Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Ја сам био у 12. БСД, па касније у Лесковцу. :):pivopije:

Која си класа?

Где си прекомандован? Јеси био на Транџи или у Парагову?

јебеш ме у дупе јуначко!!! дај да се ижљубимо брацки! :вопипије: уф, јеботе, чекај да избројим... јун. 2004 :) али нисам сигуран, давно било... ;)

прекомандован сам у БГ, али не смем пуно да причам о томе... :);) били смо на транџи са веверицама првих 15 дана до заклетве а онда после парагово ол д веј. фотка коју сам поставио је снимљена испред скретања за 'пизду' ака 'игралиште 12. БСД' на Транџи. било нас је мало тако да се комплет 12. БСД преселио у парагово :) до тада је тамо био само вод за подршку из краја (ВЗПИК) - спавање са међедима и што би један класић Ђарма рек'о 'вајање у мују и карање у бују'.

знам да су сталне ротације старешина ал дај да ти поменем неке:

командир батаљона мај. Цимбаљевић Деки (он је седео у Парагову)

командир чете кап. Видаковић Гокси (из екипе 2. чете која се са Транџе преселила у Парагвај)

даље за 2. чету задужени подофицири ств. Ђукић Жељко :rockdevil: , ств. Станићевић, ств. Милић, вод. Ђуричанин (овога сигурно ниси упознао Црногорац - лик :) ) зас. Живковић, ств1к. Кукић, ств. Ђурић а његов сајдкик вод. Урошевић!!!! СЕТИО САМ МУ СЕ ПРЕЗИМЕНА ЛАДНО ПОСЛЕ 15 МИНУТА! ЦЕПАО НАС ЈЕ СВАКО ЈУТРО КАДА ЈЕ ВОДИО ФИС. не знам да ли сам некога заборавио. ах, ств. Иван Игор! :роцкдевил:

 

бтв, када сам ја напустио 12. БСД већ је било приче да ће да их расформирају. а 2, 3 месеца по мом одласку су многе старешине отишле на додатне обуке по БГу и осталим центрима.

 

дај бре, причај, која је теби екипа била, где си био (Транја или Парагвај)? како беше прекоманда, симковац, јужни логор...

 

Крв ти јебем, коју си слику ставио у профил. Смејем се већ два минута.

и он је прошао мој пут, прво БСД а онда прекоманда у БГ... :) :) :) фотка је из његовог новог спота који сам гребовао дигиталцем јер је кВлт.

Share this post


Link to post
Share on other sites

јебеш ме у дупе јуначко!!! дај да се ижљубимо брацки! :вопипије: уф, јеботе, чекај да избројим... јун. 2004 :) али нисам сигуран, давно било... ;)

"Ко то иде, ко то гази" :rockdevil:

Септембар 2003.

Иначе, након неколико твојих постова које сам прочитао сам знао да си човек, ево и потврде. :bigblue:

 

прекомандован сам у БГ, али не смем пуно да причам о томе... :);) били смо на транџи са веверицама првих 15 дана до заклетве а онда после парагово ол д веј. фотка коју сам поставио је снимљена испред скретања за 'пизду' ака 'игралиште 12. БСД' на Транџи. било нас је мало тако да се комплет 12. БСД преселио у парагово :) до тада је тамо био само вод за подршку из краја (ВЗПИК) - спавање са међедима и што би један класић Ђарма рек'о 'вајање у мују и карање у бују'.

Везаро. Иначе, са мном је био човек чија је кућа 300 метара од касарне. :) Ја сам до прекоманде био на Транџи, Парагово сам видео само два пута кад смо газили марш на Фрушку. Да, да, тамо су биле минибацачлије. Јеси ли затекао тамо оног ганција што је цимао Парагвајце? А ств-а Кобру (оног што је препузао до шиптарске карауле, побио стражаре, узео им заставу и вратио се на нашу страну)? Онај што стално фура нож од пола метра?

 

знам да су сталне ротације старешина ал дај да ти поменем неке:

командир батаљона мај. Цимбаљевић Деки (он је седео у Парагову)

командир чете кап. Видаковић Гокси (из екипе 2. чете која се са Транџе преселила у Парагвај)

даље за 2. чету задужени подофицири ств. Ђукић Жељко :rockdevil: , ств. Станићевић, ств. Милић, вод. Ђуричанин (овога сигурно ниси упознао Црногорац - лик ) зас. Живковић, ств1к. Кукић, ств. Ђурић а његов сајдкик вод. Урошевић!!!! СЕТИО САМ МУ СЕ ПРЕЗИМЕНА ЛАДНО ПОСЛЕ 15 МИНУТА! ЦЕПАО НАС ЈЕ СВАКО ЈУТРО КАДА ЈЕ ВОДИО ФИС. не знам да ли сам некога заборавио. ах, ств. Иван Игор! :роцкдевил:

Заборавио си шефа на магацин, вIк Ћургуза? Оног што је волео да попије, а и карао је радницу из кантине. :):)

Не помињи пицопевца Уркета, могао је да трчи као коњ. Мени се погодило да сам био први вод, а Урке и Ђурић су ми били старешине. Ђука је краљ, а кад се сетим оног дугачног врата Ивана Игора и сад ми кренеу сузе на очи. Знаш да сма на'ватао новосађанку која је становала у истом улазу у ком је становао Цимба. Тако ти је чекам њу у улазу, а Цимба улази у униформи... :)

 

 

бтв, када сам ја напустио 12. БСД већ је било приче да ће да их расформирају. а 2, 3 месеца по мом одласку су многе старешине отишле на додатне обуке по БГу и осталим центрима.

