Jump to content

Megadeth


Earendil

  

89 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ma ne brate to ti je taj trip ... svarci+vic = ono cudo

 

:):):)

 

Retardiran omot ... valjda ce biti ubica album :da:.

nadajmo se...

ma nije ono proshle pored vic-a...

 

Meni je omot skroz OK, samo sto su trebali da stave Vika umesto onog Terminatora sa andjelom.

VIC je mrtav, Ziveo VIC!!!

Bre ono neka sandzama prebojena, sve bre neshto iskache...

 

To je valjda Vic, samo neka nova ultra cyber/fancy verzija.

bzv...

hocu ponovo old school omot

Share this post


Link to post
Share on other sites

"I will have an announcement to make concerning our upcoming tour dates and what follows after that. Have a great time speculating, and love and bruises to you all.

 

"[by the way], I hope to see a lot of old friends on the upcoming promo tour this month. It won't be long until the reviews [of the new MEGADETH album] start coming in, and I just want to say there will mixed opinions of some of the songs due to subject matter, but I look forward to your thoughts and opinions. I know you are some of the wisest fans in all of music, let alone metal."

 

The cover artwork for MEGADETH's new album, "United Abominations", has been posted online. Due on May 8 via Roadrunner Records, the CD is currently being mixed at Backstage Studios in Derbyshire, England by Andy Sneap (MACHINE HEAD, SKINLAB, NEVERMORE). A professionally shot video clip of MEGADETH performing a new song, entitled "Washington is Next", on October 14, 2006 at the Loud Park '06 festival in Tokyo, Japan has been posted online at YouTube.com. Other songtitles set to appear on the CD include "Gears of War", "Sleepwalker", "United Abominations", "Burnt Ice", "Never Walk Alone" and "Amerikhastan". A rough-mix version of "Gears of War", is available for download at this location. A video clip of MEGADETH performing "Gears of War" live on October 31, 2006 at Six Flags in Springfield, Massachusetts during the "Gears of War - Match Made In Hell" event has been posted online at YouTube.com.

 

http://www.megadeth.com/gow/gears_of_war.mp3

Edited by niking

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci cu samo da su bili predgrupa AC/DC-a

na njihovoj zadnjoj turneji

jel da? vau

 

ACDC je jedna od najvecih rok grupa svih vremena, kultna grupa i cast je svirati sa njima i biti im predgrupa, narochito ako ti je to bio uzor i omiljena grupa iz mladosti ili ako se tvoj stil oslanja na njihov... mislim ovo sam rekao napamet, ali nemoguce je da dejv ne voli ac/dc

 

kao sto je ACDC svirao zajedno sa Stonsima...

 

EDIT: evo idi na www.megadeth.com, pa pogledaj dejvov profil i koji mu je omiljeni album...

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Reci cu samo da su bili predgrupa AC/DC-a

na njihovoj zadnjoj turneji

 

 

ovdje u USA, to zovu NE PREDGRUPA nego GOSTI. ili specijalni GOSTI.

 

a i predgrupa je sasvim adekvatna rijec kad je u pitanju bilo koji bend koji svira s ACDC.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovdje u USA, to zovu NE PREDGRUPA nego GOSTI. ili specijalni GOSTI.

 

a i predgrupa je sasvim adekvatna rijec kad je u pitanju bilo koji bend koji svira s ACDC.

pa za megadeth je to adekvatno,

mada je potpuno ok da megadeth svira acdc kao predgrupa

da je obrnuto bilo bi glupo

 

a special guest je samo eufimizam...

mislim trivium su neki klinci i svirali su kao predgrupa maidenima... nikad oni nisu bili specijalni gost...

mislim zaspao sam za barikadom ali sta da im radim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa za megadeth je to adekvatno,

mada je potpuno ok da megadeth svira acdc kao predgrupa

da je obrnuto bilo bi glupo

 

a special guest je samo eufimizam...

mislim trivium su neki klinci i svirali su kao predgrupa maidenima... nikad oni nisu bili specijalni gost...

mislim zaspao sam za barikadom ali sta da im radim...

 

 

 

decko, kad neki lijevi bend dodje da svira ispred nekog velikog benda onda je to predgrupa. kad veliki bend svira ispred jos veceg benda onda je to `specijalni gosti`.

 

 

ajd sad zajebite tu pricu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

KAO STO REKOH*KHM*:

pa za megadeth je to adekvatno,

mada je potpuno ok da megadeth svira acdc i kao predgrupa

da je obrnuto bilo bi glupo

 

decko, kad neki lijevi bend dodje da svira ispred nekog velikog benda onda je to predgrupa. kad veliki bend svira ispred jos veceg benda onda je to `specijalni gosti`.

ajd sad zajebite tu pricu.

 

a kao sto rekoh trivium nikad nije mogao da bude "special guest" maidenima, nego samo predgrupa, al na kartama je pisalo special guest i to je bilo samo smesno...

 

mislim da je maiden sebi mogao da nabavi mnoogo bolju predgrupu

Edited by The Trooper

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...