Jump to content

Teretana & sve što uz to ide


Tatyannahhh

Masa ili definicija?  

62 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Razmišljam o dodacima ishrani u vidu tableta, jer idem u teretanu svaki dan, a rezultati su slabo vidljivi, jer sam vegetarijanac. Kakva su vaša isukstva sa veštačikm dodacima?

Pivski kvasac u tabletama ili prahu, aminokiselinski kompleks Reborn (valjda ga jos prave), sojin protein (proveri ipak na netu, bilo je nekih istrazivanja o stetnosti soje...), dekstroza/grozdjani secer/glukoza, (ako pijes mleko) sto vise mleka, surutka u prahu, Belvit F (specijalno za zene), Belvit W, cist protein surutke (whey protein) je najefikasniji sto se tice mase, takodje je veoma zdrav...

To su neki od suplemenata koje mozes da potrazis, a koji povoljno uticu na povecanje misicne mase i opste telesne tezine i energiju u toku treninga i uopste, a za koje mislim da nijedan doktor nece reci da su stetni :D E sad, ako hoces vece rezultate, hemija od kreatina pa navise ;) Mozda Biomed ? :)

Od vitamina, minerala i oligoelemenata zna se sta ide, ali cu posebno naglasiti kompleks vitamina B i cink. Izbegavaj vestacke zasladjivace i sumece tablete...

Ako hoces da se ugojis, a ne jedes meso (uzmi bar tunjevinu :rolleyes:) , samo krompir, pirinac, pasulj, kikiriki i sl. Ono, kvalitetne biljne proteine.

Jedan citat: "Namirnice koje sadrže 8-10 esencijalnih aminokiselina u adekvatnom odnosu, tj. kompletne proteine, su jaja, mleko, meso (namirnice životinjskog porekla) i soja (namirnica biljnog porekla).

Ostale namirnice ne sadrže dovoljan broj aminokiselina, ali njihovim kombinovanjem dobija se kompletan sastav aminokiselina.

Ovo kombinovanje je značajno kod vegeterijanske ishrane gde se isključivo konzumiraju namirnice biljnog porekla koje nemaju kompletan aminokiselinski sastav. Inače ovakve namirnice obezbeđuju samo kvantitet, tj. zadovoljavaju potrebe u azotu (nekompletni proteini)..."

Tih 10 esencijalnih aminokiselina imas npr. u proizvodu Belvit S (pivski kvasac).

 

Pogresno je vezbati svaki dan, mislis li da je 1 dan dovoljan da ti se oporave misici, ali i ceo organizam, od stresa koji prouzrokuje trening? U bodybuildingu vazi pravilo (odnosi se na ucestalost treninga):manje je vise. Znaci, 3 put sedmicno je vise nego dovoljno...

 

Inace, zavidim ti sto si vegetarijanka :da:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

LJudi, sabijajte se od hasa, i to mleko, ako imate mogucnost, rokajte banane i plazmu i skuvajte jaja pa kad ih oljustite odvojte belance i to udrite...

 

I bar 1l mleka, ako ne i dva, pa da vis sto nece da krene...

 

 

Ima i ona fora za sejk , pije se na dan odmora posle svakog obroka...

 

1 casa mleka, sipas kasiku meda - supenu, jaje umutis zivo (samo ne preporucujem ovo jer moze da se potkaci salmonela, a onda smrsas 20 kila i nadas se najboljem), i na kraju pojedes bananu.

 

Znaci 3* takav koktel posle svakog obroka i jebanje keve, dobijes par kg mase za nedelju dana, ili 2...

 

E sad tu se kao varijacija na temu mogu uvesti i kuvana jaja mesto zivih...

 

I da... nemojte to da pijete van trenaznog procesa... PODGOJICETE SE...

 

Ja sam uzimao jednu nedelju... Bilo je to ukupno tri dana uzimanja i bogami radilo je...

 

Srecno s tim ako pokusate, ako ne who cares, srecno svejedno...

 

:pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej, to mnogo podseca na "koktel" koji sam ja obicavao da pravim :bigblue: Sastojci su: mleko, med, banane i cimet. Posle jednog kucnog treninga krenem da preturam po gajbi i nadjem navedene stvari. Izgnjecim 2-3 banane, pomesam sa medom, prelijem mlekom i pospem cimetom i...bomba ! To je prva pomoc, a posle pola sata jedem normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zn'chi pala sam u nesvest kad mi je ponudio drug moje drugarice na nekom pesacenju bilderski gel koji kosta 300 kinti! Nisam mogla da pojedem nesto sto je u pakovanju kesice za step sokic a kosta ko DVE PLJESKAVICE :) :) :)

 

Koja je ta taeretana lozana. Ko zene kad krenu o frizerima i o nadogradnji noktiju sa tri vrste gela :)

 

hahahha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zn'chi pala sam u nesvest kad mi je ponudio drug moje drugarice na nekom pesacenju bilderski gel koji kosta 300 kinti! Nisam mogla da pojedem nesto sto je u pakovanju kesice za step sokic a kosta ko DVE PLJESKAVICE :) :) :)

 

Koja je ta taeretana lozana. Ko zene kad krenu o frizerima i o nadogradnji noktiju sa tri vrste gela :)

 

hahahha

 

Lozana je ako koristis takvo djubre, razne kreatine, steroide i ostale zdrave napitke. Cak ni jaca ishrana nije potrebna sem ako ne izgledas ko Glad. :udri:

 

(to kazem ja sa 191cm i 105 kila, al dobro ajde :) )

 

Ja radim normalno, bez icega, tri puta nedeljno pa opet napredujem brzo :red:

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Je sam se ugojio dve- tri kile i to za dve nedelje neaktivnosti...

