Motorhead nisam mnogo ni slusao, samo mi se svidja jedna pjesma - "Ace of Spades".

 

OK, mogu da se slozim da ima komercijalnih grupa koje su dobre. Uvijek sam zastupao stav - sve sto je komercijalno ne mora biti trivijalno! Sto je i istina na neki nacin. Normalno je da svako ima svoj ukus.

 

Ne slusam samo metal, vec i rock, punk, hardcore, blues, jazz (mogu i ovo ponekad)...

 

Posto vidim da volis i ti ovo, da ti dam jednu preporuku - svedski bend - Hardcore Superstar. Ne sviraju hardcore, kao sto mnogi misle, vec nesto sto mnogi definisu kao: glam-slam-punk-rock-metal-hardcore. Odlican su bend i odusevili su me. Album im se zove - "Bad Sneakers and a Pina Colada". 100% ima da ti se svidi. Uzgred, slusas li Pennywise, odlican hardcore band. Istina je da bas nisam ljubitelj hardcore, ali moze svaka dobra pjesma...

 

I ja smatram da je Sepultura odlican bend. No, sta mislis o zadnjem albumu - "Nation"???!!!

 

Slazes li sa da prestanemo da pljujemo jedan po drugom, jer ne zelim da se svadjam sa ljudima koji imaju dobar ukus (ovdje niko ne slusa Britney Spearms ili Backshit Boys?)!!!

 

 

Za Briox-a:

 

Hmmmmm, Ex-Reaper? I like it! icon_biggrin.gif (Ne moj da pomislis da sam Ex, i dalje prevozim izgubljene duse...)

 

Namjera pokretanja Rotten-Metal diskusije je bila da vidimo sta ima lose u grupama, a sta dobro i ako ima vise loseg da budu tu gdje jesu u Rotten-Metalu.

 

Mozda nisam bas izabrao dobar naziv, mozda je trebalo Rotten-Rock, ali... Znas ono - sve je proizaslo iz rocka.

 

No, kad sam vec poceo mislim da bi trebalo da stavljamo rock, metal i punk. Ovo su tri najbliza zanra (kao siri pojmovi). Mnogo se sad i preplicu...

 

Znaci treba da vidimo sta je lose u muzici...

 

Ova tri zanra su veoma blizu, tako da sami mislio da ovi trebaju da budu skupa, a nikako drugi...

 

 

Toliko! And no hard feelings, OK?!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Fames:

Na to vase dodajem:

1.Nightwish

2.Linkin Park

3.Papa Roach

4.RHCP

5.Crazy Town

Da vise ne nabrajam te americke bendove posto nijedan ne volim.

6.Good Eye Closed

7.Abonos

8.Mortification

9.Order Of Splendor

10.Crimson Moonlight


 

Jao, odvratni, zli, glupi choveche..

 

Cela ova tema je trula jer ljudi samo nabrajaju shta im se ne svidja. Vrlo je subjektivna stvar da li je neshto dobro ili loshe. Svi imaju razlichite ukuse, ali neki ucheni muzichki kritichar bi mogao da kazhe shta je kvalitetno a shta nije itd itd...

 

Ali, fames, svrstavati domace bendove, koji pokushavaju da sviraju malo metala u ovoj jebenoj odvratnoj zemlji (subjektivno mishljenje), u trulezh.. Pa, niti volim da pljujem po ljudima niti da ix bijem, ali..

Ako te nadjem negde na ulici prebicu te odvratnosti jedna.. Kakve veze imaju Linkin Park, Crazy Town, RHCP, neki Limp sa metalom?

Good Eye Closed je jedini domaci thrashcore bend koji sam ja chuo, odlichno sviraju ljudi i trude se.. Da postoji neko bolji, valjda bi ishao na jedini happening (gitarijada) da se pokazhe.. Qrac..

 

Ostali nemojte pljuvati po bendovima uopshte, bez obzira shto su neki to zasluzhili (metalika, MH), a za Limp, Korn, Papa Roach itd bilo bi pozheljno da se pominju samo u ovom delu foruma, a Crazy Town i Linkin Park nebi trebalo pominjati igde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Will-O'-The-Wisp:

Iron Maiden, AC/DC, Megadeath, Slayer, Pantera, Blind Guardian, Helloween . . . nisu dobri bendovi, vec - NAJBOLJI.

 

Za Sepulturu mozes da kazes da je vrlo dobra, ali gore pomenuti su najbolji . . . the best!!!

