Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

pa o cemu onda pricate??!!kao ona je nesto ??!!!pa kad bi je videli ujutru bez sminke mislim da biste pobegli glavom bez obzira...lice ima ko da joj je sto godina....sta navukla neke haljine na sebe pa je cool.molim vas pa to nije poenta...i mozete svasta raditi gledajuci je po svoim mogucim tinejdzerskim casopisima(posto nije kao da je propustila priliku da se pokaze u pravom svetlu,naravno bez svojih divnih haljinica)!!

 

sad bi rekli ljudi da sam ljubomorna ili sta god...a mene bas briga...farbala se nisam,ne sminkam se sem za posebne prilike i bitno nisam pozerka!!!!sta ce ko da misli nije me briga...samo sam i debil sto dolazim da komentarisem ovde kad znam da cu se raspravljati kad ih ne volim.mislim tarju violent.gifviolent.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj ne smarajte sa pljuvanjem Tarije! Ona je keva shto se pevanja tiche, a to kako izgleda i dal je kuchka ili nije me savrsheno zabole! Nego sad vi meni recite, shta su uradili oni po pitanju nalazenja nove pevaljke, a? Ako ste postovali ranije, stvarno se izvinjavam, ali verovatno se post izgubio u moru spama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovo su uradili...

 

Attention vocalists!

17.03.2006

 

 

Hello there! The hassle with the media seems to have died. We´ve been off tour for some months and we´ve had a nice and long vacation. It´s time to get back in business:

 

Nightwish is currently and actively looking for a new singer/front woman for the band. We need the obvious things: Looks , charisma, courage and, of course, a big voice. Good grasp of the English language is also very helpful. We don´t necessarily need a classically trained vocalist like Tarja Turunen (the former vocalist). We welcome all kinds of styles and voices, natural and trained, from rock and pop to classical, and all that you can find in between. You should however be prepared to sing with a lot of dynamics and versatility. From loud and high to very sensitive stuff. You should preferably send us a cd containing 2-3 songs, that you consider to be your best work. If you send an album, would you mark out 2-3 most important songs, please? If you record and send Nightwish songs, then the most important thing is your PERSONAL TOUCH. Photographs are needed as well.

 

We will look into different applications and all candidates, but doing it this way would save us some time and energy. If you think you have it, just send your stuff to our management, and we´ll be happy to take you onboard.

 

Here´s the address. Good luck!

 

Note: Remember to include your age, a recent photo and your e-mail address!

 

KING FOO ENTERTAINMENT LTD OY / EWO

Fredrikinkatu 61 A 7.krs/floor

FIN-00100 Helsinki

Finland

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa o cemu onda pricate??!!kao ona je nesto ??!!!pa kad bi je videli ujutru bez sminke mislim da biste pobegli glavom bez obzira...lice ima ko da joj je sto godina....sta navukla neke haljine na sebe pa je cool.molim vas pa to nije poenta...i mozete svasta raditi gledajuci je po svoim mogucim tinejdzerskim casopisima(posto nije kao da je propustila priliku da se pokaze u pravom svetlu,naravno bez svojih divnih haljinica)!!

 

sad bi rekli ljudi da sam ljubomorna ili sta god...a mene bas briga...farbala se nisam,ne sminkam se sem za posebne prilike i bitno nisam pozerka!!!!sta ce ko da misli nije me briga...samo sam i debil sto dolazim da komentarisem ovde kad znam da cu se raspravljati kad ih ne volim.mislim tarju violent.gifviolent.gif

@ Neiskvarena

 

Ok, imam ja razumevanje za tvoje misljenje i stav, ali se ne bih opet slozio s tobom. Ikmao sam tu srecu da vidim Tarju uzivo bez imalo sminke, da ne pominjem gomilu fotografija, i meni je ona i dalje prelepa. Naravno, sa sminkom ona ima tu vrstu lepote koju bih ja nazvao "riba-lepota", ona, onako nabudzena, da-ti-se-noge-odseku-lepota, ali bez sminke opet ima smeka, jer definitivno zena ima lepe crte lica, predivan pogled, i ono sto je meni kod zenske face najbitnije, izbacene jagodicne kosti, pa joj se cesto prave jamice na obrazima, a ja se topim na devojke s takvim licima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok.ti si decko zaljubljen,a to je druga stvar....tu nije bitan vise ni izgled ni nista....ja se drzim i dalje svog misljenja...a ida si u pravu...meni se opet ne svidja ni oblik ni izgled lica niti mi je tu nesto simpaticno....al ok.cenim i tudje misljenje icon_wink.gificon_wink.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa o cemu onda pricate??!!kao ona je nesto ??!!!pa kad bi je videli ujutru bez sminke mislim da biste pobegli glavom bez obzira...lice ima ko  da joj je sto godina....sta navukla neke haljine na sebe pa je cool.molim vas pa to nije poenta...i mozete svasta raditi gledajuci je po svoim mogucim tinejdzerskim casopisima(posto nije kao da je propustila priliku da se pokaze u pravom svetlu,naravno bez svojih divnih haljinica)!!

