Jump to content

Najbolji Anathema Album?


Buddha

Koji va,m je najbolji/omiljeni Anathema album?  

143 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

uh , ja sam glasala za Silent enigma iako su objektivno Alternative 4 i Judgment bolji ali uz S. E . sam se prvi put upoznala s Anathemom i taj album ce mi uvek biti neshto posebno (kao shto bih stavila Tonight's decision ispred Viva emptiness, Viva je mnogo bolji , chak jedan od 10 najjachih albuma ikad snimljenih ali T.D mi je prvi, znate kako se kaze prvi put je uvek neshto posebno mhihi.gif )...a zashto ljudi ne kapiraju A fine day to exit?meni je to jako dobar album , chak mi se dopada vishe od A natural disaster (mada sam josh u procesu varenja Natural disaster-a icon_smile.gif)verujem da su tada svi bili iznenadjeni promenom zvuka ali mislim da treba dati shansu tom albumu...dakle slushajte A fine day...,pijte Lashko icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ista stvar, samo meni Alternative 4. Poslednji Anathema album je mozda i najbolji, a Serenades i The Silent Enigma su bili razorno uticajni na doom, pa i na dobar deo (evropskog) underground metala 90-ih u globalu...

A Fine Day To Exit je fenomenalan album, da se to uociti sada sa vremenske distance kad je izasao Disaster. Tek se sad vidi da je logican uvod u AND, a tada je delovao totalno konfuzno, ipak je to najveca i najnaglija promena u zvuku koju je Anathema ikada imala... Eto, i ja se raspricah... Pijte Lashko! icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu sada po hiljaditi put ponoviti istu pricu, ali ko vam je kriv kad ste krenuli da chachkate sa AFDTE icon_smile.gif

Ja i dalje ne kapiram AFDTE i kada ga posmatram sada sa vremenske distance, jednostavno taj album mi nikada nece znaciti bas puno kao sto se to ocekuje od svakog Anatheminog albuma. I nije da mi je taj zvuk stran, i nije da ne slusam takvu muziku itd. jednostavno ne izaziva buru osecanja u meni kao njihovi ostali albumi. Meni on nije posluzio kao most od Judgementa ka AND-u, jer mi je AND nenormalno puno bolji od AFDTe-a. Znaci, prihvatam eksperimente i promenu zvuka cim prihvatam AND, ali sa AFDTE-om to meni nije bilo to icon_wink.gif

Silent Enigma je preznacajan album i mislim da su se vec pre mene svi slozili oko toga i da mogu dao bih glas za jedno pet albuma istovremeno ali sam se odlucio za Alternative 4 jer je to po meni prava Anathema i z taj album mi je pravi izraz - motj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu sada po hiljaditi put ponoviti istu pricu, ali ko vam je kriv kad ste krenuli da chachkate sa AFDTE icon_smile.gif

Ja i dalje ne kapiram AFDTE i kada ga posmatram sada sa vremenske distance, jednostavno taj album mi nikada nece znaciti bas puno kao sto se to ocekuje od svakog Anatheminog albuma. I nije da mi je taj zvuk stran, i nije da ne slusam takvu muziku itd. jednostavno ne izaziva buru osecanja u meni kao njihovi ostali albumi. Meni on nije posluzio kao most od Judgementa ka AND-u, jer mi je AND nenormalno puno bolji od AFDTe-a. Znaci, prihvatam eksperimente i promenu zvuka cim prihvatam AND, ali sa AFDTE-om to meni nije bilo to icon_wink.gif

Silent Enigma je preznacajan album i mislim da su se vec pre mene svi slozili oko toga i da mogu dao bih glas za jedno pet albuma istovremeno ali sam se odlucio za Alternative 4 jer je to po meni prava Anathema i z taj album mi je pravi izraz - motj.

a fine day to exit je najgori anatemin album -i jedan od najboljih albuma koje sam ikad cuo.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja znam, AFDTE jeste za nijansu slabiji od AND, ali mi pokrece tu buru jednako kao i AND... Mislim, malo mi je ipak cudno da se mnogima jako dopada AND a AFDTE smatraju skoro pa za najlosiju Anathemu. Nekako je taj prelaz izmedju ta dva albuma najmanje drastican za razliku od ranijih... Opet, ja nisam bas tako detaljno upoznat sa danasnjom indie-rock scenom sa kojom bi trebalo uporedjivati ovu fazu Anatheme, ali mi ovo ipak deluje malo nejasno... icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja znam, AFDTE jeste za nijansu slabiji od AND, ali mi pokrece tu buru jednako kao i AND... Mislim, malo mi je ipak cudno da se mnogima jako dopada AND a AFDTE smatraju skoro pa za najlosiju Anathemu. Nekako je taj prelaz izmedju ta dva albuma najmanje drastican za razliku od ranijih... Opet, ja nisam bas tako detaljno upoznat sa danasnjom indie-rock scenom sa kojom bi trebalo uporedjivati ovu fazu Anatheme, ali mi ovo ipak deluje malo nejasno... icon_confused.gif

jes a daren se zalertio na indi-trashy

hahaha

dead man's deam

 

no agarthe kad dobijes nas demo album

uz to ti ide jos nesto

1.KRV to je doom umobolija

i jos jedno iznenadjenje od mene i umarta hahahaha

ima da umres

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ja znam, AFDTE jeste za nijansu slabiji od AND, ali mi pokrece tu buru jednako kao i AND... Mislim, malo mi je ipak cudno da se mnogima jako dopada AND a AFDTE smatraju skoro pa za najlosiju Anathemu. Nekako je taj prelaz izmedju ta dva albuma najmanje drastican za razliku od ranijih... Opet, ja nisam bas tako detaljno upoznat sa danasnjom indie-rock scenom sa kojom bi trebalo uporedjivati ovu fazu Anatheme, ali mi ovo ipak deluje malo nejasno... icon_confused.gif

Sta znam..kad je AFDTE izasao, ja sam se razocarala na prvo slusanje, nije mi to licilo na Anathemu.. Bacila sam ga da skuplja prasinu, i tek posle par meseci ponovo izvukla.. Sad znam da ima par jako dobrih stvari, Panic, Temporary peace (posebno kraj, haha, ko zna-shvatice mhihi.gif ) itd.. No..

A natural disaster sam iz pocetka tretirala kao pravi normalni album i uspela da ga cujem kako je trebalo.. Dakle.. Ha ha.. Prvi utisak je cudo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

AFDTE jeste dobar album, al' mi je nekako emotivno najslabijeg intenziteta (sto je neko gore vec primetio). ima 5-6 bas dobrih pesama (panic, temp. peace, barriers, afdte...), a ostale bih slusala (slusam) onako usput, kao recimo neki pop ili jazz na radiju (i sigurno ih ne bih prozivljavala na isti nacin kao recimo regret ili suicide veil ili...).

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

NIKO NIJE GLASAO ZA ETERNITY I A NATURAL DISASTER??? nista mi nije jasno.. icon_smile.gif ma, svi albumi su odlicni, samo su A Fine Day... i Serenades nesto slabiji...po mom misljenju.

I did-ETERNITY biggrin.gif mada i natural disaster je dobar..mnogo dobar..za nijedan njihov album ne moze da se kaze da je losh..

Edited by ChristianWoman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...