 

Joj covece pa ti slusas sve moje omiljene grupe , jedin osto ja pored toga volim i ono "sranje" koej ti ne volis kao sto su Metallica , Gunsi , Nirvana , Manson i Korn

 

Ali u svim grupama se bas 100% poklapamo , osim u seputlturi , imam 1 album , ali mislim da je to povracanje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

quote:

Prvi poslao Lucifer 666:

Joj covece pa ti slusas sve moje omiljene grupe , jedin osto ja pored toga volim i ono "sranje" koej ti ne volis kao sto su Metallica , Gunsi , Nirvana , Manson i Korn

Ali u svim grupama se bas 100% poklapamo , osim u seputlturi , imam 1 album , ali mislim da je to povracanje ...

Metallica, Gunsi i Sepultura nikako nisu sranje.. Za Mansona i KoRn je teshko reci to ali ja sam ix nekada slushao i josh uvek slusham neke starije njixove albume. Nirvana je sranje (subjektivno mishljenje) icon_wink.gif

Poklapate se i samnom, za vecinu gore navedenix bendova, osim za Blind Guardian (ala ce sad da me pljuju.. icon_sad.gif) icon_wink.gif

Ozbiljno, kakvo je ono sranje napravljeno za LoTR? Brezveze prebudzena pesma.. Ako vec slushate taj Power/progressive ili shta je to vec, trebalo bi da preslushate izdanje Metal Hammera sa Emerald Sword-om od Rhapsody-a, Blood Sweat, Tears (MH), ima josh par grupa kojima ne znam ime.. Neki nemci, mislim da ime pochinje sa Waldenh... imaju stvar "I can('t) see", mnogo dobra stvar, pa neka grupica sa nekom tixom Elfskom pesmicom "Proxujalo s' vixorom" (Gone with the wind), onda izvesni Luka, neshto kao turelli se preziva.. ima pesmu jebe kewu: the enchant forest of elfs, Iced Earth: Hunter, Septic Flash: Science...

 

Odlutao sam skroz.. Nema veze samo ubacite gore i Machine Head, Godsmack, Alice in Chains, Biohazard( icon_wink.gif), Testament, Dream Theater itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Luciferom i Acom.

Onaj seljak Slayer i onaj njegov pajda koko se vec zove "da li ste se zapitali cemu sluzi ova stranica"

To sto vi pisete je "pusenje kurca" daj malo se skontajte pa pisite nesto korisno za metal, neku dobru metal grupu, web pages, da li neko pravi metal band i tome sl.

Uostalom ako ste metalci koji ste vi kurac da osudjujete neke alternativne grupe.

Potrudi te se da ucinite nesto krisno za metal pogotovo za yumetal.

Ako koga interesuje yumetal stranice:

home.skaut.net/bobo www.geocities.com/buzakovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buzakovicu ovde niko sebe ne uzdize do nebesa.Svako kaze svoje misljenje pa,ko se slaze...A kada bi manje psovali ljudi se ne bi toliko svadjali oko svega toga... icon_rolleyes.gif

 

"kakvo je ono sranje napravljeno za LoTR? Brezveze prebudzena pesma.. "

Jebi ga Boysha kako mozes tako nesto da kazes?!?!?!?? icon_confused.gif

Guardiani su najbolja grupa koja je ikada postojala.Ja mislim da si ti prvi na ovom sajtu koji je rekao nesto lose o njima.Ne znam sta da ti kazem osim da ponovo preslusas njihove albume i pokusas da shvatis da je to jedna genijalna muzika.

 

Inace,Rhapsody nikom ovde nije stran,a jos manje Iced Earth.A izvesni Luka se preziva Turilli i on je glavni gitarista Rhapsody-ja,samo sto je izdao jedan solo album "u slobodno vreme".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Buzakovic-a:

 

Slusaj junace! Kao prvo nisu sve metal grupe dobre . . . mnoge su daleko od kica.

 

Drugo, ovdje sam nastojao da vidimo sta valja u grupama, a sta ne. Medjutim, vidim da mnogi ovdje (naravno, cast izuzecima) ne umiju da razgovaraju o muzici . . . bar sa kriticke strane . . . ponasaju se kao kad nekom fanu Jennifer Lopez kazes da Lopez sucks, a on/ona skoci na tebe i prospe ti mali milon 'prilicno kulturnih rijeci' i obavezno kaze da nema bolje od J. Lo.!

 

Cinimo korisno za metal - pokusavamo da predocimo kakvo su sranje Morbid Angel, Slipknot, Limp Bizkit i ekipa...

 

Zato, Buzakovic-u, ne trzaj se tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

za WOTW:

 

Ti se kao pravis blesav, a uvek se trudis da neku grupu koja valja (bar nekima ovde) strpas zajedno sa onim linking parkovima etc. Poslednji primer je Morbid Angel! Klasik Death metala, a ko ne voli Death, neka ga ne slusa. Nisam ni ja neki death metaler, ali dopada mi se M.A. pa shta?

