Jump to content

Proizvodnja i kastomizacija gitara


Nurg

Recommended Posts

  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Šta misliš koliko bi me izašlo, a da ne računamo kupovinu floydrosa?

 

E, da ti kažem - našao si skroz pogrešnog čoveka da ga pitaš...

1) Kada mi zatreba neka modifikacija/popravka/woodwork/paintjob to radim sam - zato što znam šta hoću i šta mogu => šta na kraju dobijem.

 

2) Stoga nisam upoznat sa cenama takvih modifikacija (moraš priznati da ti je malo neuobičajen zahtev).

 

3) Da meni neko traži da mu to uradim, ne bih radio za ispod 60 jeveja.

 

4) Ako ti npr. Žan (a najveće su šanse da će on to da ti odradi) traži preko 100 jevreja za to, onda je sisa.

 

тоЉико.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta misliš koliko bi me izašlo, a da ne računamo kupovinu floydrosa?

 

Ne znam, baci pogled šta ko radi i pošto, okreni par telefona...

Evo sada baš gledam u imenik džepnoga telefona, imam neke, nadam se da nisu bajati, piše 'vako:

 

Žan1 - 011 30 467 29

Žan2 - 064 14 663 64

Marić - 011 26 878 65

 

Verovatno su ljudi ovde po tom pitanju obavešteniji od mene...

Pa ako se raspitaš i saznaš, čisto objavi ovde, baš me interesuje (a verovatno i još nekoga) kol'ko će da košta

 

aj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na predlozima!

 

Uspeli su u jatu da mi naprave i ovaj deo koji mi je pukao tako da ću izabrati najjeftinije rešenje, gurnuću parče drveta i zajebati tremolo... ručicu ću odložiti do daljnjeg! Na leto planiram kupovimu nove gitare, izdržaću do tad.

 

Okrenuću ovih dana žana da ga pitam koliko bi mi uzeo ako se ikad predomislim

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ spartak:

Ma nema frke, je cenim da se ionako ne bi isplatilo...

 

@STARSHOOTER_SUPREME:

Pa dobro...

Ne kapiram da li se zajebavaš ili si ozbiljan...

I ne kapiram šta te zanima? Kako to sve da ispovrzuješ?

Ili koga da nađeš da ti to uradi?

Mogu to ja da ti sredim, ako hoćeš, samo da mi kažeš kakvi su zatevi...

:confused:

Share this post


Link to post
Share on other sites

MA jok ortak vec povezo nasho shemu za metal zone produbio squera i ostalo spojio itd...PA i zajebavam se ali i ozbiljno sta je loshe u tome?

 

Ma, ništa, samo što ja smatram da su gitare sa efektima nepraktične...

Po pitanju potrošnje struje (često menjaš bateriju), po pitanju mase (treba da imaš celu ploču MTa u gitari, a to ipak nije zanemarive mase), po pitanju prostora (moraš da širiš rupu za elektroniku), i što je najvažnije - paljenje/gašenje efekta- što mislim da je blago nemoguće da bude u taktu, kao što je slučaj sa nogom. Ali ako je u pitanju invalid (ne zajebavam se, stvarno- šta mislite kako je njima?), onda je ok...

 

A svi ovi prethodni faktori znatno utiču na zvuk. Ja sam u fazonu da na gitari imaš što manje plastike, što manje farbe, što manje dugmića, potenciometara, štampanih ploča, baterija, žica itd. Da bude samo daska, hromirani mesing i magneti (i u vr' glave 3 pota).

 

Gledam pre neki dan TV- porede neki ruski helikopter koji ima 6 miliona delova (ono, kada se računa svaki šraf) sa nekim američkim koji ima 20 miliona delova. Šta misliš, šta je lakše popraviti kad se sjebe?

Kad imaš dasku sa žicama i magnetima, tu nema šta da se pokvari. Osim ako ne staneš na nju il nešto sl.

Aj :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@usher: ali sto onda rusi ne prave dobre gitare :) :) :) :)

 

 

Zezam se druze , znam sta hoces reci...sto manje zajebancija praktichnije je ....ipak drvo i magneti do je ono glavno a ostalo je sminka

Share this post


Link to post
Share on other sites

@usher: ali sto onda rusi ne prave dobre gitare :) :) :) :)

Zezam se druze , znam sta hoces reci...sto manje zajebancija praktichnije je ....ipak drvo i magneti do je ono glavno a ostalo je sminka

 

Ne samo što je šminka, nego kvari zvuk... Kada gitara ima puno plastike (mislim na maske, poklopce, ramove i ostala sranja, a uz to još ide i šaka šrafova da sve to drži), to ubija ono što se dobije dobrim drvetom...

