Jump to content

Omiljeni SF film


Guest 10 dinara

Recommended Posts

"I came to kick some ass and chew bubble-gum, and I'm aaaaaall out of bubble-gum"

 

 

icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

 

u originalu icon_smile.gif

Goti 'o'š ti reći nešto na maternjem jeziku...

Ovako stvaraš svi mislimo da si u bunilu...

 

I često ti spomilješ onaj WC... Pitam se samo šta radiš u njemu... (pobogu, rekli smo ti da sapun nije za jelo biggrin.gif )...

 

Mislim stvarno icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

 

Koliko sam samo sapuna kupio ovaj mesec zbog tebe? icon_twisted.gif

 

A da se ne priča o toalet papiru... icon_twisted.gif I njega si počeo da koristiš kao salatu icon_twisted.gif ... Eh, djerane moj, kao da si moćni rijendžer... icon_twisted.gif

 

Pusti na miru taj WCccccccc...Mooooorrrraaaaaajjjuuuuu... Fuck...zaglavila mi se tastatura... Znači Ostavi na miru WC moraju i drugi da upotrebljavaju njegove nužde... icon_evil.gif

 

'ajd stvarno pusti na miru taj WC... Gothi, ostavi na miru taj sapun... icon_mad.gif

 

Nije još stigla plata, zato bih te zamolio da se prebaciš na deterdžent... pivopije.gif

 

I trebao bi usput da popiješ onaj brufen od 2000 miligrama i da ga zaliješ sa jednim pivopije.gif ... i da budeš biggrin.gif

Edited by <Ph@NtoMinTHeMirRoR>

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Replies 206
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Goti 'o'š ti reći nešto na maternjem jeziku...

Ovako stvaraš svi mislimo da si u bunilu...

 

I često ti spomilješ onaj WC... Pitam se samo šta radiš u njemu... (pobogu, rekli smo ti da sapun nije za jelo biggrin.gif )...

 

Mislim stvarno icon_twisted.gificon_twisted.gificon_twisted.gif

 

Koliko sam samo sapuna kupio ovaj mesec zbog tebe? icon_twisted.gif

 

A da se ne priča o toalet papiru... icon_twisted.gif I njega si počeo da koristiš kao salatu icon_twisted.gif ... Eh, djerane moj, kao da si moćni rijendžer... icon_twisted.gif

 

Pusti na miru taj WCccccccc...Mooooorrrraaaaaajjjuuuuu... Fuck...zaglavila mi se tastatura... Znači Ostavi na miru WC moraju i drugi da upotrebljavaju njegove nužde... icon_evil.gif

 

'ajd stvarno pusti na miru taj WC... Gothi, ostavi na miru taj sapun... icon_mad.gif

 

Nije još stigla plata, zato bih te zamolio da se prebaciš na deterdžent... pivopije.gif

 

I trebao bi usput da popiješ onaj brufen od 2000 miligrama i da ga zaliješ sa jednim pivopije.gif ... i da budeš biggrin.gif

ko tebi drma kavez? icon_confused.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ne mislim da to cak ni ne postoji ... ima samo serija DIna koja ide na nekom satelitskom kanalu...ali to nisam gledao.

joj dina.....super kjniga!

ja nazalost sam davno gledala taj stari film...pa ga se i ne secam, ali pomenuste tu seriju (film novije produkcije) , jednom prilikom sam slucajno uspela da uhvatim na hallmarku je bio iz dva dela ,ta novija verzija filma, ja sam se odusevila! zanm da suzan sarandon igra ... ptetpostavljam da je starija verzija mozda bolja ali svejedno, to je po meni najbolji SF icon_da.gif

kuci imam samo dve kjige iz tih nekoliko delova dine i to zadnja dva dela: deca arakisa 1 i 2 , da nezna neko mozda gde mogu da nabavim ove prethodne delove: arakis, muad dib...? mnooogo bi mi znacilo icon_mrgreen.gif

 

a od ostalih SF neprevazidjeni su mi immortel, k-pax, equillibrium, blade runner...

 

poz icon_cool.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

kuci imam samo dve kjige iz tih nekoliko delova dine i to zadnja dva dela: deca arakisa 1 i 2 , da nezna neko mozda gde mogu da nabavim ove prethodne delove: arakis, muad dib...? mnooogo bi mi znacilo icon_mrgreen.gif

 

moras to procitati. moj hint je da obilazis prodavce polovnih knjiga, svako malo pa se naleti na neku od knjiga iz ciklusa.

 

zao mi je sto ne mogu vise da ti pomognem, ali valjda ces imati srece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moras to procitati. moj hint je da obilazis prodavce polovnih knjiga, svako malo pa se naleti na neku od knjiga iz ciklusa.

