Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Za mene je Cradle prestao da postoji onog dana kada sam video iste u kravatama i odelima u spotu. I dalje slusham sve do Midiana, a njihov dalji rad ne smatram pod isto ime.

Nedostatak inspiracije......???? To kao muzikant mogu da shvatim (neko vreme), ali nekoliko godina. Mislim ja da je Satyr u pravu.

Sta vishe reci na ovu temu, :(

 

Taj rad brate! :da::da::da::pivopije::pivopije::pivopije:

Edited by Wolflord

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte da ja vama kazem nesto...

 

 

Dani je car posto je nabedio Andy-a da okupi Sabbat u Dreamweaver postavi...zbog toga sam mu ja i jos jedan dobar deo thrashera zahvalni...

Sto se tice experimentisanja i sl. znaci ja mislim da je Cradle na predhodnih koliko-ih-vec-ima albuma dovoljno experimentisao plivajuci u mainstreamu, da moze sebi da dopusti da napravi album koji je u osnovi stari cradle koji svi volite i grlite, sa dozom experimentisanja koja se ne diferencira previse od osnove, ali ipak daje svemu tome jednu veoma znacajnu dozu originalnosti, i brise utisak da doticni bend zeli da kopira svoje stare radove, a ipak da uz sve to blago balansiraju na ivici mainstreama, cisto da bi zadovoljili americke-teen-darkerice i kvazi-gothe, dodavsi na taj zadnji deo jedan klasican paljevinski cradle spot u kome bi dani bio veci faktor u primamljivanju i potpaljivanju zadnjeg dela publike od same muzike

...takav album sa svim tim sumiranim preferencama bi bio prihvatljiv trostrano - od strane starih fanova, novih fanova(Midian pa na tamo), i last but not least novih fanova koji bi sebe pronasli u jednom od aspekata novonastale muzike...

...e sad pitanje je da li Cradle(ili da kazem Dani) zeli da uradi takav jedan album, time zadovoljivsi sve koji su ikada voleli i koji ce ikada voleti Cradle, ili da urade jos jednu paljevinu sa kojom ce zasigurno zaraditi znatno mnogo vise love...

...e da kad sam se vec razkucao da dodam da mi je Andyeva produkcija odlicno legla uz samu muzicku osnovu albuma, i sto rece soli da klavijatura ima dosta manje, sto se ispoljava u znatno tezem albumu, koji uz sveokupnu produkciju daje albumu jedan novi, Thrashy osecaj, koji je mozda u minimalnoj dozi imao Principle po pitanju rifova i jos nekih faktora...

 

 

Kelner, daj rakije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, mnogo toga si lepo reko, al mnogo i nisi...puno toga sam vec reko o albumu tako da bi se samo ponavaljao...album mi je pravo osvezenje posle poslednja 3-4, ali ipak to je sada skroz neki drugi bend koji je ide u skroz nekom nepoznatom pravcu...rade muziku koja je skroz u suprotnosti od onoga sto je Cradle nekad bio, ali nema veze...sto se tice produkcije, mogu da kazem da je fantasticna, i vise od toga, ali nije to produkcija koja treba COF-u, i album jeste thrashy ali nikako...nikako ga ne bi poredio sa Priniple-om, to bi bio greh...hehe.

 

Mnogo toga je receno o ovom novom albumu...meni je dosta vise...ufff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma neeee...hocu da kazem da sam imao thrashy dozivljaj slusajuci Principle, nikako nisu ta 2 albuma slicna...ni u koju ruku...

Znam da su se u zadnje vreme uputili u neki levi pravac, zato i kazem da su oni bend koji moze da priusti sebi da se vrati starom zvuku, a da pritom ne izgubi slusalacku publiku koja je bila tu zbog novih radova...onim receptom koji sam gore naveo...

Svestan sam da taj novi materjal koji sam ja opisao ne bi predstavljao ono sto je cradle nekada bio, ni priblizno, ali bi makar bio blizi korenima, umesto sve dalji i dalji...valja experimentisati, ali i uvek znati odakle potices...

Share this post


Link to post
Share on other sites

StarbreakeR-u COF nije kao Metallica iliti Korn pa da razmishljaju u tom pravcu kako da sachuvaju stare,pridobiju nove iliti neznam sta vec rade sa fanovima. BLACK metal treba da slusha mali broj ljudi. Ja nikad nebi mogo da zamislim black metal koncert na nekom stadionu ili ogromnoj hali. Kad god pomislim na neki od black bendova-pomislim na neki mali,mrachni,zatamnjen klub sa najvishe 400-500 pravih fanova i ljudi koji vole bend koji su doshli da gledaju (a ne da ih gadjaju raznoraznim stvarima, ko sto je uvek sluchaj ne velikim koncertima).

