Jump to content

Православље


Guest 10 dinara

Recommended Posts

Eво,уочи највећег Српског празника,највећег,за кога је Ава Јустин Поповић рекао да треба да буде највећи после Ускрса,да буде највећи после Божића.

 

Слушајте бесједу на САВИНДАН 1966,слушајте Србина :

 

http://audio.urbae.com/user/Popechitelj/cq...4gvj5yorngmsf95

 

OtacJustin.jpg

Edited by SixStepsOnTheMoon

Share this post


Link to post
Share on other sites

27_6.preview.jpg

 

Свети Сава, Први Архиепископ Српски

 

Син Стефана Немање, великог жупана српског, рођен 1169. године. Као младић, жудећи за духовним животом, одбегао је у Свету гору где се замонашио и са ретком ревношћу прошао цео подвижнички устав. Издејствовао је независност српске цркве, и постао је први њен архиепископ. Заједно са оцем Немањом, потоњим монахом Симеоном, подигао је манастир Хиландар, а потом и многе друге манастире, цркве и школе, највише у Србији. Мирио је своју браћу, Србе са суседима, утврђивао Цркву Христову у свом народу. Највећи српски учитељ и просветитељ, угаони камен српске културе и духовности. Упокојио се у Трнову, у Бугарској, 1236. године, при повратку са свог другог путовања у Свету Земљу.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa,ne vuku inspiraciju iz la vejevih pisanija,to znam.

Ne možeš da ubaciš u glave ljudi svakojake death-tripove,

da ih nateraš da u to veruju bez trunke sumnje,i da očekuješ

da se racionalno ponašaju.

Hrišćanstvo je možda nešto značilo,nešto pozitivno,ali to se izgubilo

vremenom,mogu čak i ja da razumem neke ideje,izučavanjem komparativne

religije i rađenjem nekih rituala,čak i mojom ličnom intuicijom,ali ono što većina

misli izaziva ono što većina radi,a to uopšte nije lepo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne vuq ni iz hrishcjanskih pisanija, to ja znam..

koje det-3pove? i ko to u njih veruje bez trunke sumnje?

Hrishcjanstvo, (tj. Pravoslavlje) je uvek znachilo i znachi neshto pozitivno, kao npr. jedinu Istinu, jedinu vezu sa Bogom, isl, i ono se nikada necje izgubiti, jedino u srcima ljudi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma gtfo

jok,ja vucem :P

det tripove ravne ovom bacanju u dunav koje sam opisao,poverenje u ono sto ne znamo,poverenje u smrt

veza sa bogom armije lenjih underdogova,bash mi to treba

koju bre istinu,kazi,kazi da se ismejem lepo

svet se konstantno menja,nema jedne istine,uvek staru istinu zamenjuje nova,svakog sekunda,

bog vas je ekvivalent roditelja koji ne da sinovima da odrastu,i pravi od njih nesposobne debile,

on je postao ikona dzordza busa,i putina,svih zlocudnih monopolizatora koji postoje,jedna istina,

konvencionalno obrazovanje,konvencionalna smrt u redu za novu dozu samohipnotisuce histerije

i panicnog straha,koje samo veliki otac moze da odnese.

 

Od jutra do jutra,zivot,kralj na kralja,nek niko ne bude siguran!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

det tripove ravne ovom bacanju u dunav koje sam opisao

dok je Hrishcjanstvo potpuno suprotno.

 

poverenje u ono sto ne znamo

to se zove vera. da li ti znash da je postojao Sokrat? Platon? Aristotel? nemozhesh nikada da znash, ti mozhesh da verujesh ljudima koji ti kazhu da su ti ljudi postojali. ceo ljudski zhivot se zasniva na verovanju nekome. svo tvoje poznavanje pozitivnih nauka se svodi na verovanje ljudima koji su ti o tome prichali. a oni mogu i da lazhu. sve u tvom zhivotu shto nisi video svojim ochima, a "znash" da je tako, neznash, nego verujesh onima koji su ti rekli. ja sam odluchio da verujem Hristu, Apostolima, Svetim Ocima, ti nisi. ali svako ima poverenje u ono shto nezna, bio on Hrishcjanin, bio bezbozhnik.

