Jump to content

Brocket Deer


Scarlet

Recommended Posts

 

Ne baš tako davno... znale su se reči koje bi odjekivale dimenzijama neznanim, odbijale se, od mene kao o kakav kamen. Svetlucava stena!

-a tek je dotakoše reči... ona se sroni u milion sitnih kamenčića. Ta tamna misao, prekri svu prostotu vedrine koju je mogla da zamisli. Da sebi priušti. Sve i ništa.

Danju bi blještala i oči zaslepljivala, noću bi izranjala po koja predivna misao, sva treptava kao zvezda. Umirivala bi retke, one koje ih razumeju. Ali, ta, tamna misao...Razdire!! Odvaja me od telesnog. Izdiže me na hiljade svetlosnih godina od trenutka u kome ostaje samo telo. Prah, prašina, prljavština. Garavi ponor, otrovan sumnjom.

Ja sam svoj odgovor... i zato nije misao u meni, već ja u njoj. Nije kamen u srcu već srce u kamenu. Samozvana bela misao nije misao, već osećaj - nije obojen niti je crn osećaj negativan. Neobične je beline.

 

I da... ne baš tako davno, kada je formula mog bića jošuvek bila sveža, tek natopljena nekim neiskazivim bolom, nije bilo načina da misao evoluira u emociju, da bol postane bazična tečnost... Bila sam suvi kamen, sličan mermeru. Jedina mana bila bi neobična lepota sastava svih nesavršenosti. Kamenčuga od sitnih listića, šljunku nalik, prilepljeni jedan za drugi. Tako u beskonačnost.

 

Sve češće, reči su jedini potres koji bi naškodio ovom kamenu. Reč po reč... vraćala bi me tamo odakle i dolazim. Naprslina... pukotina.. prah, garež.

Opet je nesavršenost jedina savršenost koju imam.

 

P.S. ovo mi pada na pamet kao start.. nema boljeg objašnjnja za potencijalno mlataranje rečima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prah, prašina, prljavština. Garavi ponor, otrovan sumnjom.

Ja sam svoj odgovor... i zato nije misao u meni, već ja u njoj. Nije kamen u srcu već srce u kamenu. Samozvana bela misao nije misao, već osećaj - nije obojen niti je crn osećaj negativan. Neobične je beline.

 

he' kako je ovo fino napisano... icon_da.gif nemam rijechi...

prvi put ti vidim nick...mozda i nisi nova...nije bitno...odlichno pishesh... icon_da.gificon_da.gif

 

svaka ti chast...obozavamovakve radove da chitam... pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_rolleyes.gif uhh htela sam da se otvorim malo svetu. Mogli bi ljudi da razmenjuju misli upravo ovako. Nije bitno jeli engl. ili srpski. Vazno da nesto nastane na licu mesta.

 

10 meseci zvanichno registrovana.. slabo pishem ovde.. obichno chitkam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malena... nocas srusio se svet...

 

***

 

malena, kako cu bez tebe sutra?

malena, tu su uvek dop i vutra...

 

***

 

poenta je da se svima spontano srusi svet i da je najzdravije vrisnuti, napiti se, izdrogirati, napisati nesto... otvoriti se sebi samom, pa onda svim drugima. celom svetu. skinuti se go na ulici. nega gledaju. neka te ne zanima. neka nikog vise nije briga... i neka tebe nije briga. reinkarnacija postoji. ali samo u stvarnom zivotu. samo dubokim rezovima...

 

***

 

and tomorrow you will wake up...

Share this post


Link to post
Share on other sites

heheheh icon_wink.gif

 

doticale su Stone-a i neke fizikalije.. ali nisu ostavile bash fatalan trag he he he.

Bah da se skidam u Nišu.. neću mali je.. ali bih to učinila na nekom putu u špicu koji vodi do posla i nazad. Nisam ja tako stidljiva after all. Vutru sam izbacila davno.. ali umem da odsanjam nesto utripovano, što ću napisati- Jedan od mojih tripoznijih snova je sledeće.

 

prijao bi mi Beograd.

 

reinkarnacija postoji. ali samo u stvarnom zivotu. samo dubokim rezovima...

 

*** mali bog i njegova najbolja drugarica patetika***

 

Kakve duboke projekcije prošlosti... niz sva ova ogledala... a bilo je generalnog čišćenja duše... i baš se pitam, kako su ta silna ogledala uopšte dospela u ovu tako malenu poentu mrtvila u mojim očima. *lol the dead spot in my eye*

Tišina... ja zaista nečujem niti jedan zvuk što struji mojim malim prostorom oivičenim punktovima nekih sila. Kažu: osećanjima prostiremo svetlo bliss-a.. hmmm Imam samo sekund da oslušnem šta mi senke šapuću. Samo nežan dodir zagrljaja neznanog lika. Sve za mir istine koju donosi.

 

Zatvorenih očiju, krhko biće progovara, proklete istine, za pojam jakih.

