Jump to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

yumetal.net forum

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Featured Replies

comment_1298511

Black Halo je jednolican kao i Epica. Svaka pesma pocinje pompezno, uz simfo aranzmane, onda ritam staje, Khan peva neku laganicu i krece ritam srednjeg tempa do refrena koji je 1000 puta pre toga prezvakan. Slusajte bolje i shvaticete da je tako. Kamelot slusam od prvog albuma, a zakljucno sa Epica-om prestao sam da ih gotivim. Svejedno, doci cu na koncert zbog starih dobrih pesama, ako ih budu svirali. :evotigana:

  • Replies 3.8k
  • Views 316.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ја сам не бих био толико лицимеран као неки људи овде. До јуче им је Кан био бог и батина, реченице су се кретале од - "Какав јединствен вокал, то нико други нема, Камелот не би био исти бенд без њега

  • Night Prowler
    Night Prowler

    Gamma Ray je keva i za Kamelot i HammerFall i sve sto si naveo osim Gardijana s kojima su otprilike u istom rangu.

  • Alison_Hell
    Alison_Hell

    necu smrdljivog Fabija

comment_1298548

Iako volim Kamelot, moram da se složim sa prethodnim konstatacijama da su noviji albumi Kamelota slabiji od FL i Karme što ne znači da su ovi albumi loši, već da su FL i Karma jednostavno vanserijski i da je teško da bend ponovi takav rad, pa čak i kad ga ponovi to kod fanova ne izaziva toliku podršku ("opet isto sviraju"). To se isto recimo desilo i sa Stratovariusom (posle Infinite-a) ili HammerFall-om (posle LoK ili Renegade)

 

Toga su i oni bili najverovatnije svesni i zato su pokušali priču sa koncepcijskim albumom, ali, barem kod mene, nisu uspeli da me zaintrigiraju dovoljno pesmama da bih ispratio tekst.

 

 

comment_1298632
Ortak mi je rekao da se primio na Black Halo tek nakon 50og slušanja!!! Meni preostaje još 45 do toga, ali više volim da pustim Siege ili FL pa da uživam ko čovek nego da "shvatim" poentu BHa. Da, i Stratovarius su razočarali skroz, mada bi bilo lepo i njih videti u Srbiji. Čuo sam da slabo sviraju stvari sa zadnja tri albuma!
comment_1298642

jeste malo off-topic al ajd, šta sad :mrgreen:

 

Nije Stratovarius razočarao nego se zaleteo sa idejom o duplim albumom Elements, a jednostavno njihove pesme nisu taj tip da bi mogle da stanu na 2CDa i da zadrže kvalitet sve vreme. Plus što ih je Nuclear zajebao pa su izdali taj album iz dva dela. Jer, realno, da su izdali best of Elements to bi bio fenomenalan album :)

 

Evo neke moje playliste, pa je pusti u winampu i videćeš da ni po čemu ne zaostaje u odnosu na Visions/Destiny/Infinite:

 

01 - Eagleheart

02 - I'm Still Alive

03 - Papilon

04 - Learning to Fly

05 - Fantasia

06 - Dreamweaver

07 - Know the Difference

08 - Elements

09 - Drop in the Ocean

 

i dve bonus po običaju :mrgreen:

10 - I Will Walk to My Own Song

11 - Find Your Own Voice

 

Novi album jeste promašaj i toga je i Timo svestan iako i tamo ima predivnih pesama (barem 3-4 koje su rame uz rame sa ranijim radovima). Zato i radi novi album koji će više biti u Visions fazonu sa double-bass pesmama. Samo se bojim da nije malo kasno za to...

 

A što se tiče Kamelota... Ako ja kao neko ko stvarno voli taj power i dan danas ne mogu da se nakanim da ga preslušam onda šta reći :)

 

edit: evo sad ću da preslušam oba :mrgreen:

Edited by Lordring

comment_1298660

Ko o čemu, ti Đedo o Stratovarius-u :D . Šalim se, lista je OK i ne mislim da je kasno za njih. S druge strane mislim da je za Kamelot prekasno da se otrgnu iz kandži prosečnosti i ponavljanja (što se same muzike tiče). Tako je i Conception posrnuo. Taj Khan je izgleda baksuz. :)

comment_1298673

Sad ako Laki vidi ovo mislim da ti sledi warn za Flow što si napisao :) :) :)

 

Neće. Ako su batalili jebenog Mephista i ostale karaktere neuspele sage moguće je da naprave pesme bez nekog preteranog razmišljanja o tekstovima (kao na Karmi npr) :)

comment_1298676

Jebi ga, šta ću kad mi je In Your Multitude omiljen! :)

Bilo bi pametno da malčice pojednostave aranžmane (kao na Siege recimo, ali sa modernom produkcijom), da Grillo-u daju malo više prostora za razmetanje na bubnju i da budu više u straight-edge fazonu, sa privlačnijim melodijama. Puste želje... :pivopije:

comment_1301484

Jutros je stigla i zvanicna potvrda da ce se koncert 14.04 snimati u kompletu...

 

Cini mi se da je ovo prvi put u srbiji da neki strani band snima koncert.

 

Cestitamo !!

