Jump to content

Mesto za bubnjare


seba.drum

Recommended Posts

@Fiery:nisam vidio da si odgovorio na 'pitanje' oko one 'spravice za stimovanje',u svakom slucaju hvala!!! :pivopije: Mislis li da to vrijedi kupovat??? :confused:

Ako to imalo dovodi u red zvuk bubnja,mislim da je super i da vrijedi dat pare! :)

Cekam na tvoj odgovor...poz!

 

Takodje pozdravljam odovor za Istanbul!hahahah! :mhihi: (Luca_Jerk)

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde bre da listam 115 stranica, da mi oci ispadnu :D , nego nesto uopsteno, da li postoje razni modeli i koji od njih valjaju ?!

 

:pivopije:

Ima 7 modela. www.tama.com

 

@Fiery:nisam vidio da si odgovorio na 'pitanje' oko one 'spravice za stimovanje',u svakom slucaju hvala!!! :pivopije: Mislis li da to vrijedi kupovat??? :confused:

Ako to imalo dovodi u red zvuk bubnja,mislim da je super i da vrijedi dat pare! :)

Cekam na tvoj odgovor...poz!

 

Takodje pozdravljam odovor za Istanbul!hahahah! :mhihi: (Luca_Jerk)

 

:pivopije:

Nisam Fiery, ali da imam pare za to, kupio bih definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tension Watch TW100 je do yaya stvar. To stoji da ti on regulise zategnutost membrana, ali imas primere u uputstvu za koriscenje u kome imas tabelu sa njihovim preporukama koliko zetezes koze dole i gore na odredjenim velicinama tomova i dobosa, kao i za odredjenu vrstu muzike, Jebi ga, probas, nastimas pa vidis sta ti se svidja, ali bar znas da si sve zategnuo koliko treba, a sto se tice trazenja tona na bubnjevima, to mi je samo jednom palo na pamet i posle 3 sata trazenja tona i zetezanja dobosa uz pomoc bassiste smo poludeli i nastimali ga po onome kako nam se ucinilo da dobos dobro zvuci sam za sebe. Ne znam, po meni ton i zvuk bubnja prvenstveno odredjuju velicine tomova, vrsta dobosa i izbor koza sa manje ili vise svetlim/tamnim zvukom, manje ili vise sustaina. Nekako mi je besmisleno juriti ton na bubnju sa stimom ostalih instrumenata. A sta ako u nekim pesmama bend menja stim?!?! Jel se ja onda prestimavam caskom na koncertu... ?!?!?

Jednostavno, osetis da li ti bolje lezi visi ili nizi ton, dublji zvuk, manji ili veci tomovi, plici ili dublji, a onda izaberes cinele - kazes npr da ti se svidja svetao zvuk ali kratak - izaberes A Custom, ili svetao do ludila agresivan i explozivan - uzmes Z Custom, ili npr dark sound - uzmes K ili K Custom. Ja sam zakleti fan Z Custom Zildjian cinela.... s njima ubijam sve oko sebe sve u krugu od 3 km... :)

Oko stimovanja tomova, ja sam vise gledao da mi po osecaju dobro zvuci prelaz sa manjih na vece tomove, nego sto sam jurio ono pravilo da razmak izmedju komponenti bude po 4 tona na skali. Ja nemem taj TW100, ali definitivno planiram da ga uzmem. Sve sto sam nasao o njemu na netu je bilo pozitivno komentarisano na forumima i komentari ljudi su se svodili uglavnom na to da im bubanj nikad nije bolje zvucao od kad ga stimuju s tim. Imas okvirno po njima skalu kako bi trebalo, pa ti onda vrtis gore dole, zatezes - otpustas i trazis zvuk koji ti se svidja...

 

ne znam sta bi se jos moglo reci na tu temu osmo da kosta oko 100 EUR koliko se secam....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije u tome poenta. Iznesem bubanj iz podruma, poskidam sve sa njega da ga ocistim, ocistim ga, vratim plastike i ajde da nastimujem. Nastimujem, vratim ga u podrum, sednem da sviram i skontam da mi je plastika na basu previse opustena i da ne mogu da sviram na toliko opustenoj plastici. Naravno da me mrzi da ga ponovo rastavljam i stimujem, pa onda uzmem dotegnem plastiku da mi odgovara tenzija, ali onda vise nije nastimovan. Sa tim spravicama nema takvih problema.

Edited by Grof Drobikus

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grofe kad sam rekao Fiery,mislio sam na njega zato sto mi je i on odgovorio na 'pitanje... :bigblue:

Ali svejedno postujem tvoje misljenje koliko i njegovo,odnosno svacije misljenje na forumu postujem,jer svako imao drugacije iskustvo(malo filosofiranja,ali ozbiljno tako mislim :da: )

U svakom slucaju hvala svakom odje ko odgovori...tebi,Fieryu,Grohlu itd...cijenim to...

