Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

Ja bih pre uzeo neki Sonor ili Tamu. Cuo sam jako losih prica o DW-u.
brate, ne znam... kad se radi o tim varijantama "cuo sam da su bubnjevi od 5 soma evra sranje..." mislim, to nema nikakvog smisla... zar ne mislish da dw jako ozbiljna firma i da ne bi dozvolili sebi da prodaju nekome neki set koji koshta npr toliko a da on rukom skida boju sa njega... :) mislim, to se ne deshava... priche su priche... a i roddy moze da kenja koliko hoce o tome da je sonor keva (a i ja se slazem sa njim, sonor jeste keva...), ali on je brate njihov endorser, i to prilichno high profile endorser u poslednje vreme, tako da nije uopshe cudno shto od svih bubnjeva koje je prodavao godinama bash soror jedini ima kontrolu kvaliteta... :) mislim i ta pricha je shuplja... sve velike kompanije, a pogotovo kad se radi o skupim serijama imaju kontrolu kvaliteta... i oni imaju svoje ime i reputaciju da cuvaju i sigurno ne bi jedna tama ili dw ili ko god sebi dozvolio takve ekcese...
Kaze da jedino sa Sonorom nikad nisu imali nikakvih problema i da je Sonor jedina fabrika koja ama bas sve pravi u svom postrojenju.
Ceo sonor force (sve force serije 500-3000) se radi u kini... i to u istoj fabrici u kojoj mapex ima proizvodnju...:da:

 

i da, bila je neka pricha oko pedala... od tih jeftinijih ta iron cobra junior uopshte nije losha... ko kaze da je sranje nikada je nije svirao u zivotu... i ne sumnjam da je za te pare taj pearl ok...

Edited by Slave To Moonlight

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je Roddy davao taj intervju nije bio endorser Sonora. Sonor mu je oduvek bio omiljeni bubanj i razumem da mozda malo preteruje kad je Sonor u pitanju, ali ne razumem zasto bi toliko blatio DW. I nije on jedini.

Otkud znas da ta fabrika u Kini nije Sonorova? Ta informacija je takodje od Roddyja i hteo je da kaze da oni ne narucuju, lupam, srafove od neke kompanije koja prafi srafove, nego ih prave sami. U tome je poenta.

Ja sam imao problema sa Taminom IC pedalom, a i Rise Lord Vader`s Guz.

A sto se tece ekscesa firme DW, jel treba opet da postujem slike?

Nikoga ja ovde ne pljujem niti velicam, ja imam svoje preferencije, koje sam stekao na osnovu nekih stvari, samo pokusavam da budem realan i da iznesem neke realne argumente za svoje tvrdnje. :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest RISE LORD VADER's guz

ja sam rekao da je problem u tome šta se šalje na tržište jugoistočne evrope i zapitao se da li je baš na svim tržištima isti kvalitet.

 

što se tiče šarafa, eno u lyra style yamahe sa plastičnim šarafima iz kine - to se nekad nije tako radilo, još ovde dobiješ i rezervne, zamisli to!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest Pearl_Target

:confused: Alo ljudovi... može li tko opisati štaje i kako radio kada je počeo svirati(kako je naučio svirati)

Postoji li neki priručnik gdje su lekcije=? :surprised:

Share this post


Link to post
Share on other sites

kao prvo necu da uzimam pedalu sa 1 lancem nego 2 :) ako vec kupujem necu da kupim drcu neku...

a to za lomljenje pedala imam i ja slike ali sumnjam da ce meni puci jer ja nisam divljak i ne sviram takvu muziku ....

a pogledacu da li je moguce da se naruci pedala u mix-u a kad sam kod mix-a kakve su gibraltar pedale

???

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused: Alo ljudovi... može li tko opisati štaje i kako radio kada je počeo svirati(kako je naučio svirati)

Postoji li neki priručnik gdje su lekcije=? :surprised:

www.freedrumlessons.com

 

kao prvo necu da uzimam pedalu sa 1 lancem nego 2 :) ako vec kupujem necu da kupim drcu neku...

a to za lomljenje pedala imam i ja slike ali sumnjam da ce meni puci jer ja nisam divljak i ne sviram takvu muziku ....

a pogledacu da li je moguce da se naruci pedala u mix-u a kad sam kod mix-a kakve su gibraltar pedale

???

