Jump to content

Savršenstvo


Denethor

Recommended Posts

Nisam ja rekao da album ne moze da bude savrsen...nego pogledaj sta ljudi rade...navode po par albuma od iste grupe,cak napisu npr.Pink Floyd-sve.Ma koliko ja voleo PF daleko od toga da smatram da su sarseni

I sa tobom se slazem, Zakk. Npr. album Symbolic od Death-a je cisto savrsenstvo, ali ne mogu da kazem da je i The Sound Of Perseverance, jer jednostavno ima delova gde album smara itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ovdje bi se dalo ono nabrajat poprilicno, no jedna stvar koja mi apsolutno nikad nije dosadila od meni jednog od najdrazih bendova, niti nakon N^n slusanja je

 

Anathema - One last goodbye..

 

Kad su je svirali prosle godine u Zagrebu doslo mi da se rasplacem, narocito nakon sto je Vincent za nju vezao posebnu posvetu sad.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

everybody,you're missing the point....prochitajte josh jednom shta je chovek pitao.... icon_uhoh.gif

 

NAjsavrshenije kompozicije:

 

Dream Theater(iako ih ne slusham)-Another Day

Depeche Mode-Enjoy the silence

Sonata Arctica-The end of this chapter

Share this post


Link to post
Share on other sites

osecaj savrsenstva je subjektivan, posebno u umetnosti. o tome je poenta. ma koliko meni bilo smesno da neko nekakve heavy ili power ili jos gore thrash, black ili death bandove smatra savrsenim, taj stav je apsolutno legitiman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

lestate samo jedno pitanje:

Da li je Death savrsenstvo,ma koliko ti prezirao death metal,ili ne?

 

Inace potpuno se slazem sa tobom sto se tice subjektivnosti,ali bre ako je Rhapsody savrsenstvo... icon_uhoh.gif mislim lov na zmajeve i te stvari pukeface.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

osecaj savrsenstva je subjektivan, posebno u umetnosti. o tome je poenta. ma koliko meni bilo smesno da neko nekakve heavy ili power ili jos gore thrash, black ili death bandove smatra savrsenim, taj stav je apsolutno legitiman.

Brate, kad mi jedan love metalac kaze kako je death sranje, dodje mi da se ukokam

Share this post


Link to post
Share on other sites

lestate samo jedno pitanje:

Da li je Death savrsenstvo,ma koliko ti prezirao death metal,ili ne?

 

Inace potpuno se slazem sa tobom sto se tice subjektivnosti,ali bre ako je Rhapsody savrsenstvo... icon_uhoh.gif mislim lov na zmajeve i te stvari pukeface.gif

meni death nije savrsenstvo. bolje sviraju od ostalih DM bandova, ali daleko su oni od savrsenstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, kad mi jedan love metalac kaze kako je death sranje, dodje mi da se ukokam

just do it. just fuckin' do it.

 

btw, u svojim postovima sam spomenuo samo pink floyd i dozivljaj anatheminog 'certa u zagrebu. ma koliko voleo HIM ili sentenced, nisam ih podvlacio kao savrsene. e, to se zove kriticnost i sluh, ono sto fanovi metlice retko kad imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja subjektivno kazem za pink floyd da su savrsenstvo u muzici. mogu da prihvatim da se to kaze i za dream theater ili recimo led zeppelin, ali tesko za metallicu ili maidene. sama cinjenica da nesto volis nije sama po sebi dovoljna da bi to mogao (na razumnom nivou i koriscenjem kritickog pogleda) nazivati savrsenim.

ovde je u pitanju estetska rasprava o kriterijumima. zato i vodim diskusiju. ono kao obrazlaganje subjektivnih stavova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Metallicu i Maidene ja nisam ni rekao da su savrsenstvo jer to,ma koliko oni bili uticajni,nisu.

Dream Theater,Opeth,Symphony X jesu grupe za koje se moze reci da su savrsenstvo.

Sto se tice Death njih sam pomenuo bas kao i ti Pink Floyd,iz subjektivnih razloga.Mislim da bi bilo suvisno bilo kakvo obrazlaganje toga,dovoljno je poslusati Voice Of The Soul,Crystal Mountain,Pull The Plug i Spirit Crusher.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da kazem svojih two cents

subjektivno, floydi su mi vrh vrhova, i nista ne moze da im primirishe

cak i objektivno, floydi bi pretpostavljam imali jake sanse da budu proglaseni za savrsenstvo

a metal, iako jako volim i slusam, je samo u retkim, pojedinim trenutcima u meni proizveo reminescenciju osecanja uzvisenosti koje mi daje svako slusanje npr dark side of the moona ili animalsa. znaci ne savrsenstvo, samo donekle nagovestaj. jedna od takvih stvari je to live is to die. po meni mozda najbliza stvar iz metal muzike koja se priblizila savrsenstvu. jedna napomena - sve ovo je izrazito subjektivno i ne treba niko uzimati k srcu. verujem da svako ima drugacije poimanje savrsenstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Metallicu i Maidene ja nisam ni rekao da su savrsenstvo jer to,ma koliko oni bili uticajni,nisu.

Dream Theater,Opeth,Symphony X jesu grupe za koje se moze reci da su savrsenstvo.

Sto se tice Death njih sam pomenuo bas kao i ti Pink Floyd,iz subjektivnih razloga.Mislim da bi bilo suvisno bilo kakvo obrazlaganje toga,dovoljno je poslusati Voice Of The Soul,Crystal Mountain,Pull The Plug i Spirit Crusher.

ne, ne, nema frke. pazi, preslusao sam death i nisam se primio. ne kazem da je lose odsvirano ili bezvezno, ali mi ne pruza neki jak feeling. sto mi recimo u poslednje vreme pruza isis ili godspeed. i opeth. poenta kod mojih kriterijuma je sadrzina i forma. i to je to. cista estetika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni death nije savrsenstvo. bolje sviraju od ostalih DM bandova, ali daleko su oni od savrsenstva.

savrsen nije apsolutno niko, najbolji postoje, a to su veliki rock i metal bednovi....

sa odredjenim delom svog materijala, death je (instrumentalno, ne vokal), skromno receno, bolji od svega shto ti slusas i to nekoliko puta minimum....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja subjektivno kazem za pink floyd da su savrsenstvo u muzici. mogu da prihvatim da se to kaze i za dream theater ili recimo led zeppelin, ali tesko za metallicu ili maidene. sama cinjenica da nesto volis nije sama po sebi dovoljna da bi to mogao (na razumnom nivou i koriscenjem kritickog pogleda) nazivati savrsenim.

ovde je u pitanju estetska rasprava o kriterijumima. zato i vodim diskusiju. ono kao obrazlaganje subjektivnih stavova.

ti nisi kompetentan, lesi, ukoliko 'razumes' da neko kaze za floyd i zepp, onda treba da 'razumes' i za mejdn i mentaliku, jerbo tesko mozemo reci da su bolji, koliko goD prodavao pricu o objektivnosti, prvi si veoma neobjektivan, zato ticu....

objektivnost postoji, pitanje je samo moze li neko da je adekvatno percepira i razdvoji od licnog ukusa....

 

EDIT: formulacija teme je idiotska, nema savrsenstva, mozda je trebalo da se formulise u fazonu shta se kome najvise svidja....

Edited by Blacksunray Verb Delikvent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...