Jump to content

Threshold


Recommended Posts

Ranije je malo ljudi dolazilo na koncerte, sada je stvarno uzasno stanje. Ove godine je masa ljudi ostalo bez posla, tako da me uopste ne cudi slaba posecenost. Cula sam se sa najmanje 15 ljudi iz raznih delova Srbije i svi kazu da su na prezivljavanju bukvalno, jer su bez posla i bez realne sanse da nadju nesto novo u skorije vreme. Tako da su im koncerti poslednji na listi stvari koje moraju da urade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jeste, to je realnost ovih dana (godina)... ako se izracuna da ljudima van Beograda treba 2000karta+1000prevoz+1000trosak = 40-50evra, a trenutno se jedva prezivljava, jasno je u cemu je problem...

Siguran sam da u Srbiji ipak ima dosta ljudi koji bi dolazili na ovakve koncerte

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam opasku na ovu konstatacuju:

 

najveći deo metal populacije čini stanovništvo koje je izdržavano, tako da nekoga ko ne radi ionako kriza ne može da pogodi. Uostalom ne verujem u postojanje iste, osim u bezobraznost države/poslodavaca koji je koriste kao izgovor za smanjivanje plata, otpuštanje radnika i pritisak na one koji ostaju na poslu. Realno, prometi se nisu smanjli - nasuprot prometi su u prethodnom kvartalu porasli ... tako da sve je to glupost. Kriza je pogodila segmente tržišta koji zahtevaju kreditiranje (nekretnine, pokretnost sa velikom vrednošću - autmobili). Sve ostalo je isto.

 

A što se tiče ostanka bez posla ... e pa meni je nedopustljivo da mlad čovek kuka zbog toga. Jbg, prekvalifikuj se, snađi se ... ja sam promenio već 4 posla, a imam oko 8 godina staža, završio 2-3 škole, jednu višu, i opet nešto čačkam, gledam da promenim, završim još nešto ...

 

Odoh u off-topic. Svejedno, nije kriva kriza za to što smo tu gde smo, nego mi sami

Share this post


Link to post
Share on other sites

^ To je vec neka druga tema, ali se slazem sa tobom po tom pitanju.

 

Sto se tice lose posecenosti prog koncerata, mislim da je to prosto i jednostavno - ljudi ne slusaju prog. Malo je novih mladih metalaca i slicnih koji ce uvatiti neki dream theater, a da ne pricamo o thresholdu i slicnim bendovima. E sad tu je problem, pretpostavljam, to sto nema toliko prog bendova koji bi svirali na svirkama, gde bi ti mladji mogli da ih cuju.

Edited by Ash

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam opasku na ovu konstatacuju:

 

najveći deo metal populacije čini stanovništvo koje je izdržavano, tako da nekoga ko ne radi ionako kriza ne može da pogodi. Uostalom ne verujem u postojanje iste, osim u bezobraznost države/poslodavaca koji je koriste kao izgovor za smanjivanje plata, otpuštanje radnika i pritisak na one koji ostaju na poslu. Realno, prometi se nisu smanjli - nasuprot prometi su u prethodnom kvartalu porasli ... tako da sve je to glupost. Kriza je pogodila segmente tržišta koji zahtevaju kreditiranje (nekretnine, pokretnost sa velikom vrednošću - autmobili). Sve ostalo je isto.

 

A što se tiče ostanka bez posla ... e pa meni je nedopustljivo da mlad čovek kuka zbog toga. Jbg, prekvalifikuj se, snađi se ... ja sam promenio već 4 posla, a imam oko 8 godina staža, završio 2-3 škole, jednu višu, i opet nešto čačkam, gledam da promenim, završim još nešto ...

 

Odoh u off-topic. Svejedno, nije kriva kriza za to što smo tu gde smo, nego mi sami

Ili poznajemo drugacije metalce ili malko lupas. Ljudi koje znam rade da bi preziveli, ne zive sa roditeljima i nemaju nikakvu pomoc od njih, tako da kada ostanu bez plate nemaju od cega ni da zive, koncerte ne vredi ni pominjati. Ok ima mase ljudi koji zive o troskovima roditelja ali oni i dalje idu na koncerte tu nema razlike. Cinjenica je da je jako mnogo ljudi ostalo bez posla ove godine. Prekvalifikacija im nije moguca jer za nju takodje nemaju para. Imas ocajan posao od kojeg jedva prezivis, tako da kad ostanes jos i bez toga, bude superiska :S

Ljudi koji zive u drugacijem svetu to ne mogu da razumeju, ja posto sam jedna od tih koja nema dobru skolu jer za nju nije imala para, i samim tim sada moze da ima samo ocajne poslove, znam kako to ide. Radis uzasan posao koji ti ne donosi dovoljno zarade da bi mogao da se doskolujes za nesto bolje. Zacarani krug iz kog nije lako izvuci se.