 

Да, да, била је та прича и раније. Сад има само један батаљон, а ту су и падобранци и остали. Јеби га...

 

дај бре, причај, која је теби екипа била, где си био (Транја или Парагвај)? како беше прекоманда, симковац, јужни логор...

и он је прошао мој пут, прво БСД а онда прекоманда у БГ... :) фотка је из његовог новог спота који сам гребовао дигиталцем јер је кВлт.

Синковац. Два марша од по 36 км, базе, патроле и 35 гађања. :rockdevil: Екипа сјајна, махом људи из Бгд-а, НС-а и генерално, градова. Није било сељачина (они су дошли касније, замисли мог шока кад се у Лесковцу појавио неки Кемал :mad::) ). Могао бих ти три дана причати, знаш и сам како је, али то ћемо једном приликом уз неку мученицу. Не бих да ме 'апсе због одавање војне тајне. :)

Што се Жељка тиче, "Луд и поносан" има сјајан риф. :rockdevil:

 

Е, са, наравно, носио сам Цецу. Јеби га, бејах један од три најкрупнија у класи. :) Иначе, ако ниси гађао из Цеце, пропустио си много. Како је оно добар осећај...

 

Јеси јео гује? :)

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vam komandovao ili mozda sluzio sa vama Ljubisa Sladoje na Paragovu/Trandzi? Znam da je tamo odsluzio vojni rok, pa je ostao kao profi i dogurao do nekog cina. Njegov cale je bio do skora neki opasan budza na Majevici.

Inace moj berber je pre jedno dve godine sluzio na Paragovu. Kaze bilo mu sranje, mnogo bolje mu je bilo dok je sluzio negde dole u Srbiji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не постоји реч бербер у српском језику.

Не, нама је горе на северу Србије било сјајно, а доле на југу је било мање сјајно.

Несам се дружио сас уговорци.

Share this post


Link to post
Share on other sites

АХ ЈЕБЕМ ТИ КВОТ КОЈИ НЕ РАДИ!!!

 

"Ко то иде, ко то гази"

 

:violent: јел си задрж'о беретку? ја имам ОВО из војничких дана.

 

Септембар 2003.

 

мало је фалило да будемо класа!

 

Иначе, након неколико твојих постова које сам прочитао сам знао да си човек, ево и потврде.

 

:)

 

Јеси ли затекао тамо оног ганција што је цимао Парагвајце?

 

пази, овде највероватније мислиш на зајебаног в1к Јовановића који је много добар и готиван лик према војсци + зајебант али генерално треба да иде на неки ејнгр менаџмент програм... други квази цигос (мало је загорео дечко у пути) је вод. или в1к. Вуковић ака Вук који је од Уркета зајебанији на квадрат. Већег и развијенијег лика нисам вид'о. Само мишице богте вид'о. Он нам је на провери када је први кренуо да ради згибове рек'о 'А, не тако к'о пичка - него овааааакооо'. Сви смо радили 'широке иза главе' на провери.

 

А ств-а Кобру (оног што је препузао до шиптарске карауле, побио стражаре, узео им заставу и вратио се на нашу страну)? Онај што стално фура нож од пола метра?

 

Биле су актуелне приче о том лику али сам ја ту причу повез'о са Вуковићем због његове изразите зајебаности и лудила. :)

 

Заборавио си шефа на магацин, вIк Ћургуза? Оног што је волео да попије, а и карао је радницу из кантине.

 

јао, пичка му материна, Ћуки! пази рад, имао ја класића који је једини изгледао као спец. опс. матиријал. каже Ћуки, ајде, да видимо ко је зајебан - али после нема љутиш! јави се Гокси. узме Ћуки запушач од пива и да му нож (сви смо гајили ножекање). каже ајде сад мацо ти бодеш око запушача ножем а ја ћу да ти га брзо мазнем (запушач :) ). пусти Ћуки боцкања 2, 3 - дркне Гоксију шамарчину жешћу и у моменту док га овај гледа као да ће да му јебе матер мазне запушач. Гокси га гледа 1 цели секунд и креће да вија Ћукија по Парагвају целом. а цела чета 'ТО КУМЕ'!

 

Не помињи пицопевца Уркета, могао је да трчи као коњ. Мени се погодило да сам био први вод, а Урке и Ђурић су ми били старешине.

 

што би рекле готичарке тинејџерке, 'овај дан ћу да памтим у животу'. изведе нас Урке на ФИС дан (ништа обука само физичко). сви се нешто сморили знају шта их чека и чувају снагу. прво смо трчали милион кругова, онда нас је извукао из касарне (!) па смо трчали по пропланцима фрушке горе (ко је рек'о да је Војводина равна јебем ли му мајку). Када нас је вратио у Парагово на писту кренули су склекови!!! сва срећа па је падала нека киша све време па нас је то спасло од цркавања (уопште је то лето када сам био било срање време што је нама ишло на руку екстра). ја мислим да је тај дан у дневној заповести био записан као 'кукање и ваљање у блату'.

 

Ђука је краљ

 

Ђука је фаца неопевана, 'ако неко мисли да нисам у праву, нека изађе овде и нека ме удари. немој да мислиш да нећеш да ме удариш, али онда...' :визуелизујеш Ђуку како благо нагиње своју коцкасту главу у страну: Скроз је ОК био али се сећам првих 'отрова' код њега можда и боље од Уркетовог маратона. Диг се, јуришај, лези на плус 30 степени са гас маском. :no::da:

 

а кад се сетим оног дугачног врата Ивана Игора и сад ми кренеу сузе на очи.

