Jump to content

Threshold


Recommended Posts

Ovaj bend uživa veliki ugled kod mene...poslednji progressive bend koji samo otkrio.

 

Mislio sam da je samo Dream Theater pojam iskonskog kvalitetnog prog metala.

 

Ali se zajebah grdno,

Ok možda Threshold nije bolji ali je za samo jedan čuperčić ispod generalno.

Mada meni su lično bolji, jer imaju lepšu primesicu thrash metala ( omiljenog mi žanra).

 

''Subsurface'' kao i skoro svaki drugi album je pravi masterpiece, a ovaj mi najviše leži srcu.

 

Sa njega '' Mission profile '' je pre svega u muzičkom smislu grandiozna pesma...sjajna kompozicija, sjajna produkcija, sjajne rifčine, sjajan vokal... I ona mi je u top 10 svih metal himni.

 

Samo mi nije jasno, kako ih ranije nisam otkrio - a veliki su bend, nesumnjivo, koji izdaje i za velikog izdavača.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odgovor na pitanje kako ih ranije nisi pronašao leži u tome što oni nisu mainstream, i nisu izabrani da budu predtsavnici proga ... prema mom mišljenju, Threshold je daleko ispred najvećeg broja bendova jer imaju ono što mnogi bendovi nemaju: dušu i smisao, kao i jasnu, direktnu poruku koju šalju. Neposredni su.

 

Što se tiče poređenja sa DT .... ja ne znam zašto su svi prihvatili taj DT kao referentno telo za poređenje.

 

Kao i uvek, smatram da je poređenje bendova (u smislu ko je bolji) totalno jalova i nemoguća stvar. Opet ću se ponoviti (po ko zna koji put) da umetnost nije trka na 100 metara gde je lako štopericom izmeriti ko prvi stigne na cilj i nazvati ga "najboljim".

 

Tako da, potrebno je zaobići taj pristup poređenju bendova.

 

Threshold je priča za sebe. Možda ne odsvira u svakoj pesmi 15 ritmičkih promena i 19 modulacija, ali zato svaka pesma pogodi gde treba

Edited by ProgressiveR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo skinuh bend YARGOS (bend u kome je pevao Mac) ... plače mi se kad pomislim da ovaj sjajni vokal više nije u Thresholdu ...

 

Aha...Mac je super otpevao na Yargos-u, a i muzika mu bas ide uz vokal...Bas da se izbedaci covek sto je napustio Threshold!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...