Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Naravno. Evo ja sam u tom fazonu. Obzirom da nemam puno istomisljenika, u fazonu sam da ce priroda pobiti luzere. Opet, obzirom da nisam luzer, presao sam na pobednicku stranu.

 

90% ljudih mladjih od mene, koje znam, nisu ucestvovali ni u kakvoj otadzbinskoj akciji. Oruzanoj. Ergo, fuck off.

 

Znaci svi su gubitnici koji nisu ostvarili nesto kao i ti?Pa ti pricas kao moj komsija,koji je toliko prso od tih istih gluposti koje ti lupas da je u stanju glavu da ti otkine ako ga prekines u pola recenice.Ti imas gadan problem sa prepoznavanjem sebe,ti se najbolje izoluj negde,bolje i za tebe i za tvoju okolinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Staljine,dječače, hajde izvadi Dersuove postove, prouči materiju pa će ti bljesnuti pred očima :D Taj je, inače, jedan opasan strani plaćenik i domaći izdajnik.

A ti,relikte iz bolje prošlosti- da probaš sa malo manje komplikovanim rečenicama? Ovi Kuretovi indijanci ne znaju šta je Dubrovnik :lol:

Edited by still i'm sad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hah!

Ti si prochitao ono chega si se plashio da chu da kazhem, a ne ono shto sam rekao.

Niko ti nije rekao da zhivish bedno, nego da je bedno prdeti o vele-Srbstvu a sutradan da nekom (iz oficirskog kora) opet dune da nas jebe oko Kosova i da tvoja jedinica mora da bude tamo ti bi mogao samo grievance da prilozhish i da ti to ode u dosije. Dakle, nishta.Glede Varga, ne morash da ga branish b'a. Vech je otish'o. I jeste, lekari su nam govno.

 

Btw., vishe nisam u Engleskoj nego u bivshem SSSR na koji se (koliko sam video, mozda opet neka zajebancija?) takodje lozhish. Bespotrebno. Try living here for a change.

 

Ja se ne plasim niceg, pogotovu ovako, sta, najebao sam? Sto se tice 'bede' rekao si mi da sam se jeftino prodao, ili stosta, u istoj recenici vezanoj za, na neki nacin, zivot.. Konstatacija da je 'bedno prdeti dok nas ovi jebu, i ide mi na dosije' je smesno - pa sta i da ode (to je najsmesnije sto se moze i desiti, pre ce biti vojni sud i zatvor)? I na kraju krajeva, toliko ima scenarija koji bi se mogli desiti, i otkud ti samo pade podnosenje zalbe? :zeleni:

Uglavnom, napisah paragraf citav, da bi me sad ti kao zajebao, a opet ne znaju sve cinjenice... Sa druge strane, u oruzanim snagama SAD ima MNOGO nasih, iz raznoraznih razloga, i svako ima svoju ulogu, ali najpre, zna ODAKLE je dosao - one sto ja znam razmisljaju, ako ne kao i ja, vrlo slicno meni, i jos nisam upoznao defektora ili izdajnika, iako pretpostavljam da ih ima dosta, no to su vec Obavestajne sluzbe i velike (sitne) pare... ali vise ih ima sad u Srbiji i neometano rade i zive (javno, cak su neki postali i politicari), nego preko, samo za vasu informaciju.. ;)

 

To je to za sad, sto se tice Varga, nepravedno je optuzen, bio on zaista slab ili ne - poneo si se u fazonu 'ja sam bre razbijao, a ti si picHka' a ja kazem tebi sto sam rekao i Kalifu - kad prodjes nesto sto je ovde poznato kao BUD/S i ceo aranzman, onda si kvalifokovan da znas ko je zaista slab a ko nije, u kontextu da imas taj autoritet. Naravno, pricamo o nemanju slabih karika u masineriji, ali to ne znaci da je ta karika potpuno nepotrebna... da se ne ponavljam! :zeleni:

 