 

крену и мени зато што је бог. фаца увек озбиљна - дела, увек неозбиљна.

 

Знаш да сма на'ватао новосађанку која је становала у истом улазу у ком је становао Цимба. Тако ти ја чекам њу у улазу, а Цимба улази у униформи...

 

јел дао наградни излазак у град са преноћиштем да његов специјалац може да прца к'о човек или је испао сиса као што је испао према многима раније?

 

Синковац. Два марша од по 36 км, базе, патроле и 35 гађања. Екипа сјајна, махом људи из Бгд-а, НС-а и генерално, градова. Није било сељачина (они су дошли касније, замисли мог шока кад се у Лесковцу појавио неки Кемал

 

:) Кемал... Код мене је било задртих сељчина кило све са брисањем дупета новинама и промашивањем чучаваца. У принципу готивна ми је била екипа.

Капирам да су правили активности драстично различите за различите класе. Ми смо за време целе обуке имали 4-5 гађања, али смо месец и недељу дана после доласка у војску ишли на 35-45км марш. тачна дужина ће остати непозната пошто смо се 'изгубили'. еј бре, кога они раде. после тога нам је све дошло као зајебанција. било је топло, било је под пуном опремом, били смо неискусне сисе. :) пре марша смо стајали на сунцу на 'пизди' са пуном опремом два сата (без зајебанције) а онда смо кренули узбрдо када се изађе из Парагова. :no: дошли су неки пуковници да прате све то, па је организација била уз курац и док су се они препирали војска се чвари на сунцу.

 

Могао бих ти три дана причати, знаш и сам како је, али то ћемо једном приликом уз неку мученицу. Не бих да ме 'апсе због одавање војне тајне.

 

:пивопије:

 

Што се Жељка тиче, "Луд и поносан" има сјајан риф.

 

слажем се, најјачи је риф када пуца из шмајсера док бежи са оном циганком што му после ували кару. мазн'о је тему из отписаних најбезобразније. :)

 

Е, са, наравно, носио сам Цецу. Јеби га, бејах један од три најкрупнија у класи. Иначе, ако ниси гађао из Цеце, пропустио си много. Како је оно добар осећај...

 

види, то је оно што сам ти рек'о да су 'програмски' другачије осмислили различите класе. ми смо имали патроле и маршеве као добар дан зато што је време било до јаја. уз то је ваљда била спика да војска гледа да се ратосиља неке старе муниције (?) тако да смо сви пуцали из Цецу! К'о није у трипу војске - после Цецу буде! Тукли ми из калаша у СуботицУ по милион пута тог дана и дају нам свима да осетимо Цецу. Партнер у злочину - вој. Борис Нађ - албино наркоман из Земуна. Кажу, децо, будите добри немојте цео реденик. Како је слатко био један фри фор ол за мете на 400м! Тучеш и у своју и у класићеву до тебе и у мету оног класића који ти је дијагонално. :) БТВВ, Нађ Борис се хвалио како је смувао пичку у дискотеци а онда јој мазнуо торбицу и више је није видео. Каже да му после није било јасно због чега је то урадио.

 

Јеси јео гује?

 

Надам се да мислимо на исто! :) Нисам, било је преживљавање за време марша. Морам да ти објасним како је ово ишло. Прво марш од 35-45км у једном смеру на место које се ваљда зове Бегејске Јаме или сл., не могу да се сетим сада. логор је тамо био 5-7 дана, онда марш на супротну страну (то је нешто ситно било 10-15км) ка месту које је у шуми! јебеш ме ако се сада сетим како се зове. тамо је постављен логор у нешто дужем периоду 8-10 дана и тамо је било преживљавање. ми на том месту осим неких фенси травки које могу да се једу и пужева нисмо нашли ни ЈЕБЕНОГ СЛЕПИЋА, д' извинеш. сабласно је место скроз, није било ни птица ни било чега што се може сматрати животињом (осим старешина, наравно). пошто је долазила екипа из ТВ емисије 'Извол'те га' да нас снимају како смо зајебани много - неко од старешина се исцимао па уловио, имам утисак, у радњи неколику зајебану дивљач коју смо показали на телевизор с понос! :) шоу, лудило, шизење, прича кол'ко оћеш... у сваком случају - мени је трећина обуке отишла на тај марш-логор-преживљавање трип. што је кул.

БТВВ, јел су вам репови отпали на оном месту, како се зове... Јебем му, опет Фрушка Гора и шума је у питању... Ми смо бомбе бацали у Суботици, можеш мислити какав је то дан био калаш 3-4 пута, Цеца сви по једном :редфејс:, бомбе па ноћно гађање! :rockdevil:

Edited by LoodeeKooD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vam komandovao ili mozda sluzio sa vama Ljubisa Sladoje na Paragovu/Trandzi? Znam da je tamo odsluzio vojni rok, pa je ostao kao profi i dogurao do nekog cina. Njegov cale je bio do skora neki opasan budza na Majevici.

Inace moj berber je pre jedno dve godine sluzio na Paragovu. Kaze bilo mu sranje, mnogo bolje mu je bilo dok je sluzio negde dole u Srbiji.

Сладоја бих могао да познајем из Парагваја. Колико сам упознат, уопште није било војника по уговору на Транџи. Авај, име без лика ми ништа не значи. Од имена и презимена уговораца ми је једино остао један Ђарма у сећању.

