Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Izgleda da je Black Desire bio u Zagrebu na konc. Jedva chekam da mi prenese utiske. :rockdevil:

Ma jeste, ne vidim zasto ne bi otisao...slao mi je porkuku jutros i odusevio ga je Temptation i pozdravio je druzinu...(ukljucujuci tebe valjda)

 

Samo ovom prilikom zelim da kazem(sto cu ponoviti i kasnije ukoliko je potrebno) :

Respect mom prijatelju Black desire sto je presao granice(i drzavne i one srpskog-mentaliteta) i otisao da gleda svoj omiljeni bend u zemlji gde vecina prateci svoje morale ne bi otisla... :rockdevil: Zasluzio je da mu to bude najbolji koncert...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jeste, ne vidim zasto ne bi otisao...slao mi je porkuku jutros i odusevio ga je Temptation i pozdravio je druzinu...(ukljucujuci tebe valjda)

 

Samo ovom prilikom zelim da kazem(sto cu ponoviti i kasnije ukoliko je potrebno) :

Respect mom prijatelju Black desire sto je presao granice(i drzavne i one srpskog-mentaliteta) i otisao da gleda svoj omiljeni bend u zemlji gde vecina prateci svoje morale ne bi otisla... :rockdevil: Zasluzio je da mu to bude najbolji koncert...

 

I ja se slazem. Bah sam mu na PM ostavio poruku slichnog sadrzaja. Jos jedan dokaz da muzika ne zna za granice. :muzicar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Btw. C.o.f. je jedan od retkih bendova koji uspeva da ima sve manje kvalitetnih stvari s vremenom...

Ne mlati praznu slamu. Filth je kvalitetan bend. To sto ti ne umesh da ocenish kvalitet pesma kao takvih to je tvoj problem. Pogledaj malo prethodne postove pa onda prichaj.

Skoro sve pesme su im kvalitetne, ali to nije stari Filth koji svi volimo. :evotigana:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mlati praznu slamu. Filth je kvalitetan bend. To sto ti ne umesh da ocenish kvalitet pesma kao takvih to je tvoj problem. Pogledaj malo prethodne postove pa onda prichaj.

Skoro sve pesme su im kvalitetne, ali to nije stari Filth koji svi volimo. :evotigana:

Deder (pardon, bleker) prosvetli me...kako njihove stvari postaju bolje sa svakim albumom?

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi, evo dodjoh do kompjutera, pa rekoh aj da podelim utiske...hehe :bigblue: , koncert je bi fenomenalan, uopste nije bio tezga, svirali su sat i 45min, svaka cast, svirka nije bila meka, kao na Peace Through, vec bas onako kako valja, Dani vristi sto je stvarno za pohvalu...nisam bas ocekivao, vristi cak i na ovim novim pesmama, mala zamerka na to sto su svirali 6 pesama sa novog albuma :confused: ...al nema veze...Predgrupe su bili Noctiferia, to su neki slovenski HC industrialci, onako nisu losi, mada ne volim taj pravac, al momci su OK, samo neka nastave...a onda Deathstars, iskreno smorili su samo tako, svaka pesma im bre ista, al sto se devojcice pale na njih to je neverovatno, pevac stane u prvi red i pusta da ga svi vataju i dodiruju, al bas ih briga zajebavaju se:rockdevil:. Ali COF je stvarno napravio svirku za pamcenje, ma najbolji koncert koji sam gledao...Evo i set liste, mozda nije redom al nema veze :bigblue:

 

Under Pregnant skies...(intro sa novog albuma)

Dirge Inferno

Tonight in flames

Dusk and her embrace

Her Ghost in The Fog

I am the thorn

Ebony dressed for sunset

The forest whispers my name

Rise of the Pentagram

Cruelty brought thee Orchids

Under huntress moon

Temptation

Onda ide neka mala pauza,

onda intro sa Nymphetamine albuma

Gilded Cunt

Cthulhu Dawn

From Cradle to enslave

i to bi bilo to...

Zaradio sam jednu flasu u vugla, al sve je to metal :rockdevil:

Sve u svemu COF se mnooooogo popravio... :da:

E da umalo zaboravih, novi bubnjar je odlican, super je zamenio Adriana, mada malo zbunjeno i uplaseno deluje dok svira Nickove pesme...

Sta da kazem bnajvise me je odusevio Temptaion...hehe

Ako neko nesto zeli da pita...samo napred...

Edited by Black desire

Share this post


Link to post
Share on other sites

Deder (pardon, bleker) prosvetli me...kako njihove stvari postaju bolje sa svakim albumom?