Ono za Englesku sam samo po istom tvom postupku - kao primer - i eto vidis, sad si u Federaciji negde, cisto iz poredjenja, cinjenice neggeru... ;) Inace, sto se tice RF i njene sfere, pa naravno da podrzavam, ljudi su u pravu, i opet, kakve to veze ima sa mojim izborom? Nece sve da bude po 'mom', ali imam i ja pogled na svet, i da ne idemo u poverljive podatke, ja smatram Medvedeva i za mog preCednika - bilo bi najbolje da se Srbija pripoji ZND-u/RF-ji i da zavrsimo ovo zajebavanje, jer nije apelovala na clanstvo u SAD-u dosad, kad vec ne moze sama i na svome a u svetu postoji mnogo jebaca! :da: Uzgred, mnogo mi se svidja nomenklatura vlasti u RF, sve 'bivsi' clanovi KGB-a, i treba tako, sposobni i odlucni ljudi koji znaju sve...

 

Ban necu izdavati, jer smatram da nisi tinejdzer/balavac koji je dosao na forum da vredja i spamuje, imas stosta i ti da kazes, samo ne razumem iznanadan napad, barem ne na onaj nacin, sa uvredjujucim tonom... Zakljucak, pretpostavljam da imas neki komplex mozda, sta ja znam, pa ti je krivo ili jednostavno volis da 'kreses' ljude, ali to je ionako offtopik.. :)

 

Odosmo u teski oftopik, ja se israo pola strane, uglavnom, nije svako za vojsku, ono sta ja nikako ne podrzavam je blacenje iste i neosnovane prigovore (kao sto je i bilo na ranijim stranicama kroz prizmu uvreda), ostalo su sitnice (barem u kontextu ovom). :zeleni:

 

 

P.S. Nisam rekao i ne znam dal su nasi lekari govno, u pitanju je standard komisije za regrutaciju, ili kako se vec zove... ali to je druga i zalosna prica (u kontextu raspada sistema kod nas).

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad prodjes nesto sto je ovde poznato kao BUD/S i ceo aranzman

 

U Titovoj JNA, onoj koju zdusno mrzite i gadite je se, sve specijalne jedinice su imale 'ceo aranzman'. Ukljucujuci i neku bazicni podvodni trening. Skakanje iz aviona sa i bez padobrana (salim se za ovo bez), borilacke vestine, izdrzljivost, gladovanje na terenu, snalazenje bez opreme, te fore. E sad u zavisnosti od toga koji ti je VES (Vojnoevidencijska sluzba) tojest kojoj specificno jedinici pripadas i u kom sastavu, trening je specifiziran (ako je to uopste rec). Prednji odred i ceta za intervenciju su pored sve bede imali jos svoj dodatni trening za instant odziv protiv spoljnjeg agresora (pod punom ratnom spremom naravno, to je iskakanje/uskakanje iz bilo kog vida transporta zemlja/voda/vazduh po granici i dalje u neprijateljsku pozadinu) i trening (ceta za intervenciju) za kojekakve akcije uzrokovane civilnom stanovnistvu useld elementarnih nepogoda i katastrofa (gasenje vatre u urbanim sredinama i sumama i gorama, zemljotresi, pad meteora iz svemira :rolleyes: i slicne paranoje). Imati u vidu da mi nismo imali americku fensi smensi laganu opremu, nego brate rusku i domacu gvozdjuriju.

 

Sto se mene tice, ja sam u askaru otisao kao vec veoma afirmisani juniorski sportista u nekoliko disciplina, znaci top forma. Vratio sam se kao Rambo (i to ne Amadeus). Nasi treninzi su za razliku od americkih SEAL-ova trajali ceo dan. Od 7 ujutru do sedam uvece 'na poligonu'. I svake noci uzbune koje su marsevi od 5km do 40km. Cesto i po dve dnevno, a par puta je bilo i tri. I nikakvog odmora posle, nastavlja se radni dan onako kako sam vec opisao. E zato tada ni Amerima ni Rusima, a kamoli unutrasnjem neprijatelju, nije padalo na pamet da nas drka. Danas nas drka svaka budala. Zato sto momci popizde, ne mogu, tesko je, gubljenje vremena, prolazi mladost, boli nas djoka, ua Vlada, ua vojska, ua svi.