 

sad bi rekli ljudi da sam ljubomorna ili sta god...a mene bas briga...farbala se nisam,ne sminkam se sem za posebne prilike i bitno nisam pozerka!!!!sta ce ko da misli nije me briga...samo sam i debil sto dolazim da komentarisem ovde kad znam da cu se raspravljati kad ih ne volim.mislim tarju violent.gif  violent.gif

Polako,polako smiri se,duboko udahni...misli na lepe stvari biggrin.gif

Salim se orangelistening.gif

Meni je potpuno nebitno kako izgleda Tarja ii da li je kucka kada pustim da mi se Nightwish vrti u Winampu icon_rolleyes.gif

Ja muziku slusam jer mi se dopadaju tekstovi i muzika sama po sebi a ne zbog nje.Pa ja sam i jos ranije rekao da mi ona nije nesto preterano lepa(licni ukus).

Kada nabave novog vokala takodje cu ih slusati,naravno da nece biti isto kao i ranije,ali oni su svi iskusni muzicari i znaju u kom pravcu da razviaju muziku musik19.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

konacno da se s nekim slazem:))))eto sad bi mogao da ti nastavis da se boris sa zaljubljenima:))

Ma niko ovde nije zaljubljen u nju icon_mrtav.gif ,to ne bi imalo smisla icon_rolleyes.gif

Nije mi jasno kako neko moze da bude zaljubljen u Tarju,osobu koju nikada u zivotu nece videti niti progovoriti par reci sa njom,niti je poznaje kakva je ph34r.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Neiskvarena

 

Ok, imam ja razumevanje za tvoje misljenje i stav, ali se ne bih opet slozio s tobom. Ikmao sam tu srecu da vidim Tarju uzivo bez imalo sminke, da ne pominjem gomilu fotografija, i meni je ona i dalje prelepa. Naravno, sa sminkom ona ima tu vrstu lepote koju bih ja nazvao "riba-lepota", ona, onako nabudzena, da-ti-se-noge-odseku-lepota, ali bez sminke opet ima smeka, jer definitivno zena ima lepe crte lica, predivan pogled, i ono sto je meni kod zenske face najbitnije, izbacene jagodicne kosti, pa joj se cesto prave jamice na obrazima, a ja se topim na devojke s takvim licima!

procitaj ovo...ipak je neko video uzivo:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma video sam ja i ja uzivo bre,i to josh 2000te,kada je bila bez svog tog face liftinga,liposunkcije i ostalog...i jeste lepa totalno...meni je lepsha bez tih shminki i sranja...ali ok...uqsi...ono shto meni najvishe ovde smeta su stereotipi o post-Tarja eri...mislim,totalno se slazem sa tim "Nishta necje biti isto posle ovoga " stavom,ali to apsolutno NE ZNACHI,da cje bend krenuti silaznom putanjom po pitanju kvaliteta muzike...takodje NE budite nikako sigurni da vam se necje svidjati vishe nego ranije...sachekajmo novi album i novu pevachicu pa cjemo videti...ja sam pre par strana na ovom topicu naveo nekoliko suprotnih primera po pitanju menjanja pevacha...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najpametnije bi bilo da promene ime benda i da lepo pocnu iz pocetka.

Ne zbog Tarje, vec zato sto mislim da je Once vrhunac nightwisha.

Kazem da Tarja nije ceo bend, ali opet ne moze se bas ni zanemariti njen uticaj i kao sto je neko ranije vec napisao da bi nightwish onda bio sasvim prosecan power metal bend da je imao muski vokal.

