Jump to content

Agro Suicide Song


Dushan S

Recommended Posts

  • Replies 501
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ПРАЈСЛЕС!!!!!!

Значи не могу да верујем 

благодарим.. icon_smile.gif

 

Очекуј наставак ИИИ (римско 3  ) са моје стране у најскорије време

ИИИ?! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

sa nestrpljenjem ocekujemo.

 

JOS...!!!

берићетно лето је пред нема, домаћине! icon_da.gif

 

Znaci ovo je apsolutno savrseno!!!      

ostao sam bez texta...

фала, колеЗа, фала. biggrin.gif

 

 

---------------------

 

u medjurvremenu, dok cekamo razvoj ovog epa koji je zapocet, mislim da ne bi bilo na odmet da pokusam da se izrazim i u drugacijoj formi. za pesnika je vazno da bude kao "napusteni (vst) plug (in) na njivi", prepusten sam sebi i nesputan zemaljskim stegama (ah, probavita). icon_wink.gif

 

dakle, za vas, ovaj put агро-хаику poezija. cini mi se da sam ispostovao sva pravila, a oni koji imaju malo slobodnog vremena i volje da nauce nesto novo sto im nikad nece trebati (ali takve stvari su obicno najzanimljivije) icon_wink.gif, sledi link: http://www.ahapoetry.com/haiku.htm

 

 

допире мирис

погача са чварцима.

стеже је мидер...

 

.

Edited by Gargamel

Share this post


Link to post
Share on other sites

dakle, za vas, ovaj put агро-хаику poezija. cini mi se da sam ispostovao sva pravila, a oni koji imaju malo slobodnog vremena i volje da nauce nesto novo sto im nikad nece trebati (ali takve stvari su obicno najzanimljivije) icon_wink.gif, sledi link:

допире мирис

погача са чварцима.

стеже је мидер...

[seljacki naglasak]Е јес луд колеееегаааа, бре3 старца нема ударца...[/seljacki naglasak] icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sad jedna ozbiljna:

 

Парт ИИИ стиже icon_wink.gif

 

Елем:

Razmišljao sam da niko još nije imenovao specijalni oblik nekrofilije u kome subjekat nalazi seksualno zadovoljenje isključivo tako što polno opšti sa kremiranim ostacima osobe drugog pola, tj pepelom. icon_smile.gifph34r.gificon_wink.gif

(Kako čujem najčešće se od pepela pravi pomada mešanjem sa svinjećom mašću icon_mrgreen.gif )

Mislim da je vreme da se taj ozbiljan poremećaj raširen po pasivnim krajevima i opeva icon_da.gif

Upozoravam da je ovo ЕХПЛИЦИТ ЛИРИКЗ i da mlađi od 18 ne bi smeli da ovo čitaju bez nadzora roditelja icon_biggrin.gif

 

 

 

Ašov tu ašov, dast u mast

(Jedan čovek i jedna urna)

 

Cedim zadnje tragove sećanja na tebe

Kao umorno vime prestarele krave

Kao nekad onaj crni lebac

Što pekari više ne vole da prave

 

Mislim da je život reka

Ja davljenik povazdan bi bio

Mislim da je život smreka

O to drvo bih se obesio

 

Kad te nema da mi svrneš

Niti zemlja neće više da te ćutke krije

Kad se setim još mi kita trne

Još crvena mi krvca ludo vrije

 

(foršpil)

 

Što te nisam odmah onda uzo

Ni sam ne znam šta sam to planir'o

Moja nikad isplakana suzo

Još sto puta jab'te eshumiro

 

Al od tvoje nežne natrule figure

Ostala je samo urna u ormaru

Zasad nisam našo druge cure

Bar pepelom eto trljam karu

 

(foršpil)

 

Od toga mi crn ponos osta

Sve u svemu loše mu je stanje

I već vidim da sam obro bostan

Pepela su zalihe sve manje

 

(ultimativni turbo foršpil pa prelaz u refren)

 

