Jump to content

50 Kvltnih Filmova


gruban

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OBAVEZNO! :pivopije: lepa vest da postoji vec nekoliko filmova Fulcia na filmskoj traci koji se cuva u kinoteci,naravno je da su prevedeni...javicu uskoro cim saznam sta cemo sve pustati.

Obvezno 'the Beyond' To mi je jedan od najboljih Fucijevih filmova..

Znate da Dusica Zegarac i Dragan Bjelogrlic igrali u Fulcijevom filmu 'Aenigma" u filmu Dragan igra tinejdzera zrtvu

koji mu se odrubila glava haha! :)

 

Uglavnom se The Beyond smatra njegovim najboljim filmom i taj sam prvi i gledao,kao i Zombi.

Znam da je Romero otac pod zanra,ali Fulcijevi filmovi su mi vizuelno zanimljiviji,slika ,posteri,efekti...sve

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Vecina Russ Meyer-ovih filmova se moze staviti na tu listu ne samo Faster Pussycat...

 

Kad bi morao izabrati samo jedan to bi bio American History X na prvom mjestu mada tu je i Swimming With Sharks odma za njim

 

Oba se bave prilicno kontraverznim temama posebno AHX. Preporucujem svima, obavezno pogledati!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 months later...

Lista kultnih filmova bez Fight Club-a je smejurija :icon_eek:, on pola ovih filmova moze glatko da oduva...

 

Mischief. Mayhem. Soap.

Blade Runner je jos jedan fantastican film, bar su njega imali prisebnosti da ubace.

Edited by Morte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uglavnom se The Beyond smatra njegovim najboljim filmom i taj sam prvi i gledao,kao i Zombi.Znam da je Romero otac pod zanra,ali Fulcijevi filmovi su mi vizuelno zanimljiviji,slika ,posteri,efekti...sve
The beyond jeste dobar, ali ja ipak mislim da je City of the living dead neprevazidjen kao i House by the cemetery. Sto se tice Romera, ne volim ga. Moze on da bude otac zanra koliko hoce, dzaba mu to, jer nejgovi zombiji ne lice na zive mrtvace vec na klovnove. I njegovi filmovi me smaraju samo tako. Izuzev mozda Night of the living dead, mada ni on nije za klanjanje. Mrzelo me je da gledam ovu listu, ali ako tu nema Fulcija onda dzabe sve to. Italijani su tate horrora: Fulci, Argento, Lenzi, Deodato, Bava. Njima nema ravnih. Fulci, istina ima i neke sranje filmove, ali ima pet kultnih a to su tri gore pomenuta plus Zombi the flesheaters i recimo House of clocks. Zvali su ga kasapin italijanskog filma ili nesto tako.. Godfather of gore. Njegove scene klanja, efekti, zombiji iz kojih gamizu crvi su neprevazidjeni. Prvi horror film koji sam gledao je bio House by the cemetery. Tada sam imao svega 8 godina!? Zamislite kakav utisak takav splatter moze ostaviti na osmogodisnjeg klinca. Tada sam sto kaze Aleksandar Radivojevic iz Sok koridora, prodao dusu djavolu filmskog platna.A da. Neko pomenu Aenigmu. Znaci taj film i nije nekog kvaliteta, ali ipak je ubica. Kako mi je bilo milo sto je onom klovnu Bjelogrlicu odrubljena glava :) Inace, film je sniman u Beogradu. To se u filmu ne moze primetiti jer je sve uradjeno da ne izgleda tako. Na neku beogradsku zgradu su stavili natpis ''saint marry's college'' ili nesto tako. Na ulici se nigde ne moze videti kec ili jugo vec sve starni automobili. Ko nije gledao neka obavezno pogleda. Flm je ubica \m/

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...