Jump to content

Knights Of Honor


militant

Recommended Posts

samo kako cu da stvorim vojsku?

zanimljiva je igrica,svidja mi se

 

Фора је што сваки град има одређен број поља на којима можеш да постављаш одређене зградице. Неке ''државе'' имају предности у виду минерала или слично (не знам, овце, вуна, со, мастило...ваљда тако иде...).

За војску је потребно одвојити добар низ зградица зависно од тога које су потребне (једна зграда да прави оружја, друга да тренира, трећа да прави штит...тако некако иде).

На почетку, колико знам, постоје једино сељани који држе куке и мотике, неке виле и сл хаха али касније с унапређивањем града добијају се и боље могућности...

Такође би требало обратити пажњу како на ратовања тако и на религију (има утицај на понашање популације, да ли су срећни или нису - а постоји и евиденција поводом тога). Највише парица долази путем одлично развијених докова. Свака војска, колико се сећам, може да понесе максимално 100 ''џакова'' хране у случају да напада или слично, а један од најлакших начина да се стекну искуствени поени је када се или пали супарничко село, фарма и сл или се угуше одређени устанци...

 

Ова игрица захтева стрпљење...али, као што рекох, постоје и шифрице :)

 

Ја сам ово два пута прешао, једном као ''цар Европе'', а други пут као неко ко је освојио свих десет ''предности'' због неких зачина као и минерала које сам сакупљао широм Европе...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Фора је што сваки град има одређен број поља на којима можеш да постављаш одређене зградице. Неке ''државе'' имају предности у виду минерала или слично (не знам, овце, вуна, со, мастило...ваљда тако иде...).

За војску је потребно одвојити добар низ зградица зависно од тога које су потребне (једна зграда да прави оружја, друга да тренира, трећа да прави штит...тако некако иде).

На почетку, колико знам, постоје једино сељани који држе куке и мотике, неке виле и сл хаха али касније с унапређивањем града добијају се и боље могућности...

Такође би требало обратити пажњу како на ратовања тако и на религију (има утицај на понашање популације, да ли су срећни или нису - а постоји и евиденција поводом тога). Највише парица долази путем одлично развијених докова. Свака војска, колико се сећам, може да понесе максимално 100 ''џакова'' хране у случају да напада или слично, а један од најлакших начина да се стекну искуствени поени је када се или пали супарничко село, фарма и сл или се угуше одређени устанци...

 

Ова игрица захтева стрпљење...али, као што рекох, постоје и шифрице :)

 

Ја сам ово два пута прешао, једном као ''цар Европе'', а други пут као неко ко је освојио свих десет ''предности'' због неких зачина као и минерала које сам сакупљао широм Европе...

 

 

 

 

ok kapiram,imacu strpljenja da provalim to :bigblue: ,meni su zapalili citavu drzavu :),ali najjace je kad imas da ubacis spijuna i kad se sklapa pakt sa nekom drzavom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim neko vratio temu iz mrtvih prije par dana, pa reko' da i ja vratim igru iz mrtvih na HD. Krenuo, prvih par puta pregaziše moju jadnu malu Zetu, ali nakon par pokušaja osnažim se nekako, uglavnom uzimajući susjedne teritorije država koje su u ratu protiv pola Evrope. U međuvremenu Švapski car dobi 2/3 glasova i trebalo je da bude imperator Evrope, ali sam se pobunio, pa sam završio tako što sam ratovao protiv bukvalno čitave Evrope. Bilo zeznuto, ali preživi i to čovjek. Malo po malo i dobih onaj event za stvaranje države po imenu Srbija :rockdevil:. Tada je već krenulo lakše, ali se odjednom niotkud pojaviše 'rvati, pa se raširili, majku im, samo se šire, a ja nemoćno gledam. Došao rat, pa postadoše moji vjerni vazali, a onda se ubacio špijun među nji'ove redove i aneksiranje je bilo neizbježno. Izglasali me za vladara Evrope, ali ja oću još teritoija prije nego odustanem od igre :).

 

Inače, najbolji način što se tiče vojske jeste da odlučiš šta će ti na kojoj teritoriji biti. Imaj terotirije za resurse, i tu razvijaj samo to, batali vojsku, nju ćeš praviti u drugim provincijama, ionako ćeš imati tonu "praznih" provincija, onih što nemaju nikakve posebne predonsti. I moj savjet je da što prije možeš uzmeš Thrace, odnosno Konstantinopolj, pošto tu ima odličnih jedinica - Roman Infantry, Cataphrats i one Varanigans, koji su nenadjebivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Inače, najbolji način što se tiče vojske jeste da odlučiš šta će ti na kojoj teritoriji biti. Imaj terotirije za resurse, i tu razvijaj samo to, batali vojsku, nju ćeš praviti u drugim provincijama, ionako ćeš imati tonu "praznih" provincija, onih što nemaju nikakve posebne predonsti. I moj savjet je da što prije možeš uzmeš Thrace, odnosno Konstantinopolj, pošto tu ima odličnih jedinica - Roman Infantry, Cataphrats i one Varanigans, koji su nenadjebivi.

Dobro recheno. Cataphrats (ili tako nekako) je pored chini mi se Templara najjacha konjica. Naravno, ne moze se svuda praviti. Ako se dobro secam, najvishe sam forsirao vojsku po francuskim provincijama jer su imali jaku oklopljenu armiju. Shto se tiche resursa, pazi da od svega imash po bar jedno, jer kada se svi resursi nabave, dobijaju se specijalni bonusi.

 

Shto se tiche vlastele, uvek sam praktikovao da mi kralj bude shpijun (da bi mogao da chisti svoj dvor od tudjih shpijuna), i da neki kraljevic bude sveshtenik (zbog preobracanja i zarad sigurnosti da nece pobuniti i otudjiti neku provinciju). Ostali -> vojska, marhsali. Chak i ako zaginu ili pobegnu, uvek je lako dovesti novog. I jedan savet - zenska deca se udaju samo za slabije drzave, nikako jache. Tako se moze lako i bez gubitka popularnosti stupiti sa njima u rat ako pozele deo teritorije nakon smrti vladara.

 

Sve u svemu, odlichna igra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...