 

pa pretpostavila sam da ces to reci, znam da sam i pre tako trazila ali nista od toga...

medjutim, danas slucajno videh u knjizari doma omladine da imaju neka nova izdanja dine( bas sam se iznenadila kad sam videla icon_da.gif ) i to kao dve knjige a svaka u sebi ima tri dela(ciklusa iz dine),samo su skupe jedna kosta oko 650 din....verovatno jer su debele icon_mrgreen.gif pa cu videti jos... icon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pa pretpostavila sam da ces to reci, znam da sam i pre tako trazila ali nista od toga...

medjutim, danas slucajno videh u knjizari doma omladine da imaju neka nova izdanja dine( bas sam se iznenadila kad sam videla icon_da.gif ) i to kao dve knjige a svaka u sebi ima tri dela(ciklusa iz dine),samo su skupe jedna kosta oko 650 din....verovatno jer su debele icon_mrgreen.gif pa cu videti jos... icon_wink.gif

Moze naci u antikvarnici kod Knez Mihajlove... Sad ne znam tacno kako se zove ulica, ali je sledeca posle Zmaj Jovine, paralelna je sa njom... Nalazi se u podrumu... Mogu se naci starija izdanja... Poceo sam da citam cetvrtu (?) knjigu : Bozanski car Dine i opet me je privukao serijal...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dina" je Lynch-ov film sa njegovim omiljenim glumcem Kyle MacLachlan-om. Meni je isti kao i knjiga~ dosadan. Doduše, tada je Lynch bio tek u naletu, verujem da bi ga čak i za par godina kasnije daleko bolje uradio. Ovako~ prilično jadan film po još jadnijoj knjizi. Moje mišljenje, naravno.

Inače, ukoliko može da "upadne" u SF, moj omiljen je "They Live", zatim je tu original "The Thing", mada može i Carpenter-ov rimejk. Od novijih mi se sviđa "Equilibrium" [dakle, sa jednim "l"] pre svega zbog atmosfere. Tu su i "Screamers", "Metropolis", "Blade Runner". I teško da "K-Pax" može da "upadne" u SF žanr. Inače je sjajan film... Imam sigurno još favorita, ali ne mogu da se setim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matrix, naravno samo prvi deo, ostala dva su dosta bezveze no.gif u prvo je sve na svom mestu, ni jedan jebeni delic filma nije dosadan, best ever for me (gledao sam ga 10-ak puta icon_redface.gif ) Sphere je isto majstorski do jaja su jos planet of the apes 1, screamers(ima neko dvd izdanje?), dan nezavisnosti, contact...

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Dina" je Lynch-ov film sa njegovim omiljenim glumcem Kyle MacLachlan-om. Meni je isti kao i knjiga~ dosadan. Doduše, tada je Lynch bio tek u naletu, verujem da bi ga čak i za par godina kasnije daleko bolje uradio. Ovako~ prilično jadan film po još jadnijoj knjizi. Moje mišljenje, naravno.

Inače, ukoliko može da "upadne" u SF, moj omiljen je "They Live", zatim je tu original "The Thing", mada može i Carpenter-ov rimejk. Od novijih mi se sviđa "Equilibrium" [dakle, sa jednim "l"] pre svega zbog atmosfere. Tu su i "Screamers", "Metropolis", "Blade Runner". I teško da "K-Pax" može da "upadne" u SF žanr. Inače je sjajan film... Imam sigurno još favorita, ali ne mogu da se setim.

Dina je jos i dobra, posto je trebala da bude trilogija, ali su shupci Lynchu oduzeli budzet, tako da je on morao da sve knjige zbaci u 2 sata filma...

 

Tako da mu to oprastam...

 

Ne svidja mi se to sto je razdvajao dobru i zlu stranu u filmu, koja u knjigama nema...

 

Artrediasi nisu bash skroz svetli u knjizi, kao sto ni Harkoneni nisu skroz crni u knjizi...

 

Oni se jednostavno samo bore za prevlast industrije... Dok je u filmu napravljena jasna crna i bela strana...

 

Za Screamers i Metropolis se slazem...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dina je jos i dobra, posto je trebala da bude trilogija, ali su shupci Lynchu oduzeli budzet, tako da je on morao da sve knjige zbaci u 2 sata filma...

 

Tako da mu to oprastam...

 

Ne svidja mi se to sto je razdvajao dobru i zlu stranu u filmu, koja u knjigama nema...

 

Artrediasi nisu bash skroz svetli u knjizi, kao sto ni Harkoneni nisu skroz crni u knjizi...

 

Oni se jednostavno samo bore za prevlast industrije... Dok je u filmu napravljena jasna crna i bela strana...

 

Za Screamers i Metropolis se slazem...

Upravo i moje misljenje... Ako je i bilo nekog crno-belog odnosa u knjizi, u nastacima se ona gubi... Neke od najbitnijih detalja je Lynch izostavio, kao npr. da je Pol delom Harkonen, kao i da je imao cerku (ili sina, vec sam zaboravio) koji je poginuo u vreme bitke sa Harkonenima... Ali, dobro... SW je neprevazidjen... icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

raj na zemlji

 

dobar film,radjen po knjizi holandskog pisca Harry Mulisch-a

 

skroz istripoavn , imala sam prilike da ga gledam pre mozda mesec dana na obn-u slucajno, ali kraj filma kao da nije kraj icon_confused.gif cak sta vise zavrsava se tako da ocekujete nastavak sigurno...

 

neko gledao mozda ovaj film? icon_wink.gif

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...