 

Урбан Габор (ово му није уметничко име)

 

16х цм, 1хх кг, ћелав без обрва, изгледа зајебано док не проговори. гласић неки танак-танак-танак са маџарским акцентом (ма шта то значило) у сваком случају пишанија. били смешни ти уговорци у пичку материну, висине од 210 до 140 цм, тежине од 150 до 60 кг. и онако, када их такве постројиш - ки зуби циганчића...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Не ради цитирање, тако да ћу овако, а могуи смајлије да стављам... :)

 

- Задржао беретку, знак и 3 маскирне маје. :):rockdevil:

- На Јовановића сам мислио, он је ове моје карао само тако. Да, Вуковић је Кобра. Јеси вид'о шта човек ради?

- Не сери да је Ћуки продао поново ту фору. :rockdevil: То је урадио једном јунцу који је био пре мене. Иначе, ја сам имао много зајебаних ликова, оно, борилачке вештине, курци, палци, лудаци, вођа навијача (Гробар, знао сам га са Југа).

- Нас је Ђурић тако исцимао једном. Душу сам испустио. Не знам како сам оно издржао. Неко трчање, ап онда смарање са склековима код оног авиона, па велики круг, па ово, па оно. Мада, мени је онај први марш на Фрушку био најгори. Заостао сам пола сата. Мислио сам да ћу умрети. На крају се један старији војник вратио по мене и ортака. Али кад сам набио кондицију до другом марша на Фрушку, онда је било стани Зарићу, полако (јербо сам био на челу колоне)... :)

- Ђука се знао и дружио са одређеним персонама које потражују неки, чак начух да је био и у обезбеђењу истих. ;)

- ОК Иван, али Жиле је био сјајан. Скоро увек пијан, са трбушином и стално нам се обраћао са "Војско..."

- Дао ми је киту, ја наградног видео нисам у НС-у, изласци искључиво до 10. На крају сам се од те новосађанке овајдио за лакши петинг и то је то. Иначе, на првој "двојци" сам гађао поред Уркета (он се као такмичио и ти фазони) и био бољи од њега. Имао сам 168, ваљда. Мислиш да ме предложо за неку награду? Чак је и, ђубре мало што константно пева ону од Мине "Што чекаш више старији си човек" :), просуо причу како је неки његов метак залутао у моју мету.

- Имао сам и ја неке будале, али су то били децембарци. Моја класа је била сјајна, генерално. Кемал је прао дупе и говњиве прсте брисао од врата, па ти види. Због тога је стално чистио ВЦ.

- Ја сам имао та два у НС-у (на Фрушку), неке краће кад смо се петљали по Рупи (преко пута касарне), два по 36 до Међе (стрелиште поред Лесковца) + патроле на бази. На'одо сам се добро. :)

- Што се тиче доживљаја, било их је више у Лесковцу. Једном сам искористио наградно преноћиште и отишао у неки кафић са супер музиком и одрао се као стока. После смо вој. Бојан Дивљан и ја гањали неке Лесковчанке по парку, и на'ватали што је најбитије - неке средњошколке из Грделице. Нисмо јебали, али као да јесмо... Свега је било.

- Јео сам змије у Лесковцу, не као део обуке, већ онако, наватали, водник нам показао како да је "уредимо" и испекли. Није лоше. Ја сам имао скијање. На жалост, пожарао сам 15 дана јербо нису могли да ми нађу скијашке ципеле одговарајуће величине. :)

Нисмо бацали бомбу, није било мед. екипе па нисмо смели. Умало ме није убио рикошетирани метак горе поред Суботице, док сам стражарио...

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Да, Вуковић је Кобра. Јеси вид'о шта човек ради?

 

лудило шизење, парче они' ствари сам вид'о од пандурских специјалаца средином деведесетих када сам тренир'о у 'Безбедности'.

 

- Не сери да је Ћуки продао поново ту фору. :rockdevil: То је урадио једном јунцу који је био пре мене. Иначе, ја сам имао много зајебаних ликова, оно, борилачке вештине, курци, палци, лудаци, вођа навијача (Гробар, знао сам га са Југа).

 

изгледа да то ради само јунској класи! :) у мене није било пуно зајебаних ликова, већ је војска кренула да се осипа. а најгори смо ми 'јунци' пошто зајебани не желе на лето у војску јер не могу да иду на море да буду опасни. :) :) :)

 

- Нас је Ђурић тако исцимао једном. Душу сам испустио. Не знам како сам оно издржао. Неко трчање, ап онда смарање са склековима код оног авиона, па велики круг, па ово, па оно.

 

Ђура је смрад, али је лик јеботе. :) Ортаку: 'Грковићу, што ниси обријан', 'како г. ств. ...', 'ГРКОВИЋУ, ПРЕКИНИ ДА МЕ МАЛТРЕТИРАШ'. 'Грковићу, јел си завршио онај распоред за чету', 'ооооовај...', 'ГРКОВИЋУ, КАЖЕ СЕ НИСАМ!'