 

Drugo, komercijala. Naravno da ima odvratne komercijale koliko 'oces, ali to ne znaci da je sva losha... Cak i ona ne preterano dobra moze da navuce nove fanove na TRUE METAL. Uzmi AC/DC za primer. Jedan od mojih FAVE bendova. Meni se ta muzika dopada, ali priznajem da nisu bili posebno inovativni, niti su se sta menjali za ovih 20kusur godina. I dalje su na tup-ts-tup-ts ritmu, i jednostavnim rifovima (koji i nisu toliko jednostvani, ali na prvi pogled)... (i naravno JEDINSTVENU ENERGIJU, koja je po meniu i najvaznija)

Sto ce reci AC/DC mozda nije za sam metal kao pravac doneo novoga , ali par desetina miliona true metalaca je sigurno nastalo bas zahvaljujuci AC/DC-u.

 

Onda, neko je za MOTORHEAD rekao da je sranje??? To je grupa koja je u metalu ostavila dubokog traga. Mada je Lemi izjavio ako je on uticao na pojavu death metala bolje da se ubije. Oni sui za metal vazni bar koliko i black sabbath i maideni, samo danasnji klinci to ne slushaju.

 

Ja bih i voleo da se metal malo komercijalizuje, ali malo, dakle da se ne merimo kasicicama, nego bar supenim kasikama icon_biggrin.gificon_biggrin.gificon_biggrin.gif

 

Taj "pljujem ja sve sto ne slusam" princip je primetan kod onih klinaca-osnovaca koji na primer pocnu od Black Metala, i ne ***u 2% ni Maidene ni Helloween ni Megadeth. Mada sam ja zadovoljan i da su takvi, bolje i to nego da slusaju repere ili densicye...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Za Demonsku Alijansu:

 

Kao prvo, napisao sam (nadam se i predocio sta ne valja u nekim bendovima) ono sto mislim.

 

Drugo, ako sam pomenuo Morbid Angel pogrijesio sam. Redovno ih mijesam sa onim sranjem - Cannibal Corpse! Nisam mnogo slusao Morbid Angel, ali ono sto sam cuo ne izgleda lose . . . mada nisam neki ljubitelj death metala. Znaci ako sam negdje rekao Morid Angel, citajte CANNIBAL CORPSE!!!

 

Dalje, ovo nije svadja vec diskusija, polemika, rasprava ili nazovi to kako god hoces. Covjek treba uvijek da raspravlja, jer u protivnom (kad bi svako imao isto misljenje) ne bi bilo dijaloga, i mozete zamislit kakvo bi ovo sranje od svijeta bilo! Uostalom, gospodin Djuro Susnjic (napisao sjajnu knjigu "Dijalog i tolerancija") kaze: "Ima ljudi kojima je sve jasno. Oni su uvereni da postoje samo dva misljenja: njihovo i netacno!" Dalje kaze: "Ja i Ti posve isti, nama se nista ne dogadja." Ja predocavam zasto se meni nesto ne svidja, vi kazete suprotno i dijalogom mozemo to razjasniti.

 

D-Alijanso, kada bi AC/DC promjenio svoj fazon to ne bi bio vise AC/DC. Samo oni prave onakav fazon muzike i niko drugi. Originalni su, and that's vrlo vazno! Jedan su od najboljih bendova svih vremena, i to je cinjenica! (Mozes li zamislit Helloween da svira death metal? Da li bito bio onaj Helloween koji je sa svojim fazonom privukao publiku?)

 

Ja sam za Motorhead rekao da je tu i tamo (neko je drugi rekao da su - shit), iz prostog razloga sto ih dovoljno nisam slusao.

 

Niti pljujem na sve sto slusam, nego samoiznosim neke cinjenice o shitty-muzici/bendovima, to jest u o onome sto ne valja kod njih...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Linkin Park

Limp Bizkit

Canibal Corpse isl.

Cure

Biohazard

Creazy Town

Placebo

Offspring

Oasis

Verve

Bon Jovi

itd.

 

 

A sto se tice Mr.Big e ne znalice jedne... mislim na vas koji je pljuju a ne Mr.Big. Odlican Hard-Rock bend koji rastura!

Sto se tice Manson-a jadno je to sto su se sad svi redom isfolirali da ga vise ne slusaju. Poslusajte HolyWood i mozda vam se M.M. ponovo svidi.

 

[ 14 Oktobar 2001: Poruku izmenio AzzA ]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...