 

E, sad mi je palo na pamet- ima neki ludi rus što pravi neke trip baseve, izgledaju mnogo zajebano, sa nekim rupama, a ljudi kažu da jebu kevu... Sad baš tražim gde sam to video, pa da okačim link ili sliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da. Eto recimo mlazni avion (ili klipni). Mikroprocesor. Nuklearni reaktor. Satelit. Raketa. Elektronski mikroskop. Televizor. Radio. Maseni spektrograf. Nosac fuckin' aviona. Prosto :pivopije: .

 

dzaba nam sve to krecenje kada ce na kraju jednoga dana, nasi zidovi biti okreceni u vensko-arterijsku crvenu boju :mrtav:

 

nego, ja bih rado kastomizirao jednu gitaru, ono sve sto trazim je da lepo peva, a da ne radi nista drugo sem toga... kavu ne pijem, tremola mi ne trebaju, ni killswitchevi, ni aktivni magneti... samo da ima mooda do poda i da lepo peva... moze da bude i ruzna... i moze da ima jedan magnet... sve dolazi u obzir...

Share this post


Link to post
Share on other sites

>>U OSNOVI<< rekoh.

 

U nuklearnom reaktoru imaš gorivo, moderatore (ne ove naše sise od modova, nego one grafitne), hlađenje i zaštitu. I šta je tu komplikovano?

 

Nosač aviona je brod sa pistom.

 

Raketa je jedan od najprostijih izuma, gorivo, gorivo i gorivo, a na vrhu koristan teret. I velika kontrolisana eksplozija koju vole da zovu rad motora. To ti dođe kao da naduvaš balon, pa ga pustiš da se cima po sobi. Prosto.

 

Šalim se, ali sve ove stvari su u osnovi banalno jednostavne. Pa jbt, ja imam knjigu za decu do 5 godina u kojoj je opisan rad mlaznog, raketnog i raznih drugih motora. Sa šarenim sličicama. To sam čitao kad sam imao 3. Knjiga je na engleskom. Eto kakav retard nastade od mene.

 

Ne zezam se, ja zaista znam kako ove sprave rade (osim masenog spektrografa), a 200% znaš i ti. Tu je samo reč o mistifikaciji. Stručnjaci uplaše masu da je tu reč o nekim hi-tech sranjima koje kapiraju samo doktori nauka i nobelovci, a onda sebe proglase za stručnjake (što u suštini i jesu) i maznu narodu lovu. Pametan svet.

 

@ mustaine:

 

Kastomizirao? To znaši da od nečeg postojećeg praviš nešto novo ili ciljač na bilding from skreč?

A ako si ozbiljan čovek, onda lepo pitaj ovde ozbiljne ljude šta tačno hoćeš.

 

Telo (oblik, drvo, finiš)

Vrat (dužina, širina, radijus)

Glava (jedan red, dva reda čivija, naopako, normalno)

Magneti (tip, boja, pozicija, željeni zvuk)

Elektronika (volume, tone, aktivna EQ, balans između magneta)

Kobilica (fiksna, tremolo, vemi, flojd, string-through-body)

 

I tako to, makar okvirno u startu...

Ja volim prvo da pitam za koji ti to pravac treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne samo što je šminka, nego kvari zvuk... Kada gitara ima puno plastike (mislim na maske, poklopce, ramove i ostala sranja, a uz to još ide i šaka šrafova da sve to drži), to ubija ono što se dobije dobrim drvetom...

 

E, sad mi je palo na pamet- ima neki ludi rus što pravi neke trip baseve, izgledaju mnogo zajebano, sa nekim rupama, a ljudi kažu da jebu kevu... Sad baš tražim gde sam to video, pa da okačim link ili sliku...

 

 

Ajd nadji to pa okaci...bas bih voleo da vidim CCCP izume :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

>>U OSNOVI<< rekoh.