 

poverenje u smrt

poverenje u Boga.

 

armije lenjih underdogova,bash mi to treba

bash mene zasvrbe shta tebi treba. ko ima Boga u srcu, nikad nije lenj.

 

koju bre istinu,kazi,kazi da se ismejem lepo

ne dajte svetinje psima, i ne bacajte biser pred svinje, reche Gospod.

 

svet se konstantno menja

ali uvek ostaje isti.

 

nema jedne istine

postoji Istina, a ona je izvan ovog sveta, izvan materije.

 

bog vas je ekvivalent roditelja koji ne da sinovima da odrastu

Bog nikom nishta ne brani, da mozhesh da kazhesh da On nekome neshto "ne da". Bog samo daje mogucjnost da se oslobodish vlasti djavola i greha i da se vratish u prvobitno stanje slobode i besmrtnosti u kom je stvoren prvi chovek.

 

i pravi od njih nesposobne debile

da, nesposobne za zlo. kao shto od vas djavo pravi debile nesposobne za dobro.

 

on je postao ikona dzordza busa

neshvatam kakve veze ima ovaj lik sa Bogom. koliko ja znam, on nije Pravoslavan.

 

u redu za novu dozu samohipnotisuce histerije

i panicnog straha

samohipnoza postoji samo kada chovek nade polazhe u neshto shto je materijalno, a ne kod onoga koji sebe menja duhom.

histerija i panichni strah su opcije kod choveka koji ne veruje u vechno postojanje svoje lichnosti, i koji neveruje u postojanje Boga. ali ovde ne mislim na veru u smislu- neko te pita dali je dusha vechna i da li Bog postoji, a ti klimnesh glavocj, vecj i stanje uma koje je u skladu sa tom verom.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije,shvati to,ne mozes imati poverenja u ono sto ne poznajes,ne mozes imati poverenja cak ni u ono sto mislis da poznajes,jer ti je secanje ograniceno,jerbo ti je percepcija uma ogranicena,moras da radis,ne da se bacas u dunav na slepo,jebote.

Svet ostaje isti zbog slepaca kao ti,ljudi koji mrze promenu,mrze cinjenicu da gube kontrolu,i mrze cinjenicu da moraju da se menjaju da bi preziveli. Pastir u polju ima vise boga u sebi od tebe,pseto.

Bog je stvorio svet,i nije utkao istinu u njega. Koji drkadzija.

Sta onda radis na forumu,idi bre u manastir.

 

inkvizicija,krstaski ratovi,pokrenuti od strane ljudi koji iimali bogom inspirisano stanje duha,da ubiju,da kradu,da izigravaju predatore bez mozga.Odbijam da vise razgovaram o bogu,odbijam da razgovaram o mraku neznanja i slepog prepustanja zivota u ruke onih koji imaju poverenje jedino u sopstvenu dominaciju,i pohlepnu kontrolu glupaka kao ti.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne mozes imati poverenja u ono sto ne poznajes

jel ti imash povorenja u bilo shta? npr, u svoje stavove, poshto vidim da ti je vrlo bitno da ih iznesesh, i da pokazhesh kako si u pravu.

 

,moras da radis,ne da se bacas u dunav na slepo,jebote.

ja se nebacam na slepo, svi smo vecj u reci, samo sam ja odluchio da plivam uzvodno, jer je samo par metara ispod vodopad i bezdan.

 

Svet ostaje isti zbog slepaca kao ti,ljudi koji mrze promenu,mrze cinjenicu da gube kontrolu,i mrze cinjenicu da moraju da se menjaju da bi preziveli.

kako samo povrshno razmishljanje. svet koliko god da se menjao, i dalje cje biti od iste materije, i dalje cje ga pokretati isti Razum, i dalje cju mi postojanje davati ista Dusha.