 

A onda je dosao rat. O tome ne zelim da pricam. Niti sam pozvan.

 

 

Nego, one of these days, bas cu da evociram recimo jedan prosecan dan za vreme obuke tamo negde '84 u Bjelovaru. Poligon 'Lepirac'.

 

 

P.S. Daleko od toga da sam ja licno prozivao Varga. On je bar otisao i probao. Meni je citava prica oko toga postala smor, jedni ga napadaju drugi brane. A brane ga ovi sto niti su isli niti ce da idu. Treba da ga brane ovi sto su bili, ajd, ako je covek bolestan a isao je, svaka cast i cest.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro. Nisam ni na koga konkretno mislio, ali cesto sticem takav dojam. Uostalom sve u vezi SFRJ je sugavo i odrvatno, tako barem ogromna vecina ovde razmislja.

 

 

 

Anyway, malo sam se i ja zaneo ovde gore, nisam spomenuo problematiku ondasnje askare (kao i sada vidim): uprkos poprilicno velikim odzivom za ono vreme, opet ne bejasmo profesionalna vojska. Uvek ima nekih (u startu su u stvari svi) koji ne zele da budu tu. Let's face it, svi mi imamo preca posla bre. Ne mos' ti onda od svakog da napravis vojnika, pogovoto elitnog. Glupost. Ali mi smo se furali na onu svapsko-rusko-jugoslovnski san u 'visem coveku', gde i nije sustina da napravis od svakoga coveka sa istim kapacitetiam, vec da, ako se svakom najebes dadaije identicnim metodama, svima ces procentualno podici taj neki njihov pocetni intelekt, nivo obrazovanja, svest, psiho-motorne sposobnosti. Driluju te u zivotu non-stop. U toj SFRJ je generalno bilo dosta drilovanja, to nama izgleda vise lezi. Sad je neka opustencija mozda, ili se ja iz daljine tripujem. Drugo, kad si vec 'stuck in it', onda bar kapiras I'll make the best of it'. Inace bi poludeo. Kao na brodu idiota. Ja sam se recimo cesto palio na naoruzanje svake vrste a s druge strane kapirao da je to nesto cega treba da se klonim kao djavo krsta. Na kraju sta ces, uzmes pa procesljas kompletno jebeno naoruzanje. Glupo je da ne naucis kad si vec tu a uvek te zanimalo a opet nekako nije politically correct ( ja sam za razoruzanje i globalni chill).

 

Bilo kako bilo, normalno je da profesionalne vojine, tipa SEAL-ovi, SAS, onda ovi iz Izraela ne smem ni ime da spomenem da mi momentalno ne bi upali kroz plafon 'a la Brazil' sa nekom pricom, daklem normalno je da jebu dadaiju. Velika je i to tradicija profesionalnog vojevanja. To kad je za pare i karijeru, to je drugi padez. Bre.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

varg i ja imamo dejt, cim mu jos malo kosa poraste.

 

90% ljudih mladjih od mene, koje znam, nisu ucestvovali ni u kakvoj otadzbinskoj akciji. Oruzanoj.

 

never met mi, bejbi.

 

 

 

 

 

To kad je za pare i karijeru, to je drugi padez. Bre.

 

 

ziva istina.

Edited by blondie

Share this post


Link to post
Share on other sites

never met mi, bejbi.

 

Polako dijete, nijesi na trke. Nisi na kraj sveta, tu si.

 

 

ziva istina.

 

Mene pomalo sramota (obzirom da sam pacifista) ali sam se jedno vreme (ne secam se, ali daaaaaaaaavno) lozio da idem u Legiju Stranaca. Koji cu ja moj tamo, to je zagonetka za Artur Klarka. Bujna masta, sta li? A bas sam se lozio :blink: . Ono , stari djak, Kazablanka. Ingrid. Bergman. Nesto sam kovao planove u tom smislu. Onda opet, kovao sam i planove da idem na naftnu platformu u Norvesku. That never happened either.

 

 

P.S. Kovao sam ja i planove da idem na Mars. Sva sreca, jos radim na tome :lol:.