 

Kapiram ja da ti karikiras, ali se ne slazem sa tobom. Da ne idem previse u offtopic, reci cu ti samo da 99% elektro inzenjera, world-wide, blage veze nemaju sta i kako radi mikroprocesor, recimo. Poneki je cuo za neke registre, akumulatore, sabirace, delioce, multipleksere, sabirnice, memoriju drn, zvrc. Poneko zna i to da isprogramira (u masincu ili asembleru, naravno). Retko ko zna da ti objasni kako je sazdan akumulator na logickom nivou. Na nivou implementacije (kvantni elektronski nivo) niko ziv u Jugi ti ne moze demonstrirati (iako poneki znaju teoriju) kako se fotolitografskim postupkom, ili u novije vreme jonskim mlaznim rezacem, prave isti. Nemamo mi tu, sto ti kazes 'u osnovi prostu' tehnologiju. Znaci, u raspravu o tome koliko je mikroprocesor u osnovi prost uredjaj moras nacelno da ukalkulises i sve napore i razvoj radjen u poslednjih 50-tak godina u ovim drugim oblastima bez kojih je nemoguca izvedba visoko integrisanih kola.

 

Radio sam u Jatu, u svim odeljenjima, kao omladinac. Bio njihov 'stipendista'. Mogu da ti nacrtam, za par sekundi, kako rade bilo mlazni, turbo-mlazni, turbo-prop, raketo-stato reaktori ili raketni motori na suvi ili tecni pogon. Obzirom da imas inklinacije, vidim bice od tebe inzenjer :pivopije: , ti ces to u osnovi skapirati. I imaginos, i jos nase bratije ovde. 99% ljudi nece, jer nije u osnovi prosto. Fundamentalna poznavanja iz vise naucnih disciplina su potrebna da bi znao kako radi mlazni motor. E, onda treba da ga popravis. Bas bih voleo da te postavim ispred recimo devetkinog motora (stara krntija DC-9) ili B-707/727 pa da dijagnosticiras problem gubljenja nominalnih performansi u turbini, na lopaticama niskog pritiska.

 

Ima jos milion primera, ali kapiras poentu. Stvari su u osnovi jaaako komplikovane, ne mogu biti komplikovanije, iz ove nase ljudske percepcije. Daj malo kredita svima nama kao homo sapiens sapiens-ima, sto shvatamo i svakodnevno (zlo)upotrebljavamo ove, u nacelu proste, izume.

 

Nemoj da me shvatis kao kriticara molim te, mislim samo da je tvoja terminologija vrlo generalna. Entuzijazam svakako postujem :rockdevil: .

 

P.S. Koristio sam, izmedju ostalog, sve ove sprave sto navedoh ranije, ili sam bio u/na doticnim objektima. Ukljucujuci domaci (amerski) nosac aviona. Mocno napravo, trust you me homie :da: .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kapiram ja da ti karikiras, ali se ne slazem sa tobom. Da ne idem previse u offtopic, reci cu ti samo da 99% elektro inzenjera, world-wide, blage veze nemaju sta i kako radi mikroprocesor, recimo. Poneki je cuo za neke registre, akumulatore, sabirace, delioce, multipleksere, sabirnice, memoriju drn, zvrc. Poneko zna i to da isprogramira (u masincu ili asembleru, naravno). Retko ko zna da ti objasni kako je sazdan akumulator na logickom nivou. Na nivou implementacije (kvantni elektronski nivo) niko ziv u Jugi ti ne moze demonstrirati (iako poneki znaju teoriju) kako se fotolitografskim postupkom, ili u novije vreme jonskim mlaznim rezacem, prave isti. Nemamo mi tu, sto ti kazes 'u osnovi prostu' tehnologiju. Znaci, u raspravu o tome koliko je mikroprocesor u osnovi prost uredjaj moras nacelno da ukalkulises i sve napore i razvoj radjen u poslednjih 50-tak godina u ovim drugim oblastima bez kojih je nemoguca izvedba visoko integrisanih kola.

Ok, da se razumemo nešto- ti si završio dva faxa i blejiš u LAu, a ja sam tek počeo jedan i blejim u BGu, normalno je da imaš razlog da me sasečeš, možeš ćale da mi budeš...