Nije nezamenljiva, ali opet...ne bi to sve bio nigtwish.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno shta je po meni vrhunac NW-a,bitno je to,da ti shvatish da postoje ljudi koji ne misle da je ONCE bio vrhunac...i da je malo glupo ochekivati da cje se bend sada rasprasti zato shto neko misli da su stigli do kraja i da nemaju shta vishe da kazu...Otkud znash da sutradan necje izdati album koji cje u najvecjem procentu iznenaditi zelje ogromnog broja fanova?Otkud si siguran da ne mogu da nadju adekvatnu zamenu za Tarju?Kako znash da bi NW postao prosechan bend da tamo nije bilo zenskog vokala?Ne pada li ti mozda na pamet da bi oni ( da su startovali sa mushkim vokalom ) verovatno menjali koncept muzike i prilagodjavali ga takvim okolnostima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bitno shta je po meni vrhunac NW-a,bitno je to,da ti shvatish da postoje ljudi koji ne misle da je ONCE bio vrhunac...i da je malo glupo ochekivati da cje se bend sada rasprasti zato shto neko misli da su stigli do kraja i da nemaju shta vishe da kazu...Otkud znash da sutradan necje izdati album koji cje u najvecjem procentu iznenaditi zelje ogromnog broja fanova?Otkud si siguran da ne mogu da nadju adekvatnu zamenu za Tarju?Kako znash da bi NW postao prosechan bend da tamo nije bilo zenskog vokala?Ne pada li ti mozda na pamet da bi oni ( da su startovali sa mushkim vokalom ) verovatno menjali koncept muzike i prilagodjavali ga takvim okolnostima?

Once je u svakom pogledu bio najzreliji album. Kada su svi mislili da ce da oslave zvuk, oni su izdali nikad cvrsci album+ saradnja sa simfonijskim orkestrom je fantasticna, pogotovo na ghost love score, koja je po mom misljenju njihova najbolja stvar.

Nigde nisam rekao da je Tarja nezamenljiva, ali i da ne treba potcenjivati doprinos koji je dala bendu.

A kako znam? Pogledaj npr. Hammerfall. Izdali su nekoliko odlicnih albuma i stali su. Ponavljaju se. Niko nece da kaze da voli hammerfall zbog vokala, dok mislim da je Tarja gurala bend. Kada se nightwish pojavio to je bilo nesto sasvim novo i originalno. Pa, samo pogledaj koliko je danas kopija nighwisha?

Ne zbog muzike, vec zbog vokala.

Svi koji su culi i gledali koncerte videli su kako su odradili megadeth i wasp.

Bilo je smesno.

A sto se tice century child-a, smatram da je to odlican album i stvarno sam ga mnogo slusao, ali po mom misljenju mislim da je mozda malo ispod Once-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...samo par stvari...

Da li bi i u periodu kada je izdat CC tvrdio da je NW na vrhuncu?Da li si tada razmishljao da cje izdati bolji album posle toga ?

Imenuj mi jedan bend koji kopira NW ? ( nemoj samo da gledash zenske vokale )...pod kopijom se podrazumeva stil sviranja,textovi,vokali,scenski nastup,stajling....

 

Tarja NIJE gurala bend.Tarja mu JESTE pomagala da za tako kratko vreme stigne do vrha ali to je sve.Uzmi recimo najblizi primer...Sonatu...da li mislish da bi oni bili uspeshniji da su pre NW-a provalili ovakav sinfo power sa zenskim vokalima?Ja mislim da bi...a sada probaj ovako...da je NW pocheo bez zenskog vokala,verovatno bi zvuchao onako kako zvuchi Sonata,pa mi reci,zar bi to bio neuspeh ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok...samo par stvari...

Da li bi i u periodu kada je izdat CC tvrdio da je NW na vrhuncu?Da li si tada razmishljao da cje izdati bolji album posle toga ?

Imenuj mi jedan bend koji kopira NW ? ( nemoj samo da gledash zenske vokale )...pod kopijom se podrazumeva stil sviranja,textovi,vokali,scenski nastup,stajling....

 

Tarja NIJE gurala bend.Tarja mu JESTE pomagala da za tako kratko vreme stigne do vrha ali to je sve.Uzmi recimo najblizi primer...Sonatu...da li mislish da bi oni bili uspeshniji da su pre NW-a provalili ovakav sinfo power sa zenskim vokalima?Ja mislim da bi...a sada probaj ovako...da je NW pocheo bez zenskog vokala,verovatno bi zvuchao onako kako zvuchi Sonata,pa mi reci,zar bi to bio neuspeh ?

Pa , samo pogledaj koliko je danas kopija nighwisha?

Ne zbog muzike, vec zbog vokala.

 

Opet ti kopiram ovu recenicu. Procitaj pa postavi pitanje.

A ako je tebi sonata arctica dobar bend, onda nemam komentara i onda je sva ova rasprava bila uzaludna. Bend je katastrofa, gay, ponavljaju se, smesni su, glupa im je tematika...

Sto se tice Once-a, rekao sam zasto sam to mislio i zasto to i sada mislim. Rekao sam i da je album najzreliji i pre nego sto je doslo do svega ovoga. Ocekivao sam da ce prevazici CC i po mom misljenju su to i uradili. Isto tako sada ocekujem i jedan extra album od maidena koji ce prevazici i Bnw i Dod.

