Jump to content

Irish Music


Geozee

Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zdravo... Ovo je moj prvi post nadam se da ce biti poslednji jer vasa NEUKOST me je naterala da se registrujem ovde. Zeleo sam malo blize da vam prezentujem Irsku kulturu i Irsku muziku o kojoj kao sto sam napomenuo veoma malo znate :)

1. Irski nacionalni ples se ne zove "step dance" nego "RIVERDANCE" ...

2. Najpopularnija Irska nacionalna pesma je "Fuck the british army" koja je nastala za vreme Irsko - Engleskog rata

3. The Chieftains, Van Morrison, Tom Jones i Mark Knopfler imaju dosta Irish pesama koje su uvrstili u svoje zivotno nasledje

4. "Star of the County down" je originalna pesma od Van Morrison-a i Chieftains-a ali i pre toga se smatrala irskom nacionalnom pesmom...

5.

icon_da.gif A tek ja... no.gif Samo da osetim pravi Guiness u pabovima...
Sine Guiness ti je tamo pivo srednje klase nemas ti pojma koliko boljih piva ima tamo a i pivo kosta 5 funti i to ono najlosije a viski 2,5 pa ti vidi sta bi pio :)

6.

a da... mada bi voleo i da obidjem zelena polja Republike Irske... biggrin.gif Najcivilizovaniji narod na svetu kazu za Irce...
Ja stvarno ne razumem sta ti pricas sam ulazak u pab govori o njihovoj civilizovanosti ... Znaci cim udjes u pab osetis smrad prdeza,povracke i alkohola i izlazi se samo preko vikenda a preko radnih dana pabovi su skoro prazni mada to opet nije lose ...

7. Nemojte da svrstavate ovaj jebeni doom,black i death metal u irsku muziku to je nesto sto je nekoj budali koja nije imala sta da radi palo na pamet da stvori "Irish doom melodic black death metal" ... Daj zajebite ta sranja ...

8.

ja cu tamo kad zavrsim fax

prema statistikama tamo je najlakse naci posao i mesto stanovanja, ali je i najskuplje

no nije bitno zelenilo, najbolja narodna muzika na svetu, pabovi u kojima ima irskog piva i viskija, malo smara vreme al prezivecu

kad mi dune odem u englesku da gledam mancester...

Sine kao prvo tebi treba viza za ulaz u zemlju koju ne mozes da dobijes bez garantnog pisma nekog ko je stalni drzavljanin te drzave da garantuje za tebe a mozda cak i tada neces da dobijes, a za radnu dozvolu da ne govorim ... Mada vece sanse imaju studenti nego nezaposleni jer ni njihovi drzavljani nisu zaposleni sto bi oni onda zaposljavali strance ... Za drzavljanstvo je potrebno da provedes 7 godina ziveci i radeci tamo i veoma su male sanse da ces to uspeti ... good luck anywayz :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

sinoc su Irish Stew bili u sdu

prvi put sam ih slusao uzivo

neverovatno su dobri

ali posto je smederevo prepuno seljaka kao i ova citava zemlja ljudi je bilo vrlo malo

cak je i na hitu 202 bilo vise ljudi...strasno

ipak bend je odsvirao mnogo dobro, nije ih smorio poluprazan klub, vec su se zabavljali i dali sve od sebe

svirali su pesme sa svog prvog albuma, a i bilo je i par novih, i gomila tradicionalnih(wild rover, irish rover, drunken sailor, fields of athenry, foggy dew, whiskey in the jar...)

zasluzuju mnogo vecu paznju od one koju dobijaju :pivopije:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aye! Pa na primer... Wild rover... Bolji je od Orthodoxa nego od Dublinersa :rolleyes:

 

 

>>>>No, nay, never... No, nay, never no more! Will I play the wild rover, no never, no more!<<<<

 

 

A i Irish Stew su to odlicno uradili, bar je tako izgledalo/zvucalo u onoj euforiji :pivopije:

Edited by ~MorningStar~

Share this post


Link to post
Share on other sites

To jeste... opusteno izgledaju, al kad ih vidis i cujes negde, pricaju kako su najbolji... :no: Ne valja im to... stoji da su dobri, al nisu ni malo skromni...

Ma daj o cemu vi pricate....imao sam priliku da ih upoznam i svi su super i normalni ljudi...noseve nikada nisu podigli...nikada nisu ni rekli da su najbolji...Uopste nisu napaljeni....verujte mi, i dobro ljudi sviraju!!! Opusteni su i za pricu posle koncerta i sve najbolje mislim o njima. Nemojte donositi takve glupe zakljucke...

Kao sto sam video, iz licnih iskustava, oni obozavaju svoje fanove, nikada nisu prema nikome slali hejtove i sl.

 

Sta znam... ne rusi mi sliku! C, c, c, meni su bas cool :) jedno sto su kasnili sat i 15 minuta, al to manje vise :)

 

Netju da ispadnem da ih branim, ali igrom slucaja znam kako je na bilo kom koncertu bilo kog benda....pocetak svirke ne odredjuje bend vec klub tako da ne mozemo da ih okrivimo...I ja sam poludeo cekajuci, tako da znam kako se osecate...:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma daj o cemu vi pricate....imao sam priliku da ih upoznam i svi su super i normalni ljudi...noseve nikada nisu podigli...nikada nisu ni rekli da su najbolji...Uopste nisu napaljeni....verujte mi, i dobro ljudi sviraju!!! Opusteni su i za pricu posle koncerta i sve najbolje mislim o njima. Nemojte donositi takve glupe zakljucke...

Kao sto sam video, iz licnih iskustava, oni obozavaju svoje fanove, nikada nisu prema nikome slali hejtove i sl.

 

 

 

Netju da ispadnem da ih branim, ali igrom slucaja znam kako je na bilo kom koncertu bilo kog benda....pocetak svirke ne odredjuje bend vec klub tako da ne mozemo da ih okrivimo...I ja sam poludeo cekajuci, tako da znam kako se osecate...:)

 

 

 

U pravu si sve.. Ne znam sta se Pingvin zakacio sa njima, ali izgledaju super.. Trenutno pokusavam da nabavim Irish Stew majicu, al mi nesto ne ide...

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...