Oluje i zatišje, isplovljavaju zadnjim šapatom sa usana - tako savršeno izvajanih i naizgled tako punih života.

 

...Ni posle svih onih grubih reči nisu ostvarile mit o lepoti... ipak, pobiše tvrdnju o prolaznosti i tela koje svakim danom, ne postaje već nestaje. A vazduh, koji svi vi udišete ? - i to je moje. Moje iluzije. Kao i svetlost dovoljna za moja ogledala. Ona ista, dovoljna za svu unutrašnju tminu i tajne svete, moćne onoliko koliko se javnim mogu nazvati. One, koje ja nikada neću uspeti ni sa kim da podelim.

* lol*

 

***bog je postao fenser*** icon_da.gif

 

Sasvim je mirno. Baš sada palim milje rasplamsalog zvezdanog neba. Vidim i tebe. Čujem tvoje disanje, osećam tvoj bol, sreću, ushićenje i zbunjeni otkucaj marionete nazvane "srce".

 

"Ej, ti! Odvi te dosadne dane karte, delikatne koliko je i sama poruka u njoj. On je. Psss.. ne trpći. Ma.. da ti.. bićeš anđeo smrti. Da pripada ti ta uloga.. ma kažem ti, i nije tako loše. Sve je stvar ratio interesa. Ti odluči da li da bežiš, da li da se vratiš i kriješ se do kraja.. icon_uhoh.gif bez i jednog čula".

 

Potiskivaćeš eden na moja ugnjetena ramena. Ej, znam da sad imash gomilu paperijastih pitanja... ali neka. Nemam vremena. Obuzimaju me planovi u smislu - umesto da se smaram u raju nalik tvom.. u stvri.. šta ćeš tačno tamo raditi sutra? Ovaj.. mislim da preskočim maštu ugnjetenog i ne smaram se sa doktorima, šoferima, učiteljima, fizičarima, astronautima... Odletim negde u neki drugi univerzum i sve započnem iz početka...ja koji sam umeshao prste u tatinu priču..

...ah.. ogledala.. znam šta ću s njima...

 

e onda sam se probudila TRRIP.

ko čita ovo .. alAL mu .. obećavam neću više ovako. icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svoj odgovor... i zato nije misao u meni, već ja u njoj. Nije kamen u srcu već srce u kamenu. Samozvana bela misao nije misao, već osećaj - nije obojen niti je crn osećaj negativan. Neobične je beline.

 

 

 

 

Opet je nesavršenost jedina savršenost koju imam.

 

true

Share this post


Link to post
Share on other sites

lool lest se istriopovao...

 

Lestat? He is a strong, healthy man too, with athick sanguine neck; and his keen, cheerful mouth cuts into somewhat flashy corners... well versed in romance or so he'd want us to think.. evotigana.gif

 

a evo sta kazu drugi.. to be presice.. druge icon_arrow.gif

 

~~*~~

za one koje su nekgde prosute po EU

 

I don't know where you are

it really doesen't matter...

you're just too far to hear anything

Maybe once i've said something meaning to myself

 

U r my curse that i shuld detest!

Formidable fulstop leaveing me speechless

just why do you kill my last breath wtih whimpering strenth?

 

ALI.. IMA I DRUGIH... oni prichaju ovako

 

Now i see the path,

Darkness, to feed my soul

splinters that you made, in order to know who i am.. **looool** jooj

And this being within me.. can not conceal pains .. bla bla

 

 

 

~~*~~

na zalost ima ih josh.. mada to mushkima uvek prija

 

I am you best seller of love

I am , you know icon_rockdevil.gif

Risin' hands for you

mind's sqeezing soul

 

 

 

~~*~~

bla ovo su one kalibra.. nikada necjesh nacji bolju od mene... hahaha UVEK.. se moze nacji nesto dobro...

 

You're all free to go

leaving the sheets

"unironed" for sure

 

Demons i rise as cures

are only the crack of mine in yours

Burden to me burdening to us both...

 

 

 

~~*~~

 

i.. ajde da damo neki kraj.. Recimo:

 

How miraculous it is now!

We're the best sellers of love!! pivopije.gif

 

P.S. nema ljutish.. data mi je ideja.eheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ scarlet:

 

 

 

i sold my soul for complete control.

 

i kao replika, nije moj stih, ali se odnosi na prodavce:

 

"moje vreme prolazi, nemam ga jos mnogo,

moje vreme prolazi, a nista nisam stigao da naplatim."

 

i za sve koji su ikad kupovali, misleci da dobijaju, opet nesto sto nije moje:

 

"did i punish you for dreaming?

did i brake your heart and leave you crying?

do you ever dream of escaping?

don't you ever dream of escaping."

 

i samo jos jedna stvar: pazi kako teras svet u kurac. i pamti da novi zivot i ne sme da bude tako nov, samo mora da bude bolji... dovoljno si svoja da znas sta radis i sta treba da radis, a mi smo uvek tu, makar kao elektronski signali i distorzirani glasovi iz demonskih naprava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...