Ovo sa kopijama moramo jos malo da razjasnimo. Ako su tebi uslovi da sve od navedenog bude iskopirano, onda je to smesno. Pre nightwisha, koliko je bilo bendova sa zenskim vokalima? A od tih bendova koje si ti slusao>>>verovatno nista nisi ni slusao od toga. Videcemo uostalom sta ce uraditi sa novim albumom, i veruj mi da bih bio najsrecniji da sve to uspe i da se vrate na stari put i da dodju ovde da ih vidimo.

I jos jednom Tarja nije bend, ali nece biti ni isto bez nje, pa vi pljujte nju koliko god hocete. Kakvi su oni ljudi, mislim da nikog od nas ne bi ni trebalo da zanima. Bitna je muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa , samo pogledaj koliko je danas kopija nighwisha?

Ne zbog muzike, vec zbog vokala.

 

Opet ti kopiram ovu recenicu. Procitaj pa postavi pitanje.

A ako je tebi sonata arctica dobar bend, onda nemam komentara i onda je sva ova rasprava bila uzaludna. Bend je katastrofa, gay, ponavljaju se, smesni su, glupa im je tematika...

Sto se tice Once-a, rekao sam zasto sam to mislio i zasto to i sada mislim. Rekao sam i da je album najzreliji i pre nego sto je doslo do svega ovoga. Ocekivao sam da ce prevazici CC i po mom misljenju su to i uradili. Isto tako sada ocekujem i jedan extra album od maidena koji ce prevazici i Bnw i Dod.

Ovo sa kopijama moramo jos malo da razjasnimo. Ako su tebi uslovi da sve od navedenog bude iskopirano, onda je to smesno. Pre nightwisha, koliko je bilo bendova sa zenskim vokalima? A od tih bendova koje si ti slusao>>>verovatno nista nisi ni slusao od toga. Videcemo uostalom sta ce uraditi sa novim albumom, i veruj mi da bih bio najsrecniji da sve to uspe i da se vrate na stari put i da dodju ovde da ih vidimo.

I jos jednom Tarja nije bend, ali nece biti ni isto bez nje, pa vi pljujte nju koliko god hocete. Kakvi su oni ljudi, mislim da nikog od nas ne bi ni trebalo da zanima. Bitna je muzika.

Uhhh...brate naporan si...

Ja ti kazem shta JA podrazumevam pod kopijom benda,a ti opet terash neku svoju filozofiju...

I DA,meni je Sonata dobar bend...to shto je tebi sve to smeshno tvoj je problem ne moj.Textovi mi se jako svidjaju,muzika takodje a o tome da li su gay bend ili ne nije na tebi da odluchujesh...Uostalom zashto mislish da si kompententan da sudish o tome?Ako ja sada kazem da je Morbid Angel gay band ( bez uvrede fanovima pls ) da li to znachi da su oni gay bend? icon_confused.gif

 

Ja sam ochekivao bolji album od CC-a ali nisam to dochekao...da li to znachi da sam ja glup pa ne shvatam da je Once zapravo mega album kome treba da se divim ili mozda sasvim sluchajno to govori neshto o diferencijacijama u ukusima?

 

Extra album koji prevazilazi DoD i BnW nije extra album,vecj samo malo bolje izdanje...album koji prevazilazi 7th son,Beast,Dark,to je extra album!

 

Bilo je dosta bendova i pre Nw-a sa zenskim vokalima....iznenadio bi se kada bi znao koliko od njih i dan danas radi i stvara...

 

To da li sam ja slushao,to je moja stvar...ali ako iskreno zelish da znash,da,jesam slushao,i ono shto mi je privuklo paznju na NW,kada sam nabavio Nuclear blast soundcheck kompilaciju ( na kojoj se NW btw prvi put pojavio ) bilo je upravo to shto je zenski vokal tamo...Zashto sa te kompilacije recimo nisam prvo pustio Bodome ili MoonSpell ( i oni su mi te 1996 bili totalno nepoznati bendovi ) ?Zato shto je na omotu jasno pisalo da je pesma Nightwish - Elvenpath odradjena zenskim vokalima,a mene su oni u metalu oduvek interesovali...tek nakon shto sam chuo po prvi put u zivotu bendove NW i Lacuna Coil,odlushao sam ostatak kompilacije...iz ovoga mozesh da skapirash da sam zapravo slushao zenske vokale i ranije...

 

Niko ne pljuje Tarju za njen stvaralachki udeo u NW-u,vecj zbog njenog karaktera i neskrivenom zeljom za novcem i slavom...I da,naravno da necje biti isto,svako iole pametan svestan je toga,ali to nije razlog da stereotipno osudjujemo i bend i novo izdanje,zar ne ?

 

 

P.S. - Josh uvek chekam tvoj odgovor na pitanje koji je to bend koji kopira NW?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...