Jump to content

Savršenstvo


Denethor

Recommended Posts

ti nisi kompetentan, lesi, ukoliko 'razumes' da neko kaze za floyd i zepp, onda treba da 'razumes' i za mejdn i mentaliku, jerbo tesko mozemo reci da su bolji, koliko goD prodavao pricu o objektivnosti, prvi si veoma neobjektivan, zato ticu....

objektivnost postoji, pitanje je samo moze li neko da je adekvatno percepira i razdvoji od licnog ukusa....

 

EDIT: formulacija teme je idiotska, nema savrsenstva, mozda je trebalo da se formulise u fazonu shta se kome najvise svidja....

da, odvojio sam estetski kriterijum od licnog ukusa. zato sam samo floyde pominjao i nista vise. cak ni jako drage i objektivno dobre bandove (tipa opeth koji je po svakom pitanju iznad death-a, recimo... ako mi ne verujes, narezem ti.) sto se floyda i zepp-a tice, ipak su po pitanju kreativnosti i snage i sklada ideje i forme WAY ispred bilo kog metal banda. ikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@BDV i Lestate

Savrshenstvo ne postoji...ni u kom obliku (Lesi ovo je pre svega upuceno tebi icon_wink.gificon_smile.gif )...postoje samo stvari koje teze savrsenstvu i manje-vishe uspevaju da mu se priblize... icon_da.gif

BVD,ne mozesh tvrditi bash ni da Metalllica i Floydi idu u isti kosh...Sama nisam zagrizeni fan Floyda,al njih definitivno smatram za jedan od RETKIH bendova koji su mogli da se poistovete sa pojmom savrsenstva...takvi inteligentni i duboki textovi,fenomenalan instrumental...bezobzira shto recimo 100x vishe volim Scorpionse,moram priznati da se Floydi izdvajaju...

Svakako da se ukusi razlikuju...evo da napravim malo skretanje s teme...pogledajmo zene-neki vole zenstvenije-popunjenije devojke i zene,obdarenije sa vishe oblina...drugi vole mrshave,sitne,itd.bla,truc...anyway o5 kad vidimo potpuno antipatichnu(aj da budem malo fina icon_mrgreen.gif ) devojku/zenu na ulici...niko nece reci"uh kakva lepotica",jer opshti kriterijumi postoje... icon_da.gif

Isto tako,neko ko voli Cecu nazvao bi nju savrshenstvom shto naravno nema veze sa mozgom...

Ne mozesh meshati babe i zabe,pisce shund romana i ovekovechene stvaralachke genije...ne mozesh porediti Metallicu i Maidene(chiju muziku slusham i smatram da su vrlo kvalitetni) sa Floydima koji su ipak postigli vishe i priblizili se nechemu sto objektivno mozemo nazvati savrshenstvom... icon_da.gif

Ako bi subjektivan dozivljaj bio kriterijum,onda bi za svakog od nas savrsenstvo drugacije izgledalo.Onda bi recimo i Power metalci smatrali pesme o zmajevima za savrsenstvo...shto je o5 idiotski i pomisliti (mada sam veliki fan powera i svih tih epskih prichica i bajki)Posto mislim da je cilj ipak objektivno sagledati sve elemente muzike koja je "uzvishenija" od drugih,onda moram priznati da iako volim Floyde,al mnogo manje od nekih drugih bendova,oni jesu i ostace neshto shto mozemo smatrati najblizim sinonimom savrshenstva...momci su zaista pronashli "ono",shto predstavlja vrhunac stvaralashtva,njihovi textovi i razmisljanja tako prodiru do slushalaca i definitivno ne ostavljaju ravnodushnim onoga koji muziku ne shvata kao ispunjavanje slobodnog vremena,beg iz dokonosti; vec kao dublju filozofiju i neizostavan deo zivota... PF=Pink Floyd=PerFection...

Lesi je ovde povodom PF-a kao perfekcije istakao objektivne argumente,jer da nije,onda bi strpao i HIm u celu prichu...tako da se slazem sa njegovim stavom po pitanju savrsene muzike (chudno ali istinito icon_smile.gificon_wink.gifpivopije.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispod shlema mozga nema, mozda je vise od koincidencije shro se jessy i lesi rimuje.... icon_smile.gif

 

 

ti si kvazi-objektivna devojchica icon_smile.gif ,'ajde ovako - ja volim pf, al' je glupost i tvoja i njegova shto smatrate da su blizi savrsenstvu od na pr. mejdna i tako dalje zato shto nisu....ja mogu da dajem cisto muzicke argumente, kapiram da to sigurno znam bolje do lesija i tebe....pf Ima dobre textove (uglavnom), al' to shto ti kenjash je prehvaljivanje, niti su bash uvek hiper-inteligentni, dubokoumni.... icon_smile.gif

pogledaj samo sidovu fazu benda i tolio o dubokoumnosti....kasniji textovi su vise imali emotivnu dubinu ukomponovanu sa muzikom, nego 'genijalnost', da ne bude nesporazum, super su im lyrics (uglavnom), mada Ima i 'psihijatrijskih elemenata watersa, k'o na primer na final catu, koji je bledunjav album....

