Jump to content

Koje lekcije staviti na sajt...


Dushan S

Recommended Posts

Ok, sajt mi stoji već duže vreme, a ja nikad da sednem da uradim neku šatro "lessons" sekciju.

Elem, pošto sam ovde proveo najviše vremena post-ujući i odgovarajući na pitanja, palo mi je na pamet da otvorim temu da svi oni koji svraćaju ovde, nezavisno od stepena ličnog poznavanja svog instrumenta ili muzike, daju neke predloge i sugestije, što se tiče sadržaja lekcija.

 

Znači šta je to što bi vi voleli da se tamo nalazi, možda zato i što mislite da tako nešto nije mnogo pominjano na netu, ili jednostavno mislite da bi bila dobra ideja? Hteo bih da izbegnem neke očigledne šablone, tipa, lekcija o alternate pickingu ili vežbe za zagrevanje. Barem meni to izgledaju kao šabloni i nešto što se može naći na hiljadu mesta. Doduše ako se više vas složi da su (lupam) vežbe za zagrevanje super ideja, onda ću promeniti mišljenje.

Lekcije se ne moraju ticati direktno samo sviranja instrumenta u smislu tehnike. Mogu to biti stvari koje se odnose uopštenije na bavljenje muzikom, tipa, kako prevazići "stagefright" ili kako urediti međuljudske odnose u bendu ili nešto sasvim drugo. Znači da ima neke veze sa delatnošću muzikanta sa bilo kog aspekta.

 

Takođe, pošto je sajt na engleskom, i to bi bilo na engleskom, pa da čujem šta misle ljudi, da li je ok ili mislite da ima puno ljudi kojima bi to bilo teško da prate?

 

Naravno, ako nekom padne na pamet da postoji nešto što bi trebalo da imam na sajtu a nije mi palo na pamet nek pomene, samo napred. Samo imajte u vidu da ne bih da pravim klasičan shred sajt koji liči na sedam miliona drugih, i da postavljam sebe snimljenog internet kamericom kako sviram alternate picking na 4543bpm, i ostala pokazivanja koliko mi je velika kita... biggrin.gif Tako da ako vam pada na pamet nešto što bi bilo zanimljivo ili zabavno, a da je vezano za gitaru, samo napred! icon_da.gif

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bilo bi dobro da uzmes neku svoju pesmu kao "i can´t believe" ili "arrhytmia kiss" i da analiziras tj. da napises zasto radis to sto radis icon_smile.gif.

 

Mogu to biti stvari koje se odnose uopštenije na bavljenje muzikom, tipa, kako prevazići "stagefright" ili kako urediti međuljudske odnose u bendu ili nešto sasvim drugo. Znači da ima neke veze sa delatnošću muzikanta sa bilo kog aspekta.

Ajd napisi nesto o "medjuljudskim odnosima" u bendu i dobices nobelovu nagradu. icon_rockdevil.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakve medjuludske odnose, to moze da bude potpuno individualna stvar. Meni su najvise pomogli saveti Troy Stetine, iako lik uopste nije ni napisao nista o samoj tehnici. Uglavnom je to prica o pronalazenju sebe i nekoj muzici, i nacinu na koji treba vezbati, koliko i kada i zasto. To mi je mnogo vaznije od recimo neke tamo tehnicke vezbice.

Mada ako vec stavljas vezbice (bilo koje vrste), potrudi se da napravis lekciju tako da istovremeno uci efektivno i teoriju muzike, a da bude zanimljiva. Uvek objasni zasto se nesto svira BAS TAKO, imajuci u vidu intervale, akorde i skale.

Nije lose napraviti par snimaka kamericom, i od toga da 60 posto budu neke ektra brze sreding vezbice, jer onda dokazujes ljudima da si vredan slusanja ( neko kapira i na ovaj nacin laugh.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakve medjuludske odnose, to moze da bude potpuno individualna stvar...

Evo ga ovaj genije opet... covek ima priliku da nam napise nesto nesvakidasnje, nesto neobicno u vezi sviranja, bivanja u bendu a ti bi nesto sto mozes da nadjes u svakoj drugoj video skoli gitare... wallbash.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Arpeggio Zeeeezanje? icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif 'Ajde skidam ga, sad ću da vidim o čemu se radi.

Fuck, retard kakav jesam tek sad vidim da je 9.75Mb. To je ionako bio PowerTab Pro file (44Kb) koji sam ja mofo PDF-isao no.gif .

Edited by Dersu Uzala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala vi svima na odgovorima prvo... icon_wink.gif

 

Elem, ajmo redom...

