Jump to content

HIM


poison girl

Recommended Posts

hvala za ponudu za rezanje ali stvarno nisam zainteresovana....

nego ne mogu nikako da nadjem koje su pesme na tom albumu... ajd nabroj neke za koje ti mislis da imaju dobar bass..

nego sad me podseti... love metal :? khm.. daaa.. uzas.. :roll:

a koliko te ja razumem, ja sad ne mogu da gradim svoj stav... znaci ja sad trebam da cutim i da slusam druge.. bzvz

 

glsv666:

 

1. your sweet 666

2. wicked game

3. heartless

4. our diabolical rapture

5. it's all tears

6. when love and death embrace

7. the begining of the end

8. (don't fear) the reaper

9. for you

 

evo ti ceo spisak, pa skini sto mozes.

koliko si pesama sa love metala cula? 3? ako nisi fan, odakle ti album koji jos nije piratizovan kako valja?

ti mozes da pronalazis argumentaciju za svoje stavove. stav nije jedan, imas ih vise. mozes da ih unapredjujes, ali ne mozes da kreiras novi stav sama od sebe. sto naravno nema veze sa ukusom, jer je to nesto generalno programirano kombinacijom gomile faktora i podlozno promenama pod istim tim faktorima, samo imas vise svesti o tome sto si starija. eto tako su mene vaspitali u rock fazonu, ja sam kao klinac voleo grunge i metal, gledao mtv i vj heavy, i neko drustvo je donekle uticalo na mene, ali ne suvise. pod uticajem unutrasnjeg stanja resio sam da me zabole za svet oko mene i povukao se u sebe, sklanjajuci se od svega socijalnog i angazovanog u muzici. i poceo da cenim emotivnu, psiholosku komponentu koja ukljucuje jednu, eventualno jos jednu osobu. gothic, doom, love, ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam. ipak je umetnost od nadasve njanjave i beskrvne pesme kao sto je wicked game napraviti nesto uz sta ce se neko (ko hipoteticki nije racunovodja ili asistent iz statistike) eventualno prziti. a tu se mozda i najbolje vidi najkarakteristicniji problem ville-ovog glasa: ocajno disanje. ipak i jedna i druga verzija imaju svoju draz. bilo da je to smek krize srednjih doba ili postadolescentski sok zvani KST.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bivsa, ali je pokojna :wink:

Taj je album revolucija u svakom pogledu...dan danas stoji kao jedan od najboljih gothic metal albuma svih vremena...odgovorno tvrdim...

Secam se da sam sedeo u Stutgartu na klupi, otvorio Sonic Seducer issue avgust/septembar 1998. i procitao intervju sa Villeom, kao i recenziju albuma...otrcao sam odmah u prvu prodavnicu(Lerche) i naleteo na album odmah na ulazu...bio je ponedeljak, pa je stavljen kao novitet...par dana kasnije sam video spot Wicked Game...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa vecina ljudi je tako reagovala na prvi album. meni se jedino nije svidelo sto heartless preradili. original je bio mnogo bolji, mracniji i tripozniji. i nije mi bilo jasno zasto join me nije na tom albumu. uz naravno mega-hitove, kao sto su borellus, stigmata/sigillum diaboli, dark secret love, phantom's gate, serpent ride...

inace, glavna fora na albumu je stvar the begining of the end koja namerno ima zvuk koji je nikad jaci krs, sto se savrseno uklapa u pesmu, uz ville-ovo talenovano lose sargijanje po gitari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E a jel' ste znali da ima secret track: u 66 pesmi od 6 minuta (ili 2 minuta od nazad). Kraj te melodije je na pocetku spota za WL&DE.

originalno, ta melodija potice sa heartless (deleted finnish version) i heartless sa prvog single-a (666 ways to love)

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa kao sto rekoh mnogo je njih koji su fanovi him-a oko mene .... ortakinja je kupila ovaj poslednji album na leto kad smo bile u budvi... zato i kazem da sam ga dosta slusala.. citav album sam mozda 2 ili 3 puta ukupno preslusala i nemam zelju za ponovnim ...

i ne, nije zbog toga bivsa
laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...