Ašov tu ašov dast u mast

Ja te mažem po svojoj intimi

Još samo ta urna osta od nas

Al masti taman sa njom da prezimim

 

Ašov tu ašov, dast u mast

Budućnost je mračna a prošlost tmurna

Živim ko poslednji napušten pas

Sami

Jedan čovek i jedna urna

Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

Елем:

Razmišljao sam da niko još nije imenovao specijalni oblik nekrofilije u kome subjekat nalazi seksualno zadovoljenje isključivo tako što polno opšti sa kremiranim ostacima osobe drugog pola, tj pepelom. icon_smile.gifph34r.gificon_wink.gif

Ašov tu ašov, dast u mast

(Jedan čovek i jedna urna)

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

за ово остварење ћу да ти уплатим сизн пес за штајгу 2005-2006!!! icon_wink.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od toga mi crn ponos osta

Sve u svemu loše mu je stanje

I vec vidim da sam obro bostan

Pepela su zalihe sve manje

vrh! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Al od tvoje nežne natrule figure

Ostala je samo urna u ormaru

Zasad nisam našo druge cure

Bar pepelom eto trljam karu

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

da je ovo tekst za pesmu sa nekog (nadam se buduceg) albuma, mislim da bi bilo neizbezno da ide sempl iz kite u bila: "cime mazes kaaaru?". kad moze drim tijatr.. icon_smile.gificon_smile.gif

 

inace, pesma je divna i elegicna, prosarana erotikom, ali ne onom jeftinom ovozemaljskom, vec jednom drugom vrstom, slobodno bih mogao reci, ONOzemaljske erotike i iskrene zudnje za voljenim bicem, nebitno u kom agregatnom stanju se ono nalazi. ono sto je novitet u ovoj poeziji su forspili, koje, pretpostavljam, svira mlada i rumena seljancica na fruli dok se cita ova pesma, zar ne? icon_wink.gif

 

p.s. zasto nam je ludikud posustao? hajde momce, izbaci iz sebe sve sto te muci i pretoci tugu u pesmu, jer take su pesme najbolje. icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

inace, pesma je divna i elegicna, prosarana erotikom, ali ne onom jeftinom ovozemaljskom, vec jednom drugom vrstom, slobodno bih mogao reci, ONOzemaljske erotike i iskrene zudnje za voljenim bicem, nebitno u kom agregatnom stanju se ono nalazi. ono sto je novitet u ovoj poeziji su forspili, koje, pretpostavljam, svira mlada i rumena seljancica na fruli dok se cita ova pesma, zar ne? icon_wink.gif

 

p.s. zasto nam je ludikud posustao? hajde momce, izbaci iz sebe sve sto te muci i pretoci tugu u pesmu, jer take su pesme najbolje. icon_wink.gif

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Pravimo bend Шатро Агро-бата!!! Мали за стругом ће бит' бек!

 

Колега, па сваки трУ аграрни гот мора да посустане како би се попут Фених тице уздига! "Смрт лепше споловине", елегична прича о младом обдареном агро готу који остаје без патка даче... Инспирисано ДиЕс-ovom ИИИ! icon_smile.gif Надам се да ћу је почети вечерас... icon_da.gificon_wink.gificon_biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahahah lud si!
icon_da.gificon_redface.gif

за ово остварење ћу да ти уплатим сизн пес за штајгу 2005-2006!!!
Držim te za reč icon_mrgreen.gif

da je ovo tekst za pesmu sa nekog (nadam se buduceg) albuma, mislim da bi bilo neizbezno da ide sempl iz kite u bila: "cime mazes kaaaru?". kad moze drim tijatr.. 

 

inace, pesma je divna i elegicna, prosarana erotikom, ali ne onom jeftinom ovozemaljskom, vec jednom drugom vrstom, slobodno bih mogao reci, ONOzemaljske erotike i iskrene zudnje za voljenim bicem, nebitno u kom agregatnom stanju se ono nalazi. ono sto je novitet u ovoj poeziji su forspili, koje, pretpostavljam, svira mlada i rumena seljancica na fruli dok se cita ova pesma, zar ne?

