Jump to content

Living Colour


Vlaja Buraz

Recommended Posts

Ljudi koji danas sviraju u BGD...

Na temi za dotični koncert sam vidio da je poznavanje dotičnog benda minimalno, ali vjerujem da ima bar neko ko je upoznat sa njihovim radom...

Dakle?

Ne seri da danas sviraju!?U jebem ti zivot!Pa kako nije bila reklama na Rts ili Sos!? icon_confused.gificon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

amatercine jedne! Izgleda da sam ja jedini na sajtu koji prati rad ovog benda.

 

Nisam siguran, ali sam cuo da su svi zavrsili Berklee. Gitarista Vernon Reid predaja na GIT-u.

 

Bubnjar takodje je vrlo poznat svirao ja sa legendarnim jazzerim kao sto su jaco Pastorius i Wayne Shorter do hip-hop izvodjaca kao Mos Def (koga iskreno preporucujem ako neko trazi dobar, inteligentan hip-hip, zajedno sa Talib Kweli i Company Flow.)

 

Living Colour ima 5 album ako ne gresim (Ja makar ima 5 njihovih izdanja)

 

Vivid

Stain

Time's Up

Biscuits

i novi abum (koji je odlican) Collideosope

 

Sviraju metal/hard rock ali ima tu i Soul-a, Reggea, Hip Hop, Drum n bass, Funk, Jazz...bukvalno sve sto je crno (i najbolje na svetu) icon_smile.gif

 

najveci hit im je Cult of Personality..ako niste culi tu pesmu, ja neznam na kom planeti zivite. Bili su veoma popularni u Americi pocetkom i sredinom 90ih. Raspali su se pre nekoliko godine ali su svi nastavili da snimaju i da sviraju )milion gostovanja i solo projekata pevac Corey Glover je snimio 2 soul albuma u medjuvremenu.

 

Okupili su se prosle godine ponovo, snimili album, i evo ih na Evropskoj turneji veceras kod nas.

 

 

sve u svemu

 

crnac je vrhunac, Living Colour ownz! icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Azal je sve to lepo objasnio i ne bih imao mnogo da dodam.

Kada su se Living Colour pojavili, zaista su bili NESTO, i to je tesko objasniti onima koji nisu culi za njih. Steta je sto su se razisli prerano i pali u neki polu-zaborav, imali su tu neku cudnu vrstu magije koja je krasila sve vazne bendove u istoriji Rock-a. Pri tome su uspeli da uspesno pomire insistiranje na originalnosti i umetnosti u muzici sa komercijalnoscu, i albumi su im (osim mozda Stain-a) veoma dobro finansijski prosli.

Nisam siguran, ali sam cuo da su svi zavrsili Berklee.
Mislim da nisu, ali nisam bas ni ja 100% siguran.

Vivid

Stain

Time's Up

Biscuits

i novi abum (koji je odlican) Collideosope

Novi nisam preslusao, to u redu, ali sta je "Biscuits"? Neki best of, ili "unreleased" snimci? Nisam nikada cuo za njega?.

 

Okupili su se prosle godine ponovo, snimili album, i evo ih na Evropskoj turneji veceras kod nas.

Okupili su se u stvari pre nekih bar tri godine, jer znam da su vec svirali u evropi, i ako se ne varam , svirali su 2001. na Sziget-u. Odsvirali su reunion turneju, pa snimili album pa su sad opet na turneji.

 

 

U svakom slucaju, neopisivo mi je drago da nisam propustio koncert u SKC-u, to je bio jedan od "onih" bendova koji su (bar za mene) "Bigger Than Life" i koje jednostavno treba videti, voleli ih ili ne. Srecna je uopste okolnost da su se reoformili, a jos lepsa da su bili tu, meni pod nosem.

Sto se samog koncerta tice...mislim da nisam objektivan. Neko hladnije glave bi mozda nasao niz propusta, recimo u izboru pesama i njihovom poretku, i srednji deo svirke je mozda malo nemuzicarsku publiku stezao za vrat, ali su prvi i zadnji deo svirke bili... Nemam reci.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 year later...
Produkcija je strogi krš a poslušaću ga još 10 puta prije no što popljujem muziku.

Nisam.

 

A nije prošlo ni godinu dana. To znači nešto.

 

Ali zato je Time's Up odličan, stvarno odličan.

A samo njega i imam pored Biskvita i novog.

sad.gif

 

laugh.gif

Da li je to blagoslov ili kletva...

 

U svakom slučaju, padoše mi na pamet dok slušam jedan drugi crnački bend - The Hellacopters.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 6 months later...
  • 3 months later...

D:\mp3 kolekcije\Living Colour\1988 Vivid\11 - Which Way to America.mp3

 

Mislim, majku mu.

Zakucao sam se za tu stvar u poslednjih 3-4 dana.

GROOVE je posljedica jednostavnih faktora.

 

Inače, rokam prvi album u kombinaciji sa Fever Dream od Kotzena, slažu se na neki čudan način.

Još je prrreeejaaakkaaaa stvar "Broken Hearts". Ostale su odlične.

 

Kontam poganjati preko neta neki video.

Edited by Vlaja Buraz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da sam slushao ovaj bend.Upoznat sam sa radom u vecoj meri mada nisam preslushao sve.Imam par albuma ali nisam siguran koji su mrzi me da gledam.Chuo sam za njih pre dve godine i mislio sam da je klasichan crossover ali jbg ispostavilo se da je muzika mnogo tripoznija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...