I da ne filozofiram mnogo, COF treba da radi ono za sta se je na pochetku definisao (vampiric-melodic-black), naravno sa malim dozama noviteta. Ko npr. Dimmu Borgir.

I naravno da oni nece da urade takav album zbog toga sto su mnogo isplivali u mainstream. A od tamo tesko da se ko vrati (narochito kad vidi kako se dobro mlate pare).

Desire, i meni je muka, mislim da nema vishe sta da se kaze. Odo da slusham " Rise Of The Pentagram" :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album odudara od starih radova ali kad rezimiramo jedan deo bm scene (satyricon,borgir) zakljucujemo da se ni oni nisu mnogo proslavili zadnjim albumima ali mislim da je cof ipak u tom slucaju prosao bolje od njih zbog oguljene produkcije,malo manje klavijatura sto je mozda i plus u ovom slucaju.Nekako se manjak klavijatura uklapa u kontekst albuma bas zato sto nema toliko rokanja kao npr na dusk ili cruelty.To su bili mnogo mracniji albumi a klavijature su na tim albumima mnogo prosirivale prostor i davale smek tom 'vampirskom' tripu.Kao bend su sazreli ali su u neku ruku jos uvek deca posto se primecuje da vole da eksperimentisu.U svakom slucaju necu im zameriti,nikako nisam cekao ovaj album da bi ga napljuvao.Za njih mogu da kazem imaju dobru/losu pesmu a dobar/los album ne.Sta god ljudi pricali oni ce mi biti najbolji bend ali da se razumemo ja njih ne slusam 2-3 meseca vec 6 godina,preslusao sam sito i reseto black metala ali jednostavno njihov stil sviranja i svega sto rade mi najvise lezi stoga nisam u tripu da se danas kunem u cradle a sutra kad izdaju 'sranje' album da ih zamrzim.To je za mene idiotizam

Share this post


Link to post
Share on other sites

British extreme metallers CRADLE OF FILTH have recruited Czech drummer Marthus (real name: Martin Škaroupka) to replace Adrian Erlandsson. Martin was born on January 20, 1981 in the Czech Republic and has previously played with GALACTIC INDUSTRY and INNER FEAR, among other bands. "A fine gent whose skills are second to none," Martin "will be continuing to play on the rest of the tour," CRADLE OF FILTH writes in a statement. "Those of you who have already seen us you will know that Martin is more than qualified for the job!"

 

Erlandsson announced his departure from CRADLE OF FILTH on Wednesday (Nov. 15), citing his desire to focus on other projects, including NEMHAIN (which is fronted by Erlandsson's wife, fetish model Morrigan Hel; a.k.a. Amber England).

 

Commented Adrian: "I have enjoyed my time with CRADLE but it is now time to move on. I feel I am going out on a high as 'Thornography' is definitely our best album to date."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi album odudara od starih radova ali kad rezimiramo jedan deo bm scene (satyricon,borgir) zakljucujemo da se ni oni nisu mnogo proslavili zadnjim albumima ali mislim da je cof ipak u tom slucaju prosao bolje od njih zbog oguljene produkcije,malo manje klavijatura sto je mozda i plus u ovom slucaju.Nekako se manjak klavijatura uklapa u kontekst albuma bas zato sto nema toliko rokanja kao npr na dusk ili cruelty.To su bili mnogo mracniji albumi a klavijature su na tim albumima mnogo prosirivale prostor i davale smek tom 'vampirskom' tripu.Kao bend su sazreli ali su u neku ruku jos uvek deca posto se primecuje da vole da eksperimentisu.U svakom slucaju necu im zameriti,nikako nisam cekao ovaj album da bi ga napljuvao.Za njih mogu da kazem imaju dobru/losu pesmu a dobar/los album ne.Sta god ljudi pricali oni ce mi biti najbolji bend ali da se razumemo ja njih ne slusam 2-3 meseca vec 6 godina,preslusao sam sito i reseto black metala ali jednostavno njihov stil sviranja i svega sto rade mi najvise lezi stoga nisam u tripu da se danas kunem u cradle a sutra kad izdaju 'sranje' album da ih zamrzim.To je za mene idiotizam

 

Niko ovde na temi nije reko da je zamrzeo Cradle. Svi I dalje volimo isti, samo vodimo malo dublju debatu oko naslova ove teme ("Novo za staro") .:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, ja nabavih par albuma sto nisam imao...Prvi put saslusah principle,damnation...Principle je dobar, ali damnation me je odusevio...ne znam,mnogi misle da je los, ali meni je odlican...Sutra slusam Thornography...

 

 

Damnation je jedan od najvecih izdrkotina u metalu...a tebi ako se svidja onda imas problem...hehe :bigblue:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...