Jump to content

Nightwish


Recommended Posts

Evo da ispunim obecanje i da prekinemo ovu raspravu koja ocigledno ne vodi nicemu.

 

Zasto sam rekao da je Once najbolji album po mom misljenju?

Zato sto nije album koji je odlican na prvo slusanje, zato sto treba da se razume. Nesto slicno kao Amor fati od Peccatuma, neko ce ga obozavati, a neko ce ga mrzeti iz dva razloga ili ga nije ukapirao ili mu se jednostavno koncept ne svidja. Cesto su oba slucaja u pitanju.

Koje su mane Once-a? Na creek mary's blood je totalno nepotreban onaj vrac na kraju ili je sta vec, pogresan je izbor spotova, jer nemo ne odslikava album u svom pravom svetlu, dok za angel spot moze da prodje.

Sta mi se toliko svidja da mi je once bolji od CC-a?

Pre svega sto ne popusta paznja ni jednog trenutka slusanja, odlicni textovi, nikad jaca muzika( ovo je bitno jer su svi mislila da ce da predju na mnogo meksi zvuk), dalje, odlicna je saradnja sa simfonijskim orkestrom i time su podigli svoju muziku na jedan visi nivo.

Pesme su brze (naravno bez balada), dinamicne. Dark chest i dead gardens, kao i planet hell su genijalne.

Necu da nabrajam sve pesme, ali smatram da je najjaca stvar od nigthwisha sa ovog albuma i da se zove Ghost love score.

Ako Once uporedim sa CC__ + ide za once jer je CC nekako slabiji na kraju (prvih 5-6 pesama su genijalne), ali posle malo ume da smori.

 

Koje su po meni kopije, plagijatori i sta podrazumevam pod tim?

Pre svega expanziju bendova sa zenskim vokalima koji pokusavaju da budu Tarja umesto Tarje. Svetlo na Within Temptetaion i recimo Evanascence(koji predstavlja ono sto je nightwish trebao da postane po zakonima trzista)

 

Promena imena. Vec su izdali onaj best of koji se zove End of an era(neka me neko ispravi ako gresim) i bilo bi dobro da krenu iz pocetka, mozda da prave neki totalno drugaciji zvuk, drugaciju tematiku i sl. Nesto kao Covenant koji je promenio ime u The Kovenant(doduse zbog autorskih prava), ali je totalno promenio i muziku. Od nekog space-black metala su presli na industrial i time su postali najbolji bend u oba pravca koja su izmislili.

Bio bi to zanimljiv poduhvat i za njih, ali i za fanove, medije itd.

 

Jos jednom da kazem da volim nighwish kao i vecina ljudi koji su ovde postovali , ali i da smatram da mogu da iskazem moje misljenje koje se razlikuje od mnogih ovde.

 

Ne zelim da se raspravljam oko toga ko je bolja pevacica ili ko je dusa benda,

ali zelim da vidim taj novi nightwish u punom sjaju i naravno kako prevazilaze sve radove do sada.

 

Eto toliko. Nadam se da nisam nikom ostao duzan. Ovim stavljam tacku na ovu raspravu sa moje strane.

 

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je najbesmislenija tema IKADA....pogledajte samo....vec PEDESET strana jedno te isto,jedno te isto, jedno te isto....dakle stvarnoo...

lepo sam rekao , gasite temu i posle otvoriti novu kada bend bude nasao novu stalnu pevaljku.....stari nightwish is dead.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovo je najbesmislenija tema IKADA....pogledajte samo....vec PEDESET strana jedno te isto,jedno te isto, jedno te isto....dakle stvarnoo...

Pa sta ocekujes da sad prestanu...vrtece se ovo jos dugo...

Hehehe...ovaj iznad ima isti avatar kao ja...nisam primetio da je to isti lik icon_smile.gif

Ajd ako se pobuni 'cu da opet menjam avatar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo da ispunim obecanje i da prekinemo ovu raspravu koja ocigledno ne vodi nicemu.

 

Zasto sam rekao da je Once najbolji album po mom misljenju?

Zato sto nije album koji je odlican na prvo slusanje, zato sto treba da se razume. Nesto slicno kao Amor fati od Peccatuma, neko ce ga obozavati, a neko ce ga mrzeti iz dva razloga ili ga nije ukapirao ili mu se jednostavno koncept ne svidja. Cesto su oba slucaja u pitanju.

Koje su mane Once-a? Na creek mary's blood je totalno nepotreban onaj vrac na kraju ili je sta vec, pogresan je izbor spotova, jer nemo ne odslikava album u svom pravom svetlu, dok za angel spot moze da prodje.

Sta mi se toliko svidja da mi je once bolji od CC-a?

Pre svega sto ne popusta paznja ni jednog trenutka slusanja, odlicni textovi, nikad jaca muzika( ovo je bitno jer su svi mislila da ce da predju na mnogo meksi zvuk), dalje, odlicna je saradnja sa simfonijskim orkestrom i time su podigli svoju muziku na jedan visi nivo.

Pesme su brze (naravno bez balada), dinamicne. Dark chest i dead gardens, kao i planet hell su genijalne.

Necu da nabrajam sve pesme, ali smatram da je najjaca stvar od nigthwisha sa ovog albuma i da se zove Ghost love score.

+1 icon_rockdevil.gif

 

Jedini dio gdje ja i ti ne dijelimo mishljenja:

Dark chest i dead gardens, kao i planet hell su genijalne.

Prilichno dosadna pjesma,IMO.

Umjesto nje,dodala bih "Romanticide".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...