 

Pastir u polju ima vise boga u sebi od tebe,pseto.

znam, pa shta onda? nemoj se nervirati, to porobljuje dushu.

 

Bog je stvorio svet,i nije utkao istinu u njega

jeste. samo je svima dao slobodu, kao shto ti imash slobodu da tu Istinu ne prihvatish.

 

Sta onda radis na forumu,idi bre u manastir.

nema kod nas takvog manastira u koji bih otishao... ovde je sve raspushteno i raspojasano.

 

inkvizicija,krstaski ratovi,pokrenuti od strane ljudi koji iimali bogom inspirisano stanje duha,da ubiju,da kradu,da izigravaju predatore bez mozga.

o5 razmishljash vrlo povrshno. pljujesh ljude za neshto, ali krecjesh od toga da im prvo poverujesh. oni kazhu da su bili inspirisani Bogom, ali nisu, vecj djavolom, jer su u vlasti djavola, jer su se odvojili od Pravoslavlja.

 

odbijam da razgovaram o mraku neznanja i slepog prepustanja zivota u ruke onih koji imaju poverenje jedino u sopstvenu dominaciju,i pohlepnu kontrolu glupaka kao ti.

ja ti nudim svetlo istine, ti nemorash da prihvatish. istina se ne mozhe dokazati, mozhe se samo pokazati. istina se nemozhe videti telesnim ochima, vecj okom uma.

ja svoj zhivot ne prepushtam nikove, vecj suprotno, vracjam ga, izlachim ga iz ruku demona, i oslobadjam svoju dushu i volju od vlasti greha kome tezhi pala priroda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,to oko uma kao body of light pominje,i sa njim ekstenzivno radi,pazi sad,glavno otelotvorenje djavola,crowley :)

Svet se uvek menja,conditioning,evolucija,cauzalnost,integralizam,anyone?

Stare greske se ponavljaju,ali uglavnom od starih tupadzija koji brainwashuju decu po sad da bi ih slali u nove svete ratove,u slavu boga,i americkog kapitala. Bilo je toga i na ovim prostorima,nemoj da se bojis da si ti imun na greske

katolika.

Uglavnom,ko gleda non stop u daljinu,sudara se konstantno sa banderama,staro pravilo,sa kojim mozes da obrises guzicu ako hoces,ali to ti nece olaksati zivot,veruj mi.

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E,to oko uma kao body of light pominje,i sa njim ekstenzivno radi,pazi sad,glavno otelotvorenje djavola,crowley

shto bi mene zanimalo shta pricha taj djavoimani lik.,..

 

,ali uglavnom od starih tupadzija koji brainwashuju decu

brejnvoshing se mogucj samo kod sujeverja i pretpostavljanja vrednosti onoga shto je materijalo. a duh sam sebe oslobadja razumom.

 

nove svete ratove,u slavu boga,i americkog kapitala. Bilo je toga i na ovim prostorima,nemoj da se bojis da si ti imun na greske

nijedno ni drugo nema veze sa Bogom.

 

Uglavnom,ko gleda non stop u daljinu,sudara se konstantno sa banderama,staro pravilo,sa kojim mozes da obrises guzicu ako hoces,ali to ti nece olaksati zivot,veruj mi.

za razliq od vas kojima je egoistichno hedonistichka civilizacija isprala mozak, nije mi cilj da olaksham zhivot.

Share this post


Link to post
Share on other sites

That's the spirit!

Samo manje fantaziranja,a vise life-afirming rada,manje mazohizma i samokaznjavanja,a vise razumskog pristupa/

edit>opet ti sa tim materija je zlo,kamen nije zao,osim kad ga sutnes bosom nogom,ne razmisljas bas cisto,ides protiv objektivno dobre logike covek je falican,u fatalizam i nerad pod plastom misli svet je zlo.

 

Edited by Izdržati VAPH

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo manje fantaziranja,a vise life-afirming rad

ja uopshte ne fantaziram, ja verujem. a sve shto ne tezhi raju je death-afirming.