 

Bilo bi dobro da uzmes neku svoju pesmu kao "i can´t believe" ili "arrhytmia kiss" i da analiziras tj. da napises zasto radis to sto radis icon_smile.gif.
Pa pazi, mislim da bi bilo malo egomanično. Jesam dobio poneku molbu da li mogu napraviti tabove za tu i Mars Transit, ali malo mi izgleda u fazonu nekih drugih gitarista koji imaju šarene sajtove sa velikim slikama i do jaja su... Ako me razumeš icon_smile.gif Možda ako jednog dana izađe neki solo album, pa postoji nekih 456 ljudi koje to interesuje, ovako mislim da bi bilo pogrešno shvaćeno. Možda ako misliš da postoji neki interesantan momenat u pesmama koji ti nije jasno kako je odsviran, pa samo to, mada mislim da nemam nigde nekih besnih glista, uvek više tripujem da pesma bude ok kao pesma a ne koje ću licks da upotrebim da bude dojajan shredding.

 

Ajd napisi nesto o "medjuljudskim odnosima" u bendu i dobices nobelovu nagradu. icon_rockdevil.gif

I meni ovo zvuci kao extra zanimljiva i originalna ideja za pisanje... Ja sam za sto vise ovoga. icon_biggrin.gif
Da budem fer pa vas obojcu citiram

icon_mrgreen.gif

Elem, ovo je korisno, e sad ako neko od vas može još da mi precizira tipa, šta mislite da su za vas najočigledniji problemi, to bi pomoglo kako da se usmerim.

 

Jaaaooooooo daaaaaaj neeeeštoooo zaaaaa legaaatoooooooo i sweeeeeeeeep u pičku materinu, smeju mi se ljudi što svaki ton okidam.
Ima jako mnogo ovakvih vežbi svuda po netu... Ako možeš ovo precizirati, znači ŠTA ti je konkretno problem, i zašto ti vežbe koje znaš ne pomažu, pa bih ja možda mogao da customizujem nekke 2 3 vežbe koje bi to rešavale.

 

Neke skale... al' laganije po mogucstvu (blues).
Isto što sam rekao i Sharkey-u... Ovoga ima ko govana po netu. Znači ako nešto ne možeš da nađeš, ili misliš da postoji nešto što ti nije dobro objašnjeno u svim online lekcijama koje si video, pa da razmislim u čemu je vic. Ovako, samo ću ponavljati nešto što može da se nađe u sto knjiga i na 100 sajtova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma kakve medjuludske odnose, to moze da bude potpuno individualna stvar. Meni su najvise pomogli saveti Troy Stetine, iako lik uopste nije ni napisao nista o samoj tehnici. Uglavnom je to prica o pronalazenju sebe i nekoj muzici, i nacinu na koji treba vezbati, koliko i kada i zasto. To mi je mnogo vaznije od recimo neke tamo tehnicke vezbice.

On ima kul knjige. Sajt je ipak ograničena forma, i to su parčići mudrosti... Znači mene interesuju neki konkretni problemi koje recimo ti ili bilo ko drugi ima sa sviranjem, ako imaš, ili šta vas zbunjuje itd. Pa više da to budu kratki komadi koji mogu upaliti lampicu nekom u glavi. Neću praviti ogromnu biblioteku lekcija.

 

Mada ako vec stavljas vezbice (bilo koje vrste), potrudi se da napravis lekciju tako da istovremeno uci efektivno i teoriju muzike, a da bude zanimljiva. Uvek objasni zasto se nesto svira BAS TAKO, imajuci u vidu intervale, akorde i skale.
Slažem se, naravno, to je suština.

 

Nije lose napraviti par snimaka kamericom, i od toga da 60 posto budu neke ektra brze sreding vezbice, jer onda dokazujes ljudima da si vredan slusanja ( neko kapira i na ovaj nacin laugh.gif
Hahahah laugh.gif Pa čuj, opet se vraćamo na klasičnu formu shred sajta na kome Joe N. Paparozza Gulianni superbrzi gitarista preko web kamerice sebe snima kako shredduje, iza njega se vidi ormar iz kog ispadaju prljave čarape i Line6 POD, a u pozadini plače gladna beba icon_smile.gif

Nekako bih ja bez toga, ili i kad bude sačekaće na neku dobru ideju šta to da se snimi a da ima veze, i da se ponovo setim kako da sviram... icon_smile.gif Jer u poslednje vreme jedva uzimam gitaru u ruke silom prilika, treba završiti album, a to je više vezano za sve drugo samo ne gitare, zahrđao sam biggrin.gifmusik19.gif

 

pored svih tih vezbica dobro bi dosao

neki koristan savet o snimanju ...

a posto si ti lepo obradio dosta toga

na forumu mogao bi sve to da spakujes

na svoj sajt ... znas ono pitanje pa odgovor

Okej, imaš li neku konkretnu ideju, šta te zanima..?

