Jump to content

Bon Jovi


mpmiha

Recommended Posts

Ne svidja mi se sto moram da ovo otvorim u "ostali pravci", on zasluzuje posebno mesto u istoriji razvitka Rock & Roll-a, a svakako se uklapa u ono sto neki zovu Sweet Metal, i ne moze se reci da je Van Halen uradio ni trunku vise za Metal od Jon Bon Jovi-a, a svakako ulazi i u svaku antologiju Metal Balada, pa zasto bi Metallica bila ispred Bon Jovi-a!

 

Runaway, Always, Livin' on a Prayer, You give love a bad name, Bed of Roses.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da NIJE postao komercijalan!! Samo su viva i mtv iskoristili novi album (a on ih nije odbio, mora i da se prezivi, nije poenta biti ceo zivot u underground-u) i tako je on postao popularan kao i sve slicno. tako da sve sto se kod nas pusti vise puta to stize na zurke i tako nesrecni Bon Jovi dodje ni kriv ni duzan izmedju freestylera i zeljka j... ne zelim da napisem do kraja. BON JOVI RULES!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bon Jovi je previse postao komercijalan da bi bio cool i dan danas onoliko koliko je bio nekada.......zar ne? :?

 

Brate nije lepo da kopiras druge.Nikad mi se nije preterano svidjao bio je uvek u lalala fazonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bon Jovi nije postao komerciala, oni su oduvek bili popularan bend koji se dobro prodavao, zbog toga sto znaju da pisu dobre pesme.

 

U pravu si.Meni se licno svidja onaj album Slippery when Wet ili kako se vec zove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U polsednje vreme je postalo blam da gotivis Bon Jovi ako slusas cvrsci zvuk. Ja obozavam ovaj bend, jeste da imaju i da su uvek imali imidz kao najgori seljaci, ali po mom misljenju muzika im je do jaja osim par disko sranja sa Crush.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U polsednje vreme je postalo blam da gotivis Bon Jovi ako slusas cvrsci zvuk. Ja obozavam ovaj bend, jeste da imaju i da su uvek imali imidz kao najgori seljaci, ali po mom misljenju muzika im je do jaja osim par disko sranja sa Crush.

 

Mislis dance sranja? :wink:laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Bon Jovi!!!

Zbog njih sam pocela da slusam metal, zbog Jona sam pocela da gotivim dugu plavu kosu. I taman sam htjela da otvorim ovu temu kad ono... Skapiram da je neko vec otvorio.

Ma sta oni svirali, uvijek ce ih ljudi slusati, uvijek ce biti u stanju napuniti Wembley (ako je neko zainteresovan za gomilu video snimaka...), i uvijek ce biti popularni. Zbog takvih bendova se pocinje slusati heavy muzika i zato... Bon Jovi rules!!! biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostavio je veoma veliki trag u mom zivotu. Ranije je bio mnogo bolji, ali sta ces. Coveku su vaznije pare.

 

Zestoko se protivim ovakvom stavu! Nisu njemu vaznije pare, vec su MTV i slicni videli vec stvorenu zvezdu na kojoj i dalje mogu maksimalno da zarade, a on i kvalitet njegovih pesama se nisu promenili! Poslusajte ceo novi album i uporedite sa Bon Jovi, New Jersey, 7800 Fahrenheit, nemojte da mislite da je on postao losiji zato sto se na domacim Fency zurkicama pusta i "It's my life"!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zestoko se protivim ovakvom stavu! Nisu njemu vaznije pare, vec su MTV i slicni videli vec stvorenu zvezdu na kojoj i dalje mogu maksimalno da zarade, a on i kvalitet njegovih pesama se nisu promenili! Poslusajte ceo novi album i uporedite sa Bon Jovi, New Jersey, 7800 Fahrenheit, nemojte da mislite da je on postao losiji zato sto se na domacim Fency zurkicama pusta i "It's my life"!!!!

JA ipak mislim da je novi album dosta losiji od recimo "Slippery when Wet" i to ne zato sto se "my life" pusta na nasim zurkicama(uzgred,to mi i ne smeta toliko jer mi se pesma jos donekle i svidja)vec je jednostavno kvalitetom ipak ispod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ali vidim da se svi u sustini slazu da je Bon Jovi stvorio nezaboravno ime,i dosta kvalitetnih stvari iza sebe...nadamo se da ce opet krenuti u napredovanje.Vazno je da ipak nisu bas pozeri ko mnogi,i naravno-traju!

Ja volim da ih slusam... .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro,ali vidim da se svi u sustini slazu da je Bon Jovi stvorio nezaboravno ime,i dosta kvalitetnih stvari iza sebe...nadamo se da ce opet krenuti u napredovanje.Vazno je da ipak nisu bas pozeri ko mnogi,i naravno-traju!

Ja volim da ih slusam... .

 

Pa jesu malo pozeri, ali ja ih bas gotivim. Oni su jedan od rijetkih bendova kojima odgovara taj epitet "pozera". Ne foliraju se previse, jednostavno su takvi, takvu muziku rade.

