Jump to content

Tema za klavijaturiste


audion

Recommended Posts

Mislio sam normalne u smislu veličine (recimo Motif ES ima baš male dirke).

A X50 sam naveo zato što znam da je dirka nešto lošija od TR-a, zbog poređenja. Nisam rekao da je nenormalna. To bih pre mogao reći za ES6 ili 7, s obzirom na cenu.

 

Uzgred, šta koristite od monitora (za vežbanje kod kuće)?

Edited by Vladinemir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam x50...Pa ima standardne dirke...recimo imam Yamaha elektricni klavir,i dirke su iste(2.3cm :) )

Inace za monitoring koristim neke do jaja Pionir sluske,ili ponekad neki manji zvucnik,koji sam skinuo sa kompa :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam x50...Pa ima standardne dirke...recimo imam Yamaha elektricni klavir,i dirke su iste(2.3cm :) )

Inace za monitoring koristim neke do jaja Pionir sluske,ili ponekad neki manji zvucnik,koji sam skinuo sa kompa :rolleyes:

 

Kad si već spomenuo klavir o kojoj spravi se radi? Možda bi i to pazario tamo negde kad skrpim novce...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ,,malo,, je stariji :) ,mislim da sam ga kupio pre recimo 6-7 godina,ali radi kao kad sam ga kupio...Yamaha Clavinova CPL-920...Sad bi umesto njega vise voleo da imam neki stage piano,ali jbg,nema se novaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest nifty

 

 

 

 

 

Imam Roland G600.. Svira mi se neki rock u nekom bendu,autorske stwari ili Dorsi,Pink Floyd i tako to...

Bio sam u jednom bendu ali je bubnjar choek hteo da bude dominantno bitje koje tje svima nama

smrtnicima da pokaze kako je izmislio rupu na saxiji.. anyhow..

Ako je neko zainteresovan za saradnju ili zna nekoga ko jeste- PM ili mail [email protected].

 

 

Unapred hvala.

 

Da se malo vratimo na temu...

Moje pitanje...Koje su vam omiljene hammond solaze :rolleyes:

 

 

Ray Manzarek- Light my fire

 

Ray Manzarek- Spanish caravan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima neko da preporuci neki dobar stage piano?Naravno,zvuk klavira mi je najbitniji...recimo svidja mi se stage koji ima Milan Djurdjevic iz Nevernih Beba  :rolleyes:

Edited by MarkoX50

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj na rumskom. Tamo je neko prodavao, možda još nije našao kupca.

 

Prodavao je Damjan, i prodao je, prodavao je Aca amadeus, i prodao je, prodavao je neki lik iz hrvatske i prodao je...

:violent::pivopije:

 

Jel ima neko da preporuci neki dobar stage piano?Naravno,zvuk klavira mi je najbitniji...recimo svidja mi se stage koji ima Milan Djurdjevic iz Nevernih Beba :rolleyes:

Moj predlog: Nord Stage, ili Nord Electro 2.

Ako imas para, ovo su odlicne sprave!

Ima ih u Artistu, otidi probaj.

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma mnogo su...nemam ja toliko novaca :)

A kakav zvuk imaju Yamahe?

Recimo Milan iz Nevernih Beba ima neki stage,koji po meni ima fenomenalan zvuk...

 

I mene baš zanima koji stage on ima.

 

Uzgred, ako se dobro sećam CP33 je nov Yamahin model pa mogao bi da se raspitaš da li to ima kod nas.

 

Prodavao je Damjan, i prodao je, prodavao je Aca amadeus, i prodao je, prodavao je neki lik iz hrvatske i prodao je...

 

Baš navala za CX. Kako i ne bi, i ja bih jedan takav. Šteta što ga više nema u Sky-u. Video sam na sajtu bosankog Artista da imaju onaj Hammond u malom pakovanju. E sad ne znam da li onaj Artist ima veze sa ovim našim. Najbolje pitati, možda može da se naruči.

Edited by Vladinemir

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije neki Motif vec Yamaha Motif Es 7...De to da ne znas,to mu je najbolja kljava koju ima :)

Znaci to je P90...jel se proizvodi jos to?

 

Nije neki Motif vec Yamaha Motif Es 7...De to da ne znas,to mu je najbolja kljava koju ima :)

Znaci to je P90...jel se proizvodi jos to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poz ljudi...treba mi jedna pomoc...sta mislite o klav. alesis QS8.2 ?Gde moze da se nadje i koja je cena..nova-polovna...ili predlozite nesto tome slicno...bitno je da ima hammonde,rhodes,el.klavire,string,piano i tako to,znate vec...klasicne rock&roll svirke po klubovima...limit mi je do 800e da ne prelazi preko toga..:) i da..mozda nije mesto ali eto prodajem el.klavir yamaha YDP 131,sviran kuci,1god star jos 1god pod garancijom.Dogovor ili neka zamena.p0zz...tnx unapred.. The Doors i Ray 4ever...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da za 800e mozes mnogo bolje od Alesis Qs.

Imas polovne Le-ove, Tr-ove, Kurzweil k2000, rolande xp, korgove x i n.

Ako ces novo, korg x50 je oko 590e, i sjajna je stvar, bolja od alesis-a.

Najbolje ti je da ides po radnjama i probavas sve sto moze da se proba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok...a bitno je i da ima 88 dirki...i da je priblizna mehanika klaviru...sta su to le-ovi?tr-ovi?gloop sam..:)..vise mi odgovara da uzmem nesto novo i da znam da je ispravno i sve,a ko zna te polovne gde su svirane i sta se sve radilo snjima...aj pomozite ljudi

Share this post


Link to post
Share on other sites

jone tnx...naso sam i ja to...zvao sam artist ali nemaju...onda su mi rekli da pogledam na www.thomann.de kliknem na nemacku zastavicu i sve sto nadjem tamo da su cene iste kao kod njih ali alesis-a nema..:( ...znas gde ima jos ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...