 

Potrebna mi je ta spravica!Kao sto rece Grohl,kupovinom te 'spravice',masa ljudi su se odusevili zvukom svog bubnja i kao sto mogu da cujem 90% ljudi smatra da im je bubanj smece sve dok ne nastimuje bubanj kako treba,onda pada odusevljenje!!! :lol:

Kupio sam bubanj evo ima skoro 10 mjeseci...i ocu da vidim da li sam se zajebo ili jednostavno lupam po nenastimovanom bubnju (naravno,one 'koze' koje su isle uz bubanj nisam jos promjenio,sem na dobos top,i na jedan prelaz takodje) :lol:

Kao sto rekoh prije nekoliko,kod mene odje je problem oko kupovine bilo cega za bubanj,jer u citav CG ima dvije radnje,tako da cu najvjerovatnije to morat narucit! :no:

Ali jbg,sto ti je zajebanije doci do cilja to je zanimljivije!!! :razz:

Hvala ljudi,pa se cujemo!!! :mhihi:

 

:pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako znate da svirate verovatno i znate da nastimujete bubanj a ako ne znate da svirate onda jbg bacajte pare na gluposti ko sto sam ja bacao :confused:
Za dobro stimovanje bubnjeva treba jako dobar sluh i puno prakse. Cak i kad si vrlo dobar u stimovanju "na uvo", ova spravica ti skracuje i olaksava posao. Isto kao sto gitaristi stimuju elektricnim stimerom umesto na zvucnu viljusku.

 

 

NE! , 2002... i to je to... THE best...
2002 ne moze nikako da bude bolji od RUDE kada je u pitanju cista probojnost i krv u usima. Kao sto nije bolji od nekih drugih cinela u nekim drugim situacijama. Npr, gde ces dzez da sviras na B8? Nije to to.

Uostalom, 2002 je u principu visoka srednja klasa ;) Ali imaju svoje mesto, gde im nema prici :da:

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

2002 ne moze nikako da bude bolji od RUDE kada je u pitanju cista probojnost i krv u usima. Kao sto nije bolji od nekih drugih cinela u nekim drugim situacijama. Npr, gde ces dzez da sviras na B8? Nije to to.

Uostalom, 2002 je u principu visoka srednja klasa ;) Ali imaju svoje mesto, gde im nema prici :da:

 

ne, ne, ne... misam pokushavao da povedem raspravu o tome shta ima bolju primenu u kojoj situaciji... samo sam hteo da onako najprimalnije i navijachki izrazim svoju ljubav prema 2002jkama...

 

dakle, 2002 KONZA !!!!!!

 

:)

 

(i kakva bre crna srednja klasa? mojne te sanjam... ;))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za dobro stimovanje bubnjeva treba jako dobar sluh i puno prakse. Cak i kad si vrlo dobar u stimovanju "na uvo", ova spravica ti skracuje i olaksava posao. Isto kao sto gitaristi stimuju elektricnim stimerom umesto na zvucnu viljusku.

Ovo skroz stoji. Da imam para uzeo bih tu Taminu spravu, jer nisam neki sluhista, stimovanje bubnja oduzima puno vremena, a i batter stranu uvek stimujem po osecaju (osim mozda na prelazima) i to po osecaju odbijanja batova pedale ili palica (kao sto vec rekoh, batter for the feel, reso for the tone).

Samo mislim da i pored te sprave moras znati kako se bubanj stimuje. Barem nacin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ste vec pokrenuli pricu o cinelama,htio bih vas pitat sta mislite o Istanbul??

Cuo sam da su oni slicna finta kao i Zildjian,ali pretpostavljam da je Zildjian kvalitetniji i ima veci izbor!

Dakle,hocu crash od 17'' ali ne znam koji da uzmem od Istanbula i da li uposte da uzimam Istanbul! :confused:

Poz ljudi!!! :mhihi:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za razliku od Zildjiana, Istanbul je i dalje rucni rad :da: Pricalo se i o njima na prethodnim stranama, nude prilicno dobar kvalitet po prilicno povoljnoj ceni, ali treba ipak da probas pre nego sto se odlucis da li i sta uzmes. Mislim da svakako vredi probati ako imas priliku.

 

Sto bas 17"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vec od 16'',s tim sto moram i stalak kupit za tu od 17''! :D

Imacu priliku najvjerovatnije da ih probam,jer se otvorilo pretstavnistvo Yamahe u PG-u i oni nude samo Istanbul!Meni su smece oni sampleovi koji daju na officalnim siteovima,ono zvukovi cinela...kolko sam mogao da 'oslusnem' skoro ne daju ni priblizan zvuk kakav je datoj cineli!!! :no:

Ako si probao ista od Istanbula ili bilo ko drugi,pricajte kako vam se cine pojedini 'modeli?Jbg,nisu to male pare!!!hahahahaha!!! :lol:

Hvala za informaciju,poz! :mhihi:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhhhh chinele :pivopije:

here comes:

 

imam pravo smece, one "Tama StageStar" cinele koje dolaze uz bubanj i pravo su sranje,

pukle su na X mesta ( x = 1000-10000 ) i planiram da kupim neki pristojan cymbal pack ali da je i cena pristojna :mhihi:

za paket bih odvojio 250 jura (mozda nesto manje), pa sam mislio da je bolje da kupim neki crash i ride posebno nego paket, jer mi ne treba hi hat.