 

manje mazohizma i samokaznjavanja

vrlina je sredina izmedju 2 krajnosti, reche josh platon. vrlina je ne biti rob telu, jedna krajnost je staviti dushu u vlast tela, a druga staviti telo u surovu vlast dushe, npr, nejesti dovoljno da odrzhish snagu tela; ili samopovredjivati se. ili dalje, npr, vrlina je polna chistota, sa jedne strane krajnost je blud, a sa druge strane, kastriranje sebe. i tako za svaku vrlinu. strast je ono sa jedne strane vrline, chemu tezhi pala priroda, strast je inercija, a sa druge strane vrline je prelest (duhovna obmanutost), tj "preveliko bezhanje" od strasti.

 

opet ti sa tim materija je zlo

moram da kazhem materija, zbog modernosti srpskog jezika i ljudi koji ovo zhitaju, nemogu da kazhem plot. kamen nije zao naravno. pricham o ljudskom telu i o palosti prirode, i njenoj tezhnji ka zlu.

 

ne razmisljas bas cisto,ides protiv objektivno dobre logike

razmishljam potpuno chisto, jer prihvatam Bozhije Otkrivenje. a to Otkrivenje apsolutno nema veze sa onim shto svet smatra objektivnim i dobrim. jer svet sam nije zao, ali su zlu lezhi.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

a death to the world nije death afirming?

 

znači mediokritet je vrlina, lepo.

Edited by Brain Salad Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

smrt svetu je u potpunosti life-afirming slogan. svetom se u pravoslavlju naziva ukupnost strasti (jer cje strasti do drugog dolaska Hristovog vladati svetom, sem izabranim Bozhijim narodom, koji je shachica Hrishcjana). ko dostigne bestrashcje (apatheia) je istinski slobodan, a ko robuje, on i ne zhivi, jer je pobedjen.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

i tu nema ljudske strasti za večnošću???

 

prđenje kurcu

 

budi šta jesi, ako si čovek, ima da želiš, ima da si u strasti, zemlja jesi, zemlja budi, bog nisi i nikad nećeš ni biti

Edited by Brain Salad Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi nema spasa.

Ima da istrulis,i niko te nece spasti.

Niko,nikada.

Nikada.

svakome ima spasa. istrulicju, ali cju i vaskrsnuti. spashcje me Bog, verujem i nadam se. Hristos. po svom Drugom Dolasku. na Sudnjem Danu.

 

Rob koji pokusava da me ubedi da smo svi robovi.

znam na shta mislish. al treba razmisliti o lepoj izreci- ko sebe predaje u sluzhbu ostaje svoj gospodar, a ko je savladan, postaje rob. postoje samo dve opcije u zhivotu, lepo pishe u mom avataru.

 

Slepac koji hoce nekuda da me vodi.

rodila su se 4 choveka. josh kao decu odveli su ih u pecjinu i vezali lancima tako da nemogu da se okrenu prema izlazu pecjine vecj da samo gledaju u zid ispred sebe. kada su odrasli, jedan se nekako oslobodio, i napolju je video stvari koje nikada nije ni pomislio da postoje, jer jedino shto je video u zhivotu su bile senke na zidu. a kada se vratio u pecjinu da kazhe ovoj trojci da se oslobode, i kazhe im da su u pecjini, i kazhe im shta sve postoji van pecjine, sva tvojca ga napadnu kako je ludak, jer ne postoji nikakva pecjina, vecj su senke na zidu jedina stvarnost. isti su slepci kao ova trojca svi oni koji su vezani lancima strasti i uzhivanja, i nishta sem materijalnog ne zhele da vide.

Edited by Rogozub

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Brain Salad Guuuz

šta fali malo guzicu na žar?

 

bar ne plaćaš grejanje, a i nema energetske krize - satan energetics ltd.

 

ili je to toliko toplo da je hladno???

 

znači i pakao je večan???

Edited by Brain Salad Guuuz

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...