 

- Мада, мени је онај први марш на Фрушку био најгори. Заостао сам пола сата. Мислио сам да ћу умрети. На крају се један старији војник вратио по мене и ортака. Али кад сам набио кондицију до другом марша на Фрушку, онда је било стани Зарићу, полако (јербо сам био на челу колоне)... :)

 

Пази, капирам због чега је вама марш на Фрушку био зајебан, вероватно зато што је Транџа сама по себи удаљена од Парагваја неких 3-5км (апроксимативно). А и чуо сам да сте ви по Фрушкој ишли не узбрдицом до оних места где смо ми били него оним вијугавим путем па у пизду материну. Ми смо на Фрушкој имали свакодневно обуку на оном стрмом брду са викендицама где је са друге стране зајебана падина уз и низ коју се ради војник у нападу и одбрани. :) :) :) Имали смо ту локацију а имали смо и Главицу (популарни Главић) али на њега смо ређе ишли. Ближе је ал' стрмије до јаја.

 

- Ђука се знао и дружио са одређеним персонама које потражују неки, чак начух да је био и у обезбеђењу истих. ;)

 

'нам ;) ишле су приче да је Ђука у рату добио чин поручника али да су га деградирали због инцидента. мени је старешина овде у БГ званично био исто 'познати' лик, у касарни где су убили она два несрећника на Топчидеру. имам његов потпис на војној књижици. аутограм.

 

- ОК Иван, али Жиле је био сјајан. Скоро увек пијан, са трбушином и стално нам се обраћао са "Војско..."

 

хаха, како лик има умирујући глас јеботе... њега је стално цимало дете на онај заједнички телефон. 'Сине, јел си пишкио'... :) кома...

 

- Дао ми је киту, ја наградног видео нисам у НС-у, изласци искључиво до 10. На крају сам се од те новосађанке овајдио за лакши петинг и то је то.

 

Види, ти ниси упознао Комара. Дечко је са 18-19 година напустио средњу да би ишао у војску. Паљевина жешћа, издржљив до бола. Он је децембар 2003 тако да га ови твоји са Транџе вероватно знају. Био по такмичењима силним зарадио 2.5 месеца наградног у пичку материну. претерујем али је између месец и месец ипо дана. Наместе старешине кресање наградног целом Децембру због 'инцидента' (пофркали се разводници из Децембра и из Марта). Узме Комар на лицу места дипломе своје које је добио на такмичењима и запали их пред свима на мостићу поред потока на Парагову. Ово куцам због деце која ће да иду у војску и која би требала да знају шта и како.

 

- Иначе, на првој "двојци" сам гађао поред Уркета (он се као такмичио и ти фазони) и био бољи од њега. Имао сам 168, ваљда. Мислиш да ме предложо за неку награду? Чак је и, ђубре мало што константно пева ону од Мине "Што чекаш више старији си човек" :), просуо причу како је неки његов метак залутао у моју мету.

 

Хаха, да... Он је Ђурина школа... Исти су пичка им материна. Дикција, боја гласа, товарење војске - све. На гађању из пиштоља је на показној вежби Ђуки излетела навлака са Тетке јебага. Рек'о ако преживим ово гађање - на коњу сам.

 

- Ја сам имао та два у НС-у (на Фрушку), неке краће кад смо се петљали по Рупи (преко пута касарне), два по 36 до Међе (стрелиште поред Лесковца) + патроле на бази. На'одо сам се добро. :)

 

Верујем да сте маршеве цепали преко лета, јел'? Ово може да буде корисна информација за будућу војску. Јао, ал да ти причам што је патрола преко лета... Око Парагваја је рурално насељено, оно, мештани... Цепа се патрола, угледа се неки чилагер - сви у заклон. Само чујеш - екипа са југа бере шљивке. :) :) :) Оно, натезање гране и кидање плода се чује. И то зелене јебо их ја, сви заглаве пролив.

 

- Што се тиче доживљаја, било их је више у Лесковцу. Једном сам искористио наградно преноћиште и отишао у неки кафић са супер музиком и одрао се као стока. После смо вој. Бојан Дивљан и ја гањали неке Лесковчанке по парку, и на'ватали што је најбитије - неке средњошколке из Грделице. Нисмо јебали, али као да јесмо... Свега је било.

 

Код нас је за анимирање војске био задужен дом за незбринуту децу у Сремској Каменици (15-17год девојчице). У ствари шта курац, овако звучи к'о да је нешто лоше. Биле су две клинке на којима се комплет батаљон изређао у пријавници на Парагову. Коректно то девојчице раде, вероватно испекавши занат на оним первертима чије су штићенице у дому.

 

- Јео сам змије у Лесковцу, не као део обуке, већ онако, наватали, водник нам показао како да је "уредимо" и испекли. Није лоше.

 

Ко пилетина у футроли, јел? :)

 

- Ја сам имао скијање. На жалост, пожарао сам 15 дана јербо нису могли да ми нађу скијашке ципеле одговарајуће величине.

 

хаха, била ова моја екипа која је остала за разводнике на Копу... скијање бато...

 

- Нисмо бацали бомбу, није било мед. екипе па нисмо смели. Умало ме није убио рикошетирани метак горе поред Суботице, док сам стражарио...

 

ух, то је јебено. ја сам у Суботици стражарио са леве стране на најистуренијем месту (практично у равни мета). ови моји шенлуче и таслаче и само видиш како се кроз онај багрем промаља срна. :вуб: када су бомбе у питању, један класић замало да одради пор. и кап. у рову. само видиш, ретард се враћа - сви га питају како је било, а он слеже раменима и оно, кул... чека се 15 мин. да крене наредни и враћају се официри пребледели, ајде као да направимо малу паузу... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

лудило шизење, парче они' ствари сам вид'о од пандурских специјалаца средином деведесетих када сам тренир'о у 'Безбедности'.

