Jump to content

Sekta, Sekta


Mephistophilus

Recommended Posts

Nirvana

 

Doslo je vreme odluka vaznih

Da hrabrost konacno prevlada u nama

Dosta smo se borili protiv strahova raznih

Danas ce se konacno pobediti tama

 

Posle svake pobede, protivnik je jaci

Borba je uzaludna, stvaras nove rane

Put do konacne pobede mnogo je kraci

Zivot je pobedjen, kada zivot stane

 

Smrt i mene plasi, vise od svega

Ali od zivota nazalost nema drugog bega

Hrabrost ja skupicu po poslednji put

Spreman sam da poslednji put bol mi zada smrt!

 

icon_da.gif

 

 

 

 

 

Joys of Death

 

Years of pain had passed

Time for peace has arrived

Our souls now are blessed

We gather joys of ones who died

 

Behind us are tears and pain

Lost hopes, Emotions dead

For our ruined life, who takes the blame

Even before death, we die sad

 

,,Bliss we searched up there in sky

Blinded by Sun, down we fell

In deepest hole, centuries of cry

We are born to dwell in hell"

 

Years of pain, we can take little more

Now we know where leads our way

For us death will be Heaven's door

Our souls are ready to pass away

 

icon_cool.gif

 

 

To je danasnje...

Previse doom metala...jebaj ga

Zelim komentare, kakvi god bili..

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...

prvo sto moram reci, i ponoviti se po ko zna koji put, je da apsolutno NE PODNOSIM kad neko pise na engleskom...

 

Sto se prve pesme tice... Cudno, ali dopada mi se. Ovakva tematika je meni strana. Mislim, osecaj iste. Prosto, nisam tip koji sedi i kuka kako je zivot tezak (makar se trudim). Tako da, sto se tice vrednosti poruke, za mene ona je nula. Ali... nekako me je pogodilo. Kao da je iskra coveka koji se budi. Shvata nesto od cega bezi. Mislim da mi je lepa samo zato sto se nazire nesto drugo iza nje, kao da je maska. Samo pokusaj bega od onoga sto se u dusi budi... Sama po sebi ne vredi, ali taj privid je fenomenalan.

Ako sam ovo samo utripovala, steta, jer je onda potpunoistovetna kao i svaki drugi gothic "umrimo" rad...

 

2. pesma mi je potpuno isprazna i dosadna. Prikazivanje poznavanja gramatike... toliko.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

hm...

prvo sto moram reci, i ponoviti se po ko zna koji put, je da apsolutno NE PODNOSIM kad neko pise na engleskom...

 

Razumem te... icon_wink.gif Ja se trudim da pisem na srpskom, ali ponekad mi je lakse da nesto napisem na engleskom. To je zbog stranih tekstova koji mi i daju inspiraciju...

 

Ako sam ovo samo utripovala, steta, jer je onda potpunoistovetna kao i svaki drugi gothic "umrimo" rad...

 

E, ovo ja mrzim... Gothic rad? Svaka pesma koja nije ljubavna, i ima neku mracniju sliku je gothic i samim tim je bezvredna?.. Ne govorim za ove moje pesme, vec uopste za sve. icon_wink.gif_

 

PS: tnx on primedbe 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja znam 4 jezika. Tecno ih pricam. I sta sad?

 

Prosto, pisi na svom jeziku za svoju publiku. Ne koristi strani jezik da bi neke stvari samo zvucale lepse ili velicanstvenije...

 

Mada, taj trip sa muzikom kao inspiracijom kapiram i to mi je ok biggrin.gif

 

 

 

Prosto... ovde ima toliko napacenih goticara da nam je svima vise na vrh kurca nekih klasicnih baljezgarija... U tom smislu...

A i kad je nesto Goth, to nema veze samo sa muzikom, to je citav etstski pravac, koji u sebi sadrzi i mracnu literaturu povezanu sa krvlju, smrcu, bolom i ljubavlju... Makar nu wave pesme... Nista tebi licno pivopije.gif

Edited by Alita

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicno! Posebno mocno zvuci poslednja strofa. Svidja mi se kad pesma ima jak kraj. Inace srpski vs engleski-->

Na engleskom mnogo bolje zvuci, jer srpski jezik nije stvoren za neku gotic ili uopste metal tematiku.

