Jump to content

Irish Music


Geozee

Recommended Posts

  • Replies 196
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Za Irsku sam se zainteresovala jos u srednjoj,tako da sam se 4 godine drogirala informacijama o zemlji,muzici,kulturi...Ima nesto u muzici sto te ponese,mada sad mislim da ne bih mogla samo to da slusam po ceo dan.

Ako neko cuje za neku dobru svirku,irsko vece ili slicno neka dojavi ovde,nisam bila odavno mogla bih malo da se razonodim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za Irsku sam se zainteresovala jos u srednjoj,tako da sam se 4 godine drogirala informacijama o zemlji,muzici,kulturi...

Da, i ja sam jedno vreme baš opasno bila zagrejana za Irsku, čak sam bila i čvrsto rešena da se jednog dana tamo nastanim za stalno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Step dance obozavam, ono je umjetnost zaista. Samo ne mogu nigdje da nadjem neki snimak... pa ako neko zna neki link...

 

Sto se tice muzike, ipak mi se vise svidja skotska narodna muzika, ratnicka... znaci prejako. Jebes gusle i sranja... ;]

 

Imash snimaka Step Dance-a na youtube koliko oches,hehe...zaista vazda kad pogledam me odushevi....umjetnost nema sta,dosta impresivno :rockdevil:

 

I ja vise gotivim onu Skotsku izvornu,a sad sto se tiche ovih modernijih sranja tu i tamo...imao sam na tone Cd-ova Irish Mjuze...ali smor :spava:

 

Step dance: :opusteno:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Guest Brainsaladsandar Guuuz
ima li neko irsku narodnu pesmu black rose....cuo sam je pre 100 godina i ne mogu da je nadjem

 

skini album thin lizzy-ja black rose - roisin dubh

 

ovi domaći 'irci' su mi se odavno popeli na vrh kurca

Share this post


Link to post
Share on other sites

sta znam meni su celtsi i dalje vrh, mada mi je njihov poslednji album poprilicno bled

irish stew nije los ali sta znam vokal i nije bas preterano dobar

tir na nog me mnogo smaraju

 

od stranaca pougsi i dablinersi vrh

od pankera flogging molly i dropkick murphys

inace album murphysa mi je sve bolji i bolji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dublinersi su zakon, ali ja imam dosta vrhusnkih pisama koje mi piše: Various artists...i di mi to piše to mi je najbolje... baš šteta što ovaj topik nisan vidio...inače prekazivali su Riverdance kod nas u hrvatskoj na HTV prije par dana trajalo je 2 sata, vrhunsko nešto, ali i prije sam to gledao slično...

 

ima jedna jaka pjesma Beer beer beer..mislim Clancy brothers da pivaju...

:rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

:):):)Beer, beer, beer tidli beer beer beer... :):):) Tako ide nesto... do jaja je pesma... ili Pub with no beer... :sad: :DDublinersi su kvlt... nema sta da se prica o njima... :D
Hehe, na step dance... Onda ces da me ucis neke korake, moze? lol
:):)Ako i sam naucim ponesto... ja sam cuveni antitalenat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...