Ovo mi deluje zanimljivo.

Nikad nisam probao, niti chuo Meinl cinele, ali vidjam dobre bubnjare koji koriste meinl.

I ovo je do jaja.

 

e sad pitanja:

Ako je neko imao dobra/losa iskustva sa meinl ili sabian b8 cinelama neka kaze sad il neka zauvek cuti ( :ph34r: )

blah al ja serem...

:udri:

Edited by portnoy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si probao ista od Istanbula ili bilo ko drugi,pricajte kako vam se cine pojedini 'modeli?Jbg,nisu to male pare!!!hahahahaha!!! :lol:

Hvala za informaciju,poz! :mhihi:

 

:pivopije:

 

 

Imam Istanbul crash (17'), Mehmet serija. Glasna je, ali ton traje dosta kratko i suv je (dry). Mislim da nije bas za rock i metal, vise je za jazz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam vec od 16'',s tim sto moram i stalak kupit za tu od 17''! :D

Imacu priliku najvjerovatnije da ih probam,jer se otvorilo pretstavnistvo Yamahe u PG-u i oni nude samo Istanbul!Meni su smece oni sampleovi koji daju na officalnim siteovima,ono zvukovi cinela...kolko sam mogao da 'oslusnem' skoro ne daju ni priblizan zvuk kakav je datoj cineli!!! :no:

Ako si probao ista od Istanbula ili bilo ko drugi,pricajte kako vam se cine pojedini 'modeli?Jbg,nisu to male pare!!!hahahahaha!!! :lol:

Hvala za informaciju,poz! :mhihi:

 

:pivopije:

Uzmi 18", sta ce ti 17" ;)

 

Secam se da su mi se neki semplovi nekih Istanbul modela (onih sa naizmenicnim prugama oksidisanog i obradjivanog metala) prilicno dopali, s tim sto je zvuk bio prilicno diskretan i nenapadan, tako da ne znam kako bi se uklopile u glasniju muziku. Opet, ako imas priliku, idi i isprobaj sam, tako ces najbolje proceniti.

Ovo je sajt na kom sam nasao te semplove: http://www.cymbalsonly.com/

 

Ako je neko imao dobra/losa iskustva sa meinl ili sabian b8 cinelama neka kaze sad il neka zauvek cuti

Sabian B8 Pro su prilicno dobre cinele, ali ti preporucujem da prvo vidis i isprobas Paiste PST5. Za mene su to najbolje "budget" cinele.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam Istanbul crash (17'), Mehmet serija. Glasna je, ali ton traje dosta kratko i suv je (dry). Mislim da nije bas za rock i metal, vise je za jazz.

Agop i Mehmet su dva odvojena proizvodjaca, odvojene fabrike.

Edited by Fiery

Share this post


Link to post
Share on other sites

hhahahaha!!! :lol:

Uf treba se na ovaj site snac!!! :D

Valjda cu nac neki model koji je super,onako explosion sa srednjim trajanjem tona,ne znam kako da objasnim,jebem li ga!! :)

Znas koji mi je crash jedan od boljih koje sam slusao,od Chad Smitha (njegov je 17'',ima i signature od 17,5'' slicni su)nesto onako bi mi odgovaralo! :cool: Nego jbg,Sabian je Sabian,Istanbul je Istanbul.....

Pokusacu nesto otkrit slicno medju Istanbulovim cinelama!Potraga pocinje!!! :violent: hahahahahaha! :mhihi:

Fiery i ostali ,ako znate o kakvoj cineli pricam,prijavljujte ako 'istu' nadjete medju Istanbulovim!!

Poz ljudi!!! :mhihi:

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Agop i Mehmet su dva odvojena proizvodjaca, odvojene fabrike.

 

U pravu si. Vidis, to nisam znao do sada. Ali u pocetku su zajedno radili, posle su se razisli (ima istorijat na njihovom sajtu).

 

Sinoc Reinert svirao na Yamaha-Oak Custom bubnju. Ne znam da li sam u zivotu video manji komplet, ali dobro je zvucao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je dobro zvucao , kako kazu ono : '' U rukama Mandusica Vuka svaka puska bice ubojita '' :D , da ga stavis na najlosiji komplet bubnjeva opet ce zvucati dobro ! SEAN REINERT :rockdevil: !!!

 

:pivopije:

 

Malo kenjam al' tako je !

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavio sam plastiku za dobosh !!! to je genera dry a kad udarish rim shot ma ne mogu to da objasnim ali tako je ujednacen zvuk a nastimo sam ga dojaja !!!

slazem se sa tihim ali to vazi za sve jako dobre muzicare

 

Edited by Loshme

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...