Kad ste culi poslednji put neki dobar text na srpskom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali znam da ima izvrsnih pesama na srpskom...

Uopste vas ne razumem... Samo zato sto nije nase i sto mozete izvlaciti kojekakve "teske" engleske reci mislite da je to veca umetost...

To proistice od toga sto ne slusate svaki dan engleski. Srpski je toliko usao u uvo da je potrebno stvarno lepo pisati da bi bilo zvucno. A svakakav fus na engleskom prolazi samo zato sto nije svakidasnji... wallbash.gifwallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

To proistice od toga sto ne slusate svaki dan engleski.

hello, evo mene opet icon_biggrin.gif

anyway, (ups, izvini, ne radim ovo namerno i necu da editujem)..

a shta je sa onima koji svakoga dana slushaju engleski,

razmishljaju na engleskom, misle i govore engleski..

jednostavno ne vidim nishta loshe u upotrebi gorepomenutog jezika..

i zaista ali zaista mislim da poezija na engleskom mnogo bolje zvuci

od poezije na srpskom..

pivopije.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali znam da ima izvrsnih pesama na srpskom...

Uopste vas ne razumem... Samo zato sto nije nase i sto mozete izvlaciti kojekakve "teske" engleske reci mislite da je to veca umetost...

To proistice od toga sto ne slusate svaki dan engleski. Srpski je toliko usao u uvo da je potrebno stvarno lepo pisati da bi bilo zvucno. A svakakav fus na engleskom prolazi samo zato sto nije svakidasnji... wallbash.gifwallbash.gif

Potpuno se slazem...

 

Mada pri tom ne mislim na ove dve pesme,ove mi se svidjaju...Obe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, ali znam da ima izvrsnih pesama na srpskom...

Uopste vas ne razumem... Samo zato sto nije nase i sto mozete izvlaciti kojekakve "teske" engleske reci mislite da je to veca umetost...

To proistice od toga sto ne slusate svaki dan engleski. Srpski je toliko usao u uvo da je potrebno stvarno lepo pisati da bi bilo zvucno. A svakakav fus na engleskom prolazi samo zato sto nije svakidasnji... wallbash.gifwallbash.gif

pa znam, ali svaki jezik ima svoju melodiju koja odgovara razlichitim osecanjima. dobro, neki su slichni. ali srpski i engleski nisu icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srpski je (i ja se ponavljam ponovo) izuzetno bogat jezik sa izuzetno lepim rechima, i zaista mogu se precizno prikazati osecanja srpskim rechima..bile one arhaiche ili kakve-god.

 

Engleski jezik kao jezik je ok..nebitno da li ga koristim 'vako i koliko... ali mi za poeziju zvuchi previshe usiljeno...dramatichno.....

 

UGl.. delim mishljenje sa Alitom.. icon_da.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa znam, ali svaki jezik ima svoju melodiju koja odgovara razlichitim osecanjima.

to sam hteo da kazem icon_smile.gif

 

i najbitnije je da svaki jezik rezonira drugacije u svakom od nas, pa ne treba siliti kreativnost ako ona vec ide nekim pravcem. E sad, ako je tim pravcem (jezikom) ustvari krenula usiljeno, onda se slazem sa ovdashnjim prosrpskim mrachnim silama icon_smile.gif

Edited by metalbeer deluxe

Share this post


Link to post
Share on other sites

hello, evo mene opet icon_biggrin.gif

anyway, (ups, izvini, ne radim ovo namerno i necu da editujem)..

a shta je sa onima koji svakoga dana slushaju engleski,

razmishljaju na engleskom, misle i govore engleski..

jednostavno ne vidim nishta loshe u upotrebi gorepomenutog jezika..

i zaista ali zaista mislim da poezija na engleskom mnogo bolje zvuci

od poezije na srpskom..

pivopije.gif

Naravno da nema niceg loseg. Kao ni da se koristi azerbejdzanski...

 

ali... najveci broj ljudi pise na engleskom oslanjajuci se na efekat koji ostavlja, zato sto siromasno pisu. Nek istaknu umece na srpskom, to je sve. A ne glumatajuci umetnost koristeci prezvakane "goth" redove iznova i iznova

 

U tome umetnosti ima 0

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...