 

 

 

 

 

 

 

 

P.P.S. U svakom slucaju, kao na 'Beogradu dvesta dva', zelim svakom vojniku koji sada sluzi domovini, koja god da mu je domovina, Srecnu Novu Induskinjicu sa avatara. Nasim ljepot'cama preporucujem da ovladaju sitar-om i svojim deckicima.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci svi su gubitnici koji nisu ostvarili nesto kao i ti?Pa ti pricas kao moj komsija,koji je toliko prso od tih istih gluposti koje ti lupas da je u stanju glavu da ti otkine ako ga prekines u pola recenice.Ti imas gadan problem sa prepoznavanjem sebe,ti se najbolje izoluj negde,bolje i za tebe i za tvoju okolinu.

 

Ti imas gadan problem sa rezonovanjem. Kako god , uradi nesto za sebe, svoje roditelje, i na kraju krajeva svoju naciju. Nemoj da ga tupis meni ovako matorom, izandjalom. How cool is that?

 

 

Pici brate, mlad si.

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan - pojnt tejkn.

 

@Kal'fa

 

Nego, one of these days, bas cu da evociram recimo jedan prosecan dan za vreme obuke tamo negde '84 u Bjelovaru. Poligon 'Lepirac'

 

ajde leba ti. konacno ontopic a i umesh br'te da ga srochish. osetim se k'o izvidjach pokraj logorske vatre (btw. 88/89 vodja jata "Soko", odred izvidjacha porechana Ivo Lola Ribar, :zuba: )

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dersu, vodi me u USA, mozes i ti, Creed .

 

Dolazi druze, ipak si ti gene, give or take a month (or year). Sta znaju decaci sta je 'gene'.

 

Da, imas spavanje i 3 obroka dnevno kod mene, nemoj da te to brine. Brini ti za sebe. Pakuj prnje i gutentag.

 

ajde leba ti. konacno ontopic...

 

Ti ko da si se sad ponovo osvestio. Pa znas da smo razlgabali o tome ranije. Na istoj temi. Doduse, nismo bas isli po itinerary-ju, ali moze. Mozda ti neko uzurpira nalog i muti vodu? A mozda je to i taj dobar mak preko brda :rockdevil:.

 

Edited by Kalif nad Kalifama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti ko da si se sad ponovo osvestio. Pa znas da smo razlgabali o tome ranije. Na istoj temi. Doduse, nismo bas isli po itinerary-ju, ali moze. Mozda ti neko uzurpira nalog i muti vodu? A mozda je to i taj dobar mak preko brda :rockdevil:.

ma jok, nego nemam srama. trebalo mi dugo da shvatim da je to izlishno ovde.

glede topika, mishljah da imash shtogod dodat'....

a pichi taj mak 'vuda ko blesav, samo meni uvek izmakne. :udri:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam se recimo cesto palio na naoruzanje svake vrste a s druge strane kapirao da je to nesto cega treba da se klonim kao djavo krsta.

 

ja se palim na ratne filmove,istoriju ratovanja(znam napamet tok bitke kod Hastingsa 1066 godine npr),srednjevekovno naoruzanje,vojnu taktiku kroz istoriju do danas....ali sam hardcore pacifista!

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Lose iskustvo nazalost. Mada, bilo je i dobrih trenutaka i ljudi naravno. Kako je vrijeme odmicalo i kako smo bili opusteniji, nas troje, trio fantastiko, nismo se trijeznili. Pjani od jutra do mraka. Jeeeeebalo nam se za sve. Ali i to je dosadilo. Sva sreca pa i vojska zavrsi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

http://www.kurir-info.rs/clanak/stars/kuri...3-2009/folirant

 

jeste da je link iz Kurira, ali je ziva istina. Mozda je cak malo i ulepsano. Znam coveka koji je bio sa njim u spavaonici, kaze da je Gru picketina neopevana, cmizdrio je svaki dan kao zena najgora, svima se smucilo to plakanje i na kraju je zavrsio kod psihica koji ga je poslao kuci jer je doticni ocigledno pizda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...