po nivou kvaliteta floyd nista ne odskace od mejdna, pa ni od megalomanike....

uzmi da poredis muzicare - prednost je na strani mejdna na svakom mestu u bednu....

sama muzika - kvalitetni aranzmani, odlicne deonice, emocija koja je duboka (ne melanholicna k'o kod pf), to je takodje prisutno i koD mejdna, samo na direktniji i agresivniji nacin....

ja ovde necu da presudjujem ko je bolji, o tome necu sada da kenjam, samo hocu da kazem da NI PO Chemu floyd nije 'uzviseniji' i ta sranja, to moze da prica oinaj ko je cuo samo bezanje u brda i broj zveri.... icon_wink.gif

cisto muzicki - ne, u ukuipnom kontextu 'de je opet muzika najbitniji faktor u donosenju zakljucka - opet ne....

to po chemu je floyd 'uzviseniji' ne mozes dati argumente, al' 'ajde, ohrabrujem te da probas....

 

edit: kazes nema savrsenstva nikako, al' bi floyd da poistovetis, ne moze to tako.... icon_smile.gif

p.s.mozda je to samo lose izrazavanje....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislila sam na kvalitet texta...ako gledamo s instrumentalne strane...svakako da treba mnogo vishe vezbe i talenta za "setnju" po gitari koju izvode Maideni i njima slichni,nego laganica poput Floyda.

Ja samo govorim o filozofiji koja se nazire u PF textovima...iako na mene vishe deluje melodija,pa tek onda text...PF textovi ti izazivaju emocije i bacaju te u razmisljanja o nekim sushtinjskim stvarima.Ne kazem ja da Maideni imaju loshe textove,kao shto napomenuh mnogo vishe mi leze grupe poput Sorpionsa nego Floydi,a kad uporedimo pesme tipa-Still loving you-koja je naprosto divna,emotivna,jaka,al da kazem konkretno "plitkija" od npr. Hey You,jer peva o nechemu...pa da kazem svakidasnjem kao shto je nezavrshena ljubav;jeste to kvalitetan text,al ne zahteva preterano aktiviranje mozga i neko "duboko" zadiranje u srz,u ono shta je zapravo autor hteo da kaze...ne podstiche te da mnogo promisljash i filozofirash...

Zato ja Floyde izdvajam...jer su oni spojili i muziku i text u jednu savrshenu,tj.skoro savrshenu icon_da.gificon_wink.gif celinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok,ja se trudim da se distanciram od subjektivnosti,pa istichem Floyde,a ti o5 forsirash svoj manje-vishe omiljen bend.Maideni su strava,ali shta je kod njih tako duboko?

Onda bih mogla navesti jbni Nighwish jer su textovi mashtoviti,a instrumental,melodije su raznovrsne,interesantne,jake,promenljive,obiluju najrazlichitijim instrumentima,etc.

Meni su Floydi suvishe teshki i ponekad me smore zbog tog pomalo monotonog zvuka koji forsiraju,al o5 se vracam na pocetak,nenadjebivi su u razmisljajima i definitivno znam da cu ih slusati i kroz 30 godina,jer ta muzika se slusa ceo zivot...dok se druge stvari prerastaju,prevazilaze...

DIORAMA rules...textovi vrh!To shto su elektronika me ipak sprechava da ih nazovem avrshenstvom,iako su mi OMILJENI bend,jer mislim da taj pravac jednostavno ne moze ni da primirishe gitarama i uopshte veshtini sviranja instrumenata.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti si sada tako nalupetala svakakve govnarije da je to stvaaaarno previse icon_cry.gif....dioramu necu komentarisati mnogo je.... icon_smile.gif

i posle ja subjektivaN, brate, to shto je tebi svE malo u opdnosu na pf je zato shto neke stvari Nou ofens ne znas i ne mozes OBJEKTIVNO da sagledas.... icon_smile.gif

ja cu tebi samo poruciti da preispitas 'dubinu' floydovih textova, a to sa prevazilazenjem je urnebesno.... icon_smile.gif mislim, kvalitetni, su, al' ti zaista tu preterujes....

ispada, samo pf vredi u konacnom skupu.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

porediti maidene sa floydima je skrnavljenje. samo toliko. necu da pocinjem raspravu.

tvoje postojanje je skrnavljenje, pa postojis.... icon_smile.gif

 

samo cu reci da je to rekao neko ko je izjavio da gitaristi anatheme su kvalitativno na nivou gilmoura, tu negde.... icon_smile.gif

samo toliko.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok,sad nemoj da preterujesh,Floydi su 1 od bendova koji se slusaju ceo zivot...ne 1 and only,a kao sto napomenuh,nije da balavim za njima,vec samo poshtujem njihov rad(ne slusham ih chesto,jer mi ne leze toliko,al me odusevljavaju kao umetnici,a necu sigurno power da trpam recimo u isti kosh sa njima i da power volim posle 40-te godine,osim mozda u trenucima dokonosti kad mi je muzika chisto luft i opushtanje)......ti stvarno ponekad volish da se pravish da si najpametniji...no offence...

