Jump to content

Vojska


Opera Ghost

Recommended Posts

Od ljudi koje znam samo jedan je dobio artiljeriju ali taj lik je fizicki OGROMAN i jednostavno se znalo da ce to da ga zapadne. :)

 

A znam i nekoliko pesadinaca koji su, dobivsi knjizicu, izleteli iz vojnog odseka deruci se i lupajuci vratima. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od ljudi koje znam samo jedan je dobio artiljeriju ali taj lik je fizicki OGROMAN i jednostavno se znalo da ce to da ga zapadne. :)

 

A znam i nekoliko pesadinaca koji su, dobivsi knjizicu, izleteli iz vojnog odseka deruci se i lupajuci vratima. :)

 

 

I onda mene pitaju zasto mislim da je mornarica bolja od pesadije.

:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ти чистиш травњак, ти бришеш прашину у канцеларији, а ти, мали, куваш кафу! На занимање!

Edited by Куруз

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jedna pozerska iz ranih gusterskih dana

 

Banjica2-Jun2001.jpg

 

sta mu dodju crvene beretke?moj drugar bio u vojsci 2000-2001 ili od 2001-2002....isto je imao crvenu beretku...cuvao u beogradu nesto...zaboravi sam sta...

 

u vreme kad sam ja bio u vojsci crvene beretke su nosili pripadnici korpusa specijalnih snaga vojske Jugoslavije, a obezbedjivao je rezidencije i razne duge licnosti i objekte od velikog znacaja.

 

A imas i orla sa dignutim krilima na ramenu, to smo samo mi imali, ova regularna vojska je imala orla sa spustenim krilima koji vise lici na neku crkotinu :D

 

 

A ovo sad sto sledi je hotel sa 5 zvezdica u kome je vojska smestena kada je na terenu i izvrsava zadatke. GOSTERI SPREMITE SE :) :) :) :) :) :) :) :)

 

BorisVladaiDejan-Peskovi2001.jpg

Edited by Routasydän

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovo sad sto sledi je hotel sa 5 zvezdica u kome je vojska smestena kada je na terenu i izvrsava zadatke. GOSTERI SPREMITE SE :) :) :) :) :) :) :) :)

 

BorisVladaiDejan-Peskovi2001.jpg

Је л' ово на песковима? Брат ми је причао да су тамо били кад су ишли на терен, 140 људи спава у бившој штали. :)

 

Иначе, он је ове године, тј. школске 2008/09. уписао ВА, па напустио после два месеца. Спремао се две године, планирао да ако падне ове, конкурише поново следеће, итд, а онда отишао тамо и потпуно се разочарао у услове, наставни програм, кадар, остале људе из класе, организацију времена, буквално у све. Отприлике им се дан сводио на чишћење круга и премештање којечега којекуда.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peskovi bato!!!! Ako do tad nisi zazalio sto si se rodio, e tamo ces sigurno zazaliti :) :) :)

 

Jeste, to su preradjene stale (realni uslovi za teren) ali uzasno mnogo ljudi je unutra, bukvalno osetis kako nema kiseonika, a zimi tek ume da bude jebeno.... mada ne znam sta je gore, zima ili leto. To je pescara, leti bude preko 45-50 stepeni, a kad padne noc smrzavas se, mada nema tamo mnogo spavanja kad si na terenu, imas nocne borbe, pa par sati spavanja, pa omah izvidjacka patrola, kretanje u formaciji kroz shumu.... leti ima zmija, pakleno vruce ..... ma odlican poligon, tamo se bato iscelicis i posle ti nista nije tesko. A postane ti normalna stvar da kuntas sa pacovima i da delis hleb sa njima :)

 

@Trne: ako je bio tamo izmedju juna 2001 i juna 2002 onda ga sigurno znam a on mene zna 100% jer sam ja radio posle za bezbednjaka, to jest pretresao njih kada bi se vracali iz grada, kontrolisao dozvole i tako to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, да, рече бураз да је ужасно. Они су били током последње недеље октобра, киша је падала без престанка.

1 штекер на 140 људи, а сви телефонирају по цео дан, то им била тек друга недеља на Академији. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Peskovi bato!!!! Ako do tad nisi zazalio sto si se rodio, e tamo ces sigurno zazaliti :):):)

 

Jeste, to su preradjene stale (realni uslovi za teren) ali uzasno mnogo ljudi je unutra, bukvalno osetis kako nema kiseonika, a zimi tek ume da bude jebeno.... mada ne znam sta je gore, zima ili leto. To je pescara, leti bude preko 45-50 stepeni, a kad padne noc smrzavas se, mada nema tamo mnogo spavanja kad si na terenu, imas nocne borbe, pa par sati spavanja, pa omah izvidjacka patrola, kretanje u formaciji kroz shumu.... leti ima zmija, pakleno vruce ..... ma odlican poligon, tamo se bato iscelicis i posle ti nista nije tesko. A postane ti normalna stvar da kuntas sa pacovima i da delis hleb sa njima :)

 

@Trne: ako je bio tamo izmedju juna 2001 i juna 2002 onda ga sigurno znam a on mene zna 100% jer sam ja radio posle za bezbednjaka, to jest pretresao njih kada bi se vracali iz grada, kontrolisao dozvole i tako to :D

 

e,kako se prezivas?bio je u to vreme.pominje mi nekog mladenovica i mrakovica,al oni su neki sa cinom... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Да, да, рече бураз да је ужасно. Они су били током последње недеље октобра, киша је падала без престанка.

1 штекер на 140 људи, а сви телефонирају по цео дан, то им била тек друга недеља на Академији. :) :)

 

Kada sma ja bio tamo bilo je zabranjeno nosenje i upotrebamobilnih i jedan od mojih zadataka pri pretresu je bio da oduzimam mobilne telefone koji bi im se kasnije vratili kada bi islli kuci na vikend.

 

A ova stala i to sve .... pa to su bre realni uslovi, u vojsci te spremaju za RAT a u ratu neces imati ni jednu uticnicu i neces mozda spavati ni u stali vec u nekom rovu punom vode. Celicenje bato :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...