Ovo je zestok off topic, mada Threshold nam ne bi zamerio jer su im teme cesto o problemima danasnjice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je glavni grad nerazumljiv.Ne kapiram da iz Bg-a ne bi doslo 50-100 ljudi na koncert.Dosadasnje iskustvo za tim sugavim SKC-om mi govori da je prilican broj ljudi iz unutrasnjosti.Tu je rupa najveca.Nezainteresovanost.

Sto se se poslova u Srbiji tice,uglavnom da se nadovezem na Zokijevu i Tanjinu pricu.Ok i prekvalifikacija,doskolovavanje i sl. medjutim zaboravili ste glavni adut POLITIKA.Koliko vas je spremno da se uslihta nekom u b*** i pristupi stranci kao mlad aktivista :rolleyes: ! Tako se danas dobija posao.

Istina je da je verovatno 70-80 % forumasa sa yum-a jos uvek kod roditelja posto su klinci.Mada ima i one dece od 40 god. verovatno :rockdevil:

Nemamo stare progere,imamo onu rupcagu iz `90 god gde se nije nista pratilo,slusalo sem ZAM-a.

Najbolji primer je Budapest.Na koncertu DT-a matorci od 40.50 god sa majcama Yes,Rush,Camel ,Floyd vidjamo li to kod nas ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji začarani krug ... samo je pitanje volje koliko je neko spreman da uloži. Verujem da je ovde jako mnogo ljudi koji dnevno potroše i po 5 sati na YuM, MySpace, Facebook i ostalom i tako godinama unazad. Za tih 5 sati svakog dana ne može da se nešto uči (pa i sa interneta) nešto od čega možeš da živiš, ili da barem malko raduckaš?

 

Ja bih sve to nazvao apatijom, pre, nego objektivnim nemogućnostima.

 

U današnje vreme, možeš da se sam fino iškoluješ (doduše bez papira) ali da postaneš čak expert u nekoj oblasti a da nisi video zvaničnu instituciju. Uostalom, kompletna postavka IT & telekomunikacijama u našoj zemlji (a i šire) počiva na ljudima koji su sve to krenuli iz hobija i koji su samouki.

 

Dakle, verujem da uvek ima načina ... samo je pitanje spremnosti i motiva da se preživi. Ko stavrno oseća taj poriv on grize, radi i po više poslova, kelneriše u kafiću i nađe vremena i da pokuša da uradi nešto više od sebe. Samo treba biti realan prema sebi.

 

Istina je da bih i ja voleo da sam u mogućnosti da odem na svaki koncert koji se održava u Srbiji (i okolini), ali uvek nešto kalkulišeš i meriš ... ali da stvarno to želim, našao bih načina, i sada ne bih ovde pametovao po forumu nego bih negde radio 3. smenu ili klenerisao, ali bih imao taman to koliko mi fali za cert.

 

A Tanja, metalci su inače prilično lenja populacija, generalno inteligentna ali nedovoljno samokritična i realna da kažu sebi ono što sam gore rekao i radije vreme troše na mišljenje nego na zasukanje rukava.

 

bottom-line: posla ima (sad neću da ulazim u to kakvi su, kako su plaćeni, da li su nam ispod časti, itd) ... samo je pitanje koliki ustupak želimo da napravimo svom komotitetu

Share this post


Link to post
Share on other sites

najveći deo metal populacije čini stanovništvo koje je izdržavano, tako da nekoga ko ne radi ionako kriza ne može da pogodi. Uostalom ne verujem u postojanje iste, osim u bezobraznost države/poslodavaca koji je koriste kao izgovor za smanjivanje plata, otpuštanje radnika i pritisak na one koji ostaju na poslu. Realno, prometi se nisu smanjli - nasuprot prometi su u prethodnom kvartalu porasli ... tako da sve je to glupost. Kriza je pogodila segmente tržišta koji zahtevaju kreditiranje (nekretnine, pokretnost sa velikom vrednošću - autmobili). Sve ostalo je isto.

 

Ne bre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et Progressiver :

To sto ja znam da uradim a zasta nemam papire mi znaci isto kao i da nemam pojma o tome. Bez poznanstva i to jako bitnog poznanstva u firmi takvo znanje ti nista ne znaci. Ne mozes se zaposliti na osnovu toga. Mozes raduckati kod kuce. Sto vecina nas i radi (da nije toga nebismo preziveli) ali samo to nije dovoljno za zivot.

Sve u svemu ocigledno imas drugacije vidjenje od mene o tome, imao si ocigledno mnogo vise srece nego sto si svestan, ovo nije mesto za takve price o tome cemo uzivo kada se vidimo ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije tačno! I nemoj nečiji debeo rad i trud nazivati čistom srećom! Ja nemam papire, pa opet mogu da budem srećan jer iz meseca u mesec mi ide sve bolje ... a ide zato što sam gulio kičmu zadnjih nekoliko godina. Naravno, daleko je to od onoga što neki imaju a nisu uložili ništa u tom, ali ne raspravljamo o tome.