 

Radio sam u Jatu, u svim odeljenjima, kao omladinac. Bio njihov 'stipendista'. Mogu da ti nacrtam, za par sekundi, kako rade bilo mlazni, turbo-mlazni, turbo-prop, raketo-stato reaktori ili raketni motori na suvi ili tecni pogon. Obzirom da imas inklinacije, vidim bice od tebe inzenjer :pivopije: , ti ces to u osnovi skapirati. I imaginos, i jos nase bratije ovde. 99% ljudi nece, jer nije u osnovi prosto. Fundamentalna poznavanja iz vise naucnih disciplina su potrebna da bi znao kako radi mlazni motor. E, onda treba da ga popravis. Bas bih voleo da te postavim ispred recimo devetkinog motora (stara krntija DC-9) ili B-707/727 pa da dijagnosticiras problem gubljenja nominalnih performansi u turbini, na lopaticama niskog pritiska.

Neće od mene biti inženjer, ja studiram astrofiziku. A što se tiče "inklinacija" kako si ih nazvao, imam ih u mnogo polja nauke, tehnike, kulture i umetnosti, ali to samo radi preživljavanja on dejli bejzis i čistog hobija (zabave, to jest). Hvala na lepim željama, u svakom slučaju :pivopije:

 

Ima jos milion primera, ali kapiras poentu. Stvari su u osnovi jaaako komplikovane, ne mogu biti komplikovanije, iz ove nase ljudske percepcije. Daj malo kredita svima nama kao homo sapiens sapiens-ima, sto shvatamo i svakodnevno (zlo)upotrebljavamo ove, u nacelu proste, izume.

Sve može da se posmatra kao velika komplikacija i da se mistifikuje do bola. Recimo pivo u pabovima. Zašto se pivo u engleskim pabovima služi u masivnoj krigli, sa 2.54 cm pene on top? Neko je marljivim naučnim radom došao do zaključka da je pivo bljutavo kada se ugreje. Stoga su došli do ideje da ga što duže održe hladnim na sobnoj temperaturi, pri čemu njegovi konzumatori međusobno ćaskaju i ne žure se da ga eksiraju dok je hladno. Rešenje je dovoljno velika čaša sa debelim, staklenim zidovima (aka krigla), koji imaju dovoljno veliki toplotni kapacitet da drže pivo hladnim. A tu je i 2.54 cm pene on top. Njena svrha je takođe, u očuvanju temperature- primetili ste da kada se pivo pije, pena ostaje- i tako služi kao izolacioni materijal koji ne dozvoljava pivu u krigli da dobije toplotu preko jedine, staklom nezaštićene površine.

 

Nemoj da me shvatis kao kriticara molim te, mislim samo da je tvoja terminologija vrlo generalna. Entuzijazam svakako postujem :rockdevil: .

Nisam shvatio kao kritiku, opušteno. :pivopije: Samo sam hteo da (karikirano, komično) skrenem pažnju na razliku izmežu likova poput mene (NAS), koji kada se nešto pokvari, oma' 'vataju šrafciger, i onih koji kada im spadne lanac na bajsu ne znaju šta će sa sobom i bajsom...

 

P.S. Koristio sam, izmedju ostalog, sve ove sprave sto navedoh ranije, ili sam bio u/na doticnim objektima. Ukljucujuci domaci (amerski) nosac aviona. Mocno napravo, trust you me homie :da: .

Opušteno... Meni baš i nebi bila neka zabava da blejim na nosaču aviona, ma koliki on bio- ja sam pacifista... :redface: Inače, i ja sam koristio maseni spektrometar :lol: A i dalje nemam pojma kako to čudo uopšte radi :mhihi::udri:. A upravo ću to da pogledam na netu. Eto, nekoga boli k***c za takve stvari, pre će da bleje na myšpajzu i čitaju blogove...

 

Aj' živ bio :pivopije:

Edited by Usher

Share this post


Link to post
Share on other sites

Yo, Usher, it's cool homie.

Nije mi namera da te 'sasecem' nego prosto da ukapiras da to sto su tebi i/ili meni neke stvari jasne ne znaci da su one u osnovi proste. Btw, nisam ni slutio to za pivo, nikad ga nisam posmatrao iz naucne perspektive :lol: .

 

Sto se tice blejanja u L.A.-ju, sednes brate na avion i guttentag. Nije to neki poduhvat. Povedes curu ako je voljna, ako ne ima ih i ovde u dovoljnom broju. Mesta ima za sve.

