Jump to content

Razgovori S Borom


Vlaja Buraz

Recommended Posts

  • Replies 370
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ma jok, to je samo u slučaju kad ima dokaza na papiru... A dobro znaš da bi bilo kakvo štampanje toga s tvoje strane bilo povreda mojih autorskih prava. Uh

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Nego, evo ovo. Možda bude koji nastavak imena 'Home Bloody Home', ali sumnjam, uglavnom sam stigao reći sve što sam (manje-više icon_uhoh.gificon_smile.gif ) trebao da kažem.

Ovo podvučeno su greške, a nabacio sam i objašnjenje ( icon_smile.gif ). Nažalost, ovaj put komentara nije bilo, ali sam veoma čudno upitan imam li šta pitati u vezi rada. Jebiga, nisam imao.

 

''Now you can open your eyes,'' they said. So I did.

''Mom, dad, I hate you guys. I wanted a kittie, not a rat.'' (No, I wasn't very angry.)

''Well son, you know we've been through some hard times, with myself losing 6 jobs in the last years alone and your mother getting hit by a car 4 times in the last month...''

''I don't f**kin' care! Can't I get a normal present for Christmas?!''

''We tried, Lord knows how hard we tried. Your mother and I had just collected enough money to buy you the last Zdravko Čolić CD and then your little brother died and all that money went into paying for the funeral. Well not the funeral, we just had enough money to fry the motherf**ker, his ashes are still in a beer-can in the fridge...''

''Well that's just lame. Always lame excuses, you catch a rat and try to put it in a milk bottle and tell me it is my Christmas present?''

''Yes son, that is exactly what we are trying to do. This is America and if you don't like it, get the fuck out of here!''

 

That was the last time I saw them. That was 25 years ago, and there's a huge black hole in my heart, but what's over - it's over. I thought I should invite them to the premiere of my new movie 'Troy' but Jennifer said:'No way !!!' Oh well, she's the boss.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo, tele moje malo. Dao ti Bog pameti u tu glavu ostrižanu.

Nego, neće tu biti nešto, usmjerenoj grupaciji rečenica da ja dajem naslov ili...

Najvjerovatnije da neće.

Nego...

 

Subota danas, ne?

Juče petak. Negdje oko 8, saznajem. Usput, nije to neko saznanje. Zanimljivo. U najmanju ruku zanimljivo. Teško mi je za povjerovati, čovjek nije imao ni punih 50 godina. Uzimam Eight Blue Balls knjižicu iz digipaka da pogledam malo, i otvaram je. Ne otvara se na prvoj strani nego na drugoj na kojoj se nalazi tekst za pjesmu ' Johnny Passed Away'. Buraz komentariše - 'pa i bio je pravi Džoni.'

Inače, čovjek je bio lokalni besposličar. Bolesna žena koja neće još dugo i dve kćerke koje se nekim čudom nisu dosad udale. Stari i bitange skupljaju za sahranu, jebo vijence.

 

Četvrtak, radim pismeni sastav na temu besmrtnosti, odnosno 'Quest for Immortality'. Jedva se odlučujem za tu temu pošto mi je ekstremno nezanimljiva, ali druge dve su još gore. Počinjem pljuvanje po onom filmu sa Kristoferom Lamberom. Počinjem pljuvanje po ljudima koji ne znaju šta žele i samo kradu Bogu dane. Pljujem i po još nekim stvarima. Krajnje sam neusmjeren jer mi je dosta više idiotskih tema na koje moram pisati. Sa profesoricom u mislima završavam sastav sa 'DIE, DIE, DIE'...

 

Glas mi se još uvijek nije vratio iz John Lee Hooker faze.

Buraz je pojeo pola kilograma čajne kobasice za dan i po. Pa nije ni čudo što si debeo.

Ima nekog crnog hljeba, bar nešto.

 

I kiša ubi, k'o na kraju jednog od 4 dijela onog velikog romana iz lektire, a meni se potrefilo da juče iscijedim:

 

Drowning in a daydream... At least for a moment.

Don't go away, blue sky of mine

I don't feel like walking today

I want to fly.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Majo, tele moje malo. Dao ti Bog pameti u tu glavu ostrižanu.

Nego, neće tu biti nešto, usmjerenoj grupaciji rečenica da ja dajem naslov ili...

Najvjerovatnije da neće.