Имао сам и у Лесковцу једног ств Кобру. Он је једини из свог вода са Кошара преживео. Исто много зајебан лик, а наравно и он је фурао неки танту од пола метра.

 

изгледа да то ради само јунској класи! :) у мене није било пуно зајебаних ликова, већ је војска кренула да се осипа. а најгори смо ми 'јунци' пошто зајебани не желе на лето у војску јер не могу да иду на море да буду опасни. :) :) :)

Без увреде, али сви причају да међу јунцима има највише кретена.

Ђура је смрад, али је лик јеботе. :) Ортаку: 'Грковићу, што ниси обријан', 'како г. ств. ...', 'ГРКОВИЋУ, ПРЕКИНИ ДА МЕ МАЛТРЕТИРАШ'. 'Грковићу, јел си завршио онај распоред за чету', 'ооооовај...', 'ГРКОВИЋУ, КАЖЕ СЕ НИСАМ!'

Ђура је старији пар година од мене, а изгледа као да има 45. Кад се сетим оне паучине од косе коју је имао... :)

Пази, капирам због чега је вама марш на Фрушку био зајебан, вероватно зато што је Транџа сама по себи удаљена од Парагваја неких 3-5км (апроксимативно). А и чуо сам да сте ви по Фрушкој ишли не узбрдицом до оних места где смо ми били него оним вијугавим путем па у пизду материну. Ми смо на Фрушкој имали свакодневно обуку на оном стрмом брду са викендицама где је са друге стране зајебана падина уз и низ коју се ради војник у нападу и одбрани. :) :) :) Имали смо ту локацију а имали смо и Главицу (популарни Главић) али на њега смо ређе ишли. Ближе је ал' стрмије до јаја.

Ја сам чуо да до Парагваја има 8 км. Да, ми смо ишли тим путићем који помињеш. Ту, на том стрмом брду, сам био два пута и тако сам слатко спавао једно послеподне, онако на трави, да то никада нећу заборавити. ВуО и ВуН је много зајебано радити са Цецом. Иначе, заборавио сам да кажем да сам 10 шута палио експлозив у Лесковцу и да се сваки пешачило неких 6-7 км до неког брда. Једном смо чак и трчали, они фазони пушка поред, пушка изнад главе, душу сам испустио.

 

'нам ;) ишле су приче да је Ђука у рату добио чин поручника али да су га деградирали због инцидента. мени је старешина овде у БГ званично био исто 'познати' лик, у касарни где су убили она два несрећника на Топчидеру. имам његов потпис на војној књижици. аутограм.

Мени је скоро цео старешински кадар из ЛЕ сада у Кобрама.

 

хаха, како лик има умирујући глас јеботе... њега је стално цимало дете на онај заједнички телефон. 'Сине, јел си пишкио'... кома...

:) А Станићко минер и његов комбинезон? Он кад га свукао једном, ми смо се згранули, нема га 20 кила. После нам причали да је нека жешћа срања попушио док је тукао усташе, ваљда неки бојни отров.

 

Види, ти ниси упознао Комара. Дечко је са 18-19 година напустио средњу да би ишао у војску. Паљевина жешћа, издржљив до бола. Он је децембар 2003 тако да га ови твоји са Транџе вероватно знају. Био по такмичењима силним зарадио 2.5 месеца наградног у пичку материну. претерујем али је између месец и месец ипо дана. Наместе старешине кресање наградног целом Децембру због 'инцидента' (пофркали се разводници из Децембра и из Марта). Узме Комар на лицу места дипломе своје које је добио на такмичењима и запали их пред свима на мостићу поред потока на Парагову. Ово куцам због деце која ће да иду у војску и која би требала да знају шта и како.

Причали су ми децембарци о Комару.

 

Хаха, да... Он је Ђурина школа... Исти су пичка им материна. Дикција, боја гласа, товарење војске - све. На гађању из пиштоља је на показној вежби Ђуки излетела навлака са Тетке јебага. Рек'о ако преживим ово гађање - на коњу сам.

Ја сам сва гађања одлично одрадио, осим ноћних јербо ми није ваљао ноћни нишан. Ђука са рамена испаљује тромблонску мину... :) Мени је скоро спао шлем кад у Суботици испаљивао исти. Зујало ми сатима у ушима.

 

Верујем да сте маршеве цепали преко лета, јел'? Ово може да буде корисна информација за будућу војску. Јао, ал да ти причам што је патрола преко лета... Око Парагваја је рурално насељено, оно, мештани... Цепа се патрола, угледа се неки чилагер - сви у заклон. Само чујеш - екипа са југа бере шљивке. Оно, натезање гране и кидање плода се чује. И то зелене јебо их ја, сви заглаве пролив.

Патрола је кад пичиш по вукојебинама изнад Медвеђе. Истина, ја нисам ишао много на базу јербо сам био ћата у Ле. Имао сам једном поручника, сад је капетан, за кога је ПС Свето Писмо. Ако неким случајем завршиш патролу пре предивиђеног времена (5, 6 сати обично), онда блејиш на ливади на једно 300 метара од базе. Кад истекне време тек тада се врћаш. Опет, било је старешина који класиће одведу на ракију и мезте код локалаца.

 

Код нас је за анимирање војске био задужен дом за незбринуту децу у Сремској Каменици (15-17год девојчице). У ствари шта курац, овако звучи к'о да је нешто лоше. Биле су две клинке на којима се комплет батаљон изређао у пријавници на Парагову. Коректно то девојчице раде, вероватно испекавши занат на оним первертима чије су штићенице у дому.