 

Prvo nisam bleker. Drugo nisam reko da njihove pesme postaju bolje s vremenom, nego da postoji razlika u kvalitetu same pesme i necijim ukusima. Valjda umesh da chitash. Uzmi bilo koju pesmu sa njihovih novijih albuma pa sedni preslushaj gitare, pa pusti ponovo pa slushaj vokale, pa bubnjeve, pa aranzman pa sve to zajedno i videces koliko je tu truda ulozeno. A onda probaj sam da napravish tako nesto, i onda ces da shvatish da izmedju "kvaliteta" pesme i "toga dal ti se tebi ta pesma svidja" postoji velika razlika. :icon_ne:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se, ne moze se nikako mesati kvalitet i licni ukus...Mozda nam se noviji albumi manje svidjaju od starijih, ali to ne znaci da su slabog kvaliteta...Jednostavno, mi volimo drugaciji stil...Mislim, meni se svidjaju i noviji albumi, ali objektivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo nisam bleker. Drugo nisam reko da njihove pesme postaju bolje s vremenom, nego da postoji razlika u kvalitetu same pesme i necijim ukusima. Valjda umesh da chitash. Uzmi bilo koju pesmu sa njihovih novijih albuma pa sedni preslushaj gitare, pa pusti ponovo pa slushaj vokale, pa bubnjeve, pa aranzman pa sve to zajedno i videces koliko je tu truda ulozeno. A onda probaj sam da napravish tako nesto, i onda ces da shvatish da izmedju "kvaliteta" pesme i "toga dal ti se tebi ta pesma svidja" postoji velika razlika. :icon_ne:

Prvo, izgleda da ti ovde ne umesh da chitash jer ja nisam rekao da su COF nekvalitetan bend nego da uspevaju da imaju sve manje kvalitetnih stvari s vremenom.

Drugo, naravno da je bubanj na Midianu ili Crueltiju ili Damnationu bolji nego na Dusku ili Vampireu al' to nije mnogo teshko - jer su na prva dva bubnjarske deonice strogo prosechna izdrkavanja. Gitare, hm? Prvi albumi su black grindchine, a ovo sve shto ide dalje je valjan tresh zamaskiran simfonijskim orkestrima. Aranzhmani jesu bolji ali mjuza je sve prosechnija. Koliko kvalitetnih stvari po tvojim merilima sadrzhi Nymphetamine?

Shto je skuplje to kvalitetnije? Mozhda...medjutim s vremenom stichem utisak da ipak ne uspevaju da prezhvachu neshto shto je zhvakano mnogo puta pre toga.

A da li ja mogu takvo neshto da napravim je izlishno pitanje-to mozhesh da pitash za bilo shta shto je bilo koji bend ikad napravio...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusk and her embrace

Her Ghost in The Fog

Ebony dressed for sunset

The forest whispers my name

Cruelty brought thee Orchids

Cthulhu Dawn

 

E ove stvari bi voleo cuti uzivo! Svaka cast za tebe Black Desire, kao prvo sto si otisao na 'cert a i sto si cuo ove pesme uzivo.

Cheerz! :pivopije::pivopije:

 

 

ako je tebi cradle thrash sta ti je onda slayer?melodic grindcore?

Cradle ima trash rifove a i dosta "Iron Maiden" deonica. :da:

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dgrejte, prvo upadash na temu sa skroz druk stavovima, sad nesto kao pokusavas da iznosish svoja mishljenja. Sto to odmah nisi uradio?

Svaki veliki trud je vredan neke male paznje.

Kolko ja znam tema je "Novo za staro" zar ne???

Ne slazem se sa "shto skuplje to kvalitetnije".

Nymph ima par dobrih, ostalo je stvar ukusa( meni se lichno ne svidja). Aj da ne tupimo, back to maintopic.

 

 

Svaka cast Desire, jebesh flashu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, zaboravih da dodam u listu i Nymphetamine... :udri:

 

Ne mogu da verujem da ovaj matatrtaDgrejt moze da kaze da su bubnjevi na starim albumima izdrkavanje, ja bi pre reko da su bubnjevi na midian-u pa na dalje ograniceni kako bi bili slusljiviji i prihvatljiviji, a pogotovo na Nymphetamine...stavrno glupa izjava, bas sam sad na koncertu uporedio stare i nove pesme, sto se tice bubnjeva Nick Barker je bio i ostao neprevazidjen, ovaj novi se trudi...ali...

 

FLasa je KVLT :rockdevil:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na starim albumima su prilicno kompleksni bubnjevi,i tehnicki i fizicki je dosta tesko,na dvd-u kad gledam masu puta pokazu adriana u kadru kako svira...

To ti je merilo??? :):):)

Tehnichki zahtevna svirka bubnjeva (istina, - na padovima) je npr. 'Uroboric forms' od Cynica (koji je btw. stariji dve godine od Dusk-a). Stari albumi Cradlea po tom pitanju su dobra zamena za teretanu.

 

Over and Out!

:pivopije:

Edited by matatrtaDgrejt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...