 

A u vezi papira ... meni niko nikad nije tražio papir, bilo da sam nekome popravljao sitan kvar na kompu ili radio sajt od 1000+ EUR, pa čak i kad sam počeo da radim posao za koji sam se školovao nikome nije pitao ni da li sam bio u školi ... dakle, ta priča otpada.

 

Opet ponavljam, pitanje je koliko čovek želi i hoće da nešto uradi. I još nešto: sve u životu ima uzrok-posledicu. Jbg, znam gomilu ljudi koji su se jebavali u srednjoj školi kad su mogli da (besplatno) uhvate znanja i steknu uslove da se (besplatno) školuju na državnom faxu.

 

Ono što je generacijski u Srbiji sistematično uništavano (i najzad uništeno) jeste pojam o individualnoj i kolektivnoj odgovornosti.

 

Ti Tanja znaš da te volem, i da o tebi msilim sve najbolje, samo ovo su fakte koje sve nas dotiču ... sve što sam rekao prvo važi za mene samog pa onda nadalje ...

 

... "the art of reason" na delu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si u pravu, osim za percepciju krize. Ona se stvarno dešava. I ne možeš reći da neko ko je izdržavan ne oseća istu, jer se već usitnjeni prihodi roditeljski tope u ovoj inflaciji.

 

Srećom, pa sam u sedamnaestoj godini preuzela posao u ruke i sve izgurala pa ne zavisim ni od koga

 

 

 

Nego, on topic.. ima neko nešto novo on topic?? Ja još uvek slušam Kyrb. I moram da se požalim, ne mogu nikako da dođem do ribe koja prodaje merch.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inflacija i kriza nemaju ništa zajedničko: identičan na m je stepen inflacije kao i prošle godine, manje više ... kupovna moć ljudi nije oslabila u tolikoj meri, EUR je prilično stabilan več više od 6 meseci, cenu su manje - više tu negde ... šta se onda promenilo? Osim toga da ti neko svaki dan puni glavu da je kriza. Da, a juče u tržnom centru red kao da je džabe ... mani me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti onda ne živiš u Srbiji niti na planeti Zemlji nego na Marsu...

 

 

sa NBS:

 

Инфлација у априлу 2009. (међугодишњи раст, у %)

Индекс потрошачких цена

8,8

Циљана инфлација 7,3-11,3

Циљана инфлација за крај 2009.

6-10 (a.ha, važi)

 

EUR nd 31.12.08

88,6010

EUR nd 15.06.09

93,7494 a do prekjuče 97!!!

 

 

To je mače 10% za pola godine, znači 20 i više posto za godinu dana. Tu S od stabilnosti nema.

Ima tema i za ovo ako hoćeš da raspravljamo ali ti predlažem da prvo malo pročitaš jer si očigledno od retkih koje nekim čudom kriza ne pogađa, ili još uvek živiš kod roditelja pa ti je svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E mani se zvaničnih izveštaja NBS ... kod nih je EUR 10 godina stajao na 60 :D Nema šta da se čita, izađeš na ulici u sve vidiš, a posebno kod vas u BG gde su kafići u kojima je kafa 200 dinara puni, gde su Delta city, Ušće i ostali prepuni ... ne treba mi tu izveštaj medija da mi kažu da je kriza.

 

Istina je da cene rastu, ali je poenta da ne rastu ništa više nego inače u Srbiji, dakle sa "krizom" ili ne isto je ... a stabilnost je relativna, naravno, jer smo mi nestabilni još od doseljavanja Slovena (sa ponekim izuzecima).

 

Uostalom, ovo sve i nije bila poenta priče ... poenta je bila to da se gomila mladih (i besposlenih) ljudi sad hvata i za krizu kao dodatni izgovor sa svoj nesrećni položaj, koji je najčešće izazvan lenjošću i odsustvom navike da se boriš za sebe. Svako može da odradi neki sitan poslić (legalan) tipa: lepljenje plakata, promocije po marketima i slično i da zaradi 10-20e koliko mu treba za cert. Posebno je ta mogućnost dostupna ljudima iz BG ... e sad, što smo svi mi generacijski osakaćeni u vaspitanju i predstavi sveta, to je stvarno tema za druga mesta.

 

... i da, Kyrb je strašno dobar, samo mi žao što nemaju još koji album :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj jedan offtopic !

proverite u vasem gradu kakva je situacija na trzistu rada od ove godine ?

Da ne mlatimo vise praznu slamu !

Ogroman broj ljudi je ostao bez posla.Znaci min.porast od 25-30 %....

E stvarno bi se mogli vratiti na temu.

Slusam Surface to Stage ovih dana,posto je kod mene oridjinal od kolege Saleta ! :muzicar:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...