Јој, бре, мени то некако... :cry::cry:

 

Ко пилетина у футроли, јел? :)

Као риба.

хаха, била ова моја екипа која је остала за разводнике на Копу... скијање бато...

Ееее, пожарање бато.

 

ух, то је јебено. ја сам у Суботици стражарио са леве стране на најистуренијем месту (практично у равни мета). ови моји шенлуче и таслаче и само видиш како се кроз онај багрем промаља срна. :вуб: када су бомбе у питању, један класић замало да одради пор. и кап. у рову. само видиш, ретард се враћа - сви га питају како је било, а он слеже раменима и оно, кул... чека се 15 мин. да крене наредни и враћају се официри пребледели, ајде као да направимо малу паузу... :)

Јебем ти дивљач, ја сам се препао једном. Седим на кецу, сумрак, пушим пљуге, кад неко чудо излете из шуме и претрча преко пута. Да сам имао бојеву, пуцао бих.

Јеси видео колико ганџе је било посађено око оних барака где смо спавали? :)

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ја сам сва гађања одлично одрадио, осим ноћних јербо ми није ваљао ноћни нишан. Ђука са рамена испаљује тромблонску мину... icon_smile.gif Мени је скоро спао шлем кад у Суботици испаљивао исти. Зујало ми сатима у ушима.

 

 

 

:) brate... tom nisu sve ovce na broju :)

 

 

 

- Ја сам имао скијање. На жалост, пожарао сам 15 дана јербо нису могли да ми нађу скијашке ципеле одговарајуће величине.

 

 

:) jebo vas quote - cija je ovo izjava? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) brate... tom nisu sve ovce na broju :)

Јеби га, не може свака балавурдија да буде обезбеђење ђенералу. ;)

 

:) jebo vas quote - cija je ovo izjava? :)

Ма, моја бре, ја носим омање чамце на стопалима... Вриштала би од смеха да видиш моје мартине... :)

 

Луди, јеси имао фрку да скочиш са жирафе?

Edited by Аксеаносилас

Share this post


Link to post
Share on other sites

Јеба га, не може свака балавурдија да буде обезбеђење ђенералу. ;)

Ма, моја бре, ја носим омање чамце на стопалима... Вриштала би од смеха да видиш моје мартине... :)

 

 

mislis mogu staviti omanju bebu da spava u martinama? :)

(imam jednog druga kom je tvornica obuce iz Poljske specijalno pravila patike - broj 54, prsti nozni su mu ko moja stopala :) .... a drugi kolega ima broj 48, pa ti vidi.. ako si premasio te brojeve, onda si bruka ziva :) )

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis mogu staviti omanju bebu da spava u martinama? :)

(imam jednog druga kom je tvornica obuce iz Poljske specijalno pravila patike - broj 54, prsti nozni su mu ko moja stopala :) .... a drugi kolega ima broj 48, pa ti vidi.. ako si premasio te brojeve, onda si bruka ziva :) )

 

Не, не, 48,5...

Где да премашим 54, то није нормално :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

:) dobar si.. cijenim da mogu dva puta staviti svoje stopalo u tvoju cipelu.. :)

 

- Нас је Ђурић тако исцимао једном. Душу сам испустио. Не знам како сам оно издржао. Неко трчање, ап онда смарање са склековима код оног авиона, па велики круг, па ово, па оно. Мада, мени је онај први марш на Фрушку био најгори. Заостао сам пола сата. Мислио сам да ћу умрети. На крају се један старији војник вратио по мене и ортака. Али кад сам набио кондицију до другом марша на Фрушку, онда је било стани Зарићу, полако (јербо сам био на челу колоне)...

 

 

pricao mi stari, kad idu na mars, moraju poslati poslije ekipu da pokupi ove `sporije` :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ју бет јор свит лилт џувинајл ес да не рађају сваки дан. мадрфакинг спешл форсис бато.

12. БСД

да имаш година колико и постова - можда би и добио риспект.

него, кажи ми - одакле си родом? ово 'јебеном форуму' указује да си из неког градића по србијици. присутна је та блага ИТ горчина у твом опхођењу.

 

 

Ja nisam kao ti.Ne zelim da sudim tako brzo o ljudima,sto sam mozda na neki nacin vec uradio,samo zelim da ti kazem da ako ti tolko je bitno odakle je neko,koliko ima godina,koliko ima postova na forumu onda bas i nisi dobar covek...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Без увреде, али сви причају да међу јунцима има највише кретена.

 

нан тејкн. на то сам и покушао да укажем... :)

 

Ђура је старији пар година од мене, а изгледа као да има 45. Кад се сетим оне паучине од косе коју је имао... :)

 

сви су они 'ту негде'... јеботе, гледам ову граЦку децу од 3х година и гледам њих који са 2х изгледају као 4х... :)

 

Ја сам чуо да до Парагваја има 8 км.

 

може бити. ваљда од жел. станице у НСу до Сремске Каменице има неких 15ак км...

 

А Станићко минер и његов комбинезон? Он кад га свукао једном, ми смо се згранули, нема га 20 кила.

 

Станићко је смешан као блок цртаћа. Најготивнији ми је био када нам је показивао полигон... Јеботе трчи као лик из цртаћа... :) Ки газела, ки кошута. :)

 

Ђука са рамена испаљује тромблонску мину... :) Мени је скоро спао шлем кад у Суботици испаљивао исти. Зујало ми сатима у ушима.

