Jump to content

Bon Jovi


mpmiha

Recommended Posts

JBJ ima nos da onjusi stanje i napravi pravi potez u pravo vrijeme, Keep the Faith ih je spasio od sudbine koju su dozivjeli skoro svi ti bendovi 80-ih, sa Crush-om su usli u 2000-e na velika vrata i stekli nove mladje fanove...doduse dosta zahvaljujuci It´s my life koja je klasicni "cut the crap and get to the chorus" Bon Jovi sa nekim modernim primjesama ali ipak resultat je postignut. Evo i ovaj novi album se prodaje dobro ali je jos rano reci dali je ovaj potez bio ispravan Cinjenica je da njega apsolutno vise ne zanima taj fazon hard rocka sto je vise puta naglasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To si pogresno razumjela. To je prvi album koji je direktno dosao na 1. mjesto Billboarda, dakle cim je izasao odmah je dospio na prvo mjesto po prodaji i tu se zadrzao par sedmica ali mu vec prodaja opada. Trenutno se prodao u nesto preko 2 miliona. Najprodavaniji album je Slippery When Wet koji se prodao u oko 26 miliona worldwide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, valjda je vec odavno jasno da su podaci prodaje jedno, a kvalitet odredjenog albuma, drugo. Uz masivnu kampanju, danas se sve moze prodati, kao sto rekoh pre par postova.

 

Sad, sta je njima u glavi, ne znam, ali isto tako ne znam koliko je ovo posteno i fer prema dugogodisnjim fanovima. Jos vise se brinem za njega ako je ovo zaista muzika koju svira iz srca ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa, valjda je vec odavno jasno da su podaci prodaje jedno, a kvalitet odredjenog albuma, drugo. Uz masivnu kampanju, danas se sve moze prodati, kao sto rekoh pre par postova.

 

Ne bih se slozio da prodaja i kvalitet nemaju veze tj. da su dvije zasebne stvari, moze biti tako u odredjenim slucajevima ali nisam siguran da je to pravilo. A ponekad se pitam sta je to kvalitet u muzici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitet je po meni subjektivan dozivljaj muzike. Ako ne pricamo o cisto tehnickom kvalitetu sviranja instrumenta. Taj se mozda moze porediti objektivno ali on u sustini ne znaci mnogo u muzici sam po sebi.

 

Prodaja govori jednostavno sta vecina ljudi misli da je dobro.

Dali negdje postoji neki skriveni i neotkriveni Appetite for Destruction? Ili Back in black? Ili Slippery When Wet? Nije nemoguce ali ja cisto sumnjam da postoji. Cak i ako postoji to je vjerovatno izuzetak.

 

Daleko od toga da se treba povoditi ciframa prodaje ali ni te cifre nisu bas tek tako slucajno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

naravno da nisu,

ali nije nuzno samo kvalitet pesama taj koji prodaje album

tu su stara slava, marketing i ono najgore spotovi koji unistavaju samu muziku ma koliko bili dobri

no kvalitet jeste bitan ali nije u prve 3 stavke koje ce da prodaju album

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ali uzmi eto primjer gore navedenih albuma. Appetite for Destruction je bio prvi album Gunsa, nije bilo price o nekoj staroj slavi. Slippery When Wet slicno, BJ nisu bili nikakav slavan bend prije. Alice Cooper se provlaci kroz 80-e i onda bum- Trash, Aerosmith slicno sa Permanent Vacation, stara slava im nije pomogla sve dok nisu izdali albume koji su po necemu bili specijalni. Ima jedna izreka koja kaze "You are as big as your last album". Ali ima tu naravno izuzetaka kao Stonsi i jos nekih zivih legendi. Vidjecemo dokle ce ovaj Lost Highway dogurati. Trenutno je medju najslabije prodavanim BJ albumima ali tek je nedavno izasao pa se ne moze nista reci. Sto se tice marketinga, on definitivno pomaze ali treba neko da odluci da ulozi toliku lovu u tebe, mora biti temelj u muzici. Gledajuci koji su najprodavaniji rock/hard/metal albumi do danas, nema tu puno iznenadjenja, to su stvarno dobri albumi koji su tu zasluzeno. Tako da, ne slazem se, mislim da je muzika to sto prvenstveno prodaje album.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jon Bon Jovi hosted Saturday Night Live this past weekend and during his opening monologue his bandmate, Richie Sambora, only had to utter two lines. He FORGOT EM, and JonBo had to help him out. Poor Richie! He no longer has Jack Daniels thinking for him, so it's hard!

 

Sadly that was the funniest part of the entire night!

 

http://www.youtube.com/watch?v=TSeXvpIa6R8

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

SNL odavno vise nije komedija, nego jad. tako da, nema to veze s BJ, ne pisu oni skriptu.

 

 

 

nego, ako ispustim karte za San Jose, pa pobicu ih.. prvo, moram da jurim nekoga s American Express karticom.. mislim, ne znam koji je to fazon (jebena reklama) da se samo vlasnicnima iste omoguci `pre-sale`. a mrzi me sad sjebavati kredit i otvarati dodatne kartice :mad:

 

nadjem malopre dva mjesta KAO, i to u pizdi materinoj IZA bine, skroz negdje u mraku, i to po cijeni od 65 dolara, plus taksa, plus stampanje karata - skoro 80 izadje na kraju...

stvarno su skupi, a sad ako ih ispustim, zalicu dok ne riknem :(

 

 

 

jebo ih dzerzi, tamo ssviraju po 50 koncerata godisnje svakako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...