 

Uzgred, vidim da smo komse sa PMF-a. Nekoc se to zvao smer za matematiku, mehaniku (yours truly) i astronomiju. Nije bilo 'astrofizike'. Meni doduse na diplomi pise dipl. ing. mehanike. Sta sad, ukinuse nam titulu?

 

Sto se pacifizma tice, sta da ti kazem. Posao je posao :mrgreen: . Odbio sam svojevremeno u jednoj firmi za koju sam se palio da radim dugi niz godina (Hughes Aerospace & Missile Systems) da radim na projektilima. Ja kao, ajte vi mene u aerokosmicku diviziju, oni kao, aj' ti malo u Missile Division (pazi jos imam tamo vezu, neka nasa gospodja je siva eminencija bila). Ja kao, nemojte drugovi, ja sam pacifista, oni kao, je li, a sto si onda onomad (1989) radio za Libiju? Reko, pa nisam pravio projektile drugovi, oni - znamo, znamo. Mamu im udbasku, sve znaju. Anyway, nama u Pupinu, na Zvezdari, narucili Japanci neki uredjaj (transceiver/translator) koji ima zadatak da bridge-uje Ferranti zemaljske takticke radare (takticki = borbeni) sa ruskim radarima (ZLIN, Fazotron). Mi, kao, koji ce vam to moj? Otkud vama engleski sistem za navodjenje, o ruskim avionima i da ne pitam. Ispostavi se da su Libijci kupili (posle onog bombardovanja 1987) flotu kojekakvih MIG-ova i engleske radare (stare, polovne) i sad to treba oziveti. Japanci, NATO carevi, rade svima iza ledja da uzmu neku kintu.

 

Aj' da ne tupim vise. Svrsi skolu i pali. Mesta ima, kako rekoh.

 

Odo' da testiram kriglu.

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice blejanja u L.A.-ju, sednes brate na avion i guttentag. Nije to neki poduhvat. Povedes curu ako je voljna, ako ne ima ih i ovde u dovoljnom broju. Mesta ima za sve.

One day, my man, one day...

Jedan od mojih "snova" je da zapalim sa ribom (ona studira telekomunikacije- ono kao digitala, internet, sateliti i to) u neki Arecibo (Puerto Rico), Kitt Peak (Arizona), Very Large Array (new Mexico) ili tako neko mesto... Telekomunikacije + astrofizika = SETI. Nije meni cilj da na nađem male zelene, nego da blejim sa ribom u jebenom Puerto Riku, okružen haj tek tehnologijom (što bi reko svež Nigrutin), pijemo koronu i ne radimo ništa (osim nadgledanja mašina i kežual programiranja u C-u), a za to još i dobijamo neke pare... I naravno, u slobodno vreme bih rendao neku dasku, isto kao i ti... :lol:

 

Uzgred, vidim da smo komse sa PMF-a. Nekoc se to zvao smer za matematiku, mehaniku (yours truly) i astronomiju. Nije bilo 'astrofizike'. Meni doduse na diplomi pise dipl. ing. mehanike. Sta sad, ukinuse nam titulu?

Ma, PMF više ne postoji, sada su ti to matematički, hemijski, fizički, biološki i td... Isto što i pre, samo svaki za sebe. A katedra za astronomiju postoji od 1927. godine, a od neke 1947. ili tako nešto se vodi pod imenom "katedra za astronomiju i astrofiziku"...

 

A što se tiče ove priče o Hughes Aerospace & Missile Systems i gubljenja nominalnih performansi u turbini, na lopaticama niskog pritiska DC-9ke, tačno znam o čemu pričaš, jer mi je ćale "Diplomirani inženjer eksperimentalne aero-kosmo tehnike", (a sa ćaletom inače imam mnogo opušten odnos :lol: ) tako da termin "svemirska tehnologija" kod mene ima neku drugu konotaciju nego kod većine ljudi... Gledam bre to svaki dan kada ćale projektuje neka čuda na kompu...

A i studiram nešto slično...

Aj' da ne tupim vise. Svrsi skolu i pali. Mesta ima, kako rekoh.

Mnogo me oraspolože tvoji postovi, znaš... :mhihi::pivopije:

Odo' da testiram kriglu.

Samo nemoj da postaneš k'o ja- propali student astrofizike koji bleji u kafani i filozofira o toplotnom kapacitetu stakla od koga je napravljena krigla...

 

Aj, živ bio :pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...