 

е, заборавио сам да ти кажем - код нас нико неје радео тромблон... :(

 

Јој, бре, мени то некако... :cry:

 

наравно да је :цру: јбт, после тих акција нисам имао никакве дилеме када су у питању 'афере' око сехуалног злостављања деце у тим установама.

 

Јеси видео колико ганџе је било посађено око оних барака где смо спавали? :)

 

то је посадио ПВО који је имао спаваоне иза наших... :)

 

Луди, јеси имао фрку да скочиш са жирафе?

 

нисам. бог ме није дао у снагу ал ме дао у бубреге па сам одма извалио да ако је одрадиш правилно - буде као скок са 1-1.5м висине. додуше јебено убрзање се добија али...

већа фрка ми је била код оне ограде која треба да се прескочи из трка. она која је после 'дубоког снега', или беше пре, не сећам се... у сваком случају, ту сам се увек триповао да ће нога да ми се заглави и да ћу да се поломим као пичка.

 

ручам вечеру јуче касно и сетим се кога сам од старешина заборавио да поменем! ств. Крстича!!! :) :) :)

'Шине, аааааааааааааало, ШИНЕ! Јебачу ти тетку!' Њега је на услужни тел. звала жена а он је увек био 'на терену' :) Јебач неки опасан. Додуше нама је стигао неких месец и 1/2 - два после нашег доласка у војску. Дуго је био на некој обуци тако да њега можда и ниси затекао.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svim gradjanima Srbije poruchujem da mirno spavaju u periodu od 2. marta pa nadalje jer im ja chuvam nebo. Takodje apelujem na sve sudionike Yuma da ne nadlechu Pancevo jer sa ovom zapadnjachkom paranojom kojoj bejah izlozhen posle 11/9 ne garantujem bezbednos' ni civilnim avionima :mrgreen:

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam svake godine odlagao vojni rok zato sto zivim i radim u inostranstvu! Ove godine su mi odgodili samo do 31 jula jer u septembru punim 27 godina! U konzulatu su mi rekli da moram posle da pisem molbu generalstabu da bi mi odgodili na jos godinu dana! Posto vidim da su ovde neki za sluzenje a neki za nesluzenje vojske, reci cu moje misljenje! Ja zivim u Italiji vec 16 godina, ovde sam zavrsio sve skole i radim vec 5 godina u firmi! I verujte mi da NECU ici u vojsku pa makar dosao po mene Draza Mihajlovic! Evo razloga : Ja bi trebao da izgubim posao koji radim vec 5 godina, da izgubim devojku sa kojom hocu da imam porodicu da bi dosao da sluzim jebenu vojsku 6 meseci???? U Srbiji seru vec 3 jebene godine kako ce proci taj jebeni zakon o otkupu vojnog roka http://www.mzd.sr.gov.yu/_cir/novosto.asp?idvesti=1220 !!! Evo tri godine su prosle a o zakonu ni traga ni vida! Hvala dragom Bogu sto sam rodjen u Bosni i imam bosansko Drzavljanstvo! I ako ministarstvo odbrane odbije moj zahtev za odlaganje vojske IMA DE SE ODREKNEM SRPSKOG DRZAVLJANSTVA! Da mozete slobodno da kazete da sam kukavica ili izdajnik ili bilo sta itd itd ali ja svoj zivot i svoju buducnost necu da bacam u kantu za smece zbog jebenih 6 meseci vojske ili 9 jebenih meseci civilne!

 

Byb bye Srbijo

Share this post


Link to post
Share on other sites

:confused:

E moj Ivane, sve mora da ti se crta, ba!!!

Odoh na odsluzhenje vojnog roka 2. marta (a aluzija je da sam PVO u Pancevu)...

 

Ja sam svake godine odlagao vojni rok zato sto zivim i radim u inostranstvu! Ove godine su mi odgodili samo do 31 jula jer u septembru punim 27 godina! U konzulatu su mi rekli da moram posle da pisem molbu generalstabu da bi mi odgodili na jos godinu dana! Posto vidim da su ovde neki za sluzenje a neki za nesluzenje vojske, reci cu moje misljenje! Ja zivim u Italiji vec 16 godina, ovde sam zavrsio sve skole i radim vec 5 godina u firmi! I verujte mi da NECU ici u vojsku pa makar dosao po mene Draza Mihajlovic! Evo razloga : Ja bi trebao da izgubim posao koji radim vec 5 godina, da izgubim devojku sa kojom hocu da imam porodicu da bi dosao da sluzim jebenu vojsku 6 meseci???? U Srbiji seru vec 3 jebene godine kako ce proci taj jebeni zakon o otkupu vojnog roka http://www.mzd.sr.gov.yu/_cir/novosto.asp?idvesti=1220 !!! Evo tri godine su prosle a o zakonu ni traga ni vida! Hvala dragom Bogu sto sam rodjen u Bosni i imam bosansko Drzavljanstvo! I ako ministarstvo odbrane odbije moj zahtev za odlaganje vojske IMA DE SE ODREKNEM SRPSKOG DRZAVLJANSTVA! Da mozete slobodno da kazete da sam kukavica ili izdajnik ili bilo sta itd itd ali ja svoj zivot i svoju buducnost necu da bacam u kantu za smece zbog jebenih 6 meseci vojske ili 9 jebenih meseci civilne!

Byb bye Srbijo

Pa ja stvarno ne vidim chemu tolika drama. Napumpaj neku zhabarku i dobij italijansko drzhavljanstvo. U krajnjem zar u BiH nije ukinuto sluzhenje u c(ij)elosti...

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...