Znao sam da ćeš me ti kao srodna duša razumeti icon_mrgreen.gificon_da.gificon_redface.gif

Može i harmonika, ali harmonikaš je u mantiji, a harmonika je crna a onaj deo koji je inače srebrn je kao čipka. Naravno kada se harmonika skroz raširi podseća na krila slepog miša. Dok harmonikaš oštrim i snažnim zamasima tera harmonika da plače i cvili, vetar nosi lišće na mesečini i kao da zaziva Njeno Ime icon_mrgreen.gif (Dobro ovo sad već dođe kao ideja za spot)

 

U stvari već imam ideju za sledeću pesmu "Zla kob tamnog harmonikaša", ali čekam da neko od vas prvo udari malo red torte pa da ja onda opet filujem icon_mrgreen.gificon_wink.gif

 

Колега, па сваки трУ аграрни гот мора да посустане како би се попут Фених тице уздига! "Смрт лепше споловине", елегична прича о младом обдареном агро готу који остаје без патка даче... Инспирисано ДиЕс-ovom ИИИ!  Надам се да ћу је почети вечерас...
icon_da.gif Očekujemo sa isčekivanjem i nadamo se da ćemo skoro dočekati icon_da.gif

 

Шатро Агро-бата!!!
icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravimo bend Шатро Агро-бата!!! Мали за стругом ће бит' бек!

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Колега, па сваки трУ аграрни гот мора да посустане како би се попут Фених тице уздига! "Смрт лепше споловине", елегична прича о младом обдареном агро готу који остаје без патка даче... Инспирисано ДиЕс-ovom ИИИ!  Надам се да ћу је почети вечерас...

уздамо се у тебе, јунаЧино! icon_smile.gif

 

Znao sam da ćeš me ti kao srodna duša razumeti   

Može i harmonika, ali harmonikaš je u mantiji, a harmonika je crna a onaj deo koji je inače srebrn je kao čipka. Naravno kada se harmonika skroz raširi podseća na krila slepog miša. Dok harmonikaš oštrim i snažnim zamasima tera harmonika da plače i cvili, vetar nosi lišće na mesečini i kao da zaziva Njeno Ime  (Dobro ovo sad već dođe kao ideja za spot)

 

pa ovo ce da preraste u multimedijalni projekat, koliko ja vidim. muzika, performans, spotovi. nije mala stvar. icon_wink.gif jos samo da kazem da mora da se napravi cirilicni logo: "Даллапе" za tu harmoniku. icon_wink.gif

 

U stvari već imam ideju za sledeću pesmu "Zla kob tamnog harmonikaša", ali čekam da neko od vas prvo udari malo red torte pa da ja onda opet filujem 

 

ja sam vec napisao sledecu pesmu pod nazivom "poslednji cvarak", ali cekam da osvane obecano ludikudovo delo, da fil bude sareniji. icon_smile.gif

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahaha! icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif Crkoh od smeha... icon_smile.gif

A najjaci je naslov Dusanove pesme 'Ashov tu ashov dast u mast' icon_smile.gificon_smile.gif

Raspalite uz melodiju kad Bowie peva 'ashes to ashes,dust to dust' sa prizvucima harmonike,gusla i truba,da dozivljaj bude potpuniji,da ljudima prikazete prave vrednosti u punom svetlu icon_smile.gificon_wink.gif

 

'Ocemo jos icon_da.gifpivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

shto bowie bolje ville vallo ljigavije je

Pa,mislim,Bowie-jeva je pesma,a Dusanu je koristila(narocito naslov icon_smile.gif ) ,ocigledno ,za inspiraciju... icon_da.gif

Ma Bowie je kralj, bez njega ne bih mogla,nikako nije ljigav,ali to je vec druga prica icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ko je uopshte pljuvao bowie - samo sam rekao da je vallo ljigav - i sve shto on radi

 

a za forshpile - mislim da bi to trebali da prepustite meni - ipak sam dosta u tim vodama a i razumem se u tehnologiju i mentalitet ljudi - pod pojmom teknologija mislio sam na mehanizaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Е да, иницијално нисам имао нарочито слуха за поезију на овој теми, нешто ми није, шта ја знам. А онда је дошло:

"Плугом јој на најту избише зуб један" или тако некако, онда као што је Душан истакао, мотив безглавог орача, и након свега, "Ашов", који је дефинитивно ремек дјело које прелази границе жанра...

