Jump to content

Odyssea


Angelystor

Recommended Posts

Italija..zemlja milione power metal bendove...pola Rhapsody klonovi...i iskreno ne secam se kad sam zadnji put nabavio neki power/prog iz Italije a da me je barem malo "uhvatio"(citaj: na vise od jednog i po slushanja).

 

Odyssea(o glupog li imena), je izdao samo jedan album "Tears In Flods", 2004. godine, a u svojim redovima ima Pier Gonella-u(of Labyrinth fame). Izuzentno prijatan power, dobri aranzmani, pevac kome se ne cuje toliko da je Italijan i + ima stvarno dobar glas, zaraznost skoro da dotiche 10ku. Sto se tiche pesama, izdvojio bih "Fly" i "Falling Star" kao melodichnije i dosta pevljive pesme, sa refrenima koji brzo ulaze u glavu, zatim "Burning Time" ima nesto "tezu" konstrukciju i ima kul speed riffova u sebi, pa i "King" je tu negde. Tu je takodje i jedna osrednji instrumental i baladica, a poslednja bolja pesma na albumu je "Tears In Flods pt.2", dok je poslednja "Creatures" ok, but nothing more.

 

Anyway, ko zeli da chuje dobroga italijnskoga powera. preporuka.

Edited by Angelistor

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ma, Labyrinth je svetlosnim godinama ispred ovih.

 

Ocekivao sam i ja dosta, pogotovo sto je gitarista ovog benda valjda sad u Labyrinth ako me secanje ne vara, pa pomislih da im je on dodao one prog momente, medjutim, ovo je tipican power metal kakav je vec odsviran davno. Tu je Labyrinth prvi sve rekao na tu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • 9 years later...

Hoho, setio sam se da sam za ovo nekada otvorio temu, kad ono još živo.

 

Elem, izašao novi album :haha:

 

http://www.mediaboom.org/442916-odyssea-storm-2015.html

 

Your average power metal, nazivi pesama tipa "Freedom", "Galaxy", "Ride"...govore više nego same pesme, ali ono, uopšte nije loše. Bolje nego zadnja Hibria npr.

 

A i peva Tiranti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...