Jump to content

Cradle Of Filth


All_Destroyer

Recommended Posts

Ovako...prva cetir albuma, o njima ne vredi diskutovati, jer zna se da su najbolji i to je pravi COF, nego daj da vidimo malo sta se misli o ovim novijim, ajd da ih malo redjate od najboljeg ka najgorima...

Evo mog misljenja

1. Thornography

2. Nymphetamine

3. Bitter Suites...

4. Midian

5. Damnation

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to ok, bolje da eksperimentisu, nego da snimaju jedan te isti album...

 

U pravu si, ali ipak ne bi trebalo ni da odskaces previse od svog prvobitnog zvuka. Pogledaj recimooo... Marduk, prvih nekoliko albuma uopste ne lice na ovo sada, promenili su zvuk, ali su ostali verni sebi i fanovima, podigli su zvuk na visi nivo i sad zvuce mnogo extremnije nego pre! Nisu se prodali, ne prihvataju kojekakve cenzure od strane izdavackih kuca i nisu usli u mainstream, niti ce po mom misljenju ikada uci.

Treba drzati do sebe a ne do trzista. :da::pivopije::pivopije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je sve relativna stvar,sve zavisi od vrste muzike.Npr. nepojmljivo bi bilo kada bi neki old school bend presao na neki melodic pravac,ili da neki bend kao sto je cof malo izeksperimentise ali da to i dalje sadrzi elemente melodic-a kog su se drzali svih godina.Logicno da bi bilo jos gore da je thornography zvucao kao de mysteriis dom sathanas jer to nikako ne bi bilo u njihovom fazonu.Zamislite u tom slucaju novi Mayhem sa klavijaturama i horom u pozadini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali problem je u tome, sto ukus benda moze da se promeni od onoga koji je bio na pocetku, to ne mora da zavisi od izdavacke kuce ili zahteva trenutnog trzista, jos ako promenis hiljadu clanova...

 

E da svaka cast Darkthrone-u, ali cesto sam dolazio do zakljucka da su snimali jedan te isti album, volim ja Darkthrone, nemoj da shvatis pogresno ali to je moj utisak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba experimentisati na pravi nachin; dzhabe experiment ako se sushtina izgubi. Po meni to znachi: zadrzhish osnovu onoga shto te je proslavilo (65%), dodash savremene tripove (15%, ne mislim na tuc-tuc ritmove, vec na trenutni popularni trip u muzici koja je u pitanju), i turish josh svojih tripova i neiskazanih stvari do tada (20%). IT IS BOUND TO BECOME GREAT!!!

Slazhem se, iako nerado, da je bolje shto su experimentisali... Sad cu da ponovim sebe po ko zna koji put (ali vecina chlanova ovde je mlada na forumu, tako da ni ne znate za moje komentare od pre 3 godine), ali jebote Darkthrone zvuchi isto od drugog do poslednjeg albuma, sa chasnim izuzetkom prvog (koji je bio death metal). Drago mi je shto CoF nije takav! :da:

Ah, da, poredjenje "neslavnih" albuma od najboljeg ka najgorem:

1. Midian

2. Bitter Suites to Succubi

3. Nymphetamine

4. From the Cradle to Enslave

5. Thornography

6. Damnation and a Day

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dosta se pricha chuje da su oni experimentisali :confused:

A ako postavite stvari ovako:

Savki iole poznat (ne znaci i dobar) band ima odredjene ugovore sa izdavackim kuchama,

povoljne ili nepovoljne sami bendovi to biraju...

Po mom misljenju, mislim da su CoF bili u cajtnotu, prvo sa vremenom

a potom i sa idejama...

Nymphetamine je odlican album, uzimajuchi u obzir posle kakvog krsha od albuma je dosao,

ali je thornography cist promasaj, bezlican, ravan, u najmanju ruku dosadan... :spava:

I dalje mislim da je u pitanju postovanje nekog ugovora i da zbog toga bend nije imao ni vremena,

a izgleda ni ideje da sprovede to u delo...

Edited by Satyr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se cini da su u Thornography ulozili dosta troda (sto se vidi u pesmama Under Huntress moon i The rise of the Pentagram), ali ipak ostatak to nije ispao onako kako je vecina fanova ocekivala...vidi se da je bilo odlicnih ideja samo sto nisu odradjene na pravi nacin, kao da su imali neka ogranicenja ili nesto sl., ne znam meni se tako cini, album kao celina mi je bolji od Nymphetmine-a i po produkciji, riffovima (mnogo mi smeta nedostatak klavijatura kojih je definitivno trebalo da bude vise), agresivniji je...mada i dalje to nije album kao sto smo svi mi prizeljkivali...posle ovakvog albuma mogli bi dobro da zagreju stolicu i naprave nesto stvarno dobro i vredno...ali sto kazu, time will tell...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za mene je Cradle prestao da postoji onog dana kada sam video iste u kravatama i odelima u spotu. I dalje slusham sve do Midiana, a njihov dalji rad ne smatram pod isto ime.

Nedostatak inspiracije......???? To kao muzikant mogu da shvatim (neko vreme), ali nekoliko godina. Mislim ja da je Satyr u pravu.

Sta vishe reci na ovu temu, :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na par slusanja album delovao sasvim OK. Nisam se nesto ubijao od preslusavanja, ali znam da mi je par pesama bas zapalo za uvo. Meni nedostatak klavijatura ne smeta uopste. Ne kazem da nije moglo da ih bude, ali ovo dokazuje da je bend spreman da jos uvek radi cvrst zvuk i da ne srlja bespovratno u beskrajne simfonicnosti, koji mogu malo da idu i na qrac kad se predoziraju.

 

Mozda album nije remek delo, ali nam svakako daje nadu da ce bend ubuduce praviti dobru muziku i da nisu bas previse zalutali u mainstream, gde su bili par proslih albuma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na par slusanja album delovao sasvim OK. Nisam se nesto ubijao od preslusavanja, ali znam da mi je par pesama bas zapalo za uvo. Meni nedostatak klavijatura ne smeta uopste. Ne kazem da nije moglo da ih bude, ali ovo dokazuje da je bend spreman da jos uvek radi cvrst zvuk i da ne srlja bespovratno u beskrajne simfonicnosti, koji mogu malo da idu i na qrac kad se predoziraju.

 

Mozda album nije remek delo, ali nam svakako daje nadu da ce bend ubuduce praviti dobru muziku i da nisu bas previse zalutali u mainstream, gde su bili par proslih albuma.

 

 

Yup, stoji da iole valja. Ali moglo je to daleko bolje. Nekoliko chlanova je vec isticalo pojedine pesme, i one chak zvuche super. Ali album u celosti mi zvuchi smoreno, kao da su ga radili posle 3 nedelje intenzivnih napijanja...

 

Ili sam ja samo ochekivao previshe... :mrtav:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...