 

(IF) This, what I am is made of zealot so serene

And hunger seeming (AM)

To my hunger so complete

Than, I shall forever be distant from my dream

And songs of ruining confidence would only

Do my my favorite, self-sabotage scene

 

Away from a thing in this dream

Enclosing the only sight

None of the white ones I see

Everythihg come as the same to me

 

Feelings, all sooted away..

i simply cant thrill ‘em from insides again

 

Look how simple it is – these protectors

Are pouring spits on my back.. all the way

I wonder if they have anything to say?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Get away from here ! U trapped me in… Get away far from the lands I live-in.

And just for a second be transparent to see you’re not human after all.

How could we ever spend time as one…with last more …echoing pain I am

Soothing away.

 

Maybe it’s better to wipe your own tears with silk. Not many of such have been wiped with in your mith.

Yet maybe tears themselves simply renew this harmony.So should I fuss? I myself have thousands of lakes and seas splashing my whole existence, with winds so strong, blowing my beneaths. Still I haven’t considered it to be something good. At least there was a salty rock.

 

I must have been out of silk, and tears stayed there in the places where they had

Bear . But lately this sea, so far removed every sain thing. So remainded only ruine.

No material proof, nor a soul levitating around, to give it an authentic aureal. I’m no saint u know.

 

I surely won’t have enough strength to show you the nothingness you made me be, instead of a swoan.. ready to have a new generation of the same. However, let’s “enjoy the silence”, no this child has never heard this one. How beautiful echoes, paining outcries are… my sweet mama.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

while watching others, we only see our worst projections. everything is the same. it depends only on your mind, weakened by searching for difference. nothing ever changes. new generations are just what we used to be, and what we hate...

everything is everywhere. space and time are irrelevant. everything starts and ends in one singularity, one point we will never know.

make a change. make a cut, it would just be a brand new trip of your mind.

Share this post


Link to post
Share on other sites

malena... nocas srusio se svet...

 

***

 

malena, kako cu bez tebe sutra?

malena, tu su uvek dop i vutra...

 

***

 

poenta je da se svima spontano srusi svet i da je najzdravije vrisnuti, napiti se, izdrogirati, napisati nesto... otvoriti se sebi samom, pa onda svim drugima. celom svetu. skinuti se go na ulici. nega gledaju. neka te ne zanima. neka nikog vise nije briga... i neka tebe nije briga. reinkarnacija postoji. ali samo u stvarnom zivotu. samo dubokim rezovima...

 

***

 

and tomorrow you will wake up...

crni bombarder.... icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK, ja cu malo da se vratim onim stvarima pisanim na dobro mi poznatom jeziku, odnosno srpskom. Pisanije ima potencijala, ali ako vec zelis da postignes odredjene efekte, a vidim da zelis, onda moras malo vise paznje da posvetis znakovima interpunkcije, kao i pravilnom razdvajanju reci i paragrafa, jer tako dobijas mnogo "jaci" efekat slike koju zelis da preneses. I sto se mene tice, vise mi se dopada ono sto pises na srpskom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ lest....

 

today my mind is shallow.. but we all have the same eyes.. the soul is different.

 

@ lest..

this world is spinning around me

this world is spinning without me

and every day is future or past

every step brings me closer to my last.. dt. Pull me under.

 

@ ALL

 

I could not dare weep as I wanted to, for my tears would have been full of blood. Unless such blood is always a blessing. haha

 

It is not only mind setting you frontiers… it’s not essential to be wise so heavy thoughts couold choke. Many times I’m asking myself why , my beloved hell I use words at all?! But if it ever become the most poverful arm.. I’d become a killer. LoL *that might confort me.*

 

Ever, were we perjured scentin’ cuch contaminated scent of incense?

How I ought to scream a plea.. without a word

 

God.. coulntless reasons I can find here to want to know you. And as I would be tired of all the happiness shared with you, I’m a tired spot holding under your shadows. Tireing up myself again and again.

 

Antique evil made the modern good, an evil of reality so smoothly dressed in a new done.

Were we ever cheated deeper at once than, by the glory of goodness through the evils eyes?

 

@ necista krv.. ahaha sta cju.. desi se !

icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ ANGELENA

 

 

zaboravih ... da.. interpunkcija... nije mi jasno zasto sam tako lenja u srpskom jeziku, ali dobro. Nisam se previshe trudila samo sam copypastovala bez ikakvih prepravki neke stvari koje sam pisala pitaj boga kad.. i pod kojim mentalnim sklopom . Sada cju se potruditi.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

if you are out of the world, how can you see it spining? from nothing we came and to nothing we fall. we are just in between of two black holes. and we have electronic signals just to know where we are.

 

and the hills have eyes. we have to save our souls for ourselves. before we let anyone crush 'em. we can't change the world, we have to live with it, in its pure grotesque form. but still to save something for ourselves, and to make a difference.

 

the fragile art.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...