Nego...

 

Subota danas, ne?

Juče petak. Negdje oko 8, saznajem. Usput, nije to neko saznanje. Zanimljivo. U najmanju ruku zanimljivo. Teško mi je za povjerovati, čovjek nije imao ni punih 50 godina. Uzimam Eight Blue Balls knjižicu iz digipaka da pogledam malo, i otvaram je. Ne otvara se na prvoj strani nego na drugoj na kojoj se nalazi tekst za pjesmu ' Johnny Passed Away'. Buraz komentariše - 'pa i bio je pravi Džoni.'

Inače, čovjek je bio lokalni besposličar. Bolesna žena koja neće još dugo i dve kćerke koje se nekim čudom nisu dosad udale. Stari i bitange skupljaju za sahranu, jebo vijence.

 

Četvrtak, radim pismeni sastav na temu besmrtnosti, odnosno 'Quest for Immortality'. Jedva se odlučujem za tu temu pošto mi je ekstremno nezanimljiva, ali druge dve su još gore. Počinjem pljuvanje po onom filmu sa Kristoferom Lamberom. Počinjem pljuvanje po ljudima koji ne znaju šta žele i samo kradu Bogu dane. Pljujem i po još nekim stvarima. Krajnje sam neusmjeren jer mi je dosta više idiotskih tema na koje moram pisati. Sa profesoricom u mislima završavam sastav sa 'DIE, DIE, DIE'...

 

Glas mi se još uvijek nije vratio iz John Lee Hooker faze.

Buraz je pojeo pola kilograma čajne kobasice za dan i po. Pa nije ni čudo što si debeo.

Ima nekog crnog hljeba, bar nešto.

 

I kiša ubi, k'o na kraju jednog od 4 dijela onog velikog romana iz lektire, a meni se potrefilo da juče iscijedim:

 

Drowning in a daydream... At least for a moment.

Don't go away, blue sky of mine

I don't feel like walking today

I want to fly.

Ima unutra pameti, samo je vesto krijem. icon_mrgreen.gif

Jebes naslov.

 

Eh, vratio se stari Borro...

kako je to lepo. 233.gif

 

P.S. Nemoj odmah da pocinjes da povracas molim te...

makar ne na tvojoj temi. icon_rolleyes.gif

 

P.P.S. Kao i obicno pokazao si se u dobrom svetlu...

jebes ga, svidja mi se. icon_da.gif

 

Bacaj jos... znam da imas nepresusnu inspiraciju... icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novo iz Borinih laboratorija, poetski momenat.

Ин инглиш. Тотал млатимудијал икспириенс.

 

Little beautiful people, dancing all day long to some stupid music.user posted image

Swimming in riversuser posted image

Climbing on mountainsuser posted image

Walking dogsuser posted image

Riding horsesuser posted image

Driving carsuser posted image

Trying to find a perfect way to dieuser posted image

Not succeedinguser posted image

Oh welluser posted image

They'll burn in helluser posted image

Share this post


Link to post
Share on other sites

NEBA

 

Nebojša, Neban. Pol muški, zabune da ne bi bilo, zbog takvih stvari se gine.

 

Neba je zdrav i jak mladić. E jebem ti upade čokolada u tastaturu. Sad sam se isfurao. Da otpijem vode pa da nastavim.

 

Da. Liči na Tom Kruza, samo ima manji nos. I ima opaku tetovažu koju T.K. nema.

 

Vozi golfa. Inače, budući da je golf 'neživ', rečenica bi trebala da glasi 'vozi golf' bez onog 'A' na kraju. 1:0 za klošarluk.

 

Radi u firmi. Bio je u zatvoru. Kaže da je zadnjih mjesec dana najteže.

Pustili su ga jer je lijepo pjevao. Zabavnu i tako.

 

Inače, Vlada Georgiev mu nije loš.

 

Vole ga žene, moja pretpostavka je zbog odjeće. Na grudima mu ponosno stoji Libresse, a povremeno reklamira i nekakve kolače.

 

I on voli žene, ali samo crne. Neće plavo.

Kaže crne i gore i dole, a posebno po leđima, kad zamahneš da ostane ispod noktiju.

 

Blago je užasnut situacijom ali to vješto krije.

 

Zajebava većinu, dok ja činim manjinu.

 

Neba je skroz dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...