Posljednji album kvalitetom zaostaje od starijih albuma, ali boze moj... Ne moze se uvijek biti najbolji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bon Jovi je stvarno pravio sjajnu muziku,.. nije ni novi album toliko los ali ipak su starije stvari ostavile neuporedivo bolji utisak na mene,.. neko je vec spomenuo da svi sad misle da je sada blam da se on slusa kod metalaca, verovatno sto su ga fenseri zgotivili,... ja ga obozavam i to je jedino vazno,.. ali meni je bilo budjavo kada je on dosao u Versaci odelu, zalizan ko da ga je polizala krava, i rekao da se stidi svojih starih slika kada je imao dugu kosu i kada je bio cupav,... mislim da je to jadno,... ali uprkos tome ja ga i dalje obozavam! :mrgreen:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 months later...

-Drago mi je da i na ovim nasim prostorima postoji nekolicina ljudi koji su barem culi za grupu Bon Jovi, a koliko vidim ima i pritajenih fanova tu medju vama. laugh.gif

Ja radim na projektu prvog domaceg Bon Jovi fan sajta; za sada, nemam niakvu pomoc sa strane, znaci apsolutno sve radim sam, i rad traje vec dobrih mesec dana, tako da ce sajt biti gotov (nadam se) do izlaska novog albuma "Bounce" (23.09.2002)

 

Sto se tice albuma "Crush" iz 2000., mogu da dodam da on jeste nesto drugacije u odnosu na prethodne albume, odnosno poseduje u sebi odredjenu dozu komercijalnog. Ovo se najjednostavnije moze objasniti prostom cinjenicom da su momci imali 20+ godina kada su pocinjali karijeru, da su tada imali potpuno drugacije stavove o svemu, o svojim zivotima, o slavi, o muzici, o radu grupe uopste. Danas, kada su ti isti momci porodicni ljudi i imaju 40+ godina , prirodno je da imaju i sasvim druge poglede na svet, sto se i odrazava na njihovu muziku.

S obzirom da grupa Bon Jovi ima veoma zivotne textove, jasno se moze videti razlika izmedju cuvene pesme "Livin' On A Prayer" i novokomponovane "It's My Life" gde se spominju odredjeni "Tommy and Gina" kada su bili mladi, borili se za opstanak, i sve sto ide uz to, i s druge strane kada su sazreli i odrasli. Ovo je refleksija zivota clanova benda koji su posle toliko godina karijere, mnogo toga prosli i iskusili, na posletku malo i ostarili, ali su zadrzali veru. Veru u milione fanova sirom sveta, veru u dobru pesmu (iz poetickog ugla gledanja).

 

Za mene ce Bon Jovi uvek biti poseban bend, mozda najvise zbog svojih neverovatnih balada i prelepe lirike, bez obzira na blago menjanje muzickog pravca.

 

*Ne znam da li neko zna, ali Bon Jovi spada u grupaciju tzv. "Hair Metal"-a koji se pojavio kao podzanr metal muzike pocetkom 80-ih u Americi.

Pochetkom osamdesetih se u Sjedinjenim Drzhavama dogadja eksplozija pop/glam metala. Najuspjeshniji ovakav bend zasigurno je bio Bon Jovi. Oni su priblizhili metal zvuk shirokim narodnim masama, i najvishe uradili na stvaranju pop- metala....

Jon gotovo nikada nije smatrao svoj bend metal bendom, vec su ih novinari i kriticari svrstavali u ovu grupu zbog njihovog imidza iz 80-ih: duga kosa, sarena odeca (duh osamdesetih)... Bon Jovi je rock bend, koji to treba i da ostane.

 

BON JOVI ce ostati zauvek upamcen kao jedna posbena pojava u rock muzici, oni koji ga ne vole, neka bar ne pljuju po njemu (ovo nije upuceno nikome odavde, ovo je otvorna diskusija zar ne?).

 

Long live rock 'n' roll.

 

biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, odgovori mi na privatnu poruku, ako te ne mrzi. Nudim ti svoju pomoc, znaci imam apsolutno sve od njih. Milion informacija koje skupljam od svoje sedme godine o Bon Joviju, slike, postere, CD-ove, kasete, imam cak i originale, neke demo snimke... Ma ludilo. Malo sam slabija sa snalazenjem oko racunara i zato nisam imala hrabrosti da se upustim u takav poduhvat kao sto je sajt, ali racunaj na mene... Bilo sta sto ti treba. A posto radim kao novinar sigurno ce biti i medijske podrske.

Javi se. biggrin.gifa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh, odgovori mi na privatnu poruku, ako te ne mrzi. Nudim ti svoju pomoc, znaci imam apsolutno sve od njih. Milion informacija koje skupljam od svoje sedme godine o Bon Joviju, slike, postere, CD-ove, kasete, imam cak i originale, neke demo snimke... Ma ludilo. Malo sam slabija sa snalazenjem oko racunara i zato nisam imala hrabrosti da se upustim u takav poduhvat kao sto je sajt, ali racunaj na mene... Bilo sta sto ti treba. A posto radim kao novinar sigurno ce biti i medijske podrske.  

Javi se.  :da:

Upravo ucinjeno!

 

P.S. Hvala na podrsci svim ljubiteljima BJ-a!

smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...