Diorama,shta fali njoj? Textovi su vrlo inteligentni...uzmi disk i preslushaj...

Nije tipichno dark proseravanje(andjeli,duhovi,bla,mada mi je i to ok),textovi su vrlo jaki,realni i primenljivi...

Zashto svako neslaganje sa svojim misljenjem dozivljavas kao uvredu,napad,sta vec...?Maideni su do jaja,ne porichem,chak je i Brus bez njih fenomenalan (man of sorrow otkida)...ali nemoj keve ti i ti da pocnesh sa Lesijevim tripovima tipa-ja sam najpametniji li sta vec...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa namece se to samo kada su drugi inferiorni.... icon_smile.gif

ne kazem da sam mastermind, al' postoji neka objektivna distanca koju imaju ljudi koji makar nesto i nekako sviraju, neko drugi, malo im je bliza prica i to je tako....

neka zvuci neskromno, vi ne mozete proceniti sviranje bolje od mene, necu se folirati uopste....

ne ljutim se ja ni na koga, diorama je suvise smesna, kada tol'ko smaras sa textovima citaj knjizevnost i razlicite vrste pesnickih formi, skapiraj da u muzici to nije prioritet, da, postoze se time ukupna slika, al' je ipak marginalnije....

 

ja prvi slusam floyd, dakle nije pitanje da ja nekog ne volim, ispada prema tvome da su manje-vise jedini u rock muzici koji ostaju, nije tako, ne moras da ih slusas sa 40 godina, to nema nikakve veze i to shto govoris da bi mozda nekom legli sa 40, ne znaci automatski kvalitet, nego da ne sviraju agresivno i nista vise, kvalitet nije u takvom pristupu saM po sebi....

 

zakljucak: i jedni i drugi su VELIKI bendovi, svako je iz svog vremena, konkretne tvrdnje o tome ko je bolji nisu obavezne, sustina je da su na istom kvalitativnom nivou....

Share this post


Link to post
Share on other sites

tvoje postojanje je skrnavljenje, pa postojis.... icon_smile.gif

 

samo cu reci da je to rekao neko ko je izjavio da gitaristi anatheme su kvalitativno na nivou gilmoura, tu negde.... icon_smile.gif

samo toliko.....

rekao sam da su stilski bliski i osvezenje u moru kojekakvih krljaca i "vidi me sto sam brz" agro gitarista. braca uspevaj da pogode gilmourovski feeling, sto je za respect.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zajebimo savrsenstva...neko voli laganije,neko agrarnije,neko voli da mu treba rechnik i 2satno razmisljanje o izrechenom da bi ga pokrenula pesma,neko voli konkretno,ne mnogo zavijeno,al lepo upakovano i izneseno...bitno je kako ta "nasha" muzika deluje na nas...ako postigne efekat koji treba da postigne,ako posle nje ne ostajemo ravnodusni,ako nas dotakne bilo na emotivnom ili intelektualnom planu,onda je ona "savrsenstvo"...i stvarno ne mozemo voditi beskonachne debate ko i shta,kad nikad nece biti dovoljno argumenata da se potvrdi ili porekne nechiji stav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja necu da ponavljam, zakljucih, i ja uopste nisam pricao shta meni vise lezi....

jedino 'de nema mesta za argumente je objasnjavanje ZASTO nekom nesto lezi....

ja sam samo pokusala da iznesem logicki zasto bi neki bend trebalo da se smatra savrsenijim od drugih,navela sam sta smatram da su kriterijumi...nisam bila subjektivna... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa, ok, ne kazem da si bila subjektivna doslovno, al' si precenila faktor texta, inace ok.... icon_wink.gif

iako kod mene melodije vishe "rade"...Lacrimosu ne razumem ni rech,al otkidam na nju...

A kad bolje pogledam...klasika kao klasika ima dosta samo isnstrumentalnih dela,koja su "savrsenstva" i ako cemo realno,klasika je uvek bila i bice najuzvishenija vrsta muzike,koja nikad nece izumreti...

To onda dokazuje da je u muzici melodija bitnija,jer moze melodija bez texta,a text ne moze bez melodije (osim u repu pukeface.gif sto ne bih ni da komentarisem) icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

otkad je raP muzika.... icon_smile.gif

e, pa klasika je to shto ti pricas za floyd.... icon_smile.gif

icon_smile.gif

?what?

Mislish,klasika je u odnosu na Floyde,ono sto ja smatram da su Floydi u odnosu na ostale ili...

...ili sam 1 of many koja Floydima prilepljuje ovakve atribute...pa je to klasichno misljenje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...