Шта ће даље бити, бојим се да мислим.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Мислиш да никако не може горе? icon_smile.gif

Брз деманти... Нисам хтео да излазим у јавнос са полуостварењем, али ко му јебе милу мајку...

 

Смрт лепше споловине

(*на вечним пашњацима Борче)

 

У Кумодраж кад 'ведоше струју

Први пут узо' те у руке

"ПеВеЦе бјутиз" удеси голем мерак

Тад први пут ставих те на муке

 

Још док беше шунтав ја прстеном те рани'

Десетлетно друговање оставих по страни

На слици крај крстаче готичарка беше чедна

Од батинања силног из твог ока кану суза једна

 

Пријатеље, извини за тесне лоне

На моби кад причврљи те Шоне

Трљање о мотику и о бабе боне

Шамар на еротку из Замфирове Зоне

Увртање грешком уз фудбале стоне

Среду у амбару и кожне гаће "Mone"

Авети сеоске за тобом сузе сада роне

Узе те лубриканaт на бази киселине соне

 

*серијал: Дневници троцифреног превоза

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludikud icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Odlično, ali pazi se, inkliniraš izlaženje iz žanra, osećaju se neke urbane tendencije u pesmi a to treba saseći na vreme. Ništa beton, samo crnica i čvrsto ralo međ' nogama icon_smile.gificon_mrgreen.gif

 

Naslov mi je najjači icon_da.gificon_mrgreen.gificon_smile.gif

pa ovo ce da preraste u multimedijalni projekat, koliko ja vidim. muzika, performans, spotovi. nije mala stvar.  jos samo da kazem da mora da se napravi cirilicni logo: "Даллапе" za tu harmoniku.

icon_smile.gif I cigan gothičar u pripijenoj koži koji svira harmoniku sa zabačenom kljun glavom ko Jackson (kako god to izgledalo) i peva "crna rana grize mene, što ostah bez mrtve žene" icon_mrgreen.gificon_smile.gificon_wink.gif

 

a za forshpile - mislim da bi to trebali da prepustite meni - ipak sam dosta u tim vodama a i razumem se u tehnologiju i mentalitet ljudi - pod pojmom teknologija mislio sam na mehanizaciju
Ništa mekanizacija, samo čvrsto i ruralno icon_mrgreen.gif

 

Е да, иницијално нисам имао нарочито слуха за поезију на овој теми, нешто ми није, шта ја знам. А онда је дошло:

"Плугом јој на најту избише зуб један" или тако некако, онда као што је Душан истакао, мотив безглавог орача, и након свега, "Ашов", који је дефинитивно ремек дјело које прелази границе жанра...

A vidim i ti si opleo jednu dobru tamo na temi icon_smile.gif

 

Шта ће даље бити, бојим се да мислим.
Veruj mi, ja se bojim šta ću sledeće napisati icon_redface.gificon_smile.gif Ne mogu da zaspem noću od neizvesnosti, a još gore, od toga mi dolazi onako neispavanom i svom u podočnjacima po celom telu, navala inspiracije, pa zamočim pero nasilno ubijene kokoške u krv vrapca ceđenog na nervoznoj mesečini i pišem stvari koje ne želim, kao da neki užasni demon to radi kroz mene, ne znam šta da radim, na ivici sam ph34r.gifwallbash.gifviolent.gifmhihi.gif Edited by Dushan S

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...