 

A ne govorim o salu...

 

I sad nastavio da idem i kul..

 

Po default-u od 101 do 111 kila mu je ekstra. Zavisi sta voli..

 

Zn'chi pala sam u nesvest kad mi je ponudio drug moje drugarice na nekom pesacenju bilderski gel koji kosta 300 kinti! Nisam mogla da pojedem nesto sto je u pakovanju kesice za step sokic a kosta ko DVE PLJESKAVICE :) :) :)

 

Koja je ta taeretana lozana. Ko zene kad krenu o frizerima i o nadogradnji noktiju sa tri vrste gela :)

 

hahahha

 

 

Kako ne razumes jednostavne stvari?!! Ljudi uvek pricaju o onome sto ih ispunjava i sa cime ili za cime provode mnogo vremena. Bilo da je to teretana, frizer, pasmina, macka, beba, dete, .....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam pauzu od oko 8 meseci zbog povrede ramena, kada sam krenuo ponovo jedva sam radio bendz sa 35kg.

Za 2 meseca sam sa 76kg dosao na 80kg (bez sala), bendz digao sa 35 na 80kg kao i ostale vezbe.

Zivela hemija! :) :) :)

Ajd da vidimo koliko ce da ode sad kad sam zavrsio sa turom. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li muskarci imaju pravo kad se vade sto ne vezbaju na prekomernu tezinu? Da li je tacno 'ne mogu da vezbam kad imam 30kg viska'? Ima li smisla bilo sta raditi pre skidanja kg i ako ne, koliko to kg viska treba najvise imati da bi moglo da se vezba?

 

P.S. na nekom nasem fitness i bodybuilding forumu sam procitala da se ne mrsavi vezbanjem tj da ti mozes imati i zakon plocice ali one ce biti ususkane ispod sala dok ne prestanes da jedes i to je rekla devojka trener diplomac DIFa :confused: to mi je malo cudno jer znam da kad vezbam trbusnjake i isto jedem da mi se salo makar malo smanji.

Edited by Double Fire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Since i never had a problem with it , ne bih znao da ti kazem..

 

Mislim da definitivno treba voziti bajs ili trcati, a cuo sam i da treba imati jak dorucak a ostale obroke slabije radi ubrzavanja metabolizma...

 

Posto ja cim otvorim oci pocnem da spremam dorucak, mogu da ti potvrsim da je na mom slucaju tako, sad.. Who knows???

 

Nikad nisam imao problema sa salcetom, obicno i ne jedem bogzna kako masnu hranu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pohvalno, al udri dok mozes... Sad probaj malko da iskuliras hemiju i nastavis samo sa fizikom...

:pivopije:

Ma zezam se, uzeo sam samo kreatin i onu najmanju koficu sa proteinom od 800grama.

To mu dodje tura za 20-tak dana..

Ali da znas da se lakse trenira, sad sam ko baba. :D

 

Da li muskarci imaju pravo kad se vade sto ne vezbaju na prekomernu tezinu? Da li je tacno 'ne mogu da vezbam kad imam 30kg viska'? Ima li smisla bilo sta raditi pre skidanja kg i ako ne, koliko to kg viska treba najvise imati da bi moglo da se vezba?

 

P.S. na nekom nasem fitness i bodybuilding forumu sam procitala da se ne mrsavi vezbanjem tj da ti mozes imati i zakon plocice ali one ce biti ususkane ispod sala dok ne prestanes da jedes i to je rekla devojka trener diplomac DIFa :confused: to mi je malo cudno jer znam da kad vezbam trbusnjake i isto jedem da mi se salo makar malo smanji.

Uvek mozes da vezbas, ne bitno da li si debeo ili mrsav.

Vezbanjem DEFINISES misice (mislim mrsavis ali ne tliko), a fitnesom, trcanjem, sportom sagorevas masne naslage.

Salo ti se smanji jer ga zategnes vezbanjem, ali ako hoces da ti se bas vide "plocice" moras skinuti "pojas" sa stomaka i oko struka. :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman je krenulo da mi ide kako treba,tj vratio sam se u neku vrstu ranije forme i najebem opako.Imao sam operaciju i sad ide period od 6 meseci oporavka (znaci tamo do novembra-decembra mi nema teretane)...No dobro malo cu da vozim bajs,da trcim po kraju pa cu kad se oporavim da se vratim...Jbga zivot je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...