 

 

Znači jednostavno ljudi, umesto da odgovorim nekom na pitanje ovde na forumu, ja napišem kratak članak kad uzmognem, i to postane deo sajta... Znači u neku ruku svi koji žele učestvuju u oblikovanju. I ponovo da naglasim, želim da to bude nešto što zasita praktično pomaže a i ako je interesantno još bolje, da ne ponavljam stvari koje je lako naći svuda. Mislim, naravno danas toliko ima toga na netu da je moguće sve naći svuda, ali opet, kapirate.

I jel vam frka za engleski, da pišem na engleskom odmah ili da postoji Serbian varijanta prvo pa da posle prevodim?

 

I samo navalite sa idejama, super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da budem fer pa vas obojcu citiram

 

Elem, ovo je korisno, e sad ako neko od vas može još da mi precizira tipa, šta mislite da su za vas najočigledniji problemi, to bi pomoglo kako da se usmerim.

 

 

Pa,na primer,kako da civilizujem bubnjara? icon_smile.gificon_smile.gif

ma uopste kako da bude bolja atmosfera u bendu,a ne da moram da teram clanove da vezbaju i da se ne zajebavaju.Ma sa toliko iskustva moyes sigurno neku pametnu napisati o toj temi,i koje si ti probleme imao sa bendom itd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada smo vec kod toga...

 

http://www.cyrillepizzera.com/lessons_03.html

 

Toplo preporucujem obradu pesme Circles od Satrianija

 

Jebeni metak.

icon_smile.gificon_smile.gif Do jaja, eto, to je objašnjenje. Mada doduše ne znam šta ti je ona riba skrivila, ako ništa drugo Ron Thal joj je Producer.

 

Pa,na primer,kako da civilizujem bubnjara? icon_smile.gif icon_smile.gif

ma uopste kako da bude bolja atmosfera u bendu,a ne da moram da teram clanove da vezbaju i da se ne zajebavaju.Ma sa toliko iskustva moyes sigurno neku pametnu napisati o toj temi,i koje si ti probleme imao sa bendom itd..

Dobro ovo očigledno ima već dva glasa, znači biće i nešto na tu temu biggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest ron jeremi

Da,stvarno. Kako naterati ritam sekciju(basista i bubnjar) da ne jedu previse govna,da mnogo vise vezbaju i da se ne trpaju bendovima ko svinje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

icon_smile.gificon_smile.gif Do jaja, eto, to je objašnjenje. Mada doduše ne znam šta ti je ona riba skrivila, ako ništa drugo Ron Thal joj je Producer.

 

Nije mi nista skrivila samo mi je smesna icon_smile.gif ...inace digao sam ja ruke od Bumblefoot-a...poceo je da se ponasa kao n00b no.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,stvarno. Kako naterati ritam sekciju(basista i bubnjar) da ne jedu previse govna,da mnogo vise vezbaju i da se ne trpaju bendovima ko svinje?

Pa pazi to je specifičan slučaj kod nas... icon_smile.gif Mislim, bubnjari su deficitarni pa vole da sviraju sa 5 bendova sve u nadi da će tako biti više šanse da nešto postignu u muzici, što u praksi baš i ne ide tako. icon_wink.gif

 

Nije mi nista skrivila samo mi je smesna icon_smile.gif ...inace digao sam ja ruke od Bumblefoot-a...poceo je da se ponasa kao n00b

Ma svaka tebi čast kad te ne mrzi da toliko sediš na netu i browse-uješ sve te likove... Bar sad znam kome da se obratim kad mi trebaju informacije o gitarskim sajtovima... musik19.gifbiggrin.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pazi ovako, sve je pocelo sa onom tvojom recenicom sa prljavim carapama i bebom koja place icon_smile.gif ...kada sam to procitao odmah sam se fleshovao i otisao na Tjirilov sajt da vidim sta ima novo...najveca nagrada je usledila u direktorijumu "links" ...i posle kada sam otisao na myspace vrlo lako sam dolazio do veoma fenomenalnih likova icon_smile.gif ...jer se takvi "ljudi" uglavnom medjusobno podrzavaju i hvale...smejao sam se sa ortakom do jutra icon_smile.gificon_smile.gificon_smile.gif

 

Evo jednog od najvecih kraljeva lo-fi kvazi blues underground scene...

 

http://profile.myspace.com/index.cfm?fusea...iendid=53792676

Edited by Marty F

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ dushan

I jel vam frka za engleski, da pišem na engleskom odmah ili da postoji Serbian varijanta prvo pa da posle prevodim?

Generalno mislim da bi se tako lakse tumacilo icon_da.gif

@ Marty

A evo i njegove drugarice...

http://www.alexavetere.com/

Riba ima 11 gitara wallbash.gifwallbash.gifwallbash.gif

edit

predlazem otvaranje teme: Marty-jevi linkovi icon_cool.gif

Edited by blackbite

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...