 

 

------

 

Evo i najnovije vesti sa Kamelot official site-a

 

-----

06.02.2007

 

Kamelot is just returning from Belgrade, Serbia after shooting the first of many new videos for the upcoming release. The video was shot for the song "Ghost Opera".

 

"We had a great experience in Belgrade with the directors and crew of ICode. While there we met with the promoters for the upcoming Belgrade show on April 14 th at the SEC Venue. The promoters were great and we are all ready for the upcoming shows!" - states guitarist Thomas Youngblood.

 

Rehearsals for Kamelot's upcoming World Tour starts in March and promises to be their biggest and most prestigious production to date. The Norwegian/Germany band Leaves' Eyes will be the special guests on most of the shows. Click here to check the tour dates nd ticket links.

Edited by eretron

comment_1305623
Tako je i Conception posrnuo. Taj Khan je izgleda baksuz. :)

 

Ccc...

 

But then again, ti drzis Virgin Steele na avataru, pa tako necu shvatiti ovo kao uvredu na racun Flow, koji je na top 10 prog metal albuma svih vremena :meshuggah::pivopije:

 

Khan je najbolji metal pevac danasnjice... Tamo gde je Geoff Tate stao, on je nastavio. A dao bih bubreg za Conception reunion i da snime album, plus koncert negde u blizini... Kamelot je odlican bend, da se razumemo, ali Conception je kraj price u odnosu na to. Plus, slazem se sa komentarima gore, nikad bolje albume nece snimiti od 4th Legacy i Karme.

 

comment_1305791

Ccc...

 

But then again, ti drzis Virgin Steele na avataru, pa tako necu shvatiti ovo kao uvredu na racun Flow, koji je na top 10 prog metal albuma svih vremena :meshuggah::pivopije:

 

Khan je najbolji metal pevac danasnjice... Tamo gde je Geoff Tate stao, on je nastavio. A dao bih bubreg za Conception reunion i da snime album, plus koncert negde u blizini... Kamelot je odlican bend, da se razumemo, ali Conception je kraj price u odnosu na to. Plus, slazem se sa komentarima gore, nikad bolje albume nece snimiti od 4th Legacy i Karme.

 

A jel to znači da sam zaostao ako volim VS više od Kamelota? Meni je DeFeis mnoogo bolji pevač od Khana (koji je stvarno sjajan, ali Dave ima tu neku neopisivu toplinu u glasu). Khan već godinama više nego uspešno odrađuje "Tate wanna be" ulogu, toliko da ga na momente kopira i u imidžu (tj. kopirao ga je). Flow je dobar album ali je po meni lošiji od prethodna 3 fenomena, kao i od ARK-ovih (genijalnih) albuma. Stvar ukusa. Inače volim Kamelot od samog početka i slažem se da su nakon Karme posrnuli. Valjda će ih ovaj novi album uzdići iz pepela...

 

Za to vreme preslušaj malo bolje novi VS. Nemoj da propustiš voz za najbolje metal ostvarenje 2006. :pivopije:

comment_1306044

A jel to znači da sam zaostao ako volim VS više od Kamelota? Meni je DeFeis mnoogo bolji pevač od Khana (koji je stvarno sjajan, ali Dave ima tu neku neopisivu toplinu u glasu). Khan već godinama više nego uspešno odrađuje "Tate wanna be" ulogu, toliko da ga na momente kopira i u imidžu (tj. kopirao ga je). Flow je dobar album ali je po meni lošiji od prethodna 3 fenomena, kao i od ARK-ovih (genijalnih) albuma. Stvar ukusa. Inače volim Kamelot od samog početka i slažem se da su nakon Karme posrnuli. Valjda će ih ovaj novi album uzdići iz pepela...

 

Za to vreme preslušaj malo bolje novi VS. Nemoj da propustiš voz za najbolje metal ostvarenje 2006. :pivopije:

Imao sam vec dovoljno rasprave oko poslednjeg Virgin Steelea... sta da ti kazem, ako ti je onaj jeftino produciran demo album sa ritam masinom/elektronac bubnjem i gitarama snimanim ispred, a ne u studiju dobar... jebiga.

 

Nisam ti rekao da si zaostao, zajebavam se naravno. Samo izvoli slusaj sta god, ali ne diraj u Flow vise, nije ni mesto ni vreme :da:

 

p.s. Khan nije prestao da kopira Tate-a, kopira ga i dalje, ali ne glasom, vec stage nastupom... na DVDu kao da je Tate 2006 u pitanju, u nekoliko momenata preslikani pokreti sa Operation: LiveCrimea... ali koga briga, glas je bitan, a i odgovara mu ta vrsta nastupa.

comment_1306102

Ovo je prvi Metal koncert od postojanja ove zemlje koji će biti sniman u Beogradu!! :rockdevil:

Vidim da već ima 2 klana pre i posle Karme :evil: , nadam se da će ovaj DVD imati ceo opus Kamelot

karijere pošto je setlista poslednjeg izdanja bila poprilično razočaravujuća za mene.

 

Što se tiče Virgin Steel taj demo je promo koji nije remasterizovan zato je zvuk tako loš i bedan.

Originalno izdanje je totalno druga priča.

 

Pozdrav tkz. "pravim fanovima" :):)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.