Ne znam da li ces naci dobru pedalu sa duplim lancem do 300 evra.

Kakvu muziku sviras?

U Mixu drze Tamu i Gibraltar, mada nisam video ni jednu Gibraltar pedalu tamo (u NS-u). Uglavnom ljudi kazu da su kvalitetne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa jbg ja sviram ... nesto tipa Dream theater-a i u skoro svakoj dobroj pesmi ima duple i onda se skenjam zato shto ja nemam jednu :(

znam da drze tamu i gibraltar ali ima jedna pedala ali kako se zove nemam pojma znam samo da je kopija ajron kobre i koshta 100 eura i probao sam je i odlichna je ... pa cu ih pitati da li je moguce da se naruchi pedala

Share this post


Link to post
Share on other sites

i da, bila je neka pricha oko pedala... od tih jeftinijih ta iron cobra junior uopshte nije losha... ko kaze da je sranje nikada je nije svirao u zivotu... i ne sumnjam da je za te pare taj pearl ok...
Svirao, nije mi se dopala. Imaju ljudi razlicit ukus, sta ces ;)

 

kao prvo necu da uzimam pedalu sa 1 lancem nego 2 :) ako vec kupujem necu da kupim drcu neku...a to za lomljenje pedala imam i ja slike ali sumnjam da ce meni puci jer ja nisam divljak i ne sviram takvu muziku ....a pogledacu da li je moguce da se naruci pedala u mix-u a kad sam kod mix-a kakve su gibraltar pedale ???
Ako ne brines za pedalboard da li ce da se slomi, ne treba ni za lanac da brines ;) Uostalom, Camco, jedna od najboljih pedala ikada, nema dupli lanac. Gene Hoglan, ako ti je poznato to ime, svira svoje Camco vec skoro dvadeset godina.

U svakom slucaju, ako hoces kvalitet, najbolje skupljaj pare za nesto sto je "top of the line".

Gibraltar Intruder bi trebalo da je dosta dobra pedala, ali ne znam koliko kosta.

 

Ne znam da li ces naci dobru pedalu sa duplim lancem do 300 evra.
DW 7000 je oko 250 koliko znam. Koliko je dobra, to ne bih znao. Nasi ljudi koji je sviraju je hvale, stranci koji su probali bolje je pljuju, svako ima svoju pricu. Sem te price o lomljenju, ne bi trebalo da postoje druge zamerke po pitanju kvaliteta izrade, tako da se sve svodi na osecaj.

 

ja sam je platio 18225 dinara

Lyra Style Music

 

pedala je :rockdevil:

Ne pratis temu Fiery ;)
Nisam vid'o da je vec spominjato.

Lyra Style su poznati lopovi :) Zna li se koliko je u Music Trade-u?

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otkud znas da ta fabrika u Kini nije Sonorova? Ta informacija je takodje od Roddyja i hteo je da kaze da oni ne narucuju, lupam, srafove od neke kompanije koja prafi srafove, nego ih prave sami. U tome je poenta.

Ja sam imao problema sa Taminom IC pedalom, a i Rise Lord Vader`s Guz.

A sto se tece ekscesa firme DW, jel treba opet da postujem slike?

 

Znam, citao sam o tome, a, uostalom, to nije kao neka velika tajna, mislim, i sam sonor je u fazonu - znate nashe force serija je made in China, ali kao shto rekoh rede ih u mapexovoj farbici u kojoj se rade sve mapex serije (ukljucujuci i saturn i orion) a nisam nikada cuo nikoga da se zali na bilo shta njihovo, tako da to uopshte nisam pomenuo u nekom pogrdnom kontekstu nego je to samo cinjenica... nisu svi sonori made in germany...

 

kakvih ste imali problema sa cobrama?

 

za dw, video sam i ja naravno gomilu slika slomljenih footboarda i sl,i sve te priche o tome kako njihove pedale mozda nisu toliko izdrzljive stoje, ali nisam nikada cuo da se iko zalio na njihov hardware (stalke i sl) sem da je mnogo tezak za nositi unaokolo... :) cinjenica je da je godinama DW bila hedina firma koja je pravila toliko masivan hardware i MNOGO ljudi ga je koristilo... (zato shto je praktichno neunishtiv)... takodje sami bubnjevi... ja sam ih cuo samo par u zivotu (i probao jedan) i, brate, to zvuchi stvarno zajebano... mislim, moze to tebi da se svidja ili ne, ali ne mozesh osporavati kvalitet, pogotovo u kontekstu odredjenih vrsta muzike...

 

ja sam rekao da je problem u tome šta se šalje na tržište jugoistočne evrope i zapitao se da li je baš na svim tržištima isti kvalitet.

 

nazalost nije, i ovo je stvarno realan problem po pitanju koga mi mozemo da uradimo ama bash nishta... :ne:

 

Svirao, nije mi se dopala. Imaju ljudi razlicit ukus, sta ces ;)

 

totalno kapiram da se mozda tebi nije dopala, ali da li manjka u kvalitetu izrade za pearlom? (meni se cini da ne)

 

Samo pričate o duplim pedalama, a kladim se da pola od vas ne bi moglo da svira neki najobičniji ritam duže od 30 sec., a da ne ispadne iz ritma. Ali važno da svi pržite duple. Da nije toliko tužno bilo bi smešno :udri::udri::udri:

 

da brate, stvarno, koji je tvoj problem? shto si tako negative... ? (inache, ja vishe ni ne sviram duplu pedalu... :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisu svi sonori made in germany...

Naravno da nisu. Prvi moj je made in China, samo to i dalje ne znaci da ta fabrika u Kini nije Sonorova fabrika. Na kraju krajeva nije ni bitno.

kakvih ste imali problema sa cobrama?

Kardan. Onaj koji sam dobio uz pedalu morao sam da reklamiram, zato sto su se srafovi na zglobovima "izlizali". Sva sreca pa su mi priznali reklamaciju. Mada, mozda sam i ja malo preterao sa zatezanjem istog. Guz je imao istih problema.

za dw, video sam i ja naravno gomilu slika slomljenih footboarda i sl,i sve te priche o tome kako njihove pedale mozda nisu toliko izdrzljive stoje, ali nisam nikada cuo da se iko zalio na njihov hardware (stalke i sl) sem da je mnogo tezak za nositi unaokolo... :) cinjenica je da je godinama DW bila hedina firma koja je pravila toliko masivan hardware i MNOGO ljudi ga je koristilo... (zato shto je praktichno neunishtiv)... takodje sami bubnjevi... ja sam ih cuo samo par u zivotu (i probao jedan) i, brate, to zvuchi stvarno zajebano... mislim, moze to tebi da se svidja ili ne, ali ne mozesh osporavati kvalitet, pogotovo u kontekstu odredjenih vrsta muzike...

Ja nisam osporavao kvalitet zvuka i sam sam rekao da koju god visoku klasu uzmes bilo kog proizvodjaca neces se zajebati, samo DW izgleda ima malo problema sa kvalitetom izrade. Puno ljudi se na njih zali.

(inache, ja vishe ni ne sviram duplu pedalu... :))

E, tu je tvoja greska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cak mislio jedno vreme da je dupla nepotrebna ali kad sam pocho dt da slusham skonto sam da mi treba ko leba jesti :) pa sviram muziku kao faith no more, dt,pearl jam,i josh mnogo bendova ali nemere da se setim ali mi treba dupla :D danas zvao mix u ns ni niko nece da se javi :no: :no:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam cak mislio jedno vreme da je dupla nepotrebna ali kad sam pocho dt da slusham skonto sam da mi treba ko leba jesti :) pa sviram muziku kao faith no more, dt,pearl jam,i josh mnogo bendova ali nemere da se setim ali mi treba dupla :D danas zvao mix u ns ni niko nece da se javi :no: :no:

 

Faith No More - nema duple pedale

 

Pearl Jam - nema duple pedale ni kod jednog bubnjara koji